Jump to content

Dozvola 666999 zlo i naopako!!!


Recommended Posts

Citam danima vec kako se svi prepiru oko dozvola i pricaju svasta pa rekoh da ne kvarim neku drugu temu, otvoricu novu!!! Da li je moguce da se svi toliko bune sto ce sada na takmicenjima i komercijalama morati da imaju dozvolu za ribolov!!!??? Pa koliko je to licimerno, ta dozvola kosta koliko 2kg takmicarskih boila, nisam takmicar ali mi je poznata materija ;)

Da li je moguce da medju takmicarima ima onih koji ne idu na pecanje nigde drugde cele godine, ni na jednu vodu na slobodno pecanje pa im ta dozvola nije potrebna nego samo izigravaju velike sarandzije po nekim kadama i misle da su uhvatili boga za muda!!!???

Jos nesto, koliko je licimerno na sve strane promovisati C&R, prostirke, antiseptike... kao to boze da bi se sacuvao i ocuvao riblji fond na nasim vodama a biti tolika stipsa za je...ih 4600din od kojih dobar deo ide na poribljavanje i za cuvarsku sluzbu! Ko god misli da nije tako u grdnoj je zabludi, istina ima mesta gde se krade i ne cuva, ali opet ima i mesta koja su prave meke za pecanja i gde se zna red, a sada posto je jedinstvena dozvola, kupnjom iste dajete svoj skromni doprinos tome da ta mesta ostanu takva kakva jesu i da budu jos bolja i bogatija!!!

Mnogi od tih koji se bune ni ne znaju sta je pravi ribolov jer nisu u zivotu pecali prvo kao klinci kedere, pa belu ribu...pa sarana na divljim vodama(koje se sa razlogom smatra za neki vrhunac ribolovnog znanja), nego su odmah kupili pribor od par hiljada eura i gomilu potrebnih i nepotrebnih stvari pa opalili po raznoraznim komercijalama i misle da su veliki pecarosi, jesu, ali u k...u!!! Ni boilu ne znaju da naprave mnogi nego kupuju gotove ili ih neko dere da im pravi po narudzbini za silne pare, i za to im nije mnogo da daju, a za dozvolu im je mnogo i to nije u redu!!!

Link to comment
Share on other sites

Kristijane slazem sa tobom ali ne u potpunosti. Hteo bih i da obrazlozim zasto.

Podjimo od sledecih cinjenica: registracija automobila nije ni malo jeftina, a rupa kolko hoces. RTS-u placamo pretplatu a dobijamo reprize odredjenih serija itd itd.

Dakle mislim da je poenta jasna. Ja sam za to da sve treba da kosta ali i da za uzvrat toliko i dobijes (-PDV). Da li pise nesto o preraspodeli sredstava? Mozda... Ali ne verujem. Da li ce nase vode biti bolje cuvane, da li ce biti vise poribljavanja. Sustina je novac i gde taj novac odlazi. Mozda ide u neki fudbalski klub a mozda i u neki dzep... Ko to zna. E pa mislim da bi trebalo da znamo sta placamo !

Slazem se da od necega mora da se pocne, ali gde je pozadina tog pocetka ima li nekakvih garancija ili samo pokrivamo trenutnu krizu?! Na zalost to je politicka a ne prakticna odluka :-(

Novi zakon je definitivno bolji, prethodni mozda losiji ali gde je primena !!!

Link to comment
Share on other sites

To sto neko pravi boile za 20 ili 50 evra kilo i sto peca samo komercijale ili takmicenja ne zasluzuje da ga neko naziva licemerom.sta ce ko da radi sa parama i gde ce da peca to je licna stvar.svi treba da postuju zakon i da kupe dozvolu a kupio sam ih više nego što ti imas godina ali isto tako treba da se zna gde te pare idu.iz ranijih iskustava znam da to nista nije promenilo pa nece ni sad.treba argumentovati sve ovo i trebalo bi mi vremena do proleca a sve se svodi na to da je kupovina dozvole bacena para ali samo zato sto mi to dozvojavamo
Link to comment
Share on other sites

