Jump to content

Savet


Recommended Posts

  • 7 months later...

Pozdrav svima.S’obzirom da je ova tema ful prazna,nisam hteo da otvaram novu,a negde i naslov teme odgovara…

Naime pre par dana preko kolege koji drzi radnju dodjem do momka koji prodaje komplet opremu,a ujedno i rola…pa sam ja za nekih 60 € kupio dva rolera 20 i 24 mm,pola kg spiruline,official secret S-O i nekoliko aroma…Pa me interesuje ukoliko je neko radio sa ovim aromama,vidi se da su u pitanju stara pakovanja,kakva su bila doziranja?E sad,naravno da pise preporucena doza na bocicama,imam volju da se igram,ali s’obzirom da u nekoj ima pola bocice arome,u nekoj dva prsta itd…ne bih da eksperimentisem vec da sa tim kolicinama pokusam da izvucem maksimum,pa je svaka smernica o doziranju dobro dosla…

Moram da napomenem da cu ih koristiti na domacim miksevima iskljucivo na divljim vodama.Bistro svima

 

41835507-0631-4710-A4FD-4491F8DD028A.jpeg

1A081C10-8128-40E5-ABA7-FE5D29BDE481.jpeg

Link to comment
Share on other sites

On 12/5/2022 at 3:51 PM, Sasa Nadlacki said:

Pozdrav svima.S’obzirom da je ova tema ful prazna,nisam hteo da otvaram novu,a negde i naslov teme odgovara…

Naime pre par dana preko kolege koji drzi radnju dodjem do momka koji prodaje komplet opremu,a ujedno i rola…pa sam ja za nekih 60 € kupio dva rolera 20 i 24 mm,pola kg spiruline,official secret S-O i nekoliko aroma…Pa me interesuje ukoliko je neko radio sa ovim aromama,vidi se da su u pitanju stara pakovanja,kakva su bila doziranja?E sad,naravno da pise preporucena doza na bocicama,imam volju da se igram,ali s’obzirom da u nekoj ima pola bocice arome,u nekoj dva prsta itd…ne bih da eksperimentisem vec da sa tim kolicinama pokusam da izvucem maksimum,pa je svaka smernica o doziranju dobro dosla…

Moram da napomenem da cu ih koristiti na domacim miksevima iskljucivo na divljim vodama.Bistro svima

 

41835507-0631-4710-A4FD-4491F8DD028A.jpeg

1A081C10-8128-40E5-ABA7-FE5D29BDE481.jpeg

To ima 17+ godina,baci to i igraj se sa svezim stvarima

Link to comment
Share on other sites

Imam ja druze svezih i novih stvari sa kojima se igram,mnoge samo zauzimaju mesto jer nije to to.A npr  NASH aroma Chocolate malt,bocica pre Hrista,kupljena prosle godine,stare zalihe u radnji…TOP.Nisam na slicnu naisao,a i necu sigurno…Ove arome jesu stare,ali sasvim dobro izgledaju,kako na oko,tako i mirisom,odnosno ne deluje mi da su prokisle ili slicno…A brdo svezih stvari,novih stvari…veoma diskutabilno.

P.S. Npr… Razocaran u RH arome,a zadovoljan Imperial baits-om,DT-om i juce sam porucio Keen carp,dve arome…videcemo…

Link to comment
Share on other sites

Koristio sam ja catcher mikseve ranije jos pre nego sto sam poceo da rolam domace sve. Koristio sam sbs jagodu i s&o i od melega mislim da je frantfurtska bila. Ja sam na svaku boilu u jaja dodavao aromu (donja granica), zasladjivac, ulje, atrakt i betain. Svu hemiju sam dodavao kao na regularan domaci miks osim arome, nju sam stavljao donju granicu, nekad cak i ispod (tipa ako je fr. kobasica 2-4ml doziranje na kilo, stavim 1.5-2ml). Fino su pecale boile ali nije to bilo to. Hteo sam svoje sve da radim i da znam sta i kako se odvija. I realno cena tog kecer miksa je velika, za te pare sklepas domaci cak i bolji. Kupi i rolaj, pecace sigurno.

Link to comment
Share on other sites

Kolega Maska, misljenja sam da treba pojacati ready mix. Pecace i ovako, ali ako stane neko pored tebe sa pojacanom verzijom iste, na njegovih deset riba ti ces imati tri. E sad sve zavisi sta ti je cilj, kakva su ti ocekivanja.

Kolega Nadlacki to kako tebi neka aroma mirise, ne mirise isto i saranu. Pisano je vec o tome.Ne dozivljava je isto kao i ti. U mojim testiranjima, vise mi je bitno, vise paznje posvecujem na nosioce arome, kako se sire kroz vodeni stub, a ne na to kako meni neka aroma mirise, to je stvar licnog zadovoljstva u to ne ulazim. Pricamo o aromama koje su samo mali deo slagalice.

Primer.

Kupio si aromu, napravio boilu, ne mozes posteno ni da je testiras, zargonski receno nabodes kombinaciju, potrosis xy aromu i sta tada? Nadji dobavljaca koji ima stabilnu ponudu, napravi boilu koja tebi peca,  znas koji je nosac i uzivaj, Sve te arome  koje se ne proizvode sam podelio, poklonio. Necu da se zamaram, trosim vreme na netu i cekam kada ce nesto izleteti. Ako si kolekcionar to je vec nesto drugo, razumem. 

 

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav drug.Naravno da je to samo delic slagalice,cak i ne toliko bitan u poredjenu sa svim ostalim sto jedan mamac treba da donese.Naravno da ne mirise isto meni i saranu,ne mirise mi isto u bocici,a ni u boili posle kuvanja/parenja…Shvatam sta govoris jer ja gotovo isto razmisljam.E sad,ove arome sa slika,a i aktuelne koje imamo konstantno…jednom ih vise nece biti(slucaj Esterblend 12)…Pa opet u krug da se nadje zamena za nju,na kraju i za sve ostale koje su sada u ponudi,nadam se da se slazemo u tome.Cinjenica je da sve to zavrsi u vodi pa mi nece biti ni prva kolicina mixa,a ni arome koju sam potrosio testirajuci i muckajuci…Jednostavno uzivam u tome.Oprema i sve ostalo sam ukomponovao bas kako mi odgovara i to ne diram.A ovo je jedina stvar koja me tera da kombinujem i probam sve i svasta.Naravno da imam neke svoje kombonacije i aroma i mixeva koje nezaobilazim i koje mi dobro rade,ali evo primer…Danas mi je upravo stigao Keen carp…Pre 3 nedelje sam uzeo SQ-O MTC baits,Holandjani,bukvalno sam kupio uzorak,nije original pakovanje sto se vidi po bocici…a vec i probao na mom miksu…30. Novembar,jedna riba i jedan potez nerealizovan za 5-6 sati ribolova…Drugim recima,neko ce da singlira 100€ na kladionici i ceka,a ja se kockam na ovaj nacin.Nadam se da me razumes drug.Svako dobro

D64A2FF2-35CF-492B-813B-0DE89A2EED3B.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...