Jump to content

Basiana Donji Petrovci


prdaaa

Recommended Posts

Grile, moje vidjenje na pomenutu temu inoviranja.

Govorim iz svog ugla gledista,pvenstveno kao prijatelj vode a u isto vreme i kao musteija.

 

Evidentno je da je voda zrela za nekoliko inovativnih koraka , bilo da govorimo o slobodnom pecanju ili o takmicarskom pristupu...

Licno smatram da bi ideja o pustanju u pecanje i druge strane jezera bila jedan od prvih koraka sa pozitivno odrazenim efektima.

Pod pozitivnim efektima smatram sledece pogodnosti: sa obe strane bi se stekao prostor za prilicno sirokih 7+7 pozicija .

Stim sto sam misljenja da zadnje dve naspramne pozicije ne uzem delu jezera treba da budu bar za trecinu sire od ostalih.

Ako konfiguracija terena na istocnoj obali ne dozvoli 7 pozicija, odluciti se na 6.  Sajla po sredini bi prepolovila daljinu mogucnosti zabacaja

i samim tim vratila u funkciju mogucnost koriscenja 6 stapova, bez bojazni prelaska ribe u susedni boks, govorim o takmicenju (mnogima

 je i taj podatak bitan). Uredno hranjenje i raspecavanje ribe na sajli zasigurno bi donelo veci ucinak. Sobzirom na znanto manje daljine  na

takmicenjima bi se to veoma precizno izvodilo bez koriscenja olova od 120gr. i bez ekstremnih zabacaja gde se mamac vrlo cesto

zabetonira u mulj. Verujem da bi se donekle umanjila favorizacija mesta i besomucna teznja bacanja rakete, plasiranje mamaca

na tih preko potrebnih pola metra od druge obale, sto samo po sebi iziskuje dosta kidanja sistema,raketa a i fizikalisanja...

Mislim da bi u novom rezimu vise dolazio do izrazaja kvalitet mamaca. Isto tako mislim i da bi postavljanje granja kod sajle u prostoru koji

razdeljuje pozicije imalo pozitivan efekat. Prilikom ravnanja istocne obale trebalo bi obratiti paznju da se sacuva trska i zadrzi

polu-divlji ambijent. Mislim da je dovoljno napraviti samo useke za pozicije i ako mogucnosti dozvole,platforme bi bile idealne.

Na poravnatom delu obale posejati travu i neki drvored, za sta se dobrovoljno javljam kao pomoc,jer to umem da radim :)

Podatak da ce na ovaj nacin jezero moci da primi 13-14 takmicarskih ekipa takodje nije zanemarljiv, ni takmicarima kao izazov,

a ni tebi kao mogucnost sireg spektra kalkulacije. Od mana cele zamisli vidim onu, vizuelnu. Tacno je da ce se donekle izgubiti

panoramska lepota, ali isto tako mislim da ukoliko se ribolov pokaze uspesnijim, da bi se svi brzo navikli. Cinjenica je da se nekolicini

pecarosa ova ideja nikada nece dopasti, mislim prvenstveno na uzivaoce u dalekim izbacajima, koji su svoju opremu podredili tome,

ali zato i diskutujemo a ti naravno odlucujes :)  Ubedjen sam da pored mene postoji nekolicina ljudi koji su voljni da volontiraju oko

uredjenja tako da i tu postoji neka podrska. Verujem da bi ti isti ljudi rado pomogli, ukoliko se odlucis i uslovi to dozvole,

da se jezero ocisti od cverglana i svih napasti koje ti smatras stetnim po kvalitetno pecanje, pred narednu sezonu.Mislim da bi sve to

bio prvi od nekoliko dobrodoslih koraka na ovoj vodi, koja po geografskoj poziciji, u svojoj okolini zaokuplja desetostruko veci broj

kako rekreativaca tako i takmicara, a nije posecena u toj meri.