Sasa ovo sve nema nikakve veze sa godinama i sa tim ko je koliko dozvola kupio!!! Kako posedujem agenciju za ribolovni turizam, vec godinama prodajemo dozvole i vrlo dobro znam gde idu pare od prodatih!!! A idu na poribljavanje, mislim nekih 40%, sto bi bilo sasvim dovoljno ako bi svi kupili dozvolu!dobar deo kolaca ide i na ribocuvarsku sluzbu!!! A sto se tice komercijale poenta je u sledecem pitanju: Ako se vec svi prozivaju velikim ljubiteljima prirode, pecanja, sarana pre svega, zasto onda ne kupe tu dozvolu i ne daju svoj doprinos poribljavanju nasih divljih voda?! Pa ne poribljavaju se one sa bandarima, nego zna se sa cime?! Da li su sarani koji zive u komercijalama uzvisenija bica pa prema njima treba da se postupa sa najvecom paznjom a ove druge ko j..e?! Opet ponavaljam, 4600din i nije toliko velika suma sa obzirom na to koliko svi trose na pecanje!!!

Mozda na nekim vodama kradu, tj sigurno kradu i ne cuva se, ali tamo gde se cuva ribe ima, i bice uvek i sve vise! A to su mesta gde se redovno poribljava i gde cuvari rade svoj posao, a to sve je nemoguce bez finansija!!!

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Kristijane,

U pravu si za neke vode sto se poribljavanja tice ali za vecinu ne. Problem je u tome sto jedan deo novca ide ko zna gde, drugi je problem u tome sto je dozvola i previse jeftina. Mozda to nije dovoljno novaca da se sve lepo sredi na nasim jezerima i rekama. A zasto onda dozvola nije skuplja. Treba biti skuplja, jer tako cemo sa voda eliminisati raznorazne brigade a ukupna suma ostati ista ili slicna. Nije li dobra ideja? Izvinjavam se na recniku ali jebala ih socijalna politika u ribolovu!

Link to comment
Share on other sites

Za sve ali bukvalno sve postoji i ZA i PROTIV.....

Stvar je u tome sto smo mi kao narod takvi da retko sta sto bi moglo da donese pozitivne rezultate tako i odradimo .....Nego mi uglavnom sj...mo sve, ako ne u startu onda malo kasnije!

Ideja o jedinstvenim dozvolama je OK. pogotovo za ljude koji pecaju divlje vode i menjaju terene. Ovo je olaksica jer mogu za manje novca da love gde hoce.E sad, za one koji pecaju komercijale i takmicenja ovo je dodatni trosak .......ali stvarno sto se tice tog troska potpuno se slazem sa Kristijanom da je to smesna suma naspram kostanja recimo 1kg bojli .............I jeste licemerno da se pravi drama oko toga .

Naravno da Sale ne spada u kategoriju tih licemera.Mislim da se Vas dvojca niste bas najbolje razumeli. Posto Saleta dobro poznajem ,on je ljudina u svakom smislu te reci i ljubitelj slobodnog pecanja , prirode i veoma mu je stalo do ocuvanja ribljeg fonda zato i boli sto oni koji treba da vode racuna o tome potrose novac na sasvim druge stvari ....A veoma mi se dopada kako Kristijan razmislja i kad sam procitao prvi post doslo mi je da ga izljubim.

Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa Stanislavom i sa prvim postom Kristijana. Pitanje je samo da li cemo da posmatramo to na taj nacin sa kojim se slazem ili malo sire, sta se sustinski menja. Mislim da ako mi kupimo dozvole necemo u sistini nista promeniti o tome sam samo hteo par reci, odnosno o PRIMENI ovog i raznoraznih drugih zakona. Bilo je ovo par politickih reci :-).
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ideja o jedinstvenoj dozvoli odlicna i da se na nju ceka vec godinama unazad. Ja sam jedan od onih koji su menjali vise terena razlicitih gazdinstava tokom godine i ovo je sasvim ok. E sad sto se tice cene dozvola mislim da se islo logikom da bude sto vise njih koji bi kupili tu dozvolu i da je zato po meni ona jeftina (prosle godine za te pare je bila samo srbija zapad ) a pitanje kome i koliko ide para od tih dozvola i sta se sa njima uradi ili ne je vec neka druga tema. Ja licno mislim da od tih para malo ko vidi koristi sem ovih drzavnih lopova. Voleo bi da gresim ali tesko. POZZ :angry-cussingblack:
Link to comment
Share on other sites

Sto rece Stanislav sve zavisi sa koje strane gledas.

