Jump to content

Fazanerija - Ub od 30.4. - 2.5.


Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Super atmosfera saran odlicno grize fantastican dril,ali od 4,14 sekundi pa do kraja videa mise vise nije uopste svidelo to sto sam video :naughty:

Podmetac ZELENA TRAVA,jel na to mislis Otto?

 

Ne samo to Gorane,vidi koliko je visoko od zemlje digao sarana,dovoljno je da se malo prokoprca i eto nesrece!Ja da sam gazda jezera odmah bi ih spakovo i odstranio sa jezera a ujedno bi dobili zabranu da se priblize jezeru a kamoli da pecaju!

Link to comment
Share on other sites

Otto,

 

Nisi pratio pazljivo,momci su imli 3 ribe,podmetac iskoriscen u prethodne 2 izvadjene ribe,sve se desilo u 3-4 min,a koliko ja znam da j dozvljeno da umesto podmetaca moze da se koristi trava,gusca,niska zelena,ne ostra itd,sto je upravo i bilo tako.

 

Sto se tice dizanja ribe i to je trajalo 1-2 sec na zahtev snimatelja da slika koji je ujedno iz uprave,rukovodioc, a vlasnik je stajao iza ,tj pored nas i sve to isto ispratio.

 

Sve sam to i ja odgledao iza boxa izmedju ostalih ljudikoji su posmatrali njihov trening i experimentisanje ( kako su nam i rekli zasto su dosli),kao i jos nekoliko riba koje su izvadili i sve su odradili po propisima.

 

Mislim da si preterao a da si gazda (a ne znas kako je bilo u ovom slucaju) imao bi lokalce kao ribolovce ili tvoje prijatelje

 

pozz

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako kao sto Sreten rece... Ja sam snimao i fotografisao, bilo je najregularnije moguce u odnosu na situaciju. Inace, od 8 ujutro do 17 popodne, momci su imali 34+ komada. Da je nesto bilo neregularno zestoko bi intervenisao.

 

Danas (nedelja) je slabije bilo, hvatalo se ne vise od 15-20 komada po boksu. Posle 20-tog su pocinjale da bole ruke ... :D

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Sretene,

 

Meni nije bila namera da vredjam niti da se svadjam ni sakim,ako ti kazes da je sve bilo korektno i po propisu neka bude tako!Ali mislim da svako ko pogleda video ima svoje misljenje i zapazanje!A mozda je vreme da proverim dioptriju na mojim naocarima pa cu opet da pogledam video moze biti da sam stvarno pogresno video :ugeek:

Link to comment
Share on other sites

Otto,

 

Ja ne poznajem ni tebe ni momke koji su pecali,ali kako si reagovao sta bi ti uradio sa znakom uzvika ! ,to nije korektno,zato je takav reply bio.

 

Da napomenem,da momci momci nisu u toku pecanja pravili nikakve zapise (video+foto) da ne bi gubili vreme u vracanju ribe.

 

E sad, kakvih je nekih situacija bila proslog leta i predproslog,tu bi zaista trebalo postupiti rigorozno ( a i postupano je),napr.rukovodstvo je hvatalo neke ribolovce koji nose ( bolje receno kradu ribu!!! ) ,pa hrane kolicinama suvog tj nekuvanog kukuruza,pa pecaju na 2 udice ( a nisu siguran da nisu proterali i po 3 xaxa).

 

Rukovodstvo radi zaista mnogo ,aktivni su,obilaze....ma svaka popohvala zaista.

 

pozz

Link to comment
Share on other sites

Nisam takmicar i daleko sam od toga. Kakav je ovaj revir za neko hobi pecanje i da li ima nekih favorizovanih ili bar laksih mesta za nas hobi pocetnike?

Primetio sam da sa druge strane parkinga ima jos neko manje jezerce (ako ga tako mogu okarakterisati - vise je neka barica), da li je tu dozovljeno pecanje? Posto sam video da postoje klupice oko jezerceta, predpostavljam da jeste na plovak petljasem.

