Jump to content

Pomoc Oko Kupovine Masinica


Recommended Posts

Ganicu druze meni treba masinica da pecam na nju a ne da mi bude lepa na oko.Jednostavno Banax mi je za granje prava masina,neunistivo,a tezina nije problem jer ne drzim u ruci nego na rod podu.

onda kupuj i pecaj . Meni treba masina da bude sklop svega i ujedno i lepog. A okuma nista slabija nije od te banax a isto ce sluziti i sve ce ribe izvaditi i iz panjeva i iz granja a ti lepo kupi te sto si resio i samo napred druze
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

nek peca gde hoce.. nije rec ovde o meni..tako da bi te zamolio drugarski da me pustis na miru ako moze ikako...?

ti si maher za stuju,gde zabacis tu izvadis ali ovo je nesto sasvim drugacije 

Link to comment
Share on other sites

Ako bi ja birao masine do 70-75e nove bi izeo daiwe emblem s5000t i tu nemoze nijedna da joj pridje kvalitetu u tom cenovnom rangu , a jos bolje polovne je skoro neko prodavso x5000t za otprilike te pare. E to su traktori ....
Link to comment
Share on other sites

Hvala mijate na pomoci,video sam ih par puta na vodi robusne strasno,njih i uzimam najverovatnije.

Ne znam odakle si,ako si negde u okolini Beograda,javi se na pp,pa navratis lepo ,skinem sa svojih stapova ticu scepter.. ti ih lepo prebacis na svoje stapove i odes na vodu i uveris se kakva je . Svaki cigan svoga konja hvali. Ja na ove pecam.vec 5tu sezonu,i za nekih 20tak hiljada nove kad sam uzeo dobio sam kvalitet u odnosu na cenu i vise nego sto sam ocekivao. I naravno velika ke prednost sto idu i rezervne spulne uz nju. Pozdrav.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako bi ja birao masine do 70-75e nove bi izeo daiwe emblem s5000t i tu nemoze nijedna da joj pridje kvalitetu u tom cenovnom rangu , a jos bolje polovne je skoro neko prodavso x5000t za otprilike te pare. E to su traktori ....

A i daju zvuk kao traktori :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo sad me je Srle doveo u razmisljanje da li Ticu ili Banax,ne bih hteo Okuma Distance jer ima dosta plastike i izgleda kao kineska,a za tu Daiwu Emblem cu pogledati jos kakva je.

Druze realno kad pogledas pecaces isto i sa masinom od 900 i 99999 dinara . Pitanje je samo koliko mozes da odvojis novca za masinu i sta ocekujes za te pare ? Ako vec kupujes moj savet ti je da se nezaleces pa posle bude jao mogao sam i ovu ili onu . Raspitaj se otidji pogledaj masine sve ti je lepo predlozeno u tom cenovnom rangu i to su sve skroz okej masine koje ce pecati i vaditi ribu bez problema . Nevadimo mi sporete i ajkule iz vode pa da razmisljas hoce li izdrzati . Ja bih dodao okumu axeon kao odlicnu masinu, dci takodje, imas i one spro (super long cast ) oko 55e komad , drugar peca na njih jako dugo bez ikakvih problema u panjevima i krsu i lomu rade kao sat . 

Moj ti je predlog ako vec kupujes gledaj da to bude i lepo i korisno . 

 

P.S Bozo sto si ljut na Limara :) Ja sam vas kontao kao super ortake

Link to comment
Share on other sites

Druze realno kad pogledas pecaces isto i sa masinom od 900 i 99999 dinara . Pitanje je samo koliko mozes da odvojis novca za masinu i sta ocekujes za te pare ? Ako vec kupujes moj savet ti je da se nezaleces pa posle bude jao mogao sam i ovu ili onu . Raspitaj se otidji pogledaj masine sve ti je lepo predlozeno u tom cenovnom rangu i to su sve skroz okej masine koje ce pecati i vaditi ribu bez problema . Nevadimo mi sporete i ajkule iz vode pa da razmisljas hoce li izdrzati . Ja bih dodao okumu axeon kao odlicnu masinu, dci takodje, imas i one spro (super long cast ) oko 55e komad , drugar peca na njih jako dugo bez ikakvih problema u panjevima i krsu i lomu rade kao sat . 

Moj ti je predlog ako vec kupujes gledaj da to bude i lepo i korisno . 

 

P.S Bozo sto si ljut na Limara :) Ja sam vas kontao kao super ortake

nisam ljut druze nego mi je malo vise preko glave svega...zato peca stuku cutim pravim se lud i najpametnije tako..:) mada kad ovi moji drugari odu na pecanje svratim malo ispecem rostilj zezamo se i dobro posto tu nema tenzija :) no da ne kvarimo decku temu....malo se zbunio sto se tice masinica ali verujem da mu je najbolje bas ako sto si rekao da obidje sve i da prvo stavi u ruku i na stap pa nek vidi sta mu lezi....

