Jump to content

CARP DRUZENJE PAVLOVCI


Recommended Posts

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Salu na stranu,vreme prolazi Organizatori bi stvarno trebali vec da objave USLOVE,PRAVILNIK,NAGRADNI FOND ako ga ima,oko Carp druzenja,Ako ste uspeli da dobijete termin da se peca na daleko poznatom jezeru potrudite se gospodo ORGANIZATORI da to bude sto ozbiljnije ako mislite da privucete neke poznate ekipe sa strane. :hand:
Link to comment
Share on other sites

AJDE CIKA BORO BACITE NEKI GRUBI PRAVILNIK I NESTO OD NAGRADA ZBOG EKIPA SA STRANE JA NESUMLJAM U VAS JER JE DO SAD SVAKA VASA ORGANIZACIJA DRUZENJA SARANDZIJA BILA ZA SVAKU POHVALU :clap:

DA AKO TI NEDODJES :banana-dance: :bow-blue:

Link to comment
Share on other sites

OPSTI I POSEBNI USLOVI ZA ODRZAVANJE KARP DRUZENA KUDOS PAVLOVCI 2010

 

 

1 Ekipa broji 3 clana.

2 Pecanje se obavlja na 6 stapova sa po jednom udicom.

3 Dozvoljeno je koriscenje samo zrnaste hrane (boile,peleti,kukuruz i slicno).

4 Takmicarsku pistu postavlja organizacioni odbor.

5 Svim takmicarima obezbedice se priblizno isti uslovi takmicenja.

6 Razmak izmedju startnih pozicija mora biti od 20-25 metara,odnosno u zavisnosti od prepreka na vodi ili na obali.

7 Svaka startna pozicija mora biti vidno obelezena brojem.

8 Sudije moraju biti vidno obelezene.

9 Sudije u slucaju nepravilnosti odmah podnose izvestaj glavnom sudiji,koji u najkracem vremenu resava situaciju u skladu sa pravilima sankcionisanja takmicarskih ekipa.

10 Sve prigovore takmicara za tok i trajanje takmicenja,takmicar podnosi u pisanom obliku-prigovor se odmah resava od strane organizatora takmicenja.

11 Ukoliko kasni preko 1/3 ekipa a dolazak je potvrdjen,organizator ima pravo da odlozi pocetak takmicenja u trajanju od 60 minuta.

12 Po zavrsenom prijavljivanju ekipa,pristupa se izvacenju redosleda izvlacenja startnih pozicija,a potom se pristupa izvlacenju startnih pozicija. Svaka ekipa dobija evidencioni list ulova,u koji se unosi tezina ulovljene ribe,a potom se ekipe rasporedjuju na svoja startna mesta.

13 Po dolasku na startno mesto (boks),takmicari mogu poceti sa raspakivanjem opreme.

14 Hranjenje ribe je dozvoljeno ISKLJUCIVO SA OBALE I TO: PRACKOM,KOBROM I RAKETOM.

15 Prvim sudijskim zvizdukom oznacava se pocetak takmicenja.

16 Drugi sudijski zvizduk oznacava vremenski period od 30 minuta do kraja takmicenja.

17 Treci sudijski zvizduk oznacava kraj takmicenja.

18 Do poslednjeg zvizduka sudije treba da obidju sve takmicare da bi izmerili ulov,vrate ga u vodu i da rezultate donesu kod glavnog sudije na sabiranje i utvrdjivanje konacnih rezultata takmicenja.

19 Takmicenje traje 48 casova. U slucaju orekida zbog vise sile (nevreme ili slicno) takmicenje se nastavlja,a ako to nije moguce,rezultati se proglasavaju na osnovu do tada postignutih rezultata.

20 Organizator je duzan da obezbedi sudijama vage za merenje i prikladan sak za merenje ribe.

21 Riba koja se na takmicenju meri je saran i amur i to u tezini od 1 kg navise.

22 Ulovljena riba mora odmah da se prijavi sudiji na merenje.

23 Svako namerno zadrzavanje ribe u sakovima takmicara bice sankcionisano u skladu sa pravilima sankcionisanja takmicarskih ekipa od strane glavnog sudije.