Kao i u svakom poslu,tako i u ovom, svaki inovativni korak iziskuje dosta truda i ulaganja, a ponajpre materijalne potpore,tako da

svi treba da imamo razumevanja za bilo cije mogucnosti pogotovo danas...Ali svakako da postoji i puno stvari koje se mogu uciniti

i udruzenim radnim snagama na opste dobro :)

Ukoliko bude volje,snage,mogucnosti za druge,trece i nadalje korake,rado cu izneti svoje misljenje a i usvakom od koraka truditi se

da pomognem i na licu mesta.

No, kako bilo, dolazicu da pecam na ovu vodu, sa "koracima" ili bez njih, jer u kakvom god statusnom rejtingu bila ona za mene

ima posebnu car...

Link to comment
Share on other sites

Lepo izlaganje nema sta.Pocecemo da radimo po tom pitanju podele jezera vec sledeeceg meseca.tj druge strane jezera,a sajla na prolece pred pocetak sezone.Ne bih vise nista pisao o planovima za sledecu godinu ,polako cemo poceti pa koliko se uradi.Verovatno se nekome ovo i nece dopasti ,ali dosta je bilo ove godine ljudi koji su prvi put dolazili i razocarenje jer ako riba ne radi na sredini pod drugu obalu nema sanse da bace.Ko je dolazio ove godine moze da potvrdi da je sasvim druga situacija sto se tice cverglana,pa cak i babuskari mogu da uzivaju u pecanju,ali i krajem novembra cemo povuci mrezu da se izvadi i onaj krupniji ,posto u kavezima ih nema za sada.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pocelo se sa sredjivanjem i razmeravanjem druge strane jezera.Sledece nedelje ce bagerom da se poravna druga strana i prva faza sredjivanje pozicija za pecanje ,kako bih za dve nedelje moglo da se odrzi PROBNO TAKMICENJE prvi put sa obe strane jezera.Za one koji nisu upuceni do sada je na jezeru pecana samo jedna strana jezera i bilo je 11 mesta,a zvanicno od sledece sezonece se pecati obe strane ,a sve u cilju boljeg pecanja (nadam se) i bice ukupno 13-14 mesta.Odmah posle PROBNOG TAKMICENJA koje se odrzava 08-10 novembra ce se povuci mreza da se proba povaditi sto vise cverglana,a o tome ce te biti obavesteni kako je proteklo posto u kaveze slabo ulazi. :good:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prosecna daljina do sajle ce biti oko 60 metara,a sirina svakog mesta ce biti oko 35 metara.Planira se i osvetljenje sa druge strane.toliko za sada nadam se da ce posetioci ovog revira za sledeci pocetak sezone biti lepo iznenadjeni (nadam se)  :good:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pu,onda nam vise ne trebaju stapovi za svickanje,germine i peglaj.To gazda zbog sebe,pronasao boilu,ali mu treba zabacaj za plasman  :rofl:  . Salu na stranu, pozdravljam odluku, tu smo ako treba neka pomoc! 

Link to comment
Share on other sites

Da ne mogu da bacim tu si upravu,ali statistika za ovu godinu da i mnogi drugi tj 80 posto ,a mozda i vise ne mogu da odrade sve ,raketu pogotovo.Evo ti lep primer,kada si pecao pre mesec dana dvojku bio si prvi jer ti i raketu na dvojci prebacis :shok: ,a sada pre dve nedelje svi koji su pecali od 1 do 5 nisu dacali i hranili na drugu stranu,Zare na 4 izasao naj dalje i prvo mesto.Aj necu da smaram vise  8P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad budemo pecali sa obe strane,ja cu pitati ovog preko puta je smem da mu pecam pod nogama,ne mora ni hraniti,ja cu,on samo spusti mamac pored i svima lepo  :crazy: . U svakom slucaju,podstaci ce se riba na kretanje,i bice vise ulova zbog novog sistema, i verujem da ce kvalitet mamca dizati u plasman,a ne sposobnost bacanja. dosta je bilo "bio spajz mixeva"  ;) .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...