Jump to content

Pomoc Oko Kupovine Masinica


Recommended Posts

Meni se vise svidjaju masinice sa bait sistemom, ali na masaniica bez bait-a vise mi se svidjaju spulne, jer svu veceg precnika. Bar kod masinica koje sam gledao. 

 

Shimano BBLC ima i veliku špulnu i bait. Samo je teška...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Shimano BBLC ima i veliku špulnu i bait. Samo je teška...

620gr pa i ne toliko teska u odnosu na vecinu modela iz tog cenovnog ranga sa ili bez baita. Mislim da novi model bblc moze zadovoljiti kvalitet i cenu kod vecine

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li birati masinice baitom ili bez?

 

Sve je stvar navike. Lično ga ne koristim...Kapiram da je kod jeftinijih mašinica baitrunner samo još jedna stvar koja može da otkaže, tako da ako biraš nešto iz srednje-nižeg cenovnog ranga - bolje potraži što jednostavniju mašinu...bez bait-a.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve je stvar navike ali moram da kazem da ta prica koja se provlaci godinama kako se bajt na masinicama cesto kvari nije istinita ili barem je prenaduvana. Imao sam nekoliko masinica sa bajtom, od nekih kineskih tipa Formax, spro SLC, cuveni stari BBLC, pecao i na tudje Daiwa infinity i jos par sa bajtovima i NIJEDNOJ jedinoj masinici za to vreme nije otkazao bajt. Ne kazem da nije nikad nikom ali mislim da se preteruje ili sam ja srece kurate pa me je to zaobislo.
Link to comment
Share on other sites

Imas dosta bolje od okume. Ako bas hoces sa bajtom preporuka powerliner ili longbow. Imas i dci integrator koje imaju bajt na samoj spulni tj prednjoj kocnici. One su jako dobre i pouzdane masine. Koliki je tvoj budzet pre svega?
Link to comment
Share on other sites

Budzet 150-180e. Ne mora nove, cak bolje i polovne u dobrom stanju. Cini mi se da sto veci izbor ima to teze odlucujem. Samo znam da necu da se zalecem, prolece je daleko pa do tada ispasce valjda nesto interesantono. Sada me je kolega Shoga zainteresovao za DCI.

Link to comment
Share on other sites

Za te pare moze da nadje polovne Aerlex-e, ali i Emcast-e. DCI je odlican izbor u tom cenovnom rangu, isto i Axeon, na koji takodje odgovara taj bait converter na spulni. Ne treba zanemariti ni Okumu Coustom Black, koja se pojavila ove godine, i kosta 50€ nova.
Link to comment
Share on other sites

Ne treba zanemariti ni Okumu Coustom Black, koja se pojavila ove godine, i kosta 50€ nova.

 Mislim da je za taj novac jako korektna...probao sam je u Carpologiji. Realno, šta može da se uzme novo za 50 evra?!  

Link to comment
Share on other sites

Ako se ne varam 5tu sezonu vec koristim scepter,i dalje je kao nova,a prosla sito i reseto. Preko spombova,300g olova .. vuce i dalje. A placeno 19hiljada u carpmaniji.

o tome ti pricam...drugar kupio ove godine na pocetku...prezadovoljan....bio mu sredio qd radi masina ko sat.....a masina sto se tice zabacaja ne zaostaje uopste za nekim skupljima....naravno da je ne treba uporedjivati sa nekim skupljim masinama al to sto decko trazi do 180e za tri komada to mu je to....ili tica ako bez bajta treba ili okuma power liner ili longbow ....i sto je stvar takve masinice sutra mozes i prodati nekome...zato sto ljudi znaju da valjaju..o tome mnogi ne razmisljaju...a ako uzmes nesto novokomponovano sto firme eksperimentisu onda se to ne kotira bas visoko ...posle samo imas problem kad hoces da ih zamenis...

Link to comment
Share on other sites

Другар има Тику Г Бат 8000 7. сезону-неби је мењао ни за шта...Што се тиче Даиве Виндкаст вероватно су одличне јер моје јефтиније Емкаст 5500ЛДА другу сезону лепо раде...
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...