Jump to content

kukuruz


JaneMk

Recommended Posts

Zar toliko diskusije oko kukuruza , hemija biologija pesticide i druge stvari prvi put cujem, a sta mi jedemo danas, cistu i ekolosku hranu kao sto je bilo pre 100 god. Dokle ce ici ovaj komercijalan saranski ribolov za sve ce biti vremena samo za pravi ribolov nece, i zna se kukuruz je krivac zato sto je zagadzen od koga od nas, zato sto neznamo 99% STA stavljamo u njega koja ova saranska industrija j..e nas kako hoce.Dok bude kostao jedan signalizator kolko soni televizor za nas sarandgije nema spasa, i jedna amino kiselina od 1nog tona da kosta 500 dolara ..skopens.za razvoj telica. a kod nas 15 evra 100ML e tada vise cemo imati vremena da pricamo na foreumima a manje za pecanje sarana. POZ.. :drinks: :saran:
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zar toliko diskusije oko kukuruza , hemija biologija pesticide i druge stvari prvi put cujem, a sta mi jedemo danas, cistu i ekolosku hranu kao sto je bilo pre 100 god. Dokle ce ici ovaj komercijalan saranski ribolov za sve ce biti vremena samo za pravi ribolov nece, i zna se kukuruz je krivac zato sto je zagadzen od koga od nas, zato sto neznamo 99% STA stavljamo u njega koja ova saranska industrija j..e nas kako hoce.Dok bude kostao jedan signalizator kolko soni televizor za nas sarandgije nema spasa, i jedna amino kiselina od 1nog tona da kosta 500 dolara ..skopens.za razvoj telica. a kod nas 15 evra 100ML e tada vise cemo imati vremena da pricamo na foreumima a manje za pecanje sarana. POZ.. :drinks: :saran:

 

Bravo! Ovo je po svemu sudeci, sustina saranskog ribolova danas. Bio je do nedavno medju zivima jedan Ubljanin, koji je sa svojim "stapovima" upecao skoro vise sarana nego sto sam ja do skoro video. Spremao mladi kukuruz i pecao. A od hemije je upotrebljavao jedino rakiju, od 22 grada ... :)

Link to comment
Share on other sites

...pioniri matori bash ste vojska prava

 

sharandziske drtine, od vas boli glava :8P

 

svakog dana kukate - ne treba vam rada

 

a na pecanje se ne moze od debelog lada.... :ass:

 

 

auuuu al je meni dooosadnooo

Link to comment
Share on other sites

...pioniri matori bash ste vojska prava

 

sharandziske drtine, od vas boli glava :8P

 

svakog dana kukate - ne treba vam rada

 

a na pecanje se ne moze od debelog lada.... :ass:

 

 

auuuu al je meni dooosadnooo

 

 

Surovo ali PRAVO! Bez Dosade... Potkrovlje iziskuje napore,pogotovo ove zime...

Link to comment
Share on other sites

...pioniri matori bash ste vojska prava

 

sharandziske drtine, od vas boli glava :8P

 

svakog dana kukate - ne treba vam rada

 

a na pecanje se ne moze od debelog lada.... :ass:

 

 

auuuu al je meni dooosadnooo

brate rott nisam znao da si ti pesnicka dusa-

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 9 months later...

aj da se vratim malo spremanju kukuruza...cisto probe radi resih da probam ICO-ov recept...uradio sve kako nalaze...uzeo sam 2 tegle sipao manje od pola tegle kukuruza i neverovatno je sta se dogodi sa kukuruzom,bukvalno se dobije dupla kolicina...kukuruz se popeo tacno duplo vise od onog koliko je bilo pre kuvanja...evo i slika nakon kuvanja,zao mi je sto nisam slikao kolicinu pre kuvanja...u svakom slucaju zrno bude vrhunsko.naravno takvim procesom kuvanja,kukuruz moze stajati nekoliko godina.

 

 

i jako bitno da znate da kad zavrsite sa kuvanjem i izvadite tegle iz velikog lonca dok su jos vruce nikako ih ne muckate i ne mrdate previse...jer ce vam eksplodirati!!!cisto da se ne zajebete kao ja!

izvadio teglu sa onom azbestnom rukavicom i sav radoznao gledam prelepi kukuruz i kao mucnem malo teglu da se onako kao mrdnu zrna da vidim lepo kakva su i PLJAAAAAS puce tegla sa vrelom vodom!sva sreca pa sam bio obuven i ne znam kako mi staklo nije prsnulo po faci...eto cisto da znate da ih ne muckate vruce!

http://ultraphoto.org/images/g4gtonhnl0pes2i0j4.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bravo,zivo me je zanimalo kako ce da ispadne. :good:

Preduhitrio si me spremao sam sa i ja da pravim po Icinom receptu.Koliko sam samo maslina pojeo da dodjem do tegli.

