Jump to content

Pecanje iz snova Sarulesti


Ribolovac

Recommended Posts

Prdo nisi uracunao Rumunke pored puta a ako idu dvoje onda duplo :lol: :lol: :lol:

A zamisli ima ih i na jezeru :dance: :dance: :dance:

biće malo ovde i 1000eura

150e kotizacija :clap:

100e put (po čoveku, ako idu dvojica kolima) :think:

400e prihrana :shhh:

150e klopa (nešto da se obrne) :shifty:

100e - 200e za daj bože da ne treba :pray:

A gde su još Rumunke :confusion-confused:

Link to comment
Share on other sites

Racunica je prosta

150eur za 7 dana pecanja

150 eur mamci ( boili partikli i pelet) za 7 dana na takvoj vodi ako hoces da pecas

za put nisam siguran ali i ako se podeli na pola nije ispod 100eur (ispravite me ako gresim)

min 50 eur za sitan pribor olova udice.... sto bi trebalo da se dokupi da ne bi na pola pecanja zickao olovo ili udicu po jezeru

bar 50 evrica za klopu i to je malo!

racunaj jos 100 evrica troskova na razne gluposti ( putni troskovi)

Da ne ispadnem saboter, ovo je stvarno lepa prilika da se za skromne pare peca 7 dana na extra vodi sa extra ekipom ali za mene trenutno skoro pa nemoguce.

Link to comment
Share on other sites

Ako nastvite da racunate niko nece ici.......ova nasa ,,zarana bolest zavana saranski ribolov'' je gora od jagnjeceg gripa.......i kosta kolko kosta al mi smo zarazeni i nema vakcine protiv ove pandemije .Znaci batali matematiku nego 50e sad,pa polako skupljaj za ostalo a mozda moze i neki BUS ili par kombija da se organizuje. Ima vremena kad se vidi kolko ljudi ide......... napravice se vec neka kombinacija.
Link to comment
Share on other sites

Pa to i ja kazem ali prilika da se neiskoristi bila bi bas glupost jer za tu lovu pecati na jednoj prelepoj vodi 7 dana je smesna.....ja to gledam sa druge strane jer se takmicimo non stop kotizacija nam je u najboljoj prici 300e+ bojle koje moraju da budu u FuLL-U a da nepricam kolicina koja treba i to takmicenje od 48h ili 56h tako da je ova prica sa radutom vise nego isplatljiva kad poredimo sa takmicenjima a i brate opusteno pecanje bez tenzije....tako da nekalkaluste mnogo nego sto kaze brat KULEN nosi te tih 50e i stekaj te lovu jer ima jos 5-6 meseci do tog pecanja. :D
Link to comment
Share on other sites

Glupo je da se mraci , da se kalkulise itd...Ja zovem sve zive i mrtve da bi se skupili , a neki ovde odgovaraju ljude da idu , da je to skupo. Nije posteno prema ljudima koji bi zeleli da odu.Ima dovoljno vremena da se usteka svaki dinar , jel ovakva prilika se ne propusta.Bolje razmisljajte kako da skupite lovu...Evo dacu vam jedan primer...Ja ostavljam cigare...200 dinara dnevno puta 30 dana 6000 puta 6 meseci...360 evra.Pozdrav svima i bistro.
Link to comment
Share on other sites

Ne znam cemu racunica ko moze i ko ima neka ide,u slucaju manjka-nedostatka bilo cega izvadis stapove i odmoris se koji dan od zene i dece!Ipak je to sedam dana odmora-zar ne! :dance:
Link to comment
Share on other sites

Glupo je da se mraci , da se kalkulise itd...Ja zovem sve zive i mrtve da bi se skupili , a neki ovde odgovaraju ljude da idu , da je to skupo. Nije posteno prema ljudima koji bi zeleli da odu.Ima dovoljno vremena da se usteka svaki dinar , jel ovakva prilika se ne propusta.Bolje razmisljajte kako da skupite lovu...Evo dacu vam jedan primer...Ja ostavljam cigare...200 dinara dnevno puta 30 dana 6000 puta 6 meseci...360 evra.Pozdrav svima i bistro.

Ova ti je dobra :clap: :idea:

Link to comment
Share on other sites

Ne znam cemu racunica ko moze i ko ima neka ide,u slucaju manjka-nedostatka bilo cega izvadis stapove i odmoris se koji dan od zene i dece!Ipak je to sedam dana odmora-zar ne! :dance:

ODEŠ KOD BABE NA SELO PA SE ODMARAŠ.u rumuniju treba da idu ljudi koji su spremni i opremom i znanjem,i a da rade na vodi do iznemoglosti.i koji nekalkulišu dal auto troši 6-7 il 8l,i dal je putarina 100il 1000 din..mamac da nepominjem!

