Jump to content

Pirincano Brasno


Recommended Posts

Dosta utice na tvrdocu. Koristio sam ga u izradi boila za vode gde ima dosta bele ribe i cverglana.

Pa zato i pitam,pravim boile za vodu sa puno cverglana.

Koliko procentualno si stavljao pirincanog brasna da bi boile dobile na cvrstini?

Link to comment
Share on other sites

Dobra je stvar koristiti ga u miksevima koje su napadnute cverglanom,u merci od oko 100 gr maksimalno po meni,jer se stavlja u pitanje njegova svarljivost u miksu u celosti i kolicine koja se stavlja,po meni je bolje resenje ali jbga malo skuplja varijanta je eeg albumin,o kojem se ovde pisalo u merci od do 50 gr sto je po meni dovoljno,da bi boila postala kompaktnija,zilavija i tvrdja,bas bas za divlju vodu i za cverglna a samim tim i cist protein dobijen iz zumanca jajeta,sto opet dosta doprinosi samom kvalitetu miksa koji pravimo

pozz

Link to comment
Share on other sites

Da matoori,pirinchano brashno dosta utiche na chvrstochu boile,ali nemoj preterivati sa njim na vodama gde nema cvrglana jer u pincipu zatvarash boilu.Savet(poshto drzhim prodavnicu zdrave hrane),nemoj ga kupovati gotovo vech kupi pirinach i samelji ga,jer ti je to jeftinija varianta.Ranije sam ga i ja koristio,a u zadne vreme sam preshao na egalbubin,koga stavljm od 30 do 50 gr.Bistro na vodi i pusti aber kad neshto upecash. :clapping:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dobra je stvar koristiti ga u miksevima koje su napadnute cverglanom,u merci od oko 100 gr maksimalno po meni,jer se stavlja u pitanje njegova svarljivost u miksu u celosti i kolicine koja se stavlja,po meni je bolje resenje ali jbga malo skuplja varijanta je eeg albumin,o kojem se ovde pisalo u merci od do 50 gr sto je po meni dovoljno,da bi boila postala kompaktnija,zilavija i tvrdja,bas bas za divlju vodu i za cverglna a samim tim i cist protein dobijen iz zumanca jajeta,sto opet dosta doprinosi samom kvalitetu miksa koji pravimo

pozz

Boki necu da te ucim nego da te samo ispravim. eg albumin je protein iz belanceta. zato je kompaktan u smesi. da je od zumanceta bio bi krt mix. nemoj da se ljutis.ko nemoze da nadje egg albumin neka koristi mix hi-nu-val od njega isto dobijate tvrdocu mixa koji pravite. koriscenjem hi-nu-vala pojacavate kvalitet vaseg mixa jer je to visoko proteinski mix. stavljas ga 150gr na kilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...