Jump to content

Kostolacki Dunavac 21 kg


Lepi

Recommended Posts

Moj kolega Nenad Kasak pre neki dan na Kostolackom Dunavcu ulovio svoju zivotnu ribu sarance divljaka od 21 kg na hranjenom mestu.Zasad najveca potvrdjena riba u zadnjih 5 godina bilo par komada od oko 18 kg. riba za svaku pohvalu. :rolleyes: bice slika uskoro
Link to comment
Share on other sites

Ej ljudi pa gde vi zivite riba nije vracena cova ce da preparira tesko je juzno od Beograda (a i u Beogradu) naterati gedzu na takao nesto ja se ubi pricajuci al ne vredi svi su za ali bato mora zena da vidi to, pa komsija....
Link to comment
Share on other sites

Ej ljudi pa gde vi zivite riba nije vracena cova ce da preparira tesko je juzno od Beograda (a i u Beogradu) naterati gedzu na takao nesto ja se ubi pricajuci al ne vredi svi su za ali bato mora zena da vidi to, pa komsija....

Verujem da bi zena bila srecnija da je videla od500 do 1000evra koje bi dobio da je prodao tu ribu nekom jezeru.Od dva zla,uvek sam za manje!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Steta sto je ubio toliku ribu... Likovi koji to rade su kromanjonci... to nema nigde na svetu samo kod nas.. A ocemo da budemo deo sveta...

Greska Vlado... slazem se da ga ne bih pustio u Debeljacu ili Borcu, ali mozda u Peskaru, Vir, Adu Safari gde je riba pocela da raste i gde se ne lovi toliko bas cesto, dakle u vode u kojima moze da raste, da zivi u blagodeti... Ribe u takvim vodama imaju puno lepe hrane, zive u blagostanju, ali ih neko i upeca sto je normalno... Cim ribe na jednoj vodi rastu, to znaci da im stvari pogoduju... Ribu mi ne trebamo pitati nista, ona je u lancu ishrane ali lanac glasi uzmi onoliko koliko ti treba !!!! Da li bi starosedeoci ovih prostora konzervirali ribu i stekali je za sta bre ??? Otisli bi ulovili jednu i pojeli bi je... i to malu koja ne smrdi i nije masna... Veliku ribu ne bi pustili, ali onda bi velikih bilo mnogo... Na zalost velike moramo da pustamo jer ih ima jako malo !

Link to comment
Share on other sites

Steta sto je ubio toliku ribu... Likovi koji to rade su kromanjonci... to nema nigde na svetu samo kod nas.. A ocemo da budemo deo sveta...

Greska Vlado... slazem se da ga ne bih pustio u Debeljacu ili Borcu, ali mozda u Peskaru, Vir, Adu Safari gde je riba pocela da raste i gde se ne lovi toliko bas cesto, dakle u vode u kojima moze da raste, da zivi u blagodeti... Ribe u takvim vodama imaju puno lepe hrane, zive u blagostanju, ali ih neko i upeca sto je normalno... Cim ribe na jednoj vodi rastu, to znaci da im stvari pogoduju... Ribu mi ne trebamo pitati nista, ona je u lancu ishrane ali lanac glasi uzmi onoliko koliko ti treba !!!! Da li bi starosedeoci ovih prostora konzervirali ribu i stekali je za sta bre ??? Otisli bi ulovili jednu i pojeli bi je... i to malu koja ne smrdi i nije masna... Veliku ribu ne bi pustili, ali onda bi velikih bilo mnogo... Na zalost velike moramo da pustamo jer ih ima jako malo !

 

 

Slažem se sa tobom

Link to comment
Share on other sites

Cenim da je riba ulovljena na stap tj.sportskim nacinom-posto nigde nije navedeno.E sad naravno da je bolje da se takav lepotan nasao,kad vec nije pusten, na nekoj vodi gde bi mogao relativno mirno da zivi.Ali ista ta riba mogla je da zavrsi i u nekoj neplacenoj mrezi,da dozivi strujni ili plinski udar bude potkacena nekom trokrakom itd..E to je ljudi po meni mnogo vece zlo nego da jedna takva riba bude preparirana.To zlo nam je uz izlovljavanje i ubijanje mladji(nosenje kuci sarancica,somica,smudjica itd.) osiromasilo reke godinama unazad.Kad ce se tome stati na kraj?
Link to comment
Share on other sites

prosle godine (ne znam zasto ove ne,ali isto vazi)u dozvoli je pisalo da se saran preko 8kg vraca u vodu, obavezno ga je vratiti.Znaci gde si ga upecao tu ga i vratis ni ovde ni onde nego tu gde ga upecas,ako ga ne vratis znaci ukrao si ga,nebitno da li ga pustio negde drugde... Ako si ga ukrao onda si lopov,jedan oblik kriminala. Druga stvar riba ne sme da se prodaje kao pojedinac ti ne smes da prodajes ribu zabranjeno je.Ti uhvatis ribu kapitalca i prodas je to je vec dva dela... znaci ako se to podrzava mi onda podrzavamo kriminal u kom god da je on obliku... Te price kako treba pustati ribu u neku komercijalu da se sacuva od mreza ili od nekog ko ce da je odnese kuci je cista nebuloza i zadovoljavanje nekog svog laznog morala,i da te ljuti ne bi pljuvali.