Hvala na upozorenju i pazi bre malo polomi sve po kuci prvo stolove a sad si poceo i tegle :pardon:

Link to comment
Share on other sites

ahahaha brate sve polomih...i sve zbog pecanja! a kad smo kod teglica od maslina...pogledaj moju kampanju u jedenju maslina od nekoliko dana tacnije svaka tegla jedan dan!

 

http://ultraphoto.org/images/c2bpahq2ufy5l9hst9va.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ovo sa ph i sličnim teorijama ne drži odavna vodu. Primjera koliko hočeš, ali važnije je ovo drugo. Svaka fermentacija biljnih produkata je pomoć ribi kod varenja, naročito škroba kojega ne vari.

Bilo koja fermentacija, ood onih naših za našu upotrebu, kupus, meso u pacu, vino, itd je uspješna ako je pod kontrolom pravila koje vrijede za tu namirnicu.

Microorganizmi rade veliku stvar u tom procesu ali ito tako neki nus proizvodi njihovog djelovanja mogu biti toksićni.

Možda i najvažnija stvar u gotovo svim tim procesima koje spominjemo je da se odvijaju na ne previsokim temperaturama(iznad 15-18 stupnjeva ako se radi o biljnim tvarima) i da se odvijaju bez prisutva kisika znači dobro zatvoreno. Tada je proces smiren i onaj ciljani trenutak prekida i završetka fermentacije dešava se polagano a negativni procesi microrganizama su spriječeni, neodrživi. Kiseline koje se tada nalaze u fermentiranom proizvodu se u omjerima koji potiću dobru probavu i djeluju afirmantivno na hranu i njenu atraktivnost.

Medij koji dobijemo je adekvatan da ga riba iskoristi i nije nepoznat ribi jer ga susreće pod vodom gdje se tvari razlažu na vrlo sličan naćin.

Ako je sve napravljeno kako treba kukuruz iz takvog fermenta je čist, lijepe boje, i mekan. Na dnu je talog. Ako nije sve kako treba, sok je mutan, kukuruz se raspada. U jednom i drugom slučaju smrdi u vražju mater :D .

        Bravo Zac,sve je razreseno u tvom postu  :good:  :good:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

SLAZEM SE SVIMA INTERESNE NACINE NA SPREMANJA KUKURUZA..

 

EVO MOJ NACIN MALO MAKOTRPNI ALI MISLIM KAD COVEK PROBA, VISE NEMA ZA NJEGA DRUGI.

 

1.STVLJAS KUKURUZ DA OTSTOI U VODI 2 DANA.

 

2.KAD OSTOI DOBRO GA ISPERES.

 

3.UZIMAS TEGLE VELICINE 1KG PUNIS GI DO POLA SA KUKURUZOM, DRUGA POLOVINA VODE DO VRH TEGLE.

 

4. UZIMAS NOVE POKLOPCE ZA TEGLE, ZATVORAS DOBRO DA NE PRIME VAZDUHA, AKO NEKI POKLOPAC NE VALJA ODMA PROMENA DRUGI.

 

5. STAVLAJAS SVE TEGLE U JEDNOM VELIKOM SERPOM..PR..KOD MENE MOZE DA SE STAVI 12 KOM..I SERPA NAPUNIS VODOM DA POKRIJE SVE TEGLE.

 

6. STAVIS SERPA SA TEGLAMA NA OGAN I TO KUVAS DOK NE OSTANE SAMO MALO VODE NA VRHU TEGLA , KUKURUZ BICE SKORO DO VRHA POKLOPCA..

 

7. KAD SE SKUVA OSTAVIS TO DA STOI NAJMANJE 10 SATI, DA KUKURUZ POPIJE SVU VODU, I DA BUDE SPREMAN ZA DIPOVANJA KAD OTVORITE TEGLU.

 

8. OBLIK KUKURIZA KAD GA IZVADITE. KO NIJE VIDEO OVAKAV NACIN NA SPREMANJA, VIDECE OBLIKA 12 CU BOILU. TAKO LICI OKRUGLI SA INTERESNOM FORMOM..

 

..9..POZDRAV SVIMA, I NE DIPUJTE GA POSLE KUVANJA, PROBAJTE PECAJTE ONAKAV KAKAV STE GA IZVADILI, REZULTATI IMA VELIKE..

 

ZASLADIVAC OBAVEZAN U MALIM KOLICINAMA .

 

 

 

7. IZVADITE

Pozdrav da li ja mogu dodati meda kao zaslađivač i u kojoj količini da se doda...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Juce sam stavio kuuruz u kantu vode, da malo omeksa. Pre pola sata je stavljen da se kuva. Dodacu secer sada, a aromu kada se ohladi. Naravno dodati i sastojak, da se ne ukiseli. Da li je to pametno tako ili gresim?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...