Jump to content

Otkacivanje


Recommended Posts

Svi smo imali spadanja...svuda....ali ako je na 10 uzimanja vise od 3 spadanja onda nesto nije u redu....na vodama gde se odrzavaju takmicenja gde je riba izbodena uplasena i sl uzima opreznije, udica se ubada plice usta su ostecena i do spadanja dolazi cesce...moze da bude kada je riba sitna pa se otima oko mamca posebno ako je spod sitan a peca se na boilu riba se otima o mamac i uzima ga na brzinu, udica se ne ubode uopste ili se ubode za vrh usne, i posle zamaranja se pokida usna mi izvucemo sve netaknuto.....mozda malo lenjosti da na dlaku gde je bila recimo boila 18mm stavimo tajger ili kukuruz.....ali realno ni ja sam koji o tome pricam nemam uvek spremnu udicu izbalansiranu sa velicinom i vrstom mamca kao i duzinom dlake....

 

Ima slucajeva da uzme velika riba run bude sumanut ali samo dizanje stapa nije dovoljno jer nema dovoljno snage da se riba u momentu zaustavi i da udica prodje kroz usnu nego nastavi da izvlaci iz spulne (ne mozemo je zaustaviti) posle okretanja ilikadakrena na povrsinu okrene se i...spadne...ovo mi se desilo na jednom takmicenju 3 puta zaredom...doslo mi da se ubijem...onda naravno gnev zategnem spulnu i opalim kontru puta dva....riba je stala momentalno i posle jace borbe izvadim sarana oko 13-14kg..a do tada su sve ribe bile oko 5 pa do 7 kg......

 

Kristijan zna najbolje da na divljoj vodi gde je riba zdrava nekada zna da bude iskoriscenje 100%....5 uzimanja 5 riba....ili otpadne 1...takoda se ne bih uzrujavao oko spadanja..spadne nasoj ekipi ali spadne i protivniku..pa sada kako se ko snadje da smanji stetu.....udicom, mamcem montazom....sve je to takmicenje...ne samo bip i na vagu.....

 

Mozda se nece neko sloziti sa mojim iskustvima (ali i to je deo igre) ..samo kazem kako mislim....i trudim se i ja da smanjim procenat spadanja, jer se cesto desava da pobedi ne onaj koji najvise uhvati nego onaj kome najmanje spadne.....jer love svi....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Takmicenje proslo katastrofalno lose. Na tager boilu smo imali svega 5 udaraca za 56h i izvadjena je samo jedna riba i to sve u prvom danu. Do kraja takmicenja jos 8 udaraca na boilu i svaka riba je izasla napolje. Znaci za 56h 13 udaraca i 9 izvadjenih riba.

Zakljucio sam da vise na tajger boilu necu pecati takmicenja i to je to. Naravno bilo je spadanja svim ekipama ali mi smo sa boilom ovoga puta bas bas omanuli.

Lepo sam pregledao usta svake ribe koju smo izvadili i  svaka riba je bila zdrava (zdrava usta nisu pocepana).

Tako da mi opet ostaje ona nedoumica sta je razlog tolikom spadanju ove sezone.......

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Takmicenje proslo katastrofalno lose. Na tager boilu smo imali svega 5 udaraca za 56h i izvadjena je samo jedna riba i to sve u prvom danu. Do kraja takmicenja jos 8 udaraca na boilu i svaka riba je izasla napolje. Znaci za 56h 13 udaraca i 9 izvadjenih riba.

Zakljucio sam da vise na tajger boilu necu pecati takmicenja i to je to. Naravno bilo je spadanja svim ekipama ali mi smo sa boilom ovoga puta bas bas omanuli.

Lepo sam pregledao usta svake ribe koju smo izvadili i  svaka riba je bila zdrava (zdrava usta nisu pocepana).

Tako da mi opet ostaje ona nedoumica sta je razlog tolikom spadanju ove sezone.......

Ne bih ja bas tajger boilu stavio za glavnog krivca

Razlog moze da bude i stap ako je kruci

I x drugih faktora

 

Mozda zavisi iz kog polozaja jede dal lezeci ili stojeci ili iz kog pravca dolazi........

Link to comment
Share on other sites

Ma bre ta bara je zamadjijana,niko ne uzima to u razmatranje :-D

Bio ja u nedelju prvi put tu,prva riba otpade bas kao sto opisuju svi,znaci do ribe je nesto,madjije! Dok je na drugu stranu Milanceshow objasnio kako se vata riba,npr :-D

Link to comment
Share on other sites

Ma bre ta bara je zamadjijana,niko ne uzima to u razmatranje :-D

Bio ja u nedelju prvi put tu,prva riba otpade bas kao sto opisuju svi,znaci do ribe je nesto,madjije! Dok je na drugu stranu Milanceshow objasnio kako se vata riba,npr :-D

Ja znam da se tamo cim dodju na pecanje prvo prekrste sa nekom ljutom prepecenicom pa tek onda stapovi u vodu. Crven konac se obavezno vezuje za rod pod a moze i da visi neka amajlija. Tako se teraju zli duhovi i nema otkacinjanja ribe
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Becmen prvi put u zivotu.24 sata,13 riba napolju a 7 spadanja.Na gumu riba napolje a na boile cvrc.Zaprepascen sam.Moracu malo da poradim na sistemima.

A sto se tice madjije i tu sam malo a mozda i mnogo omanuo.Krstio se sa koka-kolom.

Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se.Nisam se dobro "odrazio".Mislio sam kojeg god da sam okacio na gumu bio je u meredovu a na boile sva spadanja.Posto sam prvi put pecao tamo poceo sa gumom ali brzo odustao i nastavio boile.Sve je bila kucna radinost.I hranjenje i mamac.Na kupovne ni jedan jedini bip.Mada je ovo vec za drugu temu.Poenta je u spadanjima.Mnogo brate.
Link to comment
Share on other sites

Bojane jel o Becmenu pricas? Ja sa tajger boilom nisam imao tih problema. Od 30tak udaraca svega par izgubljenih riba, sve na tajger boilu. Verovatno je rec o necem drugom sto kaze kolega Nebojsa

Becmen! Cela ova sezona katastrofalna, nenormalno spadanja ali samo na tajger boilu!

Link to comment
Share on other sites

Pa kakve to ima veze sa otpadanjem ribe?

Ja npr. Kad sam mamcio udice znao sam da ce mi prva riba kad udari spasti na tom Becmenu,bila mala al prva pri ruci,cim je prva riba spala stavio sam one domacinske udice i vise nije spadalo

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...