Vlado M ja se sa svoje pare odmaram gde hocu i kad hocu,kao i ti kad dodjes na peskaru ili pecas ili se odmaras tvoja stvar-pozdrav druze!!!A sto se tice da tamo trebaju da idu ljudi koji imaju ful opremu i rade puno to je svakog ponaosob licna stvar-da je Svetsko prvenstvo u pitanju onda uredu(upravu si) ovako neznam bas!

p.s. Moj predhodni post nije uopste bio zlonameran da miniram pecanje na Sarulestiju vec samo moje misljenje

Link to comment
Share on other sites

Ne znam cemu racunica ko moze i ko ima neka ide,u slucaju manjka-nedostatka bilo cega izvadis stapove i odmoris se koji dan od zene i dece!Ipak je to sedam dana odmora-zar ne! :dance:

ODEŠ KOD BABE NA SELO PA SE ODMARAŠ.u rumuniju treba da idu ljudi koji su spremni i opremom i znanjem,i a da rade na vodi do iznemoglosti.i koji nekalkulišu dal auto troši 6-7 il 8l,i dal je putarina 100il 1000 din..mamac da nepominjem!

Sad si malo preterao pa neidemo da oremo i kopamo nemas potrebe da plasis ljude ko da je upitanju zivot il smrt ,nego ako si tamo bio i pecao daj nam neke informacije mamac predvez udica nacin i kolicina primame a da za ono sto si napisao do iznemoglosti,pa ja takmicenja koja pecam za pare nepecam na taj nacin pa necu ni ovo pecanje a uzmem kintu :D

Za nas ce ovo biti jedno novo iskustvo jer nismo nikad pecali na takvoj vodi i nadam se dacemo puno novih stvari videti i nauciti,prilika je jedinstvana ko moze i ima mogucnosti prijavice se ko ne mozda neki drugi put :D

Link to comment
Share on other sites

Ne znam cemu racunica ko moze i ko ima neka ide,u slucaju manjka-nedostatka bilo cega izvadis stapove i odmoris se koji dan od zene i dece!Ipak je to sedam dana odmora-zar ne! :dance:

ODEŠ KOD BABE NA SELO PA SE ODMARAŠ.u rumuniju treba da idu ljudi koji su spremni i opremom i znanjem,i a da rade na vodi do iznemoglosti.i koji nekalkulišu dal auto troši 6-7 il 8l,i dal je putarina 100il 1000 din..mamac da nepominjem!

Sad si malo preterao pa neidemo da oremo i kopamo nemas potrebe da plasis ljude ko da je upitanju zivot il smrt ,nego ako si tamo bio i pecao daj nam neke informacije mamac predvez udica nacin i kolicina primame a da za ono sto si napisao do iznemoglosti,pa ja takmicenja koja pecam za pare nepecam na taj nacin pa necu ni ovo pecanje a uzmem kintu :D

Za nas ce ovo biti jedno novo iskustvo jer nismo nikad pecali na takvoj vodi i nadam se dacemo puno novih stvari videti i nauciti,prilika je jedinstvana ko moze i ima mogucnosti prijavice se ko ne mozda neki drugi put :D

Ma uredu je Djole pusti Vladu znamo ga-(ostalo obrisano jer se moze ruzno protumaciti sto mi nije bio cilj)-IZVINI VLADO JER NIJE BILO NISTA LICNO

Link to comment
Share on other sites

Ne znam cemu racunica ko moze i ko ima neka ide,u slucaju manjka-nedostatka bilo cega izvadis stapove i odmoris se koji dan od zene i dece!Ipak je to sedam dana odmora-zar ne! :dance:

ODEŠ KOD BABE NA SELO PA SE ODMARAŠ.u rumuniju treba da idu ljudi koji su spremni i opremom i znanjem,i a da rade na vodi do iznemoglosti.i koji nekalkulišu dal auto troši 6-7 il 8l,i dal je putarina 100il 1000 din..mamac da nepominjem!

Prijatelju mislim da ti stav i nije bas na mestu!!! Nije limitiran broj pecarosa pa neka ide svako ko hoce! Svako ima svoje motive i mogucnosti, nije u redu da odredjujes ko bi trebao a ko ne da ide!!! Svaka tebi cast ako mozes sebi sve da priustis, ali nemoj da omalovazavas druge! Ja na primer kao frisko diplomirani student i uskoro vojnik cu za ovaj put morati da stedim pocevsi od sada pa do dana polaska, i da sebi uskratim mnoge stvari, za rad ovog izleta!!! Da li to znaci da mi koji kalkulisemo nismo vredni odlaska u Rumuniju?! Ja mislim da ne, da treba da ide svako ko moze!!! A da li ce neko drzati i svih sedam dana stapove van vode ili ce nako da radi kao konj, to je licno i ne vidim sta tu tebi smeta!!! Jezero je ogromno pa ti tako bogom dan mozes da odes daleko, da ne gledas nas ubogu sirotinju kako kalkulisemo i tu kao nesto peckamo!!!

