Jump to content

selja


Recommended Posts

Ovo se odnosi na jednog coveka sa sela, koji je ili glup ili ovaj sport nije za njega, pa koristi dva, tri sistema i samo menja duzinu predveza.

Naravno ja sam u pitanju, pa da bih malo digao ego sarandzije kod sebe, reko da posatvim temu da vidim da nisam jedini ili da se skroz demoralisem.

Zanima me dali stvarno koristite sve ove sisteme montaze i cudesa ili se to samo prepisuju noviteti.

Link to comment
Share on other sites

Bravo Prdo, prava tema!!! Eto mozda sam i ja seljak ali tvrdim da obicna In line montaza i safety montaza mogu da pokriju 90% obicnog pecanja, ja tu jos dodajem 2 Pop Up montaze, jednu klasicnu i jednu u mojoj slobodnoj izvedbi, ne znam kako da je opisem ali jednom cu je uslikati pa cu postaviti i to je to. Sve ostalo je po MENI nepotrebno mrljavljenje i udaljavanje od same sustine ribolova! Kad je rec o predvezima, tu vec ima malo vise mesta za igru i kombinovanje!
Link to comment
Share on other sites

He he izgleda da sam i ja u klubu.Koristim safety ili fiksni ili klizni,inline i to je to (s tim sto ne koristim buzire nego metarske pelzer rope od virble do virble-stoji na dnu, ima duzinu,mekano,i mozda ima jos neku prednost a da nisam razmisljao puno o tome).Udice vezem cvorom bez cvora menjam vel udice i duzine dlake,menjam vrstu (oblik) udice prema mamcu koji koristim ili da li je boila pliv ili ton....mozda ali mozda kada bih bio na nekoj komercijali bih probao efikasnost anti-eject i jos nesto ....do sada nijesam imao primedbi.... ;) da i helikopter mada retko...
Link to comment
Share on other sites

mislim da ti vise i ne treba,kao i meni uostalom :D :D :D

ima korisnih sistema ali mislim da je sad fazon da napravis sto tezi komplikovaniji i zamrseniji sistem onda valjda drugi pomisle kako si krajnje ozbiljan sarandzija 8-) 8-) 8-)

Potpisujem

Link to comment
Share on other sites

Safety, helicopter i in-line i tvrdim da su svi komplikovani sistemi nastali modifikacijom ovih. Cvor bez cvora za udice, sa termo-skupljajucim buzirom (shrink) za osiguravanje cvora i malo zakrivljenje ka vratu udice. Dobro mi se pokazao i lead-core tako da ga malo vise forsiram u zadnje vreme.

Ne opterecujem se sa time da moram imati sve u svom priboru da bi se pokazivao i dokazivao, ma sto vise na vodu i nema bolje. ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...