Jump to content

World Carp Classic 2010


Recommended Posts

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Svi naši koji se vrate sa WCC budu iznenađeni, pomalo razočarani, ali bogatiji za jedno veliko iskustvo.

Tako će biti i ovaj puta.

WCC nije takmičenje kakva su na ovim našim prostorima.

Potpuno drugačija voda, ribe, alati, taktika....

Ni blizu toliko ribe. To je 'divlja voda'.

Tamo su aduti u nekoj petoj boji...

Link to comment
Share on other sites

Svi naši koji se vrate sa WCC budu iznenađeni, pomalo razočarani, ali bogatiji za jedno veliko iskustvo.

Tako će biti i ovaj puta.

WCC nije takmičenje kakva su na ovim našim prostorima.

Potpuno drugačija voda, ribe, alati, taktika....

Ni blizu toliko ribe. To je 'divlja voda'.

Tamo su aduti u nekoj petoj boji...

prevelika voda , 1100he,promjer 42 km .tu bi trebalo biti najmanje 50 vagona šarana da bi se lovilo kako treba :shock:

Link to comment
Share on other sites

Svi naši koji se vrate sa WCC budu iznenađeni, pomalo razočarani, ali bogatiji za jedno veliko iskustvo.

Tako će biti i ovaj puta.

WCC nije takmičenje kakva su na ovim našim prostorima.

Potpuno drugačija voda, ribe, alati, taktika....

Ni blizu toliko ribe. To je 'divlja voda'.

Tamo su aduti u nekoj petoj boji...

prevelika voda , 1100he,promjer 42 km .tu bi trebalo biti najmanje 50 vagona šarana da bi se lovilo kako treba :shock:

 

Vodomar zasto 50 vagona? Zar nije ovako sa prirodnom odrzanom vodom i zdravim fondom ribe lepse i zanimljivije pecati?Mislim daje malo nezahvalno pricati kao neki takmicari sa World Carp Classic 2010 da u tom jezeru nema ribe i dabi trebalo razlikovati Divlja i komercialna jezera :doh:

Link to comment
Share on other sites

Tako je otto neki upecali na tolikoj vodi po 300 kg shto ponekad seneupeca ni na nashim kadicama(u uporedbi sa ovom vodom),Divlja voda bato a pogotovo ovolika a prepuna ribe jer da nije nebi do sada bilo upecano preko 2 tona ribe
Link to comment
Share on other sites

Svi naši koji se vrate sa WCC budu iznenađeni, pomalo razočarani, ali bogatiji za jedno veliko iskustvo.

Tako će biti i ovaj puta.

WCC nije takmičenje kakva su na ovim našim prostorima.

Potpuno drugačija voda, ribe, alati, taktika....

Ni blizu toliko ribe. To je 'divlja voda'.

Tamo su aduti u nekoj petoj boji...

prevelika voda , 1100he,promjer 42 km .tu bi trebalo biti najmanje 50 vagona šarana da bi se lovilo kako treba :shock:

 

Vodomar zasto 50 vagona? Zar nije ovako sa prirodnom odrzanom vodom i zdravim fondom ribe lepse i zanimljivije pecati?Mislim daje malo nezahvalno pricati kao neki takmicari sa World Carp Classic 2010 da u tom jezeru nema ribe i dabi trebalo razlikovati Divlja i komercialna jezera :doh:

ok slažem se da je exstremna voda,ali je brate ogromna,a sve ribe uhvaćene su velike ...pogledaj koliko ekipa nema ulova a nemoš reči da ljudi nemaju pojma :naughty:

Link to comment
Share on other sites

Sarana ima kao sto se vidi po slikama i rezultatima,samo nezaboravimo ovo je divlja voda na kojoj ne vaze pravila vrsta mamaca,velicine mamaca,prihrane,taktike itd komercialnih jezera!Veliku ulogu igra koje mesto izvuces,dali se sarani uopste krecu i hrane u tom sektoru!Ja na divljim vodama gde ima puno bele ribe a sarani upoznati sa svim vrstama prihrane nebih nikad napravio gresku da hranim sa partiklima i malim bojlama nego bi postavljao klopke sa malo prihrane ali zato sa velikim i kvalitetnim mamcima!To je moje iskustvo i mislenje.
Link to comment
Share on other sites

