Jump to content

Pomoc Oko Kupovine Masinica


Recommended Posts

Ako te nezajebe prijatelj niko nece.....ta masinica je dobra ali je daleko od masinice za pecanje sarana.Sve druge okume su bolje za sarana od te masinice....

Ajde nemoj lupetati vise....sta fali toj masinici ....ne valja sigurno..hahha....ajde mi reci zasto onda vec dugi niz godina je na okuminom repertoaru ima 10 godina ako ne i jace dosta nas tad nije ni pecalo sarana kad su je pravili a odrzala se do danas....i sad nije za sarana....

U tom cenovnom rangu sto trazis ili Tica Scepter ili Tica Galant Gbat posto ti se ne svidja okuma distance. A longbow ima vise mana nego prednosti za to sto ti hoces. Prvo ima malu a duboku spulnu tako da te daljine 115m mozes da sanjas s njima,ocajno pakuju najlon pogotovo ako je deblji,preteska je kao vodenica za meso i za moj ukus ruzna kao acov.

 

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Druze....s jedne strane si u pravu....tica je super masinica nema price ali decko je rekao da hoce masinicu sa bajtom tako da to menja stvar....da najlon ne slaze lepo ne slaze ....ali nemoj da se ljutis na te daljine moze da zabaci i niko me ne moze ubediti da ne moze kad sam zabacivao sa njom..pozz i samo opusteno :)

 

posto preko zime nemamo pametnija posla...evo ja sam pre par godina malo kandzijao merio zezao se...pa evo te masinice sto ne moze da zabaci ni 100m... :rofl: :rofl: :rofl:

 

https://www.youtube.com/watch?v=Hd14mubuebs&feature=youtu.be

Link to comment
Share on other sites

Koje god od nabrajanih budes kupio pecaces lepo, ali vodi racuna da kim se druzis na pecanjima jer brzo se ulazi u zamku stalne kupoprodaje!! Brzo dodje na shimano-daiwa i sve bolje i skuplje!! Bitno je da uzmes nesto, pecas sto vise i uzivas u svemu. Pozdrav
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bozo, bez ljutnje, ali ovaj video ne dokazuje nista posebno, osim da imas srca da zategnes. Ne vidi se gde je palo olovo ni koliko daleko je otislo. Druga stvar, koju debljinu najlona imas na masini i koja gramaza olova. Jedno je mlataranje na livadi, a drugo u realnim uslovima na vodi. Tebi je, predpostavljam, bio tanji najlon sa sok predvezom, a decko kaze da ce pecati u panjevima na 100-tinak metara, tako da ce morati da koristi deblji najlon, a to tesko da ce izbaciti na tu daljinu. Nemoj da me razumes pogresno, i ja sam koristio isti komplet, samo su moji stapovi bili 12ft 3lb, a masine LB80, i tvrdim da je Longbow dobra i kvalitetna masina, ali u ovom slucaju smatram da nece odraditi posao, odnosno to sto decku treba.
Link to comment
Share on other sites

Tako je Topline i ja smatram da nema sanse da cu na te daljine uspeti sa tim masinicama.Koristim deblji najlon tako da smatram da cu tesko dobaciti sa tom masinicom,ali probacu negde tu masinicu na vodi pa cu jos videti al smatram da nema sanse.
Link to comment
Share on other sites

Bozo, bez ljutnje, ali ovaj video ne dokazuje nista posebno, osim da imas srca da zategnes. Ne vidi se gde je palo olovo ni koliko daleko je otislo. Druga stvar, koju debljinu najlona imas na masini i koja gramaza olova. Jedno je mlataranje na livadi, a drugo u realnim uslovima na vodi. Tebi je, predpostavljam, bio tanji najlon sa sok predvezom, a decko kaze da ce pecati u panjevima na 100-tinak metara, tako da ce morati da koristi deblji najlon, a to tesko da ce izbaciti na tu daljinu. Nemoj da me razumes pogresno, i ja sam koristio isti komplet, samo su moji stapovi bili 12ft 3lb, a masine LB80, i tvrdim da je Longbow dobra i kvalitetna masina, ali u ovom slucaju smatram da nece odraditi posao, odnosno to sto decku treba.

Dobro druze u pravu si...najlon jeste tanak 0.26mm i sok od strune 0.30mm ...i olovo 90gr....ali ne mozes da ocekujes da stavis najlon 0.40mm na primer i da pecas.na 120m ...moras se odluciti sta ces....uglavnom sve u svemu okuma long bow je sve samo nije losa masina...