Zivis u Srbiji, trebao bi da budes svestan da nije nigde mesto takvim komentarima!!!

 

Ljudi, stanite malo na loptu. Mnogi od Vas su se napalili i to je normalno. Lepo to sve izgleda na slikama i iz kuće za računarom. Dam sad 50 eura i posle ću lako itd. Sa VLADOM M pecam dugo godina i poznajem ga. Čovek svemu pristupa ozbiljno i realno, ništa ne uvija i govori ono što su činjenice. Sigurno mu nije bila namera da bilo koga omalovažava. Plan je da i mi odemo na ovo pecanje ali po mojoj računici za ovaj ribolov, a imam iskustva sa dužim kampanjama i velikim vodama, potrebno između 800-1000 eur! Pored činjenice da je za ovu vrstu ribolova potrebna i oprema koju niko od Vas i ne pominje. To su sonar, čamac, elektromotor. To što Vam nude čamac sa veslima ništa Vam maltene ne znači. Razvlači se i do 300m. Ko će da vesla toliko? Kreneš nazad a na pola puta ti udarila riba od 7-8kg pa aj ponovo. A treba i znati veslati! I onaj ko zna ima da se raspadne. To je deo priče koji se odnosi na fizikaliju koja sve tamo očekuje. To je neko moje a sigurno i Vladino razmišljanje, po pitanju šaranskog ribolova. Svemu pristupiti krajnje ozbiljno i kvalitetno osmisliti kampanju ukoliko hoćeš dobar rezultat. Dobar rezultat je 20+ riba. Sarleušti je bio jedna od najatraktivnijih ribolovnih destinacija upravo zbog toga. Ako neko smatra da na takvu vodu treba ići da bi kazao da je bio, to je druga stvar. Drugačije razmišlja i ima drugačiju pristup šaranskom ribolovu. To je njegova stvar. Slažem se da se treba ozbiljno spremiti i da to nije ni malo jeftino. Samo tako se može očekivati dobar rezultat. A rezultati ovakvog pristupa se mogu videti na fotografijama koje su između ostalog postavljene i na ovom sajtu.

Link to comment
Share on other sites

Zamolio bih sve ,da malo spostite loptu ..........zaista nema smisla da ova polemika predje u neku svadju .Svi imamo isti cilji, zelju a to je dobar ribolov i jos bolje druzenje.Ajde da nam to budu prioriteti pa posle sve ostalo.....neko ce poci sa idejom da ulovi svog kapitalca neko da dozivi ribolov na ton jezeru i da se odmori ili naradi ,neko nesto peto....to nek svako sebi odredi.Kao i kako ce se ko pripremiti i koliko potrositi.......Ali svi mi zajedno treba da se potrudimo da se tamo sto bolje provedemo, sta god to, za koga, podrazumevalo.Korisno je polemisati i podeliti iskustva ,sta ko misli da treba poneti i koliko cega a svako ce sebi odrediti sta ce i kako ce.Pa vas u tom smislu jos jedanput molim da nastavite sa polemikom ali pozitivnom a ne da se respravljate.......

HVALA

Link to comment
Share on other sites

:clap: :clap: :clap:

Koliko sam ja shvatio iovo je zamišljeno kao jedno veliko :romance-grouphug: i :obscene-drinkingbuddies:

Zato najbolje neka svako ko hoće da ide razradi svoju taktiku i računicu, a onaj ko nije siguran neka pita ljude oko sebe, jer ovaj način rasprave će samo napraviti podelu na one koji imaju para i idu, one koji krpe i išli bi i one koji neće iće a pametuju.

Link to comment
Share on other sites

Tamo moze da se podje sa 100kg bojli koje kostaju xxxx,a moze i sa 100kg suvog kukuruza koji ne kosta xxxx,pa da se tamo na lici mesta kuva i dobije jedno 300kg kuvanog i udri .....a moze i kombinacija malo bojli puno kukuruza i obrnuto.......ljudi to je slobodno pecanje ,imate camac ,ima puno ,puno opcija i mogicnosti.
Link to comment
Share on other sites

uh ovo ode predaleko,meni nije bila namera da ikog odgovorim od puta! Naprotiv ja sam samo izneo SVOJU racunicu tog puta i nadam se da ce se skupiti dovoljan broj ljudi! kao sto kaze Stanislav malo treba spustiti loptu,ja sam izgleda pogresio sto sam izneo SVOJU racunicu jer su je mnogi pogresno shvatili. Necemo se valjda svadjati na ovako lepu temu?! Ja o pecanju na tom jezeru mastam jos od 2002-3 god kad sam u Ribolovackom magazinu citao tekstove o toj vodi. Daleko je jun,sve je moguce!!!
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...