Jer meni kao ribolovcu koji pecam na nekoj vodi je isto ali ISTO da kad neko dodje i uhvati sarana od 20 kila i odnese ga kuci ili ga proda,ili ga ispece na vodi,ili zakopa u zemlju ja ga tu vise nikad necu uhvatiti jer ga nema a sta je bilo sa njim sve jedno mi je.

Licno retko nosim ribu kuci 99% je vracam u vodu ali nemam nista protiv ljudi koji je nose kuci naravno da nisu kapitalci ali i da odnese kapitalca da se hvali komsijama prijateljima i da bude srecan zbog tog ami je bolje nego da ga proda nekoj komercijali i da glumi velikog borca za prava ribe i zastitu ribljeg fonda a us tavari obicno licemerstvo.... odneses ribu sa jedne vode da bi ubacio u drugu po onoj narodnoj dok jednom ne smrkne drugom ne svane...

neko je rekao da ta riba vredi 500-1000e sta mislite sta bi ti borci za zastitu ribe uradili sa tim parama?? stavili bi ih u dzep,to su borci sa svoj licni interes a ne za ribu i zastitu neke vode,oni da su borci za zastitu vode od tih para bi poribili tu vodu pa kad su joj vec uzeli jednog takvog klapitalca poribi sa 5000-6000 glava mladji od 50-100gr to je od prilike ta cifra....

a jel cuo neko nekad za tako nesto,ja nikad nisam

 

 

Svaka čast za komentar !!! http://img801.imageshack.us/img801/95/361551.gif
Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa Vladom u vecini stvari, ali ne samo oko jedne. Po mom misljenu bolje je ribu prodati komercijali nego je preparirati, odnosno ubiti slobodno receno... Nema neke velike razlike da li ce biti pojedena ili preparirana jer je mrtva... Ne treba je stavljati u bilo koju komercijalu. Grozio sam se kada su na Debeljaci kupili ribe preko 20kg, koje su posle godinu dana sve pale za 4-5 kg. odprilike... Ako se prodaje nek se proda nekoj vodi na kojoj riba napreduje ili naravno vratiti je u svoj prirodni ambijent bi bilo ubedljivo najbolje...

Najvise cega se grozim su oni ribolovci moderne sarandzije koji pustose gde stignu... Ulozili su puno novca u opremu, puno vremena... E pa to da sam lud ne bih shvatio nikako...

Pitanje je ko bi zaista dao 500-1000 evra za takvu ribu u nasoj zemlji... Odgovoricu vam - niko ! Mozda ako je 30 +...

Link to comment
Share on other sites

Guest kristijansombor

prosle godine (ne znam zasto ove ne,ali isto vazi)u dozvoli je pisalo da se saran preko 8kg vraca u vodu, obavezno ga je vratiti.Znaci gde si ga upecao tu ga i vratis ni ovde ni onde nego tu gde ga upecas,ako ga ne vratis znaci ukrao si ga,nebitno da li ga pustio negde drugde... Ako si ga ukrao onda si lopov,jedan oblik kriminala. Druga stvar riba ne sme da se prodaje kao pojedinac ti ne smes da prodajes ribu zabranjeno je.Ti uhvatis ribu kapitalca i prodas je to je vec dva dela... znaci ako se to podrzava mi onda podrzavamo kriminal u kom god da je on obliku... Te price kako treba pustati ribu u neku komercijalu da se sacuva od mreza ili od nekog ko ce da je odnese kuci je cista nebuloza i zadovoljavanje nekog svog laznog morala,i da te ljuti ne bi pljuvali.

Jer meni kao ribolovcu koji pecam na nekoj vodi je isto ali ISTO da kad neko dodje i uhvati sarana od 20 kila i odnese ga kuci ili ga proda,ili ga ispece na vodi,ili zakopa u zemlju ja ga tu vise nikad necu uhvatiti jer ga nema a sta je bilo sa njim sve jedno mi je.