Link to comment
Share on other sites

Hvala jeydee,tako cu i uraditi,mogu svu hvaliti masinicu neku al ako meni ne lezi i ne svidja se nema nista od kupovine.

Upravo to druze . Moze ti bilo ko pricati o kojoj hoces masini ali dzaba kad ti nju nisi video i nemozes da znas dal ti je dobra ili ne . Obidji , razgledaj , pitaj raspitaj se . Koju god da uzmes masinicu pecaces bez problema . Samo odaberi ono sto ti najvise odgovara i naravno prema finansijskim mogucnostima. 

 

P.S Bozo opusti se . Ja idem na pecanje da lecim zivce a ne da se nerviram i lupam glavu ko ima bolji pribor ili ko moze dalje da zabaci itd . Opustencija rostilj , e i zagotivio sam ono jelen fres limun ( milanceshow me navadio ), sednem na poziciju , umocim noge u vodu i koga briga za bilo sta . Izvinjavam se za kratak off

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Citao sam i licno slusao ispovesti ljudi koji govore da je kod banaxa sve super sem rucke,koja puca. Imam jednu longbow i ne mogu da se nacudim koliko kvalitetnu masinicu sam kupio za toliko malo novca. Precizan bait,ok dril,snazna i stamena na stapua uz to i fino slaze,toliko da ne mrsi strunu na spod stapu.vadio sam i ribu njome i takodje imam samo rec hvale. Ja je zovem 'shimano baitrunner za sirotane' :D
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Longbow je odlicna masina i dosta kvalitetna. Mana joj je, osim tezine koja nekom smeta, sto nema LC spulnu, ali moze da primi dosta najlona u vecim verzijama. Po meni isto OK masina Okuma Powerliner, ima bait i LC spulnu, izgledom podseca na novi Big Baitrunner i kosta tu oko 75e. Nisam nigde procitao, sa kojim stapovima bi bile uparene masine?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Druze nisam danas pazario jer nisam probao Okumu jer ih nema na stanju,probao sam samo Banax sasvim okej masinica,ali covek iz druge radnje mi je rekao da im kvalitet nije isti kao nekad i da je Okuma jedina ocuvala kvalitet a pogotovo Longbow,tako da jos cu Okumu negde probati pa odluciti sta cu.
Link to comment
Share on other sites

Imao sam Banax, robusna masina, ali ne uliva neko poverenje. Meni se farba skidala, plus nije bas najbolje izbalansirana po meni. Ja licno pre bih okumu. To je naravno moje misljenje
Link to comment
Share on other sites

Zasto nije za pecanje sarana, tj. sta joj fali da bi bila saranska?

 

Ja koristim teske masine, ali konkretno ova je i za moj ukus preteska, 850g+najlon. Slazem se ja da ce najvise stajati na rod podu, ali prezabacivanje na 100+ metara, kao sto si naveo, bilo bi tu fizikalisanja. A imas prednost jer ti stapovi nisu preteski, nekih 380g, pa ti je moj savet da pogledas neku, za nijansu, laganiju masinu. Ne moras da bezis od Okume, samo se preispitaj sta hoces, tj. da li mora baitrunner ili ne mora, da li mora plitka spulna i sl., pa po tome donesi definitivnu odluku.

Link to comment
Share on other sites

U tom cenovnom rangu sto trazis ili Tica Scepter ili Tica Galant Gbat posto ti se ne svidja okuma distance. A longbow ima vise mana nego prednosti za to sto ti hoces. Prvo ima malu a duboku spulnu tako da te daljine 115m mozes da sanjas s njima,ocajno pakuju najlon pogotovo ako je deblji,preteska je kao vodenica za meso i za moj ukus ruzna kao pacov.

 

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Longbow velicina 90tka.

Mislim da ti je prevelika 90tka . 65ica ti zavrsava posao . Imao sam ih , jednu jedinu manu nisam nasao masinici , a pecao sam bas mnogo sa njima i izvadile su mnogo ribe . Za daljine do 100m 65ica ti je savrsena . Nije preteska i uz malo tehnike mocices da dostignes te distance koje ti trebaju . Za mnoge je misaona imenica 100+m tako da pusti te price koje se pricaju 150m , 200 itd . Moj ti je savet idi pogledaj longbow popricaj sa prodavcima ( da nebude da reklamiram nekoga ali otidji u carpologiju i momci ce ti dati sve informacije i najiskrenije ce ti objasniti sve sto je vezano za tu masinicu ) . Pusti price... 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...