Jump to content

Kostolacki Dunavac 21 kg


Lepi

Recommended Posts

Ma ljudi bitno je da ribe bude, kvalitetne, borbene, da ima sta da jede i da ima prostora da pliva i da ribolovci postupaju sa paznjom... Sve ostalo su sitnice... Svako ima neko svoje vidjenje komercijale, jer ipak nigde ne postoji zvanicna definicija komercijale :-)...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

prosle godine (ne znam zasto ove ne,ali isto vazi)u dozvoli je pisalo da se saran preko 8kg vraca u vodu, obavezno ga je vratiti.Znaci gde si ga upecao tu ga i vratis ni ovde ni onde nego tu gde ga upecas,ako ga ne vratis znaci ukrao si ga,nebitno da li ga pustio negde drugde... Ako si ga ukrao onda si lopov,jedan oblik kriminala. Druga stvar riba ne sme da se prodaje kao pojedinac ti ne smes da prodajes ribu zabranjeno je.Ti uhvatis ribu kapitalca i prodas je to je vec dva dela... znaci ako se to podrzava mi onda podrzavamo kriminal u kom god da je on obliku... Te price kako treba pustati ribu u neku komercijalu da se sacuva od mreza ili od nekog ko ce da je odnese kuci je cista nebuloza i zadovoljavanje nekog svog laznog morala,i da te ljuti ne bi pljuvali.

Jer meni kao ribolovcu koji pecam na nekoj vodi je isto ali ISTO da kad neko dodje i uhvati sarana od 20 kila i odnese ga kuci ili ga proda,ili ga ispece na vodi,ili zakopa u zemlju ja ga tu vise nikad necu uhvatiti jer ga nema a sta je bilo sa njim sve jedno mi je.

Licno retko nosim ribu kuci 99% je vracam u vodu ali nemam nista protiv ljudi koji je nose kuci naravno da nisu kapitalci ali i da odnese kapitalca da se hvali komsijama prijateljima i da bude srecan zbog tog ami je bolje nego da ga proda nekoj komercijali i da glumi velikog borca za prava ribe i zastitu ribljeg fonda a us tavari obicno licemerstvo.... odneses ribu sa jedne vode da bi ubacio u drugu po onoj narodnoj dok jednom ne smrkne drugom ne svane...

neko je rekao da ta riba vredi 500-1000e sta mislite sta bi ti borci za zastitu ribe uradili sa tim parama?? stavili bi ih u dzep,to su borci sa svoj licni interes a ne za ribu i zastitu neke vode,oni da su borci za zastitu vode od tih para bi poribili tu vodu pa kad su joj vec uzeli jednog takvog klapitalca poribi sa 5000-6000 glava mladji od 50-100gr to je od prilike ta cifra....

a jel cuo neko nekad za tako nesto,ja nikad nisam

Bice i to , u pravu si, ali treba jos vremena da shvatimo koliko smo gresili.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
lepi zdravo,javi mi samo kakva je situacija na jezeru zaova,posto vidim da si nesto komentarisao a nemogu da nadjem ceo komentar,isao bi tamo da pecam,cuo sam da je mnogo krupnog sarana i amura,kakva je to voda u smislu da li je divlja ili ne,da li vazi ova nova dozvola za srbiju i.t.d.
Link to comment
Share on other sites

Voda je teska riba radi u odredjenim nepravilnim terminima, do skora su se pacali amuri tezine do 4 kg, i po neki saran,uglavnom sitniji 2-3kg,voda je divlja imala je lepe primerke i sarana i amura, jezero je malo oko 2 ha, vise nema krupnih sarana jer su cini mi se svi odneti, ima jos neki od 10-tak i vise kg, na jezeru imas 4 mesta za pecanje i ako su zauzeta mozez samo da gledas, trebalo bi da radi stuka nisam bio na jezeru 2 meseca, ima par stvarno velikih stuka, ovih dana se poribljava pa mislim da je zabrana pecanja do doljnjeg. Dozvola je jedinstvena, bila za ovu godinu za sledecu je trazeno izuzece iz jedinsvene dozvole.
Link to comment
Share on other sites

