Jump to content

Plum Shellfish


Recommended Posts

a cika sajmone da vas pitam pa ako bi bili ljubazni da ogovorite,posto merite jaja sa ljuskom i mesate sa ljuskom jel ljuska mora sitno da se izdrobi il imoze i krupnije i jel to zbog kranc efekta ili da bi mix bio tvrdji ili se nosite onom narodnom "nista ne bacati" pa tako i ljusku treba iskoristiti????

da si bio na casu verovatno bi sad znao lji ponovicu ti jos jednom jaja meris sa ljuskom al ih ne koristis a za svaki mix ne koristis istu gramazu jaja ali ti ces to shvatiti kasnije to dolazi s godinama.
Link to comment
Share on other sites

Nikola prijatelju evo odgovora. Ovaj mix sam koristio i na Fazaneriji i lepo je radio.

 

20% - riblje brasno

10% - mleko za telad

20% - psenicni griz

10% - kukuruzno brasno

15% - sojno brasno

15% - pticija hrana

10% - pirinac brasno

 

Kasika pivskog kvasca

Kasika betaina

Kasicica soli

20 ml ulje

25 ml multimino

aroma 10 ml

8-10 jaja

 

 

 

Pozdrav Srele mislim da znate vodu na kojoj pecam. Pecam zajedno sa Vulom i Dejanom iz Barosevca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nikola kad lepo pitas da ti pomognem=

triga mix 