Sarana ima kao sto se vidi po slikama i rezultatima,samo nezaboravimo ovo je divlja voda na kojoj ne vaze pravila vrsta mamaca,velicine mamaca,prihrane,taktike itd komercialnih jezera!Veliku ulogu igra koje mesto izvuces,dali se sarani uopste krecu i hrane u tom sektoru!Ja na divljim vodama gde ima puno bele ribe a sarani upoznati sa svim vrstama prihrane nebih nikad napravio gresku da hranim sa partiklima i malim bojlama nego bi postavljao klopke sa malo prihrane ali zato sa velikim i kvalitetnim mamcima!To je moje iskustvo i mislenje.

slažem se stobom otto,zamisli koliko je dosad svaka ekipa bacila kvalitetne hrane u vodu,riba nema potrebe kružit po jezeru,sve u svemu voda je fantastična....

Link to comment
Share on other sites

mislim da fali takvih takmicenja na nasim prostorima!!! Nije istina da nema gde! kad bi ih bilo, onda bi nasi mnogo bolje prolazili i u inostranstvu!!! Evo ja se trudim da na prolece organizujemo takmicenje u Mon. Ritu, tamo ribe ima definitivno, i vise od 50 vagona, samo nije je ni malo lako upecati.

p.s. Otto delim tvoje misljenje sto se tice taktike!!!

Link to comment
Share on other sites

na tako velikom jezeru treba imati i malo srece da bar neko jato ili samac prodje pored tvog hranilista i odluci da uzme mamac.licno sam gledao dvd gde grabmajer i beker izradju mamce za kup nacij sarulesti.mix i aroma i nista vise.objasnjenje je da na velikoj vodi aminokiseline i ostali aditivi ne igraju jer nema toga da jato legne na hraniliste i onda posle probe odluci da uzima bas tvoj mamac.ne pecam puno divlje vode ali obicno sarana dobijem na jako nadipovani mamac poneki put koji odstoji i po par meseci u dipu.ali nikad seriju.znaci i pored naj mamca treba na world clasicu imati i malo srece.ako bude srece da bela izadje nasi ce se nadam se napecati i sto je najvaznije doneti iskustvo za neke naredne godine.BISTRO.....
Link to comment
Share on other sites

Taktika koju svi pricaju za Madine je da su sharani samci i neidu u jato,tako se i hrani kako je i otto napiso jer se ceka da bar jedan naleti.Shto se tice bekkera i grabmajera.Za bekkera je moj drug bio tamo i jedva mu bekker pobego(nameshteno za 15kg) tako da je zavrshio drugi,a za grabmajera 2002 bio sam i ja tamo obojica su atakovali amure i obojica su pobedili sa amurima ne sa sharanima tako da im je boila bila namenjena amurima blaga i laka
Link to comment
Share on other sites

Nemozemo okriviti nikoga za taktiku,jer do sada lee jackson i Warwick su bili na svako takmicenje unazad 8 godina i jedva je warwick dospeo do 22 mesto.Znaci i da naucish taktiku za tih 8 godina ne svako mesto je za istu,a tokom godina i konfiguracija tla se menja kao i vodostaj itd,itd.
Link to comment
Share on other sites

Naravno, opet ce pobediti mesto, tj. sreca pri izvlacenju sektora za pecanje.

 

 

Tako je! Upravo to!

I zato to i takva jezera NISU baš sjajna za takmićenje.

Na jezerima 'našeg' tipa (sa više šarana/amura po kubnom metru vode, i sa manjim oscilacijama u samom izgledu jezera/pozicija) razlika produktivnosti pojedinih pozicija je puno manja. Samim time takmićenja na takvim vodama su puno više sport, a puno manje lutrija.

Vječno pitanje da li su šaranska takmićenja sport ili lutrija su određena upravo tim faktorom - što jednakije pozicije, to manje lutrije tj više sporta. Dakle obrnuto proporcionalno.

Nikada se neće takmićenje održati na vodi gdje su baš svima uvjeti isti, ta perfekcija bi bila nemoguće, naravno, ali možemo stremiti toj perfekciji, pa da rezultat bude bar što je moguće bliže perfektnom, a ne ovako...