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Sretene,

 

Sve je okey,i ja volim dase slikam sa svojim ulovom i da podelim tu radost sa drugarima ali ipak gledam da ribu sto pre vratim u vodu i sto manje povrede nanesem i dase pridrzavam pravila.Mozda sam malo preterao sa mojom kritikom i razumem sta si mi hteo objasniti o nepravilnosti na vodama, jer i ja sam 2 godine za svoj klub na dva jezera bio ovlascen da kontroliram ribarske dozvole i da posmatram ribare kako se odnose prema prirodi i ribama.Iako imam dosta prijatelja ribara,najvise sam opominjao i problema imao sa sarandzijama!I ja sam sarandzija i kao pocetnik sam i ja dobio opomene pa cak i sankciju od 3 meseci zbog drzanje sarana citavu noc u sakou :oops: Kroz tu opomenu i sankciju sam uvideo svoju gresku i nisam se ljutio jer na bilo kojoj vodi da pecam svaka voda ima svoje propise i zakone a ko se toga ne drzi ili ne procita pre pecanja sam je kriv.Fond zdrave ribe i prirode se mogu samo tako ocuvati ako se svi drzimo propisa i primerno postupamo snjom a najvise mi ribolovci,tako da i nasa deca u buducnosti mogu da uzivaju kao mi sada u ribolovu i prirodi.

 

Pozdrav i nema ljutnje.

Link to comment
Share on other sites

Otto,

 

Generalno,mnogo hiperbolisanja oko malih stvari, (sto se tice video zapisa) .,realno i mnogo veci problemi su na drugim stranama i mestima, pogotovo sto si kontrolor, (doduse na 2 jezera,predpostavljam da Vas klub ima veze i sa kontrolom slobodnog pecanja)moja preporuka je hvatajte i terajte ribolovce i ostale koje love ribu u mrestu i kad je zabrana po rekama ako imate uticaj,a mislim na sradnju sa kontrolorima koje rade te reone.

To bi trebao da Vam bude prioritet,fond recne,divlje ribe je veoma bitan.

 

Katastrofa je sta rade sa saranima koji ostanu po kubicima po vracanju reka u korita,a to se gotovo uvek dogadja kad i vreme mresta sarana.

 

toliko od mene...

 

pozz

Link to comment
Share on other sites

Nisam takmicar i daleko sam od toga. Kakav je ovaj revir za neko hobi pecanje i da li ima nekih favorizovanih ili bar laksih mesta za nas hobi pocetnike?

Primetio sam da sa druge strane parkinga ima jos neko manje jezerce (ako ga tako mogu okarakterisati - vise je neka barica), da li je tu dozovljeno pecanje? Posto sam video da postoje klupice oko jezerceta, predpostavljam da jeste na plovak petljasem.

Hvala.

 

Naravno da smo mislili i na "hobiste"! Početkom lepših dana i one "prave" sezone, na velikom jezeru će biti zabranjeno plovkarenje i pecanje lakim, neadekvatnim priborom, osim sa posebnom dozvolom (mislim na takmicarske pripreme plovkarosa). Tada stupa na scenu malo jezero. Ono je prepuno krupne babuske i sarana osrednje velicine. Naravno, ostavljeno je i nekoliko krupnijih komada (6+ kg), cisto da bi jezero bilo jos atraktivnije. Dakle, ubuduce, veliko jezero za sarandzije, malo jezero plovkarosi i "laka artiljerija".

 

U varijanti da kazem "hobi saranskog pecanja", gde i ja sebe svrstavam, stvari su za nijansu drugacije. Na velikom jezeru se u principu dobro prolazi, osim ako nema mnogo "ovih" :D takmicara, onda do izrazaja dolazi znanje, pa se treba malo vise pomuciti. Ipak, prosle godine, od septembra do novembra, skoro svako popodne sam sa teleskopom od 7m i kesom secerca dolazio na malu baru na 3 - 4 sata, i neeee daaaaaa saaaaaaam peeeecaaaaao, nego je bilo samo tako. Bilo je i sarana, koje na zalost, nisam (umeo) uspeo da izvucem jer su kidali sistem.

 

Bilo bi mi drago ako sam ti ikako pomogao. Na kraju, uvekmozes da odes do prozora kuhinje i zamolis ih da ti daju jednu lepinju. Onda "teleskop & mala barica rules" :D

Link to comment
Share on other sites

Naravno da si mi pomogao. Bio sam u Subotu u Fazaneriji (svratio u povratku sa izlozbe pasa), i imao sam priliku da na delu vidim CT ENERGY. Za nekih sat vremena, koliko sam proveo u basti restorana, su vadili sarane kao na traci. Drugi ribolovci (bilo ih je na jos par mesta) su , cini mi se, pecali sa znatno manjim uspehom. Teren mi se dopao, svidja mi se sto ima i taj deo za plovkarose gde mogu uzivati i klinci ali i svi oni koji vole taj vid pecanja. A u prilog svemu ide i to sto mi je to od kuce 25-30km. Tako da se nadam da cu biti cest posetilac Okna!
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima,

 

Bili smo u subotu :11 sati pecanja 42 komada ,+ 10 komada koji su nam otisli.