Licno retko nosim ribu kuci 99% je vracam u vodu ali nemam nista protiv ljudi koji je nose kuci naravno da nisu kapitalci ali i da odnese kapitalca da se hvali komsijama prijateljima i da bude srecan zbog tog ami je bolje nego da ga proda nekoj komercijali i da glumi velikog borca za prava ribe i zastitu ribljeg fonda a us tavari obicno licemerstvo.... odneses ribu sa jedne vode da bi ubacio u drugu po onoj narodnoj dok jednom ne smrkne drugom ne svane...

neko je rekao da ta riba vredi 500-1000e sta mislite sta bi ti borci za zastitu ribe uradili sa tim parama?? stavili bi ih u dzep,to su borci sa svoj licni interes a ne za ribu i zastitu neke vode,oni da su borci za zastitu vode od tih para bi poribili tu vodu pa kad su joj vec uzeli jednog takvog klapitalca poribi sa 5000-6000 glava mladji od 50-100gr to je od prilike ta cifra....

a jel cuo neko nekad za tako nesto,ja nikad nisam

Bravo buraz, ala si ga srocio!!! Ja se 150% slazem sa svime sto je Vlada napisao!

Ubaciti divlju ribu u BILO KOJU komercijalnu vodu, znaci ribu koja je godinama slobodno plivala, to je za ribu isto kao i smrt, ne vidim nikakvu razliku! Jer da je drugacije, ne bi gubile na kilazi! To je isto kao kad bi coveka stavili u zatvor pa ga tamo neko svaki dan maltretirao, tukao... Kazu ljudi da je tim ribama bolje na takvim vodama, da se tamo vodi racuna o njima, e pa da je tako ne bi plivale okolo slomljenih peraja, podrazanih repova, razvaljenih usta... bas im je divno u pm!!! Komercijale nicu kao pecurke posle kise i sve su odmah prepune velikih riba, a to je cist kriminal i te ljude treba tuci dok im se ne plomi i zadnja koscica, sve do jednog, i one koji prodaju i one koji kupuju! Stalno se vodi kampanja kako su nam divlje vode opustosene, pa naravno da jesu kad je riba postala unosan biznis, ljudi koji drze jezera, dolaze kolima po ribu, placaju silne novce za kapitalce i trpaju ih u svoje kadice da ih pecaju tamo neki veliki ribolovci, veliki zastitnici prirode i sarana kao uzvisenog bica! Da li se neko upitao uopste odakle sve te velike ribe po komercijalama, pa sve su sa divljih voda, sto znaci da na nasim d. vodama ipak ima ribe ili je bar bilo!!! LJudi koji ne praktikuju C&R, pecarosi starog kova koji odnesu kuci sta upecaju nisu nikakva, ali bas nikakva opasnost za riblji fond, pre svega oni retko kada uspevaju da uhvate kapitalce, a drugo ni ne uhvate mnogo komada! Pa od kada je sveta i veka ljudi se bave ribolovom na sve moguce nacine i ribe je uvek bilo u izobilju! Od kako su se pojavile komercijale, sarana je sve manje jer se hvataju maticni primerci i odnose! Za buducnost neke vode je sigurno veca steta odneti 2 sarana od 20kg(i prodati ih nekoj komercijali) nego 20 sarana od 2kg(i pojesti kuci, mada mnogi ne uspeju toliko da uhvate za celu sezonu)!!!

Link to comment
Share on other sites

Ok, onda bih vas pitao nesto... Ako ste tako humani, sto pecate na komercijalama i stetite ribu? Kristijane, da li bi imao nesto protiv da tu ribu stave u Conoplju , ne razumem???? Ili je mozda bolje da je ubiju i prepariraju....? I nije tacno da se daju pare velike i ribe masovno kupuju.. masovno se ubijaju to je problem... Razmislite ko drzi komercijalne vode i kakvo mu je materijalno stanje... upoznajte se malo bolje sa situacijom... Sve ribe na komercijalama su vecinom iz Ribnjaka i to velikom vecinom iz Ecke, vrlo malo sa divljih voda, ne treba pricati napamet...

Oni koji nose a ulove stapom nisu opasnost za riblji fond ali za trofejne primerke sarana svakako jesu... pa nema trofeja na svakom koraku... koliko godina riba preko 20 kg raste pogotovo u divljoj vodi (reci) gde nema prirodne hrane kao na nekim komercijalama....Koliko je to vremena, ma bre ta riba mora da se postuje... Daj Kristijane da kapitalaca u divljim vodama nema zbog komercijala, molim te razmisli jos malo ili se raspitaj zasto ih nema... Zbog mreza dinamita struje isl... kako gde, zbog sistematskog unistenja, zato...