Napraviti takmićenje na ovakvim jezerima (jer nije ovo jedino jezero gdje se WCC održavao!) znači samo to da se organizatori niti približno ne zamaraju gore navedenim rezultatom obrnuto proporcionalnog omjera faktora sreća/sport.

Odabirom tog jezera za takmićenje organizator je pokazao da mu je novac na prvom mjestu kao faktor koji odlučuje kod odabira jezera. Samo što on to sve zamota u celofan pa djeluje sjajno...

Nabijem im celofan....

 

Time se najbolje vidi koliko njih peće patka za promicanje našeg sporta kao takvog. Odabirom takvih jezera skoro sve se svodi na sreću, a malo toga na sport.

Link to comment
Share on other sites

Ima neke istine u tekstu ali ne sve,ocigledno smo zaboravili koji je pravi sport.Pravi sport je nadmudriti ribu u njenoj prirodnoj okolini,Shto je vishe pecamo tako riba postaje mudrija.Komercijala nije pravi sport jer ima tonu ribe koja nema gde da pobegne i da se sakrije.Jedna od tih tona ce sigurno doci na tvoj mamac.Medjutim sdruge strane kako na balkanu je sve manje i manje divljih jezera ja sam za komercijale jer prvo ima gde da se peca,drugo komercijale su najzasluzne za razvivanje ovog sporta.Medjutim trazenje i upecati sharana u njegovoj prirodnoj okolini koju poznaje kao svoj djep to je pravi sport.Shto se tice organizacije u pravu si sve se vrti oko para al nemozemo zaboraviti i da bi organizovao ovakav cup treba imati ogromnu pistu oko celog jezera(koje retko ima),imati pravu ribu i dovoljno veliku kako bi svi pozeleli da dodjemo(niko nece doci ako su ribe do 15kg-pricam o strancima),ranije je bilo suruleshti sad je madine ko zna gde ce da bude naredno,ali organizovati na divljoj vodi cup je ogromna stvar-kako sam ja to radio znam koliko muke treba.Normalno nemam sredstva koje oni imaju.
Link to comment
Share on other sites

Jane ja mislim da su komercijale zasluzne samo i iskljucivo za razvoj takmicarskog ribolova nikako za razvoj saranskog ribolova uopste.. Jer pogledaj od 20 ljudi koji prve pecaroske korake napravi na komercijali koliko ce njih za godinu il idve otici na divlju vodu a koliko na takmicenje...

od 20 ljudi ako jedan ode na divlju vodu bice super a na takmicenje ce bar njih 10

Link to comment
Share on other sites

зао ми је сто су наси толико труда новца и времана потросили а назалост нису имали улов.али самим пољавјивањем на тако великом цупу показали су велику храброст и то да и из ове земље неко мозе бар да покуса.ретко ко це моци у свом зивоту да има то искуство и уцествовање на тако великој манифестацији.упецати сарана на тако великом простору није лако и то це увек бити тако.за позицију треба имати среце поготову кад уцествује и преко 100 екипа.али права ствар је сто је такмицење било постено.свако такмицење на сарулестију је увек под знаком сумње.па ти скупи храбрости и новца па размисљај како ноцу мере рибу некм драгим екипама организатору.зато и поред добијене потврде о уцесцу нисмо одлуцили да одемо на грабмајерово тамичења у октобру.а то колико су јаки бекер ворвицк и остала екипа показали су на језеру Пелагићево кад је гос . влајко организовао такмицење.нико од поменутих није рекао лосе смо отпецали вец да је то за њих било рекреативно пецање без такмицарске вазности.постовање браци и осталима на труду и пуно среце у току јесени на насим комерцијалама.једва цекам финале ревира на тресетишта и сигурно велкиу борбу насих нај такмицара.морамо постовати насе воде ма какве биле . Бистро .
Link to comment
Share on other sites

Jako mi je zao sto ovi nasi hrabri (po vise parametara) momci nisu imali srece sa mestom, znanja im svakako nije nedostajalo, ali su zato sada bogatiji za jedno veliko iskustvo. Cestitam im od srca i zelim srecan povratak kuci.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...