Jump to content

kukuruz


JaneMk

Recommended Posts

Ne svidja mi se da se zrna rascvetaju ,kukuruz pusti tako sve shto valja u vodu u kojoj se kuva ,a onda ga stavish u sak pa u vodu i lepo ga operesh od svega shto je dobro.Tako rascvetan lakshe otpushta sve shto mu dodash i zanimljiviji je sitnoj beloj ribi.

 

Evo kako bih ja spremio kukuruz.10kg potopim u kantu i ako imam enzime stavim dve supene kashike i izmesham dobro i tako stoji dva dana uz povremeno meshanje,ako nema onda tri -cetiri dana.Prilikom kuvanja gledam kad pocne da pije vodu da mu dodam 2 kg secera i 2kg izblendiranog secerca (izblendiram ga zajedno sa vodicom iz konzerve).Tako ga kuvam dok u zrnu ne nestane belo i poneko zrno naprsne,onda je kuvanje zavrsheno i moze se dodati sve shto je termostabilno od hemijskih pripravaka.Kantu poklopim i uvijem da shto duze zadrzi temperaturu,tj da se sporije hladi.Tako odstoji dan dva da ''odradl''i onda se moze koristiti,naravno mogu se dodati aminokiselinski i drugi termonestabilni dodaci u ovoj fazi kad je kukuruz hladan.

Kod kukuruza je najvaznija fermentacija(ono da ''odradi'')jer samo kuvanjem njegova svarljivost se neznatno povecava a fermentacijom dosta,kao i nutritivna vrednost.Par sati stajanja posle kuvanja nije dovoljno za taj proces,caprix ili atratcix su svakako dobri ali da duze odstoji u njemu.Ovako spremljen daje mi odlicne rezultate ,naravno uz dodavanje partikli obavezno.:hi:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja kukuruz uvek pustim da ispuca lepo jer bolje upija dodatke koje mu sipam a sto se tice ispiranja u saku ,to Vlada zna,jedino u varijanti kada nemam vremena da cekam da se ohladi nego ga isecem u hladnoj vodi da ne izgorim ruke :db: , za sve drugo mislim da je stvar licnog opredeljenja ali sam mislio Neso kada si rekao da se ne slazes sa Vladom da se to odnosilo generalno na proceduru potapanja i kuvanja u kojoj i nema neke mudrosti ... ;)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To shto se nesi nesvidja je jedno a dali tako treba je drugo.

Raspucana zrna uvjek bolje apsorbiraju nego cela zrna,Neso druze kako ocigledno nisi peco toliko na divlje vode il bar nisi peco sa kukuruzom mozesh tvrditi da ce sve shto ima ako ga drzish u saku isprati u vodi.Prvo raspucana zrna nemozesh tek tako oprati u vodi jer u sebi apsorbiraju toliko puno da i da ih ostavish nekoliko dana josh uvjek ce imatui u sebi dovoljno.Sitna riba ce uvjek brze doci kod raspucana nego kod cela zrna.Mozesh slobosno uraditi test kod kuce.Dipuj celo zrno i dipuj raspucano zrno i onda ga operi na ceshmi videcesh ko je koliko zadrzo u sebi.

Josh neshto kad tako kuvash kukuruz posle dva dana sporog hladjena i da ocesh i da necesh on se ceo raspuca(mozda nisi doceko dva dana da pogledash) :good:

Link to comment
Share on other sites

To shto se nesi nesvidja je jedno a dali tako treba je drugo.

Raspucana zrna uvjek bolje apsorbiraju nego cela zrna,Neso druze kako ocigledno nisi peco toliko na divlje vode il bar nisi peco sa kukuruzom mozesh tvrditi da ce sve shto ima ako ga drzish u saku isprati u vodi.Prvo raspucana zrna nemozesh tek tako oprati u vodi jer u sebi apsorbiraju toliko puno da i da ih ostavish nekoliko dana josh uvjek ce imatui u sebi dovoljno.Sitna riba ce uvjek brze doci kod raspucana nego kod cela zrna.Mozesh slobosno uraditi test kod kuce.Dipuj celo zrno i dipuj raspucano zrno i onda ga operi na ceshmi videcesh ko je koliko zadrzo u sebi.

Josh neshto kad tako kuvash kukuruz posle dva dana sporog hladjena i da ocesh i da necesh on se ceo raspuca(mozda nisi doceko dva dana da pogledash) :good:

 

Samo vi raspucavajte zrna,vash izbor,to raspucano brzo i otpusti sve shto upije a i sam kazesh brze privlachi sitnu ribu.Zato i imash problem sa babuskama.A koliko sam pecao divlje vode ,pa vidi samo sedam godina vishe od tebe koliko sam i stariji.Fermentacija kukuruza je mnogo vaznija nego samo kuvanje,ne mogu da verujem da to ne znash a i lako cemo dokazati, pecash ti na raspucani a ja cu na ovakav pa rezultat ce pokazati shta je bolje.:drinks:

