Jump to content

Pelagicevo


JaneMk

Recommended Posts

Evo ,ja cu napisati o hot spotu na svom najboljem pecanju na ovom jezeru. Dakle ovako ,najbolja mi je bila pozicija br.6 ,mjesec april. Pecao sam na 90-100 metara prema sredini pozicije 28. Bio sam 3 dana,hranio hranom za golubove i kukuruzom + minamino. Pecali smo samo na Hot Demon. Riba nas je ubila. Doduse,to je bilo prije 3 godine.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dukas, nemoj da me shvatis pogresno, ali kako ocekujes da ti ljudi pisu po pozicijama dobre spotove?

Najbolje je naravno da odes na Pelagic ako si u mogucnosti I izmarkiras mesto gde ces pecati sto uopste nije komplikovano. Trebace ti pola sata sve ukupno. Dosta nas je pecalo nebrojani broj puta tamo i odlazilo na pozicije na kojima nikada pre nije pecao.

Na skoro svim mestima imas kanal blizu obale na nekih 30/40-45m kako gde i u zavisnosti od vodostaja, Kod nekih mesta pri obali mozes naci i lepe sprudove.

Drugi potez je dalje opet u zavisnosti od mesta. Otpilike 80/90/100... kako gde i tu mozes naci drugi kanal ali napominjem opet da postoje specificnosti kod mnogih mesta. Generalno ove dve situacije ces sretati skoro na svim mestima.

 

Specificno je za Pelagic da riba cesto ne jede na sprudovima itd...

Link to comment
Share on other sites

Dukas, nemoj da me shvatis pogresno, ali kako ocekujes da ti ljudi pisu po pozicijama dobre spotove?

Najbolje je naravno da odes na Pelagic ako si u mogucnosti I izmarkiras mesto gde ces pecati sto uopste nije komplikovano. Trebace ti pola sata sve ukupno. Dosta nas je pecalo nebrojani broj puta tamo i odlazilo na pozicije na kojima nikada pre nije pecao.

Na skoro svim mestima imas kanal blizu obale na nekih 30/40-45m kako gde i u zavisnosti od vodostaja, Kod nekih mesta pri obali mozes naci i lepe sprudove.

Drugi potez je dalje opet u zavisnosti od mesta. Otpilike 80/90/100... kako gde i tu mozes naci drugi kanal ali napominjem opet da postoje specificnosti kod mnogih mesta. Generalno ove dve situacije ces sretati skoro na svim mestima.

 

Specificno je za Pelagic da riba cesto ne jede na sprudovima itd...

Bacid,nema problema za mene kad odem na jezero jer ja pecam divlje vode i snacu se bez problema,ali ako su mnogi nasi ribolovci bili pa sto ne bi napisali neka iskustva.Koliko i sam znas,kad odes na neku novu vodu,prvo se raspitas od lokalnih ribolovaca sta i kako,a posto je ovo Pelagic mislim da iskustvo ljudi koji su bili tamo puno bi pomoglo svima i dalo smernicu kako i sta.To u svakom slucaju treba iskoristiti.

Post je odlican,pun slika ali treba malo i o ovome pisati sto je potrebno svakom.

 

Ko hoce da napise,napisace ko nece ne mora.

 

PS. Kolegijalnost nas sarandzija se onda svodi samo na pivo i rakiju,nesto nabode na viljusku i kraj!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iskren da budem ja citam ovu temu i ne odgovaram iz razloga sto je ako se ne varam kolega Dukas prenio pitanje vezano za poziciju broj 17.

Ne mogu nista konkretno napisati vezano za tu poziciju jer iskren da budem nisam na njoj pecao nikada. Igrom prilika nikad mi se nije dalo sjesti na nju pa otpecati.

Kad smo kod hot spotova na Pelagicevu i tu su razlicita misljenja. Neko naprimjer peca na poziciji broj 29 na sprudu ispred pozicije koji je na nekih cca 80 m pa se nalovi ribe, a neko opet na drugom sprudu koji je iza njega na nekih cca 110 m ili malo vise.....
Licno sam bio prisutan kada kolega peca na toj istoj poziciji na 30 m od obale na jednom malo sprudu za koji nisam ni znao da postoji dok nisam vidio da ga je on nasao markiranjem.

Ili naprimjer sta da se napise za poziciju broj 25?

Sve cisto, blagi pad i plitko u ovo vrijeme kada je vodostaj los a na dnu sami sljunak i dno bez nekih vecih promjena? Gdje tu pecati?

