Jump to content

Pelagicevo


JaneMk

Recommended Posts

 

Dobro veče!Imam jedno pitanje idem na jezeo 25.4.na poziciju 3.Molim ako mi neko kaže na kojim daljinima se lovi na poziciji 3 i kolika je globina!Hvala i ljep pozdrav iz Slovenije.Svaka informacije je dobra!!!Hvala svima

 

Druze, ako se ne varam ti bi se uputio na jezero bez da si nazvao i rezervirao poziciju? Iz ovog napisanog vidim da je tako. De ti nazovi ovaj broj +38765207212 pa vidi jel to pozicija mozda rezervisana u to doba. Pitas za cijenu pa iz tog zakljucujem da nisi rezervisao poziciju, jer da si nazvao znao bi i cijenu, a od pocetka godine je promjenjeno pravilo i mora se rezervisati prvo pozicija za minimalno 72 sata, plus placa se unaprijed pola para i na taj nacin se potvrdjuje dolazak.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ja imam rezervisan broj 3.Baš zato pitam na kojim daljinama se peca na tom broju i kakve su dubine.molim ako mi neko neko može da mi da kakvu informaciju.hvala svima i vidimo se u ponedeljak

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ne samo pitam kao  pecati na poziciji 3

Pozicija br 3, 29 i poz 5 svi pecaju otprilike na istom mjestu. otprilike ravno sredina pozicije 90m do 100m, nisam siguran kolika je dubina jer je sad nivo vode skoro maksimalan.

Link to comment
Share on other sites

hvala!i kakva je za ovo vrjeme pozicija broj 3 jel dobra?šta mi prepričujete ako bude još prostih nekih drugih pozicija.jel ima nekih sprudova na poziciji broj 3.hvala svima

Link to comment
Share on other sites

Ti ces se kositi sa Ganicem, kolegom tu sa foruma posto i on ce na Pelagicevo na 5cu. 

 

Davno je bilo kad sam zadnji puta pecao na 3ci i ne sjecam se puno detalja na dnu jer joj se nesto nisam vracao. Mislim da imas neravnina ispred sebe ali je znalo biti i muljevito pa pokusaj naci tvrdje dno, jer tamo riba ne voli bas puno mulj i da cacka po njemu jer je navikla vec na servirano. 

Link to comment
Share on other sites

Ti ces se kositi sa Ganicem, kolegom tu sa foruma posto i on ce na Pelagicevo na 5cu. 

 

Davno je bilo kad sam zadnji puta pecao na 3ci i ne sjecam se puno detalja na dnu jer joj se nesto nisam vracao. Mislim da imas neravnina ispred sebe ali je znalo biti i muljevito pa pokusaj naci tvrdje dno, jer tamo riba ne voli bas puno mulj i da cacka po njemu jer je navikla vec na servirano. 

Mozda mu je nabolje da proba da izmarkerise poziciju 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Kratak izveštaj, 25 riba, 380 kg ... na petici.

 

Nadam se da ću se videti sa Vladom u nedelju.

Slike od nedelje. Pozdrav, CT Signal iz Sremske Mitrovice i gost Mijat.

 

Послато са HTC Desire C уз помоћ Тапатока

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

evo da napisem i ja koju rec,
bio sam od 7-13 na jezeru pozicija br 8....
Ja sam prosao ocajno cak sta vise totalni fijasko... 
3babuske jako velike
1saran 17.8kg 
1 amur 12-13kg
7somova 5kg,8,2kg pa na dalje najveci 1.7m procena 25-30kg...

sa Mijatom sam se cuo preko poruka dok je bio tamo i kaze riba jede,i za divno cudo jede preko dana.... i u subotu na nedelju je bila promena i riba stala.... pecao je kec kolega sa foruma Zoran i 29 je imala par riba u ponedeljeka i utorak i onda je celo jezero zakucalo,dnevno ako se hvatalo po 4-5riba na celom jezeru a bilo je od 14 do 24 ekipe dnevno.... noci su za nijansu bile bolje

sto se mene licno tice verovatno bi naletela jos neka riba da nije som kruzio oko hranilista i jeo sve zivo,somovi jako veliki i puni im stomaci boila tacno se oseti kad se pipne... 
probao sam i da menjam mamce.i da pecam iza spruda i ispred u mulju i ne vredi opet dolazi som,i nisam bacio ni jednu raketu 36sati i opet je dosao.... 
nesto se cudno desilo i riba zakucala nacisto


e sad to sto sam lose prosao me uopste ne uzbudjuje nije ni prvi ni zadnji put,niti manja ili sliku o jezeru... ali sliku i celokupni dogadjaj kvari galama i cirkus u onom kaficu mizika koja tresti do 3-4ujutru,svaki dan i krece od 9ujutru ponovo.Krece jutarnje razbudjivanje sa sinanom i markom bulatom i nestaje do pola noci.... onda je u nedelju bila neka svadba u selu koja je trestala ko da nam u satoru pevaju,a vrhunac je bio kad je u cetvrtak na jezeru pored kucice postavljen sator od 50m i tu se organizovao skup penzionera iz cele okoline sa zivom muzikom i ozvucenjem od kog  je drhtala zemlja....
od mira i tisine i nekog duhovnog odmora ni traga ni glasa... sve to u principu nema veze sa jezerom ali se sve to cuje i desava na jezeru tj na poziciji
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

evo da napisem i ja koju rec,

bio sam od 7-13 na jezeru pozicija br 8....