Voda je teska riba radi u odredjenim nepravilnim terminima, do skora su se pacali amuri tezine do 4 kg, i po neki saran,uglavnom sitniji 2-3kg,voda je divlja imala je lepe primerke i sarana i amura, jezero je malo oko 2 ha, vise nema krupnih sarana jer su cini mi se svi odneti, ima jos neki od 10-tak i vise kg, na jezeru imas 4 mesta za pecanje i ako su zauzeta mozez samo da gledas, trebalo bi da radi stuka nisam bio na jezeru 2 meseca, ima par stvarno velikih stuka, ovih dana se poribljava pa mislim da je zabrana pecanja do doljnjeg. Dozvola je jedinstvena, bila za ovu godinu za sledecu je trazeno izuzece iz jedinsvene dozvole.

eto jos jedna voda ode u k.... zbog gladi,pa jel su ljudi culi za pijacu i za kobasice,kokoske,jaja,slaninu ili im se samo jedu kapitalni sarani koji 30 god zive tu da bi ih neko ko nije cuo za fotoaparat isekao u snicle i pola pojeo,a pola bacio svinjama.jel imaju oni decu pitam se,pa deca ce im za 10 god pecati cvrglane od 100gr i sa njima izlaziti na naslovnu stranu rib. casopisa,ako i njih nepojedu.KUPITE FOTOAPARAT,IMA I JEFTINIH MODELA,PUSTAJTE RIBU,MISLITE NA DECU!!!!!hvala punoLepi na informacijama,sve najbolje!

Link to comment
Share on other sites

eto jos jedna voda ode u k.... zbog gladi,pa jel su ljudi culi za pijacu i za kobasice,kokoske,jaja,slaninu ili im se samo jedu kapitalni sarani koji 30 god zive tu da bi ih neko ko nije cuo za fotoaparat isekao u snicle i pola pojeo,a pola bacio svinjama.jel imaju oni decu pitam se,pa deca ce im za 10 god pecati cvrglane od 100gr i sa njima izlaziti na naslovnu stranu rib. casopisa,ako i njih nepojedu.KUPITE FOTOAPARAT,IMA I JEFTINIH MODELA,PUSTAJTE RIBU,MISLITE NA DECU!!!!!hvala punoLepi na informacijama,sve najbolje!

[/quote naravno da ribu pustamo....!!

Link to comment
Share on other sites

treba vracati tibu da ostane za decu i unuke ali pre toga treba decu i unuke uciti da idu na divlju sto divljiju vodu i u prirodu i da osete tu prirodu a ne da uce da pecaju na nekim baricama i da samo tamo pecaju ko sto 99% omladinaca radi...

i svi pricaju treba vracati ribu a svi vracaj ujer moraju da vracaju a tamo gde ne mora da se vraca ni ne pecaju ili sve odnesu kuci... bolje da se manemo price i predjemo sa reci na dela.. sedi 5dana na dunavu ili tamisu i nemoras nista da uhvatis pa sledeci put opet nista pa onaj tamo neki put ce nesto... i bice ti mnogo draze kad ga vratis neko na nekoj komercijali gde moras

 

Svaka čast Vlado!

Dare,dobro pročitaj ovaj tekst,pogotovu ove zadnje pasuse i razmisli !!

Link to comment
Share on other sites

Vratiti ili ne vratiti, prodati ili ne prodati, komercijala ili divlja voda, noksir ili jezero, sportisti ili ne sportisti, sve sama suplja prica bez osnove, da se 5% nasih ribolovaca dohvati posla u svojim maticnim udruzenjima i krene u projekte zastite barem manjih voda imali bi desetine i stotine voda sa ribom, malih, velikih, srednjih ali DIVLJIH i SA RIBOM. Vecina Vas nema ni predstavu sta znaci okupiti ljude razlicitih nivoa skole i razmisljanja, vere i upustiti se u avanturu zastite neke vode, i kad sve to i uradite, dajuci pare iz svog dzepa za poribljavanje, za kupovinu kapitalaca iz mreza i tanjira i lonaca i kad sve dovedete na neki iole civilizacijski nivo i pruzite ribolovcima uzivanje da love ribe preko 20 kg u potpuno divljem ali cuvanom i odrzavanom jezeru, pojave se mudroseri da kazu da je vase jezero komercijala jer moraju da plate dozvolu i moraju da vrate kapitalne primerke u vodu (a sve sto je upecao na jezeru i jeste kapitalno) isti ti mudroseri ne znaju za hiljade i hiljade volonterskih sati akcija ciscenja i zastite i zelje i volje utrosenih u nesto sto ne ostaje tebi ni tvojoj deci nego svim ljudima koji pozele da dodju. Mozda bi vise sve cenili da se zaista i angazuju na zastiti neke vode oko svoje kuce, na koju bi ija moga doci nekad ili moja deca.