24 Uhvacena riba se do dolaska sudije drzi u vodi a nakon vaganja ribu iskljucivo sudija vraca u vodu.

25 Svaka namerna ozleda ribe se kaznjava po pravilima sankcionisanja.

26 Sudije koje vrse vaganje ulovljene ribe su odgovorne i za ispisivanje tezine u evidencione liste i takmicara i organizatora.

27 Evidencioni list ulova sluzi za upisivanje ulova (jedan primerak se nalazi kod glavnog sudije,a drugi kod takmicarske ekipe,tako da se u oba unose identicni podaci o ulovu,a Preliminarni zadaci ce cirkulisati svakih 12 sati od pocetne do krajnje ekipe).

28 Prilikom merenja ulova obavezno je da merenju prisustvuje i takmicar iz susednog boksa zbog overe tezine ulova svojim potpisom u evidencionom listu.

29 Kod formiranja konacnih rezultata ukoliko se desi da 2 ili vise ekipa imaju iste rezultate o konacnom plasmanu odlucice najveca pojedinacna tezina ulova koju je ekipa ostvarila.

30 Sve ekipe su duzne da imaju najmanje 5 sakova.

 

SANKCIONISANJE TAKMICARSKIH EKIPA

 

1 Svako namerno zadrzavanje ribe u saku bice sankcionisano u tezini te zadrzane ribe.

2 Svako namerno ostecenje ribe bice sankcionisano duplom tezinom te ostecenje ribe.

3 Svako ometanje bilo koje vrste od strane takmicara bice sankcionisano diskvalifikacijom ekipe ciji je clan vrsio ometanje.

4 Glavni sudija ima pravo izricanja opomene (zutog kartona) ekipama u skladu sa svim navedenim opstim i posebnim uslovima takmicenja.

5 U toku takmicenja,ekipa moze biti opomenuta (dodeljen zuti karton) samo jednom: sledeca opomena povlaci automatsku diskvalifikaciju ekipe.

 

 

ORGANIZATOR OBEZBEDJUJE ZA 3 PRVOPLASIRANE EKIPE,KAO I ZA NAJMANJU I NAJVECU ULOVLJENU RIBU PEHARE,MEDALJE,DIPLOME I VREDNE ROBNE NAGRADE U VIDU RIBOLOVACKE OPREME. SVI UCESNICI "KARP DRUZENJA KUDOS" PAVLOVCI OD STRANE ORGANIZATORA DOBIJAJU MAJICE I SVECANI RUCAK.

 

KOTIZACIJA ZA "KARP DRUZENJE KUDOS" PAVLOVCI JE 100 EURA U DINARSKOJ PROTIV VREDNOSTI NA DAN UPLATE. PRIJAVE EKIPA SE VRSE DO 25.6.2010. NA TELEFON: 0637159796-Mecan,0641616338-Ljota,0600431732-Bora.

Link to comment
Share on other sites

AJDE CIKA BORO BACITE NEKI GRUBI PRAVILNIK I NESTO OD NAGRADA ZBOG EKIPA SA STRANE JA NESUMLJAM U VAS JER JE DO SAD SVAKA VASA ORGANIZACIJA DRUZENJA SARANDZIJA BILA ZA SVAKU POHVALU :clap:

DA AKO TI NEDODJES :banana-dance: :bow-blue:

NIKAD NECES ODRASTI PREMALENI VESELJACE :character-sebastian:

Link to comment
Share on other sites

Nikako mi nije jasna jedna stvar,dali su oni iz svetske organizacije tolike budale ili stvarno nista neznaju o saranskom ribolovu pa pravila nisu jedinstvena.

Ovog puta konkretno u vezi praskaste hrane,nevidim razlog zasto bi u celom svetu bila dozvoljena sem kod nas.

Prateci neka takmicenja skontao sam da je to previse komplikovano za vecinu nasih takmicara i iz tog razloga je najlakse zabraniti je.

Link to comment
Share on other sites

dali se neko prijavljuje za ovo druzenje.cika bora ce nam valda i malo svirati dok mi budemo vadili ribu,pa za 100e?

