Jump to content

oznaka daljine


Recommended Posts

Vezivanje bilo cega , ma koliko to bio fin materijal , do sada nisam htio da koristim . Mislim da mi samo smeta i nemam povjerenja da li ce se pomjeriti ili ne ?

Marker i .

Link to comment
Share on other sites

Ja sam koristio gumu za šteku i super stvar samo trbaš ostavit sa svake strane po 2cm da vise. kada zabaciš

po noći čut ćeš kada ce ti proc kroz vodilice i tada zaštopaš privučeš i to je to. ima i jednu manu kada je stisneš na najlon čvorič bude tolko mali da češ je kasnije teško skinut,a da ne oštetiš najlon.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam koristio gumu za šteku i super stvar samo trbaš ostavit sa svake strane po 2cm da vise. kada zabaciš

po noći čut ćeš kada ce ti proc kroz vodilice i tada zaštopaš privučeš i to je to. ima i jednu manu kada je stisneš na najlon čvorič bude tolko mali da češ je kasnije teško skinut,a da ne oštetiš najlon.

Probaj taj cvor od gume da pazljivo zaseces medicinskim skalpelom,trebalo bi da se cvor otvori,a najlon da ostane ne ostecen.Barem je tako bilo kod mene.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Ja nishta neradim osim line clipa zashto?/U svakom drugom slucaju ako prezabacish spot treba da vratish bar metar dva sistem natrag.Shta se sve deshava sa udicom i sistemom dok vracash natrag je milion stvari.Il bolje ostavi tamo gde je pala il opet prezabacuj.Ovo mozesh iskljucivo na cvrsto ne shljunkovito dno potpuno ravno.u sve ostale situacije imash problem sa sistemom.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

jane jesi li probao da zaklipujes i to koristis za zabacivanje a obelezavanje radis da binakon drugog zabacaja znao gde ti je daljina ako ti je predhodno riba izdrilovala. neznam dali si me razumeo. jer ja zabacujem zaklipovanu spulnu i ne povlacim sistem a nakon zabacivanja skidam klip zbog drila. a mera mi ostaje zbog drugog kasnijeg zabacivanja.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne treba 0.5 do 1m nego kolika je dubina pa za pola te mere dalje zabacivati.Ako je dubina 4m onda za 2m duži zabačaj!Inače ja koristim godinama belu Tesinu izolir traku i radi fenomenalno.Kada udari riba.Zabaciš u pravcu u kom ne pecaš uklipuješ najlon i tada zabacuješ na spot.
Link to comment
Share on other sites

josh neshto jel znate da na dubini iznad 2 metra sa line klipom il kad dodje do zaustavljanja olova u letu u vodi se olovo vraca prema vama,tako da treba bar 50-1 m da racunate da dodate daljinu.

 

Tako je, otprilike treba baciti dalje oko polovine dubine na spot-u...

I Ilija je u pravu, pod uslovom da nema istezanja najlona, pomeranja stapa... (tj. u idealnim uslovima)

 

pretekao me kolega bingo... :D

Link to comment
Share on other sites

Interesuje me dali je koristite i od kog materijala.

Inace je jako korisna stvar

http://s4.postimage.org/bW7N0.jpg

Za u saranske svrhe nikad ga nisam koristio jednostavno nije bilo potrebe,cvor se zove stop knot i ima vliku primenu kad se koristi klizni plovak ili vagler,ja ga vezujem od monofila ili tanjeg lastika ima specijalni za tu namenu dosta je tanji od stek gumu a pri skidanje kad ne osteti najlon 0.14mm nece ni 0.30mm(odnosise za gumu)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jane jesi li probao da zaklipujes i to koristis za zabacivanje a obelezavanje radis da binakon drugog zabacaja znao gde ti je daljina ako ti je predhodno riba izdrilovala. neznam dali si me razumeo. jer ja zabacujem zaklipovanu spulnu i ne povlacim sistem a nakon zabacivanja skidam klip zbog drila. a mera mi ostaje zbog drugog kasnijeg zabacivanja.

 

na komercijale samo se vrati unazad par metara shto ti i ne utice mnogo na daljinu i reshen problem sa zaklipovanjem.Imash dovoljno najlona do klipa i kad udari riba.Za divlje vode nishta ne koristim,line klip samo ako prezabacujem ako ne treba iskustva da kad zabacish tacno znash u kom pravcu i na koju daljinu ide sistem.Po meni vezbajte precizno zabacivanje a shto manje line clip i bilo kakve oznake.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja nishta neradim osim line clipa zashto?/U svakom drugom slucaju ako prezabacish spot treba da vratish bar metar dva sistem natrag.Shta se sve deshava sa udicom i sistemom dok vracash natrag je milion stvari.Il bolje ostavi tamo gde je pala il opet prezabacuj.Ovo mozesh iskljucivo na cvrsto ne shljunkovito dno potpuno ravno.u sve ostale situacije imash problem sa sistemom.

Dali ovo znači da kad padne sistem u vodu da ga ne povlačiš prema sebi i ne izvadiš iz mulja?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ako prebaciš za 10m ili fulaš (ljudski) smer onda vadi i probaj ponovo,dok ne pogodiš mesto. A kad pogrešiš za 2-3m onda ostavljaj sistem tamo. Ako je šaran gladan on če nanjušiti klopu a zna se,da največi ne kupe hranu sa samog mesta hranjenja nego uzimaju sa strane- po rubu hranilišta.
Link to comment
Share on other sites

Dali ovo znači da kad padne sistem u vodu da ga ne povlačiš prema sebi i ne izvadiš iz mulja?

 

Da. Sistem ne treba povlaciti nakon shto dodirne dno. Sisteme pravimo da budu shto efikasniji u "kacenju", zato je mnogo bolje da "zakacimo" sharana, nego dno (drvo, kamen, list...) povlacenjem sistema unazad. A po nekad i uzima bash u mulju.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiva tema,opet treba imati neku predstavu koja je dubina,zamuljanost,dali ima skoljki,kamena,zakacaljki,granja gde sistem moze da pokupi i zakaci nesto od toga u takvim situacijama,nije lose ici sa sistemima od 10-15 cm duzine i probati izdizati mamac sa pop-up bojlama ili samim kacenjem pva-a smokija koji ce sistem lagano spustiti sistem posle otapanja istog..
Link to comment
Share on other sites

Da. Sistem ne treba povlaciti nakon shto dodirne dno. Sisteme pravimo da budu shto efikasniji u "kacenju", zato je mnogo bolje da "zakacimo" sharana, nego dno (drvo, kamen, list...) povlacenjem sistema unazad. A po nekad i uzima bash u mulju.

A vidiš,moje mišljenje je da ga povlačim svaki put kad padne u mulj.

Tolko ga povučem da izađe iz mulja,i da poravnam sistem.

Pričao sam puno o tome o šaranašima,i netko ga povlači,netko ne.

Svatko ima svoje mišljenje.

Moje mišljenje je da ga treba povlačiti,a drugi kako hoće ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...