Jump to content

kukuruz


JaneMk

Recommended Posts

Daj bre nemoj da jos neko neupucen pomisli da smo ozbiljni pa da pocne da trazi kalibrirani kuruz.......jedne godine covek na Borkovac poneo Jupol kantu punu svinjskog djubreta i kesu kukuruza ali suvog i na licu mesta rukama mesao to i bacao  u vodu,taj vikend je imao X sarana i mnogo vise babuske,haos napravio dok su svi ostali samo nemo gledali sta se desava........i da neko ne kaze to je jednom i fala,ne,taj baca ubija ribu na kukuruz koji kuci izbusi busilicom i nize direkt na udicu a mi koji ne vatamo ribu kuci madjijamo oko mamaca i trosimo skupo vreme i pare za nista!

Kako si poceo da objasnjavas gdje ga nabavljas ja reko da nisu mozda imali na stanju 14 mm ili mozda 18 mm. :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa što onda ti ne bušiš kuruze kući i mešaš ih sa balegom nego pecaš na famozne boile u izvedbi limar bait i ostalo... Hahahaha... A što se tiče kuruza ja ga natapam 48h i onda kad ga kuvam ubacim sode bikarbone i raskuva se lepo i onda može da se hrani...

 

Nece da prlja ruke hahahhhahaha

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hahahahahahahahhahhahaha............ima i toga ali vise mi je zbog cene,bure od 200l kuruza 1500 dinara,ako kupim toliko ko ce to pobacati u jezero!

A koliko dodje balega od svinje na tu kolicinu? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 years later...

aj da se vratim malo spremanju kukuruza...cisto probe radi resih da probam ICO-ov recept...uradio sve kako nalaze...uzeo sam 2 tegle sipao manje od pola tegle kukuruza i neverovatno je sta se dogodi sa kukuruzom,bukvalno se dobije dupla kolicina...kukuruz se popeo tacno duplo vise od onog koliko je bilo pre kuvanja...evo i slika nakon kuvanja,zao mi je sto nisam slikao kolicinu pre kuvanja...u svakom slucaju zrno bude vrhunsko.naravno takvim procesom kuvanja,kukuruz moze stajati nekoliko godina.

 

 

i jako bitno da znate da kad zavrsite sa kuvanjem i izvadite tegle iz velikog lonca dok su jos vruce nikako ih ne muckate i ne mrdate previse...jer ce vam eksplodirati!!!cisto da se ne zajebete kao ja!

izvadio teglu sa onom azbestnom rukavicom i sav radoznao gledam prelepi kukuruz i kao mucnem malo teglu da se onako kao mrdnu zrna da vidim lepo kakva su i PLJAAAAAS puce tegla sa vrelom vodom!sva sreca pa sam bio obuven i ne znam kako mi staklo nije prsnulo po faci...eto cisto da znate da ih ne muckate vruce!

http://ultraphoto.org/images/g4gtonhnl0pes2i0j4.jpg

Koliko si dugo kuvao
Link to comment
Share on other sites

SLAZEM SE SVIMA INTERESNE NACINE NA SPREMANJA KUKURUZA..

 

EVO MOJ NACIN MALO MAKOTRPNI ALI MISLIM KAD COVEK PROBA, VISE NEMA ZA NJEGA DRUGI.

 

1.STVLJAS KUKURUZ DA OTSTOI U VODI 2 DANA.

 

2.KAD OSTOI DOBRO GA ISPERES.

 

3.UZIMAS TEGLE VELICINE 1KG PUNIS GI DO POLA SA KUKURUZOM, DRUGA POLOVINA VODE DO VRH TEGLE.

 

4. UZIMAS NOVE POKLOPCE ZA TEGLE, ZATVORAS DOBRO DA NE PRIME VAZDUHA, AKO NEKI POKLOPAC NE VALJA ODMA PROMENA DRUGI.

 

5. STAVLAJAS SVE TEGLE U JEDNOM VELIKOM SERPOM..PR..KOD MENE MOZE DA SE STAVI 12 KOM..I SERPA NAPUNIS VODOM DA POKRIJE SVE TEGLE.

 

6. STAVIS SERPA SA TEGLAMA NA OGAN I TO KUVAS DOK NE OSTANE SAMO MALO VODE NA VRHU TEGLA , KUKURUZ BICE SKORO DO VRHA POKLOPCA..

 

7. KAD SE SKUVA OSTAVIS TO DA STOI NAJMANJE 10 SATI, DA KUKURUZ POPIJE SVU VODU, I DA BUDE SPREMAN ZA DIPOVANJA KAD OTVORITE TEGLU.

 

8. OBLIK KUKURIZA KAD GA IZVADITE. KO NIJE VIDEO OVAKAV NACIN NA SPREMANJA, VIDECE OBLIKA 12 CU BOILU. TAKO LICI OKRUGLI SA INTERESNOM FORMOM..

 

..9..POZDRAV SVIMA, I NE DIPUJTE GA POSLE KUVANJA, PROBAJTE PECAJTE ONAKAV KAKAV STE GA IZVADILI, REZULTATI IMA VELIKE..

 

ZASLADIVAC OBAVEZAN U MALIM KOLICINAMA .

 

 

 

7. IZVADITE

Ico koliko kuvas dugo kukuruz
Link to comment
Share on other sites

Ico koliko kuvas dugo kukuruz

STAVIS SERPA SA TEGLAMA NA OGAN I TO KUVAS DOK NE OSTANE SAMO MALO VODE NA VRHU TEGLA , KUKURUZ BICE SKORO DO VRHA POKLOPCA..

 

Dakle, dok ne ispari kolicina vode do vrha tegle.

 

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...