Link to comment
Share on other sites

Ja kukuruz uvek pustim da ispuca lepo jer bolje upija dodatke koje mu sipam a sto se tice ispiranja u saku ,to Vlada zna,jedino u varijanti kada nemam vremena da cekam da se ohladi nego ga isecem u hladnoj vodi da ne izgorim ruke :db: , za sve drugo mislim da je stvar licnog opredeljenja ali sam mislio Neso kada si rekao da se ne slazes sa Vladom da se to odnosilo generalno na proceduru potapanja i kuvanja u kojoj i nema neke mudrosti ... ;)

Krle,spremanje kukuruza na samom pecenju je nuzno zlo ako nemash vremena da ga spremish kako treba,u principu nema nikakvog smisla.Fermentirani kukuruz je daleko bolji mamac nego samo skuvani a za to treba dosta vremena.Nie bash da nema mudrosti,potapanjem da odstoji zapochinjesh proces fermentacije pa treba znati koliko treba da stoji.Bila mi je namera da pomognem a ne da pametujem ,i ja sam prihvatio ovo od mnogo iskusnijih ljudi a usput to i dokazao sam sebi u praksi.:pardon:

Link to comment
Share on other sites

:drinks: :friends: :air_kiss:

 

ti samo lovi,ali moram da ti skrenem paznju da je rec o partiklama odnosno prihranu a ne mamac za pecanje

 

Otvori bilo koju konzervu sa starim kukuruzom od neke firme pa vidi da li su zrna raspucana ili je tek po neko naprslo?

Link to comment
Share on other sites

hahahahahahh pa nemoj mi reci da ce bolje ta zrna da rade nego ono shto sam uradish.Otvaraj ti konzerve koliko ocesh ja cu kuvati kukuruz i garantujem ti da ce bolje da radi nego bilo koja konzerva.Ako je tebi reper konzerva ja cu da se drzim starih recpta majstora za divlje vode(poput KRLE) koji najbolje znaju za kuvani kukuruz.SHto se tice i pecanja na kukuruz svaki dobri pecarosh na divlje vode ce ti reci da je staro seme 10 puta bolje za mamac nego bilo koji hibridni pa i dipovani nababren kukuruz.
Link to comment
Share on other sites

hahahahahahh pa nemoj mi reci da ce bolje ta zrna da rade nego ono shto sam uradish.Otvaraj ti konzerve koliko ocesh ja cu kuvati kukuruz i garantujem ti da ce bolje da radi nego bilo koja konzerva.Ako je tebi reper konzerva ja cu da se drzim starih recpta majstora za divlje vode(poput KRLE) koji najbolje znaju za kuvani kukuruz.SHto se tice i pecanja na kukuruz svaki dobri pecarosh na divlje vode ce ti reci da je staro seme 10 puta bolje za mamac nego bilo koji hibridni pa i dipovani nababren kukuruz.

 

A i glupost je shto se upushtam u raspravu sa takvim majstorom koji sve zna ,

Link to comment
Share on other sites

U opste vas ne razumem!?

I fermentisani i raskuvani kukuruz su dobra prihrana, a isto tako i mamac. NA STA HRANIS, NA TO I PECAJ! Ne znam sta polemisete bez potrebe?

Na gotovo SVIM takmicenjima fermentisani kukuruz je zabranjen! Koliko, toliko da vas podsetim.

Raskuvani kukuruz se lakse vari, i lakse upija aromu. A opet, u uslovima gde ima babuske i cverglana fermentisani kukuruz je POGODAK.

ZNACI: "Na kakvoj vodi pecas tako se i ponasaj, tj. prilagodi"!

Sve ima svoje.

Link to comment
Share on other sites

NA STA HRANIS, NA TO I PECAJ

 

 

Pravilo koje ne postoji u praksi, u 90 posto situacija nisam imao rezultate na ono sa chime hranim.Ajde da chujemo i mishljenje drugih ,ne bi bilo loshe.;)

Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa tobom u potpunosti i to mi nikada nije bilo jasno ... :thumbsd:

Ovo se ne odnosi u mom slucaju za komercijale jel slabo pecam sem ranog proleca a tada i ne hranim tako da nemam takva iskustva...mozda to moze neko drugi reci

Link to comment
Share on other sites

NA STA HRANIS, NA TO I PECAJ

 

 

Pravilo koje ne postoji u praksi, u 90 posto situacija nisam imao rezultate na ono sa chime hranim.Ajde da chujemo i mishljenje drugih ,ne bi bilo loshe.;)

Mislim da je to pravilo ex koliko i exyu!!! :D i mislim da ga danas vise retko ko primenjuje pa tako ni ja!!! Cak mislim da sam mnogo vise riba uhvatio na nesto potpuno suprotno onome cime sam hranio nego na to isto, pa makar to i bio i obicni qqruz samo druge arome!!!

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je to pravilo ex koliko i exyu!!! :D i mislim da ga danas vise retko ko primenjuje pa tako ni ja!!! Cak mislim da sam mnogo vise riba uhvatio na nesto potpuno suprotno onome cime sam hranio nego na to isto, pa makar to i bio i obicni qqruz samo druge arome!!!

Moram se sloziti sa tim da moto SA CIM HRANIS NA TO PECAJ ne pije vodu.Ne zaboravimo da je sarko vrlo radoznao,pa tako druga boja i druga aroma na hranilistu opasno privlaci njegovu paznju!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...