Neko peca na 80, neko na 120 na toj poziciji. Neko okrenut prema poziciji broj 10 a neko ide vise prema poziciji broj 11 i svi se nalove.
Opet , moze se naloviti i na samo 40 m tamo na toj poziciji. Prijatelj sa kojim pecam je razbio ribu bas na toj daljini jer ga je mrzilo kobrati na vecu daljinu pa je onako iz zajebancije pravio spot na toj razdaljini. Pokazalo se super.

Ja bi se prije bazirao na dobru i kvalitetnu boilu kada idem na Pelagicevo kao sto to i radim u posljednje vrijeme. Nebitno gdje da sjednem i na koju poziciju. Ta voda je iz godine u godinu sve teza za pecati. A puna je ribe! Nepuna 3 dana pecanja nekada je bilo dovoljno da se upeca podosta ribe medjutim sad ako se ide recimo ciljano na ribe 20+ kojih tamo ima kao u prici, sve cesce je malo tih nepunih 3 dana (Petak, Subota i Nedjelja) za bilo kakav ozbiljniji ribolov.
I specificno je to sto jednu godinu riba uzima na malo mulja a drugu hoce jako cisto i tvrdo tlo i nece ni malo muljevito.

Kao sto rece Bacid, marker u ruke i presondiraj a po mom iskustvu ponesi kvalitetnu boilu i neces pogrijesiti bilo koji spot da nadjes.

 

PS: Nekada dan na dan ne lici na Pelagicevu a kamoli godina na godinu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast Carp YO YO ili kako ti ime,ovo smo i trazili,da ko zeli napise o mestu gde je pecao.Nista strasno nije napisati bio sam,pecao sam tu i tu i pecao na daljini tamo i tamo,video probao i kraj.

Napisao sam zasto sam ovde pokrenuo bas post koji postoji da se ne bi dupliralo!

David mi se i javio povodom br 17 da niko ne pise nista,pa sam pokrenuo ovde, da ne bude samo jedna pozicija vec sto vise

.

Pelagic je interesantna voda,tu dileme nema,pa zato ko je bio neka napise nesto.

 

PS. znam da ima dosta ribolovaca koji su strasno uponati sa tom vodom 

Link to comment
Share on other sites

http://i47.tinypic.com/34pfic9.jpg

 

 

 

 

 

 

"Ako se malo duze ide na ovu vodu vrlo brzo se moze zakljuciti da sva mesta imaju deo dna sa sljunkom i deo (udolice) sa nakupljenim liscem i sl. Vise puta sam slusao kako na odredjenoj poziciji radi bolje na ovom ili onom mestu na odredjenoj daljini. To je mozda zbog zesceg hranjenja na tim mestima. Inace prvi deo jezera od 6 do 11 i preko puta je isti, sprudovi idu gotovo paralelno sa obalom duz cele duzine svih pozicija, pocev od obale do sredine jezera ima 3 pojasa spruda na oko 45 m, na oko 65 m i na oko 85 m. Tako je i sa druge strane od pozicije 25 do 28. Neznatna je razlika u dubini. Tako da ako znate da markirate to mozete zakljuciti vrlo precizno. Na primer sada je u tom delu dubina u podnozju tih sprudova 3,2-3,5 metara a na sprudovima dubina je od 1,5 do 2 m. Pozicije 1, 2, 3, 4 i 5 imaju razlicite dubine, i plice i dosta dublje delove. To je nastalo jer su tu bageri radili da bi se prosirilo jezero koje je bilo do pravca pozicije 6 i 29. Drugi deo jezera pocev od poz.14 je drugaciji (plici) ali je takodje pun delova sa sljunkom."
 
 
Ovo sam nasao na forumu  i prekopirao!
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

http://i47.tinypic.com/34pfic9.jpg

 

 

 

 

 

 

"Ako se malo duze ide na ovu vodu vrlo brzo se moze zakljuciti da sva mesta imaju deo dna sa sljunkom i deo (udolice) sa nakupljenim liscem i sl. Vise puta sam slusao kako na odredjenoj poziciji radi bolje na ovom ili onom mestu na odredjenoj daljini. To je mozda zbog zesceg hranjenja na tim mestima. Inace prvi deo jezera od 6 do 11 i preko puta je isti, sprudovi idu gotovo paralelno sa obalom duz cele duzine svih pozicija, pocev od obale do sredine jezera ima 3 pojasa spruda na oko 45 m, na oko 65 m i na oko 85 m. Tako je i sa druge strane od pozicije 25 do 28. Neznatna je razlika u dubini. Tako da ako znate da markirate to mozete zakljuciti vrlo precizno. Na primer sada je u tom delu dubina u podnozju tih sprudova 3,2-3,5 metara a na sprudovima dubina je od 1,5 do 2 m. Pozicije 1, 2, 3, 4 i 5 imaju razlicite dubine, i plice i dosta dublje delove. To je nastalo jer su tu bageri radili da bi se prosirilo jezero koje je bilo do pravca pozicije 6 i 29. Drugi deo jezera pocev od poz.14 je drugaciji (plici) ali je takodje pun delova sa sljunkom."
 
