Jump to content

Basiana Donji Petrovci


prdaaa

Recommended Posts

Pa ne mogu ti pokloniti fudbal kada te nisam video kod nas sigurno dve godine ,a pre toga si bio jednom

a ko ti je na pocetku sezone doneo hranu od max-a ...kad sam sa sinom pecao po ledu jeli ti sto nepamtis .....salim se

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

sad za vikend na takmicenu : radila je sitna riba *do sada najmanji prosek na takmicenju* naravno bilo je i krupnih komada :). babuske ima dosta a sitnog sarana od 800 gr do 2 kg ima u neverovatnom broju .. ta sitnija riba je neverovatno agresivna .. kad zakuca mislis da je 10 kg riba dok ne dignes stapp. borbena je skroz .. za saranski pribor taj sitni nema neku draz ali zato ko voli fider raj na zemlji .. bio sam proteklog meseca par puta pecao na fider .. strasno koje uzivanje .. riba uzima kao luda . *nisam neki profi fideras* al neko ko se bavi tim il ima malo vise iskustva u toj tehnici treba da poseti jezero . nekada je bilo manica a sada na takmicenju za tri dana ni jedan nije uhvacen ... jednostavno nema vremena da uzima od babuske i sarana do 2 kg ... pricao sam sa griletom i mislim da bi bio pun pogodak da se organizuju takmicenja  u fideru. 

Link to comment
Share on other sites

Ajde da i ja malo prokomentarisem.. Cini mi se da je proslo dve godine od moje poslednje posete ovom jezeru i prvi utisak nakon dolaska je bio odlican. Odmah se dalo primetiti da su domacini dosta truda ulozili u izgradnju i sredjivanje restorana i pomocnih objekata, ali isto tako i u odrzavanje obale jezera. Izuzetno cisto , uredno pokoseno, mesta i vise nego prostrana a neka od njih i sa dosta prirodnog hlada. Na ostalim mestima su posadjene nove sadnice tako da ce u skorijoj buducnosti i one praviti hlad. Drugu stranu jezera nisam obilazio tako da cete biti uskraceni za informacije. Sto se ribe tice, sarana ima u izobilju i to narocito u rasponu od 800g do 2kg, ali takodje ne izostaju ni krupniji komadi.  Ako uzmemo u obzir da je svaka ekipa imala nekoliko desetina sarana tezine ispod 1kg, a uz informacije od gazda Grileta da neverovatno dobro napreduju, ne treba sumnjati da ce jezero svoj pun potencijal pokazati narednih godina. Sto se manica tice, za 48h sati pecanja nisam imao ni jednog, sto mi je bilo iznenadjujuce pogotove sto znam da ga je bilo u nenormalnim kolicinama tako da moram pohvaliti vlasnike u istrajnosti da ga eliminisu sa jezera. Evo i koja slika:

 

pre_1435613406__4.jpg

 

pre_1435613534__6.jpg

 

Do ponovnog vidjenja pozdrav!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Danasnje pre podne na jezeru na fider lrpo sam prosao .. ujutru je radila babuska ali kako jesunce pojacavalo tako je stala a krenuosaran oko 800gr do 1,5kg . Pa otprilike jedno 60 komada sam upecao .. jbg a plan je bio da pecam babusku .. i pored velike vrucine riba je aktivna i puna snage (konkretno misli na te manje sarane )mamac secerac ,crv . Nema greske
Link to comment
Share on other sites

Mesta uvek ima pogotovo ovih dana kada slabije radi riba,tj saran,a babuske se uvek moze upecati 3 kg koliko mozete odneti na jednu dozvolu koja je ove godine 700 din.Mesta se ne rezervisu tako da ko ranije dodje bira mesta sa vecom hladovinom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Od kako je zahladilo saran ekstra radi na jezeru pogotovo ko to lepo odradi boilama .babuska takodje lepo radi i peca se naj cesce na secerac hleb i crvice,a naj cesce su od 200-300gr.Zamolio bih sve koji ovo procitaju ,a pecaju na ovom jezeru da i kada pecaju babusku ne koriste najlon tanji od 0.25mm jer prilikom pecanja babuske hvataju se i sarani koji sve to kidaju.Hvala na razumevanju

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Bili u nedelju nas trojica riba lepo radila ali uglavnom sitan saran,pecali smo na 10-tki burazer i komsa pecali babusku nahvatali 4-5kg i imali jedno desetak sarancica ja sam odmah ujutru imao jednog oko petice a oko 9h prelepog sarka preko desetke posle njega do uvece nisam uspeo nista krupnije da uhvatim samo se sitan saran javljao skoro 20 komada.Riba je naj bolje pecala na boile ananas i selfis. Sto se tice ostalih desavanja,jezero je bili skoro puno pecala se bela i sitan saran koliko sam vidio niko nije nista krupnije ulovio,jedino je jedan kolega na 6-ci imao dobru ribu na stapu posle 15-tak minuta borbe otkacila se na domak meredova. Sve u svemu predivno proveden dan mozda poslednjeg dana miholjskog leta.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...