Jump to content

Pelagicevo


JaneMk

Recommended Posts

Kod mene je doslo do promjene,cuvar Jovo pogrjesio tako da sam osto bez pozicije broj 11,mogo sam da biram 17,18,26 i ja odaberem 18 i od sinoc ni poteza,kolega samnom sto peca imo je u pola noci soma od 5 kg i jedan promasaj jutros.Kolko sam cuo riba jako lose radi na citavom jezeru.
Link to comment
Share on other sites

Kod mene je doslo do promjene,cuvar Jovo pogrjesio tako da sam osto bez pozicije broj 11,mogo sam da biram 17,18,26 i ja odaberem 18 i od sinoc ni poteza,kolega samnom sto peca imo je u pola noci soma od 5 kg i jedan promasaj jutros.Kolko sam cuo riba jako lose radi na citavom jezeru.

Heh jebiga...mozda bi bolja bila 17ka da si uzeo ali ko zna...

 

Ima li kise na jezeru?

 

Ovde kod mene ne prestaje citav dan.

Gledam prognozu za Pelagicevo i u cetvrtak i petak najavljuju kisu, mada kakvo je vrijeme uzasno bojim se da ce je biti puno vise.

Link to comment
Share on other sites

Vrjeme nije lose jutros je padala od6 di 8 i danas nepada al je oblacno uz slab vjetar.Sad sam obiso jezero i bio kod cuvata Jove on kaze da niko nema ribe 1,5,6,7,29,28,25,24 skroz lose,navodno na 11 i 10 je bilo nesto.Na 20ki pecaju momci iz Sombora od juce ujutro i oni su imali ribe tek nocas i jutros do 9 sati,a sad je i kod njih stalo.Ja se nadam da ce nocas krenut i kod nas.
Link to comment
Share on other sites

Riba je ocito osjetila promjenu vremena koja dolazi u narednim danima. Po prognozama dolazi toplije vrijeme ponovo. Ocekuj da Ti riba krene radit malo bolje. Da sam na Tvom mjestu, ja bih trpao u vodu bez obzira sto ne radi (jos bi bolje bilo ako niko do Tebe ne hrani). Tamo se riba premjesta u jatima nekad u jednom danu vise puta, a nekada u dva do tri dana ne ide iz jednog dijela nigdje. Kazem da hranis normalno i cekas da mogucim premjestanjem ce nabasati na Tvoje hraniliste i zastati tu. Pored toga mozes uvijek pretrazivat van hranilista sa pva stickom i indijancem sa NE NADIPANIM mamcem na njemu, da vidis da li mozda izbjegava uopste citavo hraniliste sa raznim aromama na sebi.

Bistroooo :pivopija1:

Link to comment
Share on other sites

Pa danas nakon moje zadnje poruke u 15 minut sam imo tri griza prvo amur od 12kg,on u meredovu a svira sledeci tu vadim sarana od 11,300, i njega vadim pustam obadvije ribe i spremam se da zabacim kad na treci udara vadim golaca od 7+ kg odma trpam hranu al opet tajac vise ne peca,kolege na 20ki takodje nemaju ribe u zadnje vrjeme.Al pred nama je noc i nadam se boljem vremenu a i ribi u natednim danima.Inace danas sam konstantno hranio pa vidicemo sta ce bit
Link to comment
Share on other sites

Paponja

To je dobar znak, pocelo je nesto da se desava a vrijeme se stabilizuje.

Dobro ti je Tarik rekao,ja bi tu natovario hranu i to malo siri pojas a sa jednim stapom sarao okolo.

Ocekuj sutra ribu,pogotovo navece.

Eto i mene ujutru pa cemo da vidimo sta ce biti.

Link to comment
Share on other sites

Tako i radim al me som handri opet sam soma imo po noci,ijednog sarana jutros 13 kg.misljenja sam da je som lego na hraniliste i zato sarge nema.Ja forsiram hranu i pokusavam razne mamce al neide bas.U soma nocas stomak pun boili mozes ih prepipat prstima

Koliko si somova imao? Ako si imao manje od 5 to nije nista! Koliki su somovi? Ako je veci broj onda bi mogla da stoji ta konstatacija. Tamo se som pravo dobro razmrijestio u proteklim godinama i godi mu voda nenormalno.

Ako ih imas ucestalo na udicama, moj Ti je savjet da sa 18ke prosetas do pozicije 15 pa ako tamo nikoga nema da ih pustas tu na toj poziciji. Tamo rijetko ko da peca, mogla bi biti slobodna.

Tako se desilo na jednom od kola lige BiH da je ekipa iz Busovace zadrzavala somove u sakovima dok nije dosao cuvar da im naredi da ih puste, posto su sudijama rekli da ih pustit nece sve dok ne povade sve sa hranilista. 12 komada su izvadili i stavljali u sakove i na kraju su ih pustili na drugoj poziciji, ne na svojoj. Kasnije su imali prve 3 ribe za redom u kilazama 20+ i nisu imali vise problema sa somom. Zavrsili su na drugom mjestu to kolo generalno, iako su zbog soma kaskali jedno vrijeme za ostalima.

Dakle, vadi ih i pustaj na drugoj poziciji, udaljenijoj od Tvoje. Pretpostavljam da je pozicija 15 prazna. Nju jako rijetko ko peca iako bude najveca guzva na jezeru.

Link to comment
Share on other sites

Druze stanje se popravilo od mog zadnjeg posta,somova sam imo manje od 5 tako da to i nije strasno povuko sam spot u desno prema 19 ki i imo sam ribu,mada ne previse komada,al to nema niko na jezeru u ova tri dana,al ja se mogu pohvalit sa Saranom21 kg i Amurom 21,400 i par manjih sarana izmedju 10 i 15 kg
Link to comment
Share on other sites

dali postoji neki nacin da se kontaktira neko sa jezera putem facebooka,mail-a da nemora da se zove?

Koliko ja znam ne postoji.

Jovo je jedini na jezeru a cisto sumnjam da se on sluzi racunarom uopste a kamoli fejsbukom,mejlom i ostalim cudima.

Link to comment
Share on other sites

Koliko ja znam ne postoji.

Jovo je jedini na jezeru a cisto sumnjam da se on sluzi racunarom uopste a kamoli fejsbukom,mejlom i ostalim cudima.

:help:   dosta ljudi se zali na Jovu, ja osobno s njim nisam imao problema..mislim da moraju pod hitno promjenit nacin rezerviranja pozicija..malo je to sve neozbiljno za takvu ozbiljnu vodu..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...