 

Ja bih se rado druzio...al` nemam 100tku... :evil:

Link to comment
Share on other sites

Nikako mi nije jasna jedna stvar,dali su oni iz svetske organizacije tolike budale ili stvarno nista neznaju o saranskom ribolovu pa pravila nisu jedinstvena.

Ovog puta konkretno u vezi praskaste hrane,nevidim razlog zasto bi u celom svetu bila dozvoljena sem kod nas.

Prateci neka takmicenja skontao sam da je to previse komplikovano za vecinu nasih takmicara i iz tog razloga je najlakse zabraniti je.

NORMALNO DA NEZNAJU.MI SMO NAJPAMETNIJI,I NECEMO KAKO DRUGI RADE.

Link to comment
Share on other sites

ORGANIZATOR OBEZBEDJUJE ZA 3 PRVOPLASIRANE EKIPE,KAO I ZA NAJMANJU I NAJVECU ULOVLJENU RIBU PEHARE,MEDALJE,DIPLOME I VREDNE ROBNE NAGRADE U VIDU RIBOLOVACKE OPREME. SVI UCESNICI "KARP DRUZENJA KUDOS" PAVLOVCI OD STRANE ORGANIZATORA DOBIJAJU MAJICE I SVECANI RUCAK.
Link to comment
Share on other sites

Ko nema 100 eura za druzenje na KUDOSU ima 600 din za pecanje na BASIANI pa ko voli neka izvoli. :violin: Niko nikoga netera!

 

Sokole dragi prijatelju, naravno da niko nikoga ne tera, ali ima stvari koje iritiraju, kao npr. naslov ove teme...

O kakvom druzenju je rec, za 100 eura po ekipi?????????

Napisite to kako treba:

Takmicenje sa kotizacijom 100e/ekipa sa vrlo malim - neatraktivnim nagradnim fondom, a kad bude druzenje sa "kotizacijom" za pokrivanje dozvola (najam vode), domace (moze i divlje) zivotinje i ladno pivo uvek sam za i prvi se prijavljujem...btw, na basiani sam cesto i rado vidjen gost :D

U zdravlju se napecali i lepo druzili,

pozz Vojkan :animals-fishblue:

Link to comment
Share on other sites

Ko nema 100 eura za druzenje na KUDOSU ima 600 din za pecanje na BASIANI pa ko voli neka izvoli. :violin: Niko nikoga netera!

 

Sokole dragi prijatelju, naravno da niko nikoga ne tera, ali ima stvari koje iritiraju, kao npr. naslov ove teme...

O kakvom druzenju je rec, za 100 eura po ekipi?????????

Napisite to kako treba:

Takmicenje sa kotizacijom 100e/ekipa sa vrlo malim - neatraktivnim nagradnim fondom, a kad bude druzenje sa "kotizacijom" za pokrivanje dozvola (najam vode), domace (moze i divlje) zivotinje i ladno pivo uvek sam za i prvi se prijavljujem...btw, na basiani sam cesto i rado vidjen gost :D

U zdravlju se napecali i lepo druzili,

pozz Vojkan :animals-fishblue:

svaka cast.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam samo izneo svoje misljenje netreba nikoga sabotirati,ljudi prave takmicenje odredili su tu kotizaciju i to je to.Secam se LIMUNOVOG takmicenja nikad boljeg o0rganizovanog takmicenja kod nas na prostorima a takmicio sam se jos 2003 u CARP FEDERACIJI staroj tako da znam kako izgledaju takmicenja.Krenulo je prvo sa malim sabotiranjem a posle je ispalo da jos malo nece ni biti Rumskih ekipa zbog kojih je i sve to pravljeno.EXTRA nagradni fond gde je svaka ekipa dobijala nagradu pa cak i 7 je iznosila 70 eura i opet nije valjalo.Tako da treba pustiti organizatore da odrade svoj posao a na nama je da li hocemo ili ne da dodjemo.Evo ja upravo ovih dana razgovaram sa MICOM gazdom BASIANE za termin pravim takmicenje koje ce trajati 36 sati uplata ce biti 30 eura samo da se pokriju troskovi pehara i jezera i mozda sudije .Termin najverovatnije 16/17 jula pocetak u 18 sati zavrsetak 18 h,pa ko voli eto mu prilike da se druzi i pokaze znanje.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...