A ako mene pitate o prepariranju ili zivotu po bilo koju cenu, pa covek je kao bice davno dao odgovor na ovo pitanje ziveci u najgorim mogucim uslovima prostog zivota radi.

I da, glasam da se slika skloni kao i celi post, jadno je da i na ovakvim forumima treba da raspravljamo da li je ribu preko 20 kg trebalo pustit ili ubiti.

Ili da mozda i nagradu za naj ulov dodelimo uspesnom mesaru!!!!

SRAMOTA!!!

Puno pozdrava sa Pelagiceva!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Zlochesti, komercijalni revir je upravo uredjena i pazena divlja voda za razliku od divlje vode koju niko ne pazi.Ne vidim tu nishta negativno a za to shto je uradjeno na Pelagicu kapa dole vama,svaka chast.Ovde ljudi imaju pogreshnu sliku o komercijalnim revirima jer ga odmah porede sa debeljachom i slichnim.Jezero Joca je primer divlje vode koja se chuva i ima uredjena mesta za pecanje pa samim tim spada u komercijalne revire ali tu nema nishta negativno chak naprotiv.

 

 

 

ps.Nemoj si ljut tako mudroseru.:p:P:P

Link to comment
Share on other sites

Ja samo govorim da se iskrenim i radnim pristupom i od dela toka Dunava, Save, Drine a kamoli nekog jezera moze uraditi isto, ako ribolovci sa tog podrucja i prijatelji te vode prihvate uslove i pricu koju smo mi prihvatili. Sve ostalo je mudrosranje.... i ocekivanje da neko nesto da uradi za tebe dok ti ides tamo gde je neko VEC nesto uradio i uz to seres po tom istom.

Kao sto rekoh, postovima o klanju kapitalaca mislim da na ovom forumu nikada nije bilo mesta, osim u najnegativnijem kontekstu i nadam se da cemo tako i nastaviti. Samo se vracam na temu. Ovo moze da se zove "Bio jednom jedan kapitalac u Kostolackom dunavcu, nazalost i njega smo pojeli, idite pecati negde drugde..."

A Neso brate, komercijalni revir je po samim recima KOMERCIJALNI, a ne SPORTSKI ili neki drugi, Pelagicevo, primera radi, je sve samo nije KOMERCIJALNI revir jer sa takvom komercijaloscu bi propao i Fort Knox, gde je pretpostavka da se 99% stvari radi volonterski, a ono sto se ima para se ulaze u vodu i zastitu, tako da je moj komentar bas na tu jednu rec KOMERCIJALNI, na koju sam alergican po pitanju Pelagiceva i jos nekih DIVLJIH voda koje su plod bas onog entuzijazma koji svima vama treba biti primer da se moze mnogo kada se uloze napori pomnozeni zeljom i voljom!

Link to comment
Share on other sites

Glup izraz jeste ali na Shumbaru je isto tako ulozeno truda a naveo sam ti primer jezera Joca u Echkoj.Jezero od 480 hektara netaknute prirode prepuno ogromnih shtuka i svih drugih ribljih vrsta u izobilju pa sami za sebe kazu da su komercijalni revir.Lepshe je da se kaze sharanski revir pa neka takio i ostane brate Evile.:)

 

 

 

 

http://www.jezerojoca.com/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Dosta mi je više priče o jezeru joca. Samo pričaju i ništa ne rade, Put katastrofa a kada i dođeš do jezera imaš šta i da vidiš. Ljudi kradu ribu kako stignu. Ti ga gledaš a on krade bez imalo stida,pa da nije čovek dolazio beveze, i tu nije kraj. Na kraju pecanja gazda ladno kaže ostavite 2-3 za moje prijatelje.Pa zar štuku od 8-9 kg da ubiješ koja živi više od 10 godina. Sramota više nikada im nećemo otići jer ne želim to više da gledam. To je ono što uništava srpski ribolov,pa zar i ljudi koji imaju toliko para,voze džipove a ubijaju tako ribu. SRAMOTA-SRAMOTA-SRAMOTA
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nisam beš sve pročitao ali niko se nije osvrnuo na ukus šarana 20+kg?