Ja sam prosao ocajno cak sta vise totalni fijasko... 

3babuske jako velike

1saran 17.8kg 

1 amur 12-13kg

7somova 5kg,8,2kg pa na dalje najveci 1.7m procena 25-30kg...

 

sa Mijatom sam se cuo preko poruka dok je bio tamo i kaze riba jede,i za divno cudo jede preko dana.... i u subotu na nedelju je bila promena i riba stala.... pecao je kec kolega sa foruma Zoran i 29 je imala par riba u ponedeljeka i utorak i onda je celo jezero zakucalo,dnevno ako se hvatalo po 4-5riba na celom jezeru a bilo je od 14 do 24 ekipe dnevno.... noci su za nijansu bile bolje

 

sto se mene licno tice verovatno bi naletela jos neka riba da nije som kruzio oko hranilista i jeo sve zivo,somovi jako veliki i puni im stomaci boila tacno se oseti kad se pipne... 

probao sam i da menjam mamce.i da pecam iza spruda i ispred u mulju i ne vredi opet dolazi som,i nisam bacio ni jednu raketu 36sati i opet je dosao.... 

nesto se cudno desilo i riba zakucala nacisto

 

 

e sad to sto sam lose prosao me uopste ne uzbudjuje nije ni prvi ni zadnji put,niti manja ili sliku o jezeru... ali sliku i celokupni dogadjaj kvari galama i cirkus u onom kaficu mizika koja tresti do 3-4ujutru,svaki dan i krece od 9ujutru ponovo.Krece jutarnje razbudjivanje sa sinanom i markom bulatom i nestaje do pola noci.... onda je u nedelju bila neka svadba u selu koja je trestala ko da nam u satoru pevaju,a vrhunac je bio kad je u cetvrtak na jezeru pored kucice postavljen sator od 50m i tu se organizovao skup penzionera iz cele okoline sa zivom muzikom i ozvucenjem od kog  je drhtala zemlja....

od mira i tisine i nekog duhovnog odmora ni traga ni glasa... sve to u principu nema veze sa jezerom ali se sve to cuje i desava na jezeru tj na poziciji

 

a tebi tesko palo to sto se vesele pored...hahaha...mozda si bio u iskusenju da batalis stapove da pokazes tamo ko je sampion :)a sto se tice pecanja jbg desava se na svakom jezeru to nije nista novo...i bilo bi glupo kriviti nekoga zbog toga...jednostavno riba nece da jede i to je to...

Link to comment
Share on other sites

A sto se ribe tice ne krivim nikog,riba nije htela i to je to,jednosravno zakucalo.. nema to veze sa muzikom

Taj kafic i nama ostao ne bas lepom secanju,2014. smo proveli 4 dana na poziciji 5,znaci ubija u pojam,pocinje svirka poslepodne i do ranih jutrnjih sati,a repetoar katastrofa.Megamix J.Karleusa pa Sinan,pa ga preseku sa Prodigy,pa vrate na Meho Puzic i onda Metalika.Dzabe ti pokusavas da da ne obracas paznju na to ali ne vredi,kad ga odvrnu da ne cujem signalizatore.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je mrka kapa što se tog kafića tiče i to se ne može promeniti. Postignut je kompromis da četvrtkom bude muzika do zore a ne vikendom. Vlada je čuo muziku na 8-ci a ja sam na 5-ci imao utisak kao da sam na plaži pored kafića :yahoo: nema šanse signalizatore da čuješ.

 

Somove smo i mi hvatali i čudi me zašto ih treba vraćati u jezero a ne sakupljati, svi koji dolaze na jezero dolaze zbog šarana a ne zbog somova. Vlada je imao i tu nesreću što je uhvatio promenu vremena (sa lošeg na dobro).

 

Biće bolje sledeći put :good: bitno je par dana biti pored vode i napuniti baterije za nove radne pobede.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Prije par minuta izvagan novi rekord BiH na Pelagicevu. U pitanju je ljuskar koji je ovu jesen krenuo opasno zderat i pojavljivao se kod nekoliko ribolovaca na udicama i ispred objektiva.

Ovaj puta izasao na poziciji broj 8 i vaga je pokazala 36.500kg

Cekamo slike ....

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...