Link to comment
Share on other sites

Dobro druze u pravu si...najlon jeste tanak 0.26mm i sok od strune 0.30mm ...i olovo 90gr....ali ne mozes da ocekujes da stavis najlon 0.40mm na primer i da pecas.na 120m ...moras se odluciti sta ces....uglavnom sve u svemu okuma long bow je sve samo nije losa masina...

Bozo druze sta ti pecas sa 0.26mm najlonom?

 

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Fox ako peca tamo gde nema granja i panjeva moze bez problema sa 0,26mm ali mislim da je ovo samo da proba kako ide sa 0,26mm i sokom..Pogledacu i zabacicu sa banaxom i longbowom pa cu videti sve.
Link to comment
Share on other sites

Bozo druze sta ti pecas sa 0.26mm najlonom?

 

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Sarane i amure....i nikad mi nije najlon pukao ni na zabacaju ni na ribi..znam da ti je malo cudno al sta da ti kazem..haha..ja ti kazem onako kako je bilo...dosta njih je skepticno na tanak najlon ali meni nije pravio problem...a jos kad se uzme u obzir da sam taj najlon kupio vise iz radoznalosti posto kosta 600din 1000m onda je stvarno smesna cela stvar...a komotno je mogao da izdrzi jednu sezonu...

30-2666_1.jpg?itok=MOownLA3

Link to comment
Share on other sites

Koriscenje 0.40 najlona je beskorisno, koliko ja znam milan peca na jezeru, tako da bi mu tu 0.30 zavrsio posao, 0.40 ako zakaci u panj tesko ce da pokida, mozda ce morati i da sece najlon, a tu bi izgubio dosta, sa 0.40 ne moze da baci, a sa 0.30 moze. Ja koristim Climax deep purple 0.30, sa njim drvo mozes iz vode da izvuces, tako da dobar sok i dobar 0.30 najlon je sasvim dovoljno.
Neko moje misljnje 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A sta je sa KKarp masinicama? Vidim da ih niko ne koristi I niko ih ne komentarise-preporucuje.

 

Znam da cena dosta govori ali dali su zaista toliki krs? Evo npr jedan model KKarp Adamant XTC 8000 a kosta 7500 din.

 

POzzz

Link to comment
Share on other sites

Sarane i amure....i nikad mi nije najlon pukao ni na zabacaju ni na ribi..znam da ti je malo cudno al sta da ti kazem..haha..ja ti kazem onako kako je bilo...dosta njih je skepticno na tanak najlon ali meni nije pravio problem...a jos kad se uzme u obzir da sam taj najlon kupio vise iz radoznalosti posto kosta 600din 1000m onda je stvarno smesna cela stvar...a komotno je mogao da izdrzi jednu sezonu...

30-2666_1.jpg?itok=MOownLA3

Koristim isto najlon 0.25 sa sneg liderom ( buldozer) nikakvih problema nisam imao nikad . Hoce da puca najlon naravno kad se isusi i kad ostari , inace sa svezim najlonom nema problema . Meni je i na spod stapu rubilon 0.27 jedan jedini problem nisam imao nikad . Bitno je da je kvalitetan najlon i svez 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Longbov je do jaja masina ali je Banaks ono sto bi Milan hteo....sa svakom masinom se moze zabaciti ali sa nekom teze a sa nekom lakse a predpostavljajuci gde ce Milan pecati ti najloni 025,030 nemaju sta da traze........ja tamo pecam sa 040 bez ikakvih napora i za sada je ok.

Link to comment
Share on other sites

Milance tebi ocigledno niko ne moze da pomogne jer ni sam ne znas sta hoces. Da ne bi mnogo lutao i menjao misljena iz dana u dan odes lepo u radnju pogledas par masina, provrtis ih i sta ti se svidi to pazaris. I onda lepo sam vidis na osnovu nekoliko ribolova kakva je, kako se ponasa pri izbacaju, ribi itd..
Link to comment
Share on other sites

Pa valjda ce se odlucio :-D

Od Okuma je Longbov naj bolja,ove ostale su sminka,Tica je dobra al po meni vise za komercijale ili takmicenja,Banaks opet po meni naj izbor za te pare A da je radna masina,usput i najlona staje poprilicno.....

Link to comment
Share on other sites

Sta god da uzme nece pogresiti i sve ce mu raditi posao. Ta okuma jos najvise od svega ako planira na erdeviku da peca. Mada je dobra i za komercijalu jer nema vise upinjanja na 120-130metara, sve se to svelo na pecanje na dosta krace razdaljine.
Link to comment
Share on other sites

Ma Banax pazarim pa sta bude za onoliko koliko ja idem na pecanje ce me nadam se dobro sluziti,zahvaljujem svakom ko je izdvojio vremena da mi pomogne u izboru,postavicu slike kad sve kompletiram.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...