Jump to content

Basiana Donji Petrovci


prdaaa

Recommended Posts

Obisao sam danas jezero,riba se pokrenula i rasirila po celoj vodi,nivo se postepeno podize bunarskom vodom,

sto je odlicno ,jer takvim vidom popune je nemoguc ulazak regana i drugih necistoca,jer to je cista pitka voda.

Do lige bi trebalo da bude postignut zeljeni najoptimalniji nivo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bio sam sa kolegom za vikend subota-nedelja. Imali smo 7 riba i jedno otkacinjanje. Ja sam imao jednog bas lepog tu do 15 kg ostali oko 5-6kg :) Riba lepa zdrava sve u svemu za ovo doba godine milina :) I mi smo imali problema malo sa onim brkatim somicem :D Ali smo provalili sta ne uzima i na to je doslo svih 8 sarana :) Bice ovo lepa godina svakako na jezeru :) Za domacine svaka pohvala :good:

Link to comment
Share on other sites

Juce prepodne , za par sati pecanja, cetiri ribe na zapadnoj obali u plicem delu jezera.

Dan prelep,priroda se budi,krece mlada trska,vrbe ozelenele,riba se krece...

Nivo vode postepeno raste,juce ni jedan cverglan,ni na plovak.

Najbitnije od svega,moj komsija u penziji,posle dvadeset godina ne izlazaka na vodu,ponovo

ushicen,uspeo sam da mu probudim staru strast i vratim decacki osmeh na lice :)

Napecao se babuskice na plovak,osetio ponovo adrenaliski dril i kaze da je spavao nocas kao malo dete  :)

pre_1396171498__picture_351.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Juce se radilo pun gas na jezeru.Uradjen je put sa istocne strane i tri platforme.Danas je pauza zbog kise koja je padala,pa cim se ukaze nastavljamo dalje.

a zato mi se ne javljas na telefon :)

Link to comment
Share on other sites

Bio sam danas na jezeru. Pecao ceo dan. Jedan lep dan. Dusu sam odmorio. Nisam imao srece i znanja da se oprobam u borbi sa nekim lepim primercima sarana.

bilo je solidno ljudi na jezeru 8-9 ljudi je pecalo. mislim da su skoro svi osim mene upecali po kojeg komada. ja sam bio poprilicno nepripremljen i ovo mi je bio prvi izlazak na vodu ove godine.

ali zato babuske velicine dlana sam se bas napecao na teleskop od 5m. nekoliko crvica na udicu i samo radi. bez primame bez icega. radi bas bas lepo. cverglan se javi tri ribe pa cverglan. dobijao sam i sitnih sarancica ko prst ali bilo je i par komada kao dlan.

Link to comment
Share on other sites

nisam nicim prihranjivao i lepo sam pecao.

kad je vetar koji stvara talase malo je problem zbog indikacije trzaja (odgovarajuci plovak, olovca...) na crvica je lakse jer se upeca po nekad i samo.

Link to comment
Share on other sites

bilo bi dobro kad bi moglo da se stavi na pozicijama gde su platforme ali i na staroj strani neka vrsta sitno seckanog granja da se ne bude u blatu. na novoj strani ili na rosi na staroj strani...
Link to comment
Share on other sites

pre neki dan posetio jezero sve jos stoji vlazno ,peca se na plovak lepa babuska taman da se moj sin zabavlja ,pumpe ubacuju vodu ,nije bilo sarandzija na jezeru ,riba je aktivna vidi se na vodi ,baca se ,jezero se hrani redovno razbacivanjem hrane a ne pod sajle ,sve u svemu lepo vidi se da se trude ,bice lepo kad se zavrsi  samo napred ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...