Jump to content

Pecanje iz snova Sarulesti


Ribolovac

Recommended Posts

Simpaticna ideja ali poucen iskustvom u raznim stvarima nesto mi cudno kako neko pomenu...gde je racunica za vlasnika ako u spicu daje upola cene??? Da li ima nesto da se desava u tom jezeru da mi ne znamo? Ok ako je sve u redu,mozda Raduta ne moze da popuni celo jezero odjednom u spicu pa ovako sa ekipnim gostovanjima popuni i ona mesta gde niko nece da plati 300 eura da peca,racunica moze da se nadje.Procitah sve postove od pocetka i ne kapiram kako mislite da to pecanje kosta 150 plus put plus boile itd.Neko rece ide se po takmicenjima nose se full boile i ostalo,hrana,gorivo i sl.Ali niko ne kaze da ako je sve ok i ako ima ribe kao ranije i krupne sta mislite koliko treba boila i partikla da bi to pecanje bilo uspesno????? Mislim da za 7 dana dobrog lova sa prosekom riba od 10+kg je potrebno oko 30kg boila i min 50kg kukuruza nekuvanog....bar bih ja tako lovio.Za 50kg suvog kukuruza treba oko 50-100ml razne hemije pa pomnozis podelis i tako ode 5 glava...mozda sam malo preterao ali bolje i da bude visak nego manjak.Kako sam citao ranije o Sarulestiju da ima dosta amura i krupnog...ako se on useli u hranu onda zamisljene kolicine treba povecati 50% a deverike krupne znaci boila nista ispod 18mm sto povecava kolicinu za oko 20%....ne kazem da ne treba ici,lepa je ponuda i prilika,ali kada se sve sabere i nije to bas dzabe....ja bih voleo ici ali stvarno ako ne mogu da isfinansiram da to sve bude kako treba onda koji cu tamo da od sedam dana pecam 2-3 kako treba a ostalo da zevam ili da lovim deverike na plovak....na kraju krajeva ako cu da pecam plovak imam Drinu na 50km.......nekada sam kod Jove u Apatinu za 5 dana sa drugarom potrosio oko 20kg boila i oko 60kg kukuruza......za slicnu kolicinu i velicinu ribe koja se na Sarulestiju moze ocekivati....i opet kada bolje razmislim mozda bih i ja isao....
Link to comment
Share on other sites

Simpaticna ideja ali poucen iskustvom u raznim stvarima nesto mi cudno kako neko pomenu...gde je racunica za vlasnika ako u spicu daje upola cene??? Da li ima nesto da se desava u tom jezeru da mi ne znamo? Ok ako je sve u redu,mozda Raduta ne moze da popuni celo jezero odjednom u spicu pa ovako sa ekipnim gostovanjima popuni i ona mesta gde niko nece da plati 300 eura da peca,racunica moze da se nadje.Procitah sve postove od pocetka i ne kapiram kako mislite da to pecanje kosta 150 plus put plus boile itd.Neko rece ide se po takmicenjima nose se full boile i ostalo,hrana,gorivo i sl.Ali niko ne kaze da ako je sve ok i ako ima ribe kao ranije i krupne sta mislite koliko treba boila i partikla da bi to pecanje bilo uspesno????? Mislim da za 7 dana dobrog lova sa prosekom riba od 10+kg je potrebno oko 30kg boila i min 50kg kukuruza nekuvanog....bar bih ja tako lovio.Za 50kg suvog kukuruza treba oko 50-100ml razne hemije pa pomnozis podelis i tako ode 5 glava...mozda sam malo preterao ali bolje i da bude visak nego manjak.Kako sam citao ranije o Sarulestiju da ima dosta amura i krupnog...ako se on useli u hranu onda zamisljene kolicine treba povecati 50% a deverike krupne znaci boila nista ispod 18mm sto povecava kolicinu za oko 20%....ne kazem da ne treba ici,lepa je ponuda i prilika,ali kada se sve sabere i nije to bas dzabe....ja bih voleo ici ali stvarno ako ne mogu da isfinansiram da to sve bude kako treba onda koji cu tamo da od sedam dana pecam 2-3 kako treba a ostalo da zevam ili da lovim deverike na plovak....na kraju krajeva ako cu da pecam plovak imam Drinu na 50km.......nekada sam kod Jove u Apatinu za 5 dana sa drugarom potrosio oko 20kg boila i oko 60kg kukuruza......za slicnu kolicinu i velicinu ribe koja se na Sarulestiju moze ocekivati....i opet kada bolje razmislim mozda bih i ja isao....