Upravo postoji 20 riba preko 15 kilograma koje cekaju svog vlasnika, ali sa jednog ribnjaka... Ali znas gde je problem, nikog ne zanimaju jer nemaju pare, i poslovna filozofija im nije velika riba kao u Austriji, Hrvatskoj isl... kod nas ljudi vole da love mnogo ribe a ne velike i zato imas Borcu, Debeljacu idr...ali i to ce se vremenom promeniti... Pogledaj malo sajt Zajarkija u Hr, to je riba iz ribnjaka ubacena pre 10 i vise godina... ima puno komada 20 + i svaka riba se pazljivo prati, slika iz godine u godinu ako se ulovi isl... Kod njih ribe napreduju i to neverovatno 2 kg za godinu dana, o cemu onda pricamo... Svako mora da bude pazljiv neverovatno prema ribi da ne bi dobio nogu ... Nema drzanja ribe u sakovima...Civilna kontrola okolnih ribolovaca, koji te gledaju kad ulovis ribu...

Slazem se sa Vladom koji je upoznat sa zakonom koji se na zalost ne postuje...

Link to comment
Share on other sites

Slazem se Vlado...Nemam lepo misljenje o prodaji ribe iz Dunava komercijalama, samo smatram da je i to bolje nego zaklati, mada i to je prekrsaj, odnosno kradja... Srpske komercijale nemaju dusu, iskljucivo su profitno orjentisane...dok u drugim zemljama to nije masovna pojava.... Vlasnike nasih komercijala cak i ne zanima ko im peca na vodi, odnosno koristi li podmetac, antiseptik isl... Ja sam odrastao na komercijalama, valjda zato sto nikada nisam imao vremena i mogucnosti da mnogo vremena provodim negde u divljini...
Link to comment
Share on other sites

A da li bi imali nesto protiv da ja npr. odnesem sa Čonoplje sarana od +20kg. Znate ja sam humanista i pobornik i pusticu je u neku mirniju vodu da dozivi duboku starost. mislim nema smisla da bude u toj divljoj vodi...

Sta god uradio svi vi koji volite Čonoplju tu je vise necete pecati...

Link to comment
Share on other sites

Vidish kad bih upecao na divljoj vodi koju niko ne chuva sharana 20+ od srca bih ga poklonio Chonoplji iako je i ona postala komercijalna voda ,Ostace ziv i pazice ga a na vodi koja se ne chuva zavrshice na trpezi,Niposhto ga ne bih dao komercijalama gde se riba nemilosrdno masakrira bezbrojnim takmichenjima na kojima se koristi najstrashnija hemijetina da bi se riba izludela.Mi smo ovde u zabludi sa tim pojmom misleci da su komercijale ove barice u koje stave nenormalne kolichine ribe,shto nigde u prirodi ne postoji,i onda ih drze gladne da bi na takmichenjima upecali tonu za 48 sati.Komercijala je i Pelagicevo pa ko ne voli da peca tamo?Riba im je zdrava i napreduje shto znachi da joj je lepo tamo.Komercijalna voda je svaka voda koja se pazi i chuva na primer Peskara u Zrenjaninu,tamo su ljudi spremni na rat ako im se dirnesh u jezero. U principu sharan nije konformista i ne smeta mu velichina vode u kojoj zivi samo da je human odnos gazda voda prema njima i sve je u redu (shto na zalost kod nas dosta chesto nije sluchaj).Bolje da je i u maloj vodi a da je ziv i zdrav nego mrtav u kanti od jupola osushenih krljushti a tezak 21,4kg kao shto sam ga zatekao na Dobrodolu jednom kod nekog debila.Prema tome Vlado u pravu si ti da je prekrshaj odneti ribu sa vode na kojoj je upecana ali realnost je sasvim drugachija pa bih ja taj prekrshaj vrlo rado napravio ,naravno napraviti dobar izbor kome dati ribu i gde ce joj biti najbolje.Gledaj to na nachin da si mu spasio zivot ako si ga sa Dobrodola dao Chonoplji ,na primer,osigurao si mu buducnost a vracanjem u Dobrodol dajesh shansu nekom skotu da ga servira sa jabukom u ustima na trpezi(shto sam isto tako lichno video u tom mestu).U pravu ste u principu i jedni i drugi ali u Srbiji bih ipak dao prednost Jocinoj (yu carp)opciji.

 

pozz

Link to comment
Share on other sites

Totalno nije u pravu, bar sa strane ljudi koji pecaju na toj divljoj vodi, njima je sve jedno da li si ga pojeo ili poklonio, njega tu vise nema.

I ko ti daje pravo da odlucujes sta ces sa tom ribom, da li je riba vlasnistvo onog ko je upeca???

Onda ono "uhvati i pusti" vise ne vazi, ako ga nisi pustio tu gde si ga i zakacio.

"uhvati i pokloni"

"uhvati i pojedi" i prodaj"...

Trenutno se borimo protiv onih koji kapitalnu ribu pojedu, a sada se pojavila i nova garnitura koja ih poklanja.

Sto nisi spasao zivot onom golacu sa jezera Kudos i poklonio Čonoplji.

Možda ga upeca neka budala i dok ga provale on je vec dobio šake u skrge...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...