Jump to content

debeljaca


JaneMk

Recommended Posts

Hahahahahhaha,opet glupost tipa tajger riba tesko vari,pa zar Mijate mislis da riba GUTA tajger???? uozbiljite se malo,ko ne zna da pripremi tajger kad kupuje neka trazi recept,uradis kako pise i riba na ribu dolazi 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa to baca,bas tako a i nije taj tajger kuglager iz lezaja tocka da ne moze da se skuva lebe mekani! Notorna glupost,ne moze da svari.....sta li mu onda skoljke rade???

Citam i neverujem :) totalna budalastina ali totalna . Bukvalno malo jaci stisak prstima puci ce svako zrno tajgera ...

Bas tako sta li mu skoljke rade 

Link to comment
Share on other sites

Po meni je problem boili u koji razna "budala" uzme pa trpa svasta od hemije za kupatilo,pa do hemije za negu tela.To je pravi problem.

 

Poslаto sа Lenovo P1ma40 uz pomoć Tаpаtokа

Eh takvih se treba bojat, ko djavo krsta! Al' ajd znaj sta je baltazar kod kuce rolao i muckao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Da ne otvaram novu temu. Nisam bio na ovoj vodi od 2015 god pa me zanima kava je situacija realna sa ribom bila prosle godine tj 2016 Posto se pricalo da nema ribe da je bio pomor pa izliv itd . Voleo bi da odem ove god da vodim jednog druga pa da ne odemo a da ribe nema.
Link to comment
Share on other sites

Jezero je dobilo novog vlasnika koji je vec sredio restoran i obecao da ce kada vremenski uslovi dozvole da poribi jezero svezom ribom a 2016god pecalo se solidno ali slabije nego ranijih godina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu. Nisam bio na ovoj vodi od 2015 god pa me zanima kava je situacija realna sa ribom bila prosle godine tj 2016 Posto se pricalo da nema ribe da je bio pomor pa izliv itd . Voleo bi da odem ove god da vodim jednog druga pa da ne odemo a da ribe nema.

pecao sam ja jedno druzenje prosle godine ,zadnjeg vikenda maja meseca. Nisam bio pod nekim lepim utiscima . Ono babuskarsko jezero je totalno zaraslo u travi,a lokalni momci koji tamo svako takmicenje vagaju ribu su mi rekli da je na glavnom jezeru raspad sistema  i da trenutno (tada u tom trenutku ) pliva jedva tona ribe ,a ono jezerce iza restorana je prazno- riba rasprodata . Sada ono cuveno : Ako su mene lagali ,lazem i ja vas ... melegova prodavnica na jezeru prazna i kompletan utisak,sa moje tacke gledista je da se cela ta prica nekako gasi...Cinjenica je da je ekipa koja je pobedila ,za 48 sati imala 310 kilograma ulova,pecali su na tigrov orah.

Link to comment
Share on other sites

pecao sam ja jedno druzenje prosle godine ,zadnjeg vikenda maja meseca. Nisam bio pod nekim lepim utiscima . Ono babuskarsko jezero je totalno zaraslo u travi,a lokalni momci koji tamo svako takmicenje vagaju ribu su mi rekli da je na glavnom jezeru raspad sistema  i da trenutno (tada u tom trenutku ) pliva jedva tona ribe ,a ono jezerce iza restorana je prazno- riba rasprodata . Sada ono cuveno : Ako su mene lagali ,lazem i ja vas ... melegova prodavnica na jezeru prazna i kompletan utisak,sa moje tacke gledista je da se cela ta prica nekako gasi...Cinjenica je da je ekipa koja je pobedila ,za 48 sati imala 310 kilograma ulova,pecali su na tigrov orah.

mene zanima glavno jezero i mislimda 300 kg nije malo za 48 sati
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da,o glavnom i pricam. malo sam pomenuo jer je na mene ostavio utisak o opstoj slici svega na i oko jezera. Ja sam tamo(na glavnom) pecao 2-3 puta slobodno i  jedno druzenje.ljudi sa kojima sam pricao mi kazu da je to los score i da su proslih godina pebednici uspeli da upecaju cetvorostruko vise. Nije da nema ribe,ali licno ja Debeljacu nesto i ne volim.

Link to comment
Share on other sites

mene zanima glavno jezero i mislimda 300 kg nije malo za 48 sati

Ima ribe . Pricaju se svakave price o debeljaci ali kad odes tamo i zabacis vidis da to nema veze sa mozgom . Debeljaca je specificna sto se tice pecanja zahteva dosta preciznosti i ako nisi gde treba dzaba ti ceo dan pecanja mozes samo da razgledas okolinu :) Devetka je tamo prosle godine vazila za losiju poziciju ja sam se na njoj napecao kao ludak sa gumenjacima i parfemom . Ima ribe, jeste bilo uginuca ali ne toliko, ima tamo ribe. Bitno je samo za koju poziciju se opredelis ja mogu da ti objasnim pozicije 5,6,9,10 posto sam njih najvise pecao , o drugim pozicijama neznam bas puno .   :) . Ok u svakom slucaju tu sam ako sta mogu pomoci   

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nije se dugo pisalo o Debeljaci,pa reko' ajde malo da refreshujem temu. Bio sam juce sa drugarima ,pecali 12 h na poziciji 6 . Riba je jako,jako slabo radila . da li je to do promene vremena,posto je juce dnevna temperatura bila 11 stepeni uz celodnevnu kisu ili nesto drugo,ne znam . Nije da  se hvalim (kazem samo poredjenja radi),jednu jedinu ribu smo mi upecali,a pecalo je sedam pozicija. riba je upecana odmah uz granje,pored platforme,na 30 cm od obale,na tajger . trazio sam na raznim pozicijama,dubinama,menjao mamce,ne bih li jos nekog prevario,medjutim-bezuspesno. imao jos dva drop-a,od kojih je jedan bio sa ribom koja je spala . Pisem ovaj post i voleo bih da se jos neko nadoveze sa infom kako je prosao,kad i slicno. Inace,ambijent je fin,novo osoblje koje radi je izuzetno prijatno,uzluzno i raspolozeno,cuvar takodje prijatan i fin covek (za razliku od onog proslog,kog nisam voleo :diablo: ),pljeskavica u kafani velika i ukusna :)Tako da nam je sveukupan utisak bio lep. Jos kad se setim da sam izvukao novi,original spomb iz vode ,skroz mi nadomesti prazninu sto sam juce upecao samo jednog sarana :) PS:ako neko ne zna,evo da napisem da je novi broj za rezervacije 063 7865337.

evo i slike sa ribom (golac 14,8 kg -rekao bih malo iznad proseka za Debeljacu )

pre_1493554396__image-0-02-05-353c358fc9

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jel bio neko skorije na Debeljaci i kakvi su utisci...?

Bio je drugar pre 2 nedelje probao neke nove parfeme imao je 7-8 riba sve preko 10kg. On kaze da nije lose poceo je oko 11 da peca uspavao se pecao je na 6-ici.

Samo guma!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...