Mi planiramo minimum 30kg mixa, znaci preko 40kg boila, 100kg qqruza!!! Likvida treba sigurno vise od 100ml!!! Sa obzirom da je Jovino jezero jedva 2 hektara, a ovo preko 2500 dobro ste vi krkali hranu :D :D :D

Kad sve saberes treba ti para kao da odes na more, samo sto sam na moru bio milion puta i uglavnom budem pijan deset dana i kad dodjes kuci, posle nedelju dana zaboravis i gde si bio i sta si radio, a ovo je ipak nesto posebno, bar meni :violin: :violin: :violin:

Link to comment
Share on other sites

Pogresio sam....kristijano nemoj da uzimas sve zdravo za gotovo...zar ne mislis da sam malo iskusniji od toga da mislim da je za 50kg suvog kukuruza potrebno 50-100ml liquida....da ali po kg sto ja nisam naveo....greska moja...a sto se tice povrsine jezero moze biti i 5000ha ali opet se hraniliste svodi na 100m2 najvise....ali ako ti mislis da hranis 100ha samo izvoli... :D
Link to comment
Share on other sites

Simpaticna ideja ali poucen iskustvom u raznim stvarima nesto mi cudno kako neko pomenu...gde je racunica za vlasnika ako u spicu daje upola cene??? Da li ima nesto da se desava u tom jezeru da mi ne znamo? Ok ako je sve u redu,mozda Raduta ne moze da popuni celo jezero odjednom u spicu pa ovako sa ekipnim gostovanjima popuni i ona mesta gde niko nece da plati 300 eura da peca,racunica moze da se nadje.Procitah sve postove od pocetka i ne kapiram kako mislite da to pecanje kosta 150 plus put plus boile itd.Neko rece ide se po takmicenjima nose se full boile i ostalo,hrana,gorivo i sl.Ali niko ne kaze da ako je sve ok i ako ima ribe kao ranije i krupne sta mislite koliko treba boila i partikla da bi to pecanje bilo uspesno????? Mislim da za 7 dana dobrog lova sa prosekom riba od 10+kg je potrebno oko 30kg boila i min 50kg kukuruza nekuvanog....bar bih ja tako lovio.Za 50kg suvog kukuruza treba oko 50-100ml razne hemije pa pomnozis podelis i tako ode 5 glava...mozda sam malo preterao ali bolje i da bude visak nego manjak.Kako sam citao ranije o Sarulestiju da ima dosta amura i krupnog...ako se on useli u hranu onda zamisljene kolicine treba povecati 50% a deverike krupne znaci boila nista ispod 18mm sto povecava kolicinu za oko 20%....ne kazem da ne treba ici,lepa je ponuda i prilika,ali kada se sve sabere i nije to bas dzabe....ja bih voleo ici ali stvarno ako ne mogu da isfinansiram da to sve bude kako treba onda koji cu tamo da od sedam dana pecam 2-3 kako treba a ostalo da zevam ili da lovim deverike na plovak....na kraju krajeva ako cu da pecam plovak imam Drinu na 50km.......nekada sam kod Jove u Apatinu za 5 dana sa drugarom potrosio oko 20kg boila i oko 60kg kukuruza......za slicnu kolicinu i velicinu ribe koja se na Sarulestiju moze ocekivati....i opet kada bolje razmislim mozda bih i ja isao....