Kao neko ko voli da kuva i jede ribu, najbolji je negde do 2-3kg, sve ostalo je za upecati, nauživati se dok je na štapu, fotografisati i pustiti. Plus što takve kupujem samo u ribarnici.

Verujem da ima onih koji se neće složiti, al aj...

 

p.s. ne pamtim kad sam odneo kući neku plemenitu ribu. Žena i ja obožavamo meleze i veće cverglane. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Nije tema ali se dosta spominjalo o jezerima kojekakvim koja su uzurpirana od onih koji imaju debele veze i zauzeli deo prirode na 99 god.Da se brinu o tome jer ce to sve ribokradice unistiti i oni to paze zato sto su velikodusni i pravi borci za prirodu,ma nemoj molim te jel????????

Kako se brine za nasa jezera NASA bre jezera,tako sto dodjes da pecas i moras da platis 1000din dnevnu dozvolu tome sto zdusno pazi na jezero.Videcete jos malo ako ovako sve potraje ima da se placa svuda papreno imam ja da platim nisam neko ko nema pa se zato buni.Nego sve te lepote nase zemlje je neko uzurpirao neki vitez na belom konju koji ce to da spase na radost svih nas zato sto je dobar pustite te price za malu decu da nema tu interesa debelog ne bi ni jedan vitez tu prstom mrdnuo.

Drzava je ta koja to dozvoljava jer samo uzimaju pare od dozvola i tale se medjusobno nigde se ne ulaze u vodu,ribocuvari su samo zato sto kao imaju neku vlast da maltretiraju nemocnijeg ribokradicama pravim ne smeju nista.

Ja sam zvao te iste umalo se pobio sa ribokradicama na Dunavu dosla policija nigde ribocuvara nema nece bre da dodju,a ovi daju ribe i kazu necemo vise casna....

Sta rade nasi biolozi???????Uglave se negde muckaju vodu za analizu i pricaju pricu,ko nama treba za NASA jezera i reke neko sa vezom da zakupi i spasava.Umesto da uzmu te studente da im daju da rade na tim jezerima da ukoliko ne uspe mrest ili dodje do pomora,bolesti se uce resavaju rade cuvaju NASE nasledje i svaka voda bi bila bogata i zdrava.

Dok drzava ne povede racuna o svojim u ovom slucaju vodama i malverzacije sa dozvolama ne rese,a o kategorizaciji voda necu ni da pisem koja voda moze realno u kategorizaciju sem nekih salmonidnih samo nas prave magarcima svi zajedno.

Samo tako treba da se nastavi i videcete dokle cemo dogurati sa nasim vodama.

Dok ne budu kazne za ribokradice drakonske i ne budu sprovodjene,dok ne bude kontrola kakva treba da bude ribolovaca na obali ove godine sigurno 150 ako ne i vise izlazaka sa kampovanjima nisam NITI JEDNOM VIDEO RIBOCUVARA,dok se nasi biolozi ne pozabave ribljim fondom mrest na Dunavu vec 2god sigurno ne uspeva imacemo te sto nam vitezove da nam paze na NASA jezera.

Link to comment
Share on other sites

Drage kolege ,postujte svku vodu na kojoj lovite.Bilo ona divlja ili komercijala,i stvari ce biti bojle.Ja evo vec deset godina ne donosim ribu kuci,pa zivim......ali mi je iskreno krivo da na vodama gde sam dobro lovio,pojave mesarosi i odnesu cak i suncice,navodno da nahrane macku.Ezato se sad sve vode koje imaju iole ribu drze u najstrozijoj tajnosti......dok se stvari u nasoj svesti malo ne popraveeeee...Pozdrav !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ja ne pecam na komercijalama nikad i ne ostecujem ribu. Pecam na komercijali samo jedan ili dva dana od 60-80 dana mog ribolova godisnje jednom u martu i jednom na kraju sezone novembar ili decembar.

Zato sam valjda i toliki protivnik prodavanja riba komercijalama,da tamo pecam cesto i jedino tamo sigurno bi imao drugacije misljenje.

Druze sve sto si rekao je 100% na mestu , 

:good:  

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...