Jump to content

Topiva - Netopiva Boila


exyucarp

Recommended Posts

A kako pecate na topove boile noću kad npr pecate na 250-300–400m a one se tope na sat dva

Pa tu onda nema spavanja ni danju ni noću samo se razvlači i sedi u čamcu

Ok mi je topiva za hranjenje ali za udicu nisam siguran

I koji je uopšte efekat topove boile na udici zbog čega,za granje da i to je odlična stvar ali za udicu mi nije jasno

Pričam o slobodnom ribolovu ne tskmicenjima

Mala greska nisam video

Ne za granje nego Za hranjenje

Link to comment
Share on other sites

Ako se dobro osusi i odstoji treba joj barem 5-6 sati da se otopi pa i vise za udicu je dobra stvar sto joj povrsina omekne i sa nje se odvajaju cestice od komponenti od kojih je biola napravljena. Meni cesto tvrdu topivu boilu riba bolje uzima nego kada udicu mamcim sa kuvanom boilom (isti miks i hemija), mislim je to zbog vece atraktivnosti i otopljene (ljigave) povrsine boile.

Link to comment
Share on other sites

Nisam neki veliki ljubitelj topivih boila ali koliko znam naj bolje je koristiti na vodama koje nisu tako prenapadnute boilom ,mada je to danas  retko naci ali ajde. Znaci s pocetka pecanja topiva radi brze reakcije ribe a posle ide redovna.Da li je to uvek tako nemam pojma. A topivost se odredjeuje dodavanjem jaja,manje jaja brze se topi i obrnuto.

Cak i onaj top secret amino dop se koristi za topive ali iskljucivo za udicu,znaci samo se sa njim radi ali skupo i previse filozofije. Kuvana standard i cepaj.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...