Jump to content

Konac ili Najlon za Marker/Spod


Da li je konac bolji za marker/spod stap ?  

57 members have voted

  1. 1. Da li je konac bolji za marker/spod stap ?

    • Da
      39
    • Ne
      18


Recommended Posts

Ja lično za marker koristim konusni najlon, dok za spod koristim 0.26 i šok predvez.Na drugom markeru imam konac ali njega koristim za bliza zabacivanja.

Probao sam i foxovu presvucenu strunu za spod i konus, ali sa 0.25 ili 0.26 nema greške

Link to comment
Share on other sites

Konac svaki put za marker-nema istezanja,samim tim nema prevare...

 

Uostalm, nema potrebe praviti se pametan i izmisljati toplu vodu....prihvati od nekog ko peca 30god sa svim mogucim dostupnim priborom (Danny npr)

 

 

Tocno tako...I moj glas za spagu....Nema istezanja,sto znaci da je bolja indikacija izmedju stapa i olova..bolji osjecaj za teren na dnu...Te iz razloga markiranja pozicija sa lomom..opet su vece sanse da izvucem marker sa spagom iz vode nego sa najlonom.. eto toliko!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam za najlon jeste da je malo skuplje, ustvari malo vise skuplje ali kad natrpas raketu ili krknes neko veliko olovo na marker predpostavljam da konac mnogo vise pravi trenje i za.ebe karike.

Gledao sam Bacida kad je bacao raketu, sad kad bi rekao koliko je imala kad smo je merili nebi mi verovali, ali bas mnogo, to je izuzetno opterecenje koje mora oderati karike.

Link to comment
Share on other sites

Za špagu ( s označenim metrima u boji, isto kao i konusni najlon) definitivno, ne bi vjerovali kolike se pogreške rade s najlonom na velikim daljinama i jezerima koja imaja jaka strujanja. Znao sam dubinu pogriješiti i do 80 cm, što je dosta ako je stvarna dubina 1.5m :D , sa špagom se takve stvari baš i nemogu dogoditi. Ako ne možete nabaviti špagu s označenim metrima moja je preporuka da uzmete Fireline Crystal 0.12mm.
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

za ŠOK power pro 30lb. evo i tabele preseka u mm. 8lb=0.13mm 10lb=0.15mm itd.....

Line Dia. 8lb 10lb 15lb 20lb 30lb 40lb 50lb 65lb 80lb

Millimeters .13 .15 .18 .23 .28 .33 .36 .41 .43

 

http://i.walmartimages.com/i/p/00/71/26/49/20/0071264920037_150X150.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...