Jump to content

Priprema Kukuruza


buta

Recommended Posts

Negdje sam prije pročitao za pripremu kukuruza u teglama.Sve sam pretrazio ali nisam nasao "Recept" jer tu se kukuruz uspe u tegle i kuva se onda ne znam koliko.Pa ako neko zna da napiše kako.

Link to comment
Share on other sites

previse komplikacije ni oko cega.....juce bio na jednom jezeru i videh deda 74 godine cepio vretenara 20kg..mamac klot kukuruz,setim se ovog pisanja i pitam kako sprema,kaze maaa daaaj ,pa kako moz skuvati kukuruz??? inace svi na jezeru eno peglaju kukuruz i mamaljucu i to ne previse da se riba ne prejede,zakljucio sam da smo mi mackovi sa svim ovim glupostima,previse preterivanja nizasta!
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Mozda ce nekome biti zanimljiva ovakva priprema,posto po meni daje mnogo vecu atraktivnost mamcu,spodu...U danima(letnjim) kada nisam na vodi,skuvam matori kukuruz u vecim kolicinama.Kuvam ga redovno,na tisoj vatri,bez ikakvih dodataka,cista voda kad provri i stavljam kukuruz na kuvanje.Kuvam ga dok lepo ne nabubri i vidim da je opna pocela na puca,ali su zrna i dalje cela(da bih nogao da ih nizem na dlaku)...Onda ih skidam sa vatre,procedim i rasirim po betonu na suncu kad je najtoplije i ostavim tako da se zrna suse,toliko da se skroz skvrce i smanje.Kad je “gotov” pokupim i lagerujem negde.Posto je suv nema problema da ce da se ubudja ili bilo sta slicno.

Kad mi treba za ribolov,stavljam ga u kipucu vodu nekih pola sata.Onda skidam sa vatre i poklopljenu serpu umotavam u cebe,jaknu...vece pred ribolov.Tako cak i do jutra serpa bude vruca i kukuruz dodatno radi posto je suv bio i upija u sebe bukvalno sve sto se nalazi u vodi jer je naravno predhodno bio skuvan,nabubren i ima vecu moc upijanja.

Prednost ovakvog spremanja kukuruza je sto smo sigurni da ono sto smo ubacili kao atraktore,sigurno zavrsava unutar kukuruza i mnogo duze ostaje atraktivan nego kada se sprema direktno predhodno neobradjeno zrno...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...