Zasto bi neko kupovao dozvole ako voli da peca na komercijali,nije u redu ni razvrstavati pecarose po sistemu losiji bolji u zavisnosti od toga gde pecaju.

Naprimer znam njih par koji su pricali kako se peca u kadi to nije pecanje tu moze svako upecati sarana,posle nagovaranja i par pecanja su promenili misljenje.

kako je zahtevan ribolov na divljoj vodi jos je zahtevniji na komercijali posebno na takmicenju.

 

Druga stvar sto se tice dozvole,malo su ti pogresne informacije.

Ministarstvo odredjuje koja kolicina ribe se se sme pustiti u koju vodu,konkretno znam za dobrodol da je bilo dozvoljeno ubaciti za proslu godinu cini mi se oko tri stotine kilograma sarana,sto znaci da mozes prodati milion dozvola ali nemozes premasiti tu kvotu.

 

Od ove godine ako se dobro secam pola od dozvole bi trebalo da ide drzavi a polovina savezima.

 

RSV je resio da vise nema problem sa nesavesnim ribolovcima,ince cuvari bi trebali od ove godine biti sluzbena lica pa bi svaka rasprava mogla da se tumaci kao ometanje sluzbenog lica u vrsenju dunosti.

 

kako bi izbegli svaku raspravu nprimer zbog viska stapova posle opomene da uklone visak ako ribolovac to neucini,slikaju ih i ide kod sudije za prekrsaje.

 

Ako niste znali p novom zakonu ako vas cuvar bespotrebno gnjavi i tuzite ga kazna je 25000 dinara koju mora da plati,ima jos dosta izmena verovatno ima jos onih koji su obavesteni pa bi mogli da dodaju neku.

 

Sve to dovodi do poboljsanja kakvog takvog ali prema napred sto nas dovodi opet do dozvole koju bi ipak trebali kupiti i pomoci tim cuvarima da rade jos bolje.

Link to comment
Share on other sites

Naravno, cela poenta price i jeste ta da bez obzira ko gde peca trebalo bi da kupi dozvolu, ako nista drugo onda iz postovanja prema ribi i prirodi, jer to i nije toliki izdatak ako se uporedi sa silnim izdatcima koje svi trose na pecanje!!!

Potpuno si u pravu ali uvek će biti onih koji će se vaditi kako nema ribe, kako nevalja vodostaj, kako nema ribočuvara, ijoš 1000 zašto 1000 zato samo pod izgovorom da ne izvade dozvolu.

Treba već jednom stati tome na put. i kako iko može da kaže da je sportski ribolovac ako ne poseduje makar osnovnu dozvolu.

Treba ih uvesti pod obavezno za sva zvanična takmičenja.

Link to comment
Share on other sites

Godinama kupujem Savsku dozvolu i NIKAD mi je niko nije pregledao.Kad malo bolje razmislim ne secam se kad sam video ribocuvara na Savi!Nesavesne ribolovce vidjam svaki dan na toj vodi i niko me nemoze ubediti da ce sad naprasno ribocuvari da se pojave i naprave reda.O ribarima da se ne prica.Kilometri i kilometri mreza u svim pravcima.Usce Bosuta u Savu se pregradjuje mrezama ,iako je zakonom zabranjeno,na ocigled ribocuvara!Bosutom ne mozes da prodjes camcem a da pentu ne upletes u mrezu iako je tamo zabranjen privredni ribolov.Ma ovakvih primera ima koliko oces. Cuvena mesta na kojima se nekad pecao saran,som....danas su pustija nego ikad!

Podrzavam jedinstvenu dozvolu.Po meni pre svega treba da polozis za ribolovca.Dozvolu(ili licencu) koju dobijes mozes takodje da izgubis.Pa kad napravis prekrsaj ode licenca+krivicna prijava+novcana kazna...Onda ne bi bili isti posteni ribolovci i strujarosi...

Ne delim misljenje da si sportski ribolovac samo ako imas dozvolu.Bitnije je kako se ophodis prema ribi,da li postujes lovostaje,minimalne mere....kad te niko ne gleda ,kad si sam!To sa dozvolama nema nikakve veze.