Cilj subotnje kampanje nam je bio provera kako riba radi na blize tj do 40 m. :pray:

Naime,radi se o tome da se tamo pecalo u suprotnu obalu na 90-100m i tako i radi riba,ostalo je sve sporadicno i sa slabim ulovom.

Imajuci u vidu da se na Fazaneriji postavlja poprecna sajla koja deli jezero na pola i bice samim tim aktivna i suprotna obala. :arrow:

Mi smo upravo izabrali i probali najlosije mesto za pecanje koje je skoro uvek prazno jer na daljini do 40 m se nalazi i vidno ostrvo na vodi,te je bilo nemoguce bacati u suprotnu obalu. :shock:

 

Plasirali smo boile nase izrada (nista baka i deka)i rezultat je bio jako iznenadjujuci,ulov odlican. :o

 

Ostala mesta su lose prosli i ako su forsirali obalu preko puta.

 

Nadam se da ce ovi rezultati ,uslovi ribilova itd pomoci upravi za dalji marketing i promovisanje samog jezera ,vremenom ce postati izuzetno poseceno , ( a i sad je),mislim na sarandzije koji posecuju poprilicno vode po Srbiji a da na Fazaneriji nisu jos bili. :dance:

 

pozz

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima,

 

Bili smo u subotu :11 sati pecanja 42 komada ,+ 10 komada koji su nam otisli.

Cilj subotnje kampanje nam je bio provera kako riba radi na blize tj do 40 m. :pray:

Naime,radi se o tome da se tamo pecalo u suprotnu obalu na 90-100m i tako i radi riba,ostalo je sve sporadicno i sa slabim ulovom.

Imajuci u vidu da se na Fazaneriji postavlja poprecna sajla koja deli jezero na pola i bice samim tim aktivna i suprotna obala. :arrow:

Mi smo upravo izabrali i probali najlosije mesto za pecanje koje je skoro uvek prazno jer na daljini do 40 m se nalazi i vidno ostrvo na vodi,te je bilo nemoguce bacati u suprotnu obalu. :shock:

 

Plasirali smo boile nase izrada (nista baka i deka)i rezultat je bio jako iznenadjujuci,ulov odlican. :o

 

Ostala mesta su lose prosli i ako su forsirali obalu preko puta.

 

Nadam se da ce ovi rezultati ,uslovi ribilova itd pomoci upravi za dalji marketing i promovisanje samog jezera ,vremenom ce postati izuzetno poseceno , ( a i sad je),mislim na sarandzije koji posecuju poprilicno vode po Srbiji a da na Fazaneriji nisu jos bili. :dance:

 

pozz

 

 

 

ZIVEO GOVORNIK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da ce ovi rezultati ,uslovi ribilova itd pomoci upravi za dalji marketing i promovisanje samog jezera ,vremenom ce postati izuzetno poseceno , ( a i sad je),mislim na sarandzije koji posecuju poprilicno vode po Srbiji a da na Fazaneriji nisu jos bili. :dance:

pozz

Ja sam nov u svemu ovome, ali u prilog ovoj tvrdnji ide i to sto sam putovao i po 150 km u jednom pravcu do nekog revira, a Fazanerija mi je na 25 km od kuce. Posredstvom ovog foruma sam i saznao za ovaj teren. Definitivno Ubljani moraju malo poraditi na marketingu.

 

 

Tada stupa na scenu malo jezero. Ono je prepuno krupne babuske i sarana osrednje velicine. Naravno, ostavljeno je i nekoliko krupnijih komada (6+ kg), cisto da bi jezero bilo jos atraktivnije. Dakle, ubuduce, veliko jezero za sarandzije, malo jezero plovkarosi i "laka artiljerija".

Bilo je i sarana, koje na zalost, nisam (umeo) uspeo da izvucem jer su kidali sistem.