 
Ovo sam nasao na forumu  i prekopirao!

 

ja tamo nikad nisam naisao na pad dubine sa 3m na 1,5m , kao sto je navedeno gore cak ni blizu tome...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Cujem neku pricu da bosanci traze neki ata karnet za opremu sada na granici,ima li istine u tome?

I navodno ako nemas taj karnet onda moras malo da "podmazes" da bi te pustili preko?

Link to comment
Share on other sites

ATA karnet je dokument sa kojim se preko granice prenosi orema, roba vece vrednosti a koja je licna, polovna tj koriscena i sluzi onome koji je nosi za neke aktivnosti bilo profesionalne, bilo amaterske...vadi se u Ministarstvu finansija cini mi se, i cena je oko 50 eura. Vredi mislim godinu dana za neogranicen broj prelaza ali samo za opremu koja je u njemu naznacena....

Link to comment
Share on other sites

ATA karnet je dokument sa kojim se preko granice prenosi orema, roba vece vrednosti a koja je licna, polovna tj koriscena i sluzi onome koji je nosi za neke aktivnosti bilo profesionalne, bilo amaterske...vadi se u Ministarstvu finansija cini mi se, i cena je oko 50 eura. Vredi mislim godinu dana za neogranicen broj prelaza ali samo za opremu koja je u njemu naznacena.

prije dva tjedna su me prvi puta trazili ata carnet od kako idem na pelagicevo. iako sam bio sa autom ŽU tablica, a Županja je pogranični grad i nas onako ležerno gledaju, tražila me neka bakota (carinica) ata carnet. kako o ata carnetu znam više nego ona isprekako sam je na brzinu, ali vidim da su počeli kenjat oko toga. treba biti ustrajan i reć da pecate po cijeloj europi i da vas to nikada nigdje nitko tražio, da sportska oprema te vrste ne podliježe ata carnetu, da vrijednost svega toga nije već od 200 eura, i tu se već lagano ohlade i puste bez problem uz srdačno "sretno" na kraju.. :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Ista ta bakuta na istom tom prelazu je i meni tražila jesenas i rekla da me sledeći put neće pustiti bez toga. odgovor joj je takođe bio isti. Da niko drugi u Evropi to ne traži samo se ona našla pametna i posle malo rasprave pustila me da prođem.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam cuo da su i sad ljudi sto su isli na otvaranje sezone imali problema sa prelaskom granice bas zbog  ATA karneta.Zahvaljajuci nekom ko je imao papire svi presli na njegovo ime.Mislim ko je imao iskustva sa ovim problemom da napise jer i 20e je malo za prelazak!

Link to comment
Share on other sites

Ista ta bakuta na istom tom prelazu je i meni tražila jesenas i rekla da me sledeći put neće pustiti bez toga. odgovor joj je takođe bio isti. Da niko drugi u Evropi to ne traži samo se ona našla pametna i posle malo rasprave pustila me da prođem.

ehehehhe i meni je rekla da mi je to zadnji put da tako idem preko granice..jel bakuta onako ekstra nakaradna, crna, nikaka, ko teta Đana iz "lepa sela, lepo gore"? :rofl:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bas me cudi da je neko pravio problem na Raci oko tog papira,ako se zadesi da neki baca zatrazi samo okrenes na zajebanciju,svi imaju razumevanja prema nama koji idemo u BiH na pecanje a recimo sam isao u HR sa rukom ispisanim sadrzajem opreme bez ikakvog problema,bitesen-dankesen,fala i dovidjenja!
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

 

konačno skupio neke novce za prvi odlazak na Pelagu pa me sad zanima koju bi poziciju preporučili s obzirom na vodostaj, idem krajem petog mjeseca na tri dana?

Hvala unaprijed.

pozdrav ja sam od 25 maja do 29 na 7-ci,ja bih ti preporucio 29 ku,ali je zauzeta jer sam ja hteo da je rezervisem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...