Ostaje samo nada da ce pare koje cu dati za dozvolu otici u prave ruke i da ce se nesto pomeriti na bolje.Pozz

Link to comment
Share on other sites

Situacija u zemlji je da ima puno, puno sljama, koji ne jebu zivu silu. A ako na sve to dodamo stepen primitivnosti eto ti Avganistana.... Dakle jedino i samo jedino resenje je to da se PRIMENA zakona striktno sprovodi bez izuzetaka i po sto kracem postupku je moguce. Tada niko nece htetei da rizxikuje vec ce sigurno paziti.

U Hrvatskoj mnogo bolje stoje stvari. Imaju reke nakojima mlate velike ribe kad zele. Ali gde je kod nas CIVILNA kontrola. Tamo je ima puno. Kad vidite nekog da nesto muti, odmah zvati i obavestiti nadlezne, jer to je jedini nacin da upravo vama sutra bude bolje!!!!

Link to comment
Share on other sites

Konacno je dosla i ta FAMOZNA JEDINSTVENA DOZVOLA,koju smo toliko zeleli...Za nas sa Dunava mnogo znaci,jer smo do sada od Beograda do Golupca imali tri-cetiri dozvole..Za nas je i ovo veliki pomak :!:

 

E sad sto se tice takmicara,mislim da niti jednom pravom takmicaru nece biti problem da izdvoji 4600din.

Mislim da svaki vozac na AUTO TRKAMA mora da ima VOZACKU DOZVOLU,a putevi u nista boljem stanju od voda.

Faulova svuda,a na nama da se borimo za stvar koju volimo :!:

Link to comment
Share on other sites

Konacno je dosla i ta FAMOZNA JEDINSTVENA DOZVOLA,koju smo toliko zeleli...Za nas sa Dunava mnogo znaci,jer smo do sada od Beograda do Golupca imali tri-cetiri dozvole..Za nas je i ovo veliki pomak :!:

 

E sad sto se tice takmicara,mislim da niti jednom pravom takmicaru nece biti problem da izdvoji 4600din.

Mislim da svaki vozac na AUTO TRKAMA mora da ima VOZACKU DOZVOLU,a putevi u nista boljem stanju od voda.

Faulova svuda,a na nama da se borimo za stvar koju volimo :!:

that's the SPIRIT!!!

Link to comment
Share on other sites

Konacno je dosla i ta FAMOZNA JEDINSTVENA DOZVOLA,koju smo toliko zeleli...Za nas sa Dunava mnogo znaci,jer smo do sada od Beograda do Golupca imali tri-cetiri dozvole..Za nas je i ovo veliki pomak :!:

 

E sad sto se tice takmicara,mislim da niti jednom pravom takmicaru nece biti problem da izdvoji 4600din.

Mislim da svaki vozac na AUTO TRKAMA mora da ima VOZACKU DOZVOLU,a putevi u nista boljem stanju od voda.

Faulova svuda,a na nama da se borimo za stvar koju volimo :!:

 

Sad se cuo sa Kulundzicem, pita covek kako da te "vrbuje" za VRELE GUME?

Link to comment
Share on other sites

Pa ne znam bas Kizo,cuo sam da ce za dole da se doplacuje dozvola ili se vadi posebna.Imacu informaciju sledece nedelje,jer treba da idemo u Porecki zaliv i Golubinje za 10-tak dana da malo ganjamo smudja.
Link to comment
Share on other sites

Pa ne znam bas Kizo,cuo sam da ce za dole da se doplacuje dozvola ili se vadi posebna.Imacu informaciju sledece nedelje,jer treba da idemo u Porecki zaliv i Golubinje za 10-tak dana da malo ganjamo smudja.

 

Ja lepo napisao do GOLUBCA :roll:

Porecki zaliv,Golubinje i sve ostalo nizvodno od Golubacke tvrdjave spada u nacionalni park Djerdap i kao takav normalno je da traba da bude izdvojen-kategorizivan.

Link to comment
Share on other sites

Dobro nemo odma da se bijes.Nisam obratio paznju da si napisao samo do Golupca

Vi ste bre karaburci gori od ona 2 zemunca :mrgreen:

 

Bilo kako bilo bas volim sto su uvedene ove jedinstvene dozvole.Meni je bar lakse i isplativije i to puno.Ovako kupi Srpsku,pa za Tamis,pa za neka jezera posebne dozvole,itd.

E ko je sada ne kupi onda a stvarno nemam reci i trebalo bi mu zveknuti debelu sankciju da mu se usi zavrte oko glave...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...