 

Ovde mi samo nije jasno, zasto je vlasnik u malo jezero ubacio te krupne sarane kada je evidentno (bez obzira na znanje i iskustvo) da ga je tesko izvaditi sa teleskopom / petljasem.

Link to comment
Share on other sites

Malo pojasnjenja nije na odmet...

 

Dakle, ceo kompleks je sada tek na pola od zamisljenog. Znaci, svesno nije reklamiran jer se ocekivao zavrsetak svega planiranog. Ova ekonomska kriza nas je malo usporila, ali ne i odvratila od svega. Nadljudske napore ulazemo da sve funkcionise kako treba, na prvom mestu "vrhovni komandant" Zoran. Mi ostali se trudimo da svako u svom domenu da najvise sto moze.

 

E sad, reklama ce krenuti blagovremeno, sama od sebe, i na nacin na koji to nama najvise odgovara - od uveta do uveta. Tako cemo se zas ti ti ti (pistalica :D ) od svega losega sto bi moglo da bude.

 

Sto se tice velikih komada u maloj bari, rec je o 4 primerka, koja su ostavljena na prvom mestu zbog maticenja, a zatim i zbog uzivancije onih srecnika koji uspeju da ih izvuku napolje. A da ne pricam napamet, mogu da posvedoce i pojedinci sa ovog foruma :dance: . Mada, i "babci" od kg umeju da prave problem kada se razbesne :D

Link to comment
Share on other sites

Gorane,

 

Hahahahaha :D :D morao si da me odas za primerke sarana u malom jezeru a?

 

Pa ok,do dodam malo info-a za malo jezero,tacno je da ima par sarana i bele ribe

 

U decembru smo otisli jedan dan na pecanje bele ribe u manjem jezeru koje je bilo pod ledom 2 dana pred nas dolazak :shock:

 

Ja sam pecao na petljas StarDust 7m i pored brdo babuski imao sam i sarana od oko 3 kg i izvadio ga!

 

osnovni najlon je bio 0.16mm,predvez 0.12mm udicia sensas velicine 16!

 

Prisustvovali su pord mene Goran licno,a i vlasnik jezera Zoran i jos nekoliko ljudi.

 

Ubrzo zatim,moj drugar do mene plovkaros na shtek je izvadio sledeceg od oko 5kg,pricam tezine otrpilike jer nismo merili,nismo ni imali sa cim jer smo krenuli da pecamo babu :dance:

 

Tako da za malo jezero,raj za plovkarenje,malo nauke i nema uke :)

 

pozz

Link to comment
Share on other sites

Danas nam je bio lep dan .... Jedan nas Ubljanin koji se ne takmici, overio je 52 komada! Slicno kao i momci iz CT "Energy", sve se desavalo na pola vode (30-50m) ... Ako uspem da se dokopam fotki, kacim ih sutra. Nisam siguran da cu naci komsiju, ima tesku upalu misica lol ...
Link to comment
Share on other sites

Danas nam je bio lep dan .... Jedan nas Ubljanin koji se ne takmici, overio je 52 komada! Slicno kao i momci iz CT "Energy", sve se desavalo na pola vode (30-50m) ... Ako uspem da se dokopam fotki, kacim ih sutra. Nisam siguran da cu naci komsiju, ima tesku upalu misica lol ...

 

Ha,ha,ha, i mene su ruke bolele do juce ali vredelo je.

Link to comment
Share on other sites

zasto dozvoljavate da tamicari hrane svojim boilama neposredno pre takmicenja? videli svojim ocima!!! :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

 

Jovke, bez ljutnje, mi smo ipak komercijala. Nama je na prvom mestu bitno da riba bude ok, a onda da takmicari i rekreativci budu zadovoljni. Svako moze da dodje i da tokom pecanja hrani neko svoje potencijalno mesto. Mi nikako ne mozemo da kazemo "e ti se takmicis, nema bacanja boila". Iskreno, ne znam koliko bi to svrhe imalo. Svaka ekipa ucesnika ima pravo da dodje na trening, i naravno da svojim boilima hrane i testiraju ih.

 

Mozda ima mesta diskusiji, ali trenutno je tako...

Link to comment
Share on other sites

nisam mislio nista zlo namerno bas zato sto je jezero novo i tek se formira nemojte dozvoliti da zbog pojedinaca mnogi imaju zamerku jer vec kruze price kako ja atraktovano jednom aromom! puno srece u radu i posteno na vodi! C.T CUBA MC-DEK
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...