Mi planiramo minimum 30kg mixa, znaci preko 40kg boila, 100kg qqruza!!! Likvida treba sigurno vise od 100ml!!! Sa obzirom da je Jovino jezero jedva 2 hektara, a ovo preko 2500 dobro ste vi krkali hranu :D :D :D

Kad sve saberes treba ti para kao da odes na more, samo sto sam na moru bio milion puta i uglavnom budem pijan deset dana i kad dodjes kuci, posle nedelju dana zaboravis i gde si bio i sta si radio, a ovo je ipak nesto posebno, bar meni :violin: :violin: :violin:

 

 

Moje misljenje je da tamo ne treba baciti ni jedno jedino zrno kukuruza.

Link to comment
Share on other sites

Na zalost necu moci da idem, jer mi je jun kao i uvek prebukiran obavezama :x, ali citam sta pisete i vidim da vam problem predstavljaju troskovi. Postoji jedna sitnica koju niko od vas nije primetio. Naime U ponudi stoji da ide jedan camac na 2 osobe, tako da taj camac nece dobiti 2 osobe koje pecaju na suprotnim krajevima jezera nego blizu jedan do drugog ili cak zajedno. E sad ako te 2 osobe pecaju zajedno zasto ne bi podelile troskove za mamce (boile, partikle, pelete...). Zatim ako se prevoz bude organizovao i budete se podelili u manje grupe ili timove sa po 2 coveka smanjicete i troskove za prevoz.

 

Moj predlog je da probate da se organizujete u timove po 2 ili mozda cak i 3 coveka (ljudi koji zive blizu ili se dogovorite ko ce sa kim pa se grupisite na polasku ako ste iz susednih drzava ili sta vec... smislite sami). Kao prvo smanjicete cenu puta. Kad oformite tim smislite taktiku pecanja i prema tome i koje ce te mamce koristiti pa ce te stim podeliti i troskove za kupovinu mamaca. A kad ste vec oformili timove mozete da organizujete i drugarsko nadmetanje u gajbu piva ili kutiju sladoleda (posto ce biti vrucina) dogovoricete se vec.

 

Ovakvo organizovanje moze da bude i lose u neku ruku, ali samo zbog otkazivanja puta. Npr. ako ste se vec dogovorili a neko otkaze.

 

Ovo vam je moj dobronameran predlog, a sad kombinacija na pretek. Pa razmisljajte. :think:

Link to comment
Share on other sites

Super! I onako sam planirao sledecu godinu 7 dana, a sad kad je duplo jevtinije, u tom terminu, necu nikako (samo Boze zdravlja!) propustiti. Bio sam tamo 2002 i od tada zarko zelim da odem opet, izgleda da se sad sve namestilo kako treba. Gledam ove vase racunice i ne znam sta da kazem i da li uopste da nesto napisem i na tu temu. Svako ima svoju racunicu ali jednostavno, onaj ko ima vremena i mogucnosti da bude tamo u to vreme ne bi trebalo da propusti priliku.

 

Sto se tice onih kojima je ovo "sumnjivo" samo da kazem da je u poslednjih 10 godina svake godine je neko isao, pa bez obzira koliko je platio i u kom terminu je bio neki su prosli super, neki osrednje a neki katastrofalno. Nikad se ne zna dragi moji, pa to je pecanje. Treba i srece a treba i znati :). Jednostavno, jedno od najboljih jezera za pecanje sarana, ko god bude isao nece se pokajati, kakvo god iskustvo bilo to je dozivljaj za pamcenje...neko ce se napecati a neko ce steci malo iskustva sa veeeeliiiikeee i cudljive vode.

 

Onima koji to zele, i misle da im nesto mogu pomoci, rado cu izaci u susret.

 

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Josh neshto kako nebi bilo sumnje oko cene.Udarni termini su oduvek bili od prvog aprila do kraj maja i septembar-novembar,5 juni nije udarni termin tako da ne daje dzaba nego samo povlascenu cenu za nas.
Link to comment
Share on other sites

 

Onima koji to zele, i misle da im nesto mogu pomoci, rado cu izaci u susret.

 

Pozdrav

 

Verujem da bi nam svima dobro dosla informacija iz ''prve ruke'' , zato slobodno pisi sta predlazes da ''mesimo'', koliko bi trebalo poneti ,cemu da se nadamo itd itd itd

Link to comment
Share on other sites

Braca vam je lepo napisao to je ogromna voda tako da moze i nishta da se neuhvati.Neznaci ako ima ribe da ce da jede non stop.To nije klasicna komercijala vec divina sa puno prirodne hrane.

Znam Jane, pričao sam sa ljudima koji su išli, i to sam i ja hteo da kažem da će ovo prevashodno biti jedno veliko iskustvo za sve koji budu otišli, a ako padne neki kapitalac 20+ to je onda extra, ali iluzorno je očekivati da će se svi napecati.

Link to comment
Share on other sites

Kako bre se nece napecati pa ako nece sharan krupne deverike 2-3 kg ima kolko ocesh.Bar meni je i to dosta idemo na druzenje

Jane bez ljutnje ali ko bre "normalan" pravi toliki put pod izgovorom da ide da peca šarane a u stvari peca deveriku :confusion-confused:

Pa za tako nešto imaš Adu Ciganliju ili Bovansko jezero ili Tisu :clap: :clap:

Link to comment
Share on other sites

Evo malo za pocetak:

 

Prvo, najbolje je pecati na jednom mestu u paru. Treba hraniti, mozda razvlaciti, mozda vaditi krupniju ribu camcem (negde je takav krs da se sa obale gotovo ne moze izvaditi riba, da ne govorim o krupnijim komadima).

 

Drugo, ako ne nameravate tamaniti i deveriku ne treba preterivati sa partiklima i praskastom hranom. Mozda malo na pocetku, koliko da napravite malu pometnju...kad (ako) legne saran to je suvisno. Druga stvar je sto neke partikle obvezno treba imati za mamac :whistle:

 

Ja cu nositi 14kg boila 20mm, napravicu po 7 kg od dva razlicita miksa. Daj Boze da mi bude malo. Sad sta konkretno, videcemo...daleko je jun. Takodje, juna moze da bude 15 stepeni a moze da bude i 30...da ne pricamo o tome da kad budemo bili tamo temperatura moze padati ili rasti, kad budemo na 7 dana pre polaska verovatno cemo imati kakvu-takvu vremensku prognozu.

 

Sto se tice pribora, ma nista spektakularno...ono sto inace imate je sigurno sasvim OK osim nekoliko "sitnica", bice reci i o tome, iskreno sad nemam previse vremena a nista i nije hitno.

 

Ko ce docekati jun :(

Link to comment
Share on other sites

Evo malo za pocetak:

 

Prvo, najbolje je pecati na jednom mestu u paru. Treba hraniti, mozda razvlaciti, mozda vaditi krupniju ribu camcem (negde je takav krs da se sa obale gotovo ne moze izvaditi riba, da ne govorim o krupnijim komadima).

 

Drugo, ako ne nameravate tamaniti i deveriku ne treba preterivati sa partiklima i praskastom hranom. Mozda malo na pocetku, koliko da napravite malu pometnju...kad (ako) legne saran to je suvisno. Druga stvar je sto neke partikle obvezno treba imati za mamac :whistle:

 

Ja cu nositi 14kg boila 20mm, napravicu po 7 kg od dva razlicita miksa. Daj Boze da mi bude malo. Sad sta konkretno, videcemo...daleko je jun. Takodje, juna moze da bude 15 stepeni a moze da bude i 30...da ne pricamo o tome da kad budemo bili tamo temperatura moze padati ili rasti, kad budemo na 7 dana pre polaska verovatno cemo imati kakvu-takvu vremensku prognozu.

 

Sto se tice pribora, ma nista spektakularno...ono sto inace imate je sigurno sasvim OK osim nekoliko "sitnica", bice reci i o tome, iskreno sad nemam previse vremena a nista i nije hitno.

 

Ko ce docekati jun :(

 

 

 

 

 

Ja pravim jednu vrstu mamaca a to je 3D-nutra baits i to pravim sve 24mm bojle a kolicinu bojla koju nosim bice 50-60kg pecamo ja i moj brat stevan u paru a djole i marijan u paru oni ce da prave nesto drugo isto otprilike u toj kolicini.....sonar nosimo obavezno i elektro motor za camac jer ko ce da vesla non stop na 200-300 metara eto to je ukratko ali daleko je jun...a sto se tice deverike ja neplaniram nista sem bojle da bacam na hraniliste zato cu i praviti 50-60 kila...a 3D sam po sebi je mamac koji daje krupnu ribu tako da se nadam i idem sa namerom naravno uz malo srece da upecam jednog PRAVOG 20+ ili 25+...!!!!

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima,

nov na forumu a relativno nov i u saranskom ribolovu, medjutim jos sam mlad, ima jos vremena za mene ;)

U svakom slucaju, procitah celu temu, pa rekoh da dam i svoje misljenje...smatram da je izvanredna ova prilika koja nam se ukazala, pre svega zbog druzenja i odmora ali i iskustva koje ce se doziveti na, definitivno, jednom od najboljih saranskih terena u Evropi...ici cu sa drugarom, vec smo poceli da stedimo :D nosimo opremu koju smo koristili i do sada, primamu i mamce koje budemo mogli da priustimo, ne razmisljamo o tome sta i koliko i da li cemo u opste nesto upecati (ne bi nam bio prvi put da se vratimo kuci bez slike ulova), koje cemo mesto dobiti(odabrati) i sl. I moje skromno misljenje je da bilo kakve "rasprave" na takve i slicne teme mogu samo da upropaste ugodjaj pecanja koji ovakva voda nudi...

I jos bih se zahvalio ljudima koji su ovo organizovali, na duplo nizoj ceni od uobicajene i na prilici da se na jednom mestu razmene iskustva sa pecarosima iz cele bivse Juge...a jos cemo i da se snimamo za televiziju :D ne moz' biti bolje !!!

Pozdrav i bistro...

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima,

nov na forumu a relativno nov i u saranskom ribolovu, medjutim jos sam mlad, ima jos vremena za mene ;)

U svakom slucaju, procitah celu temu, pa rekoh da dam i svoje misljenje...smatram da je izvanredna ova prilika koja nam se ukazala, pre svega zbog druzenja i odmora ali i iskustva koje ce se doziveti na, definitivno, jednom od najboljih saranskih terena u Evropi...ici cu sa drugarom, vec smo poceli da stedimo :D nosimo opremu koju smo koristili i do sada, primamu i mamce koje budemo mogli da priustimo, ne razmisljamo o tome sta i koliko i da li cemo u opste nesto upecati (ne bi nam bio prvi put da se vratimo kuci bez slike ulova), koje cemo mesto dobiti(odabrati) i sl. I moje skromno misljenje je da bilo kakve "rasprave" na takve i slicne teme mogu samo da upropaste ugodjaj pecanja koji ovakva voda nudi...

I jos bih se zahvalio ljudima koji su ovo organizovali, na duplo nizoj ceni od uobicajene i na prilici da se na jednom mestu razmene iskustva sa pecarosima iz cele bivse Juge...a jos cemo i da se snimamo za televiziju :D ne moz' biti bolje !!!

Pozdrav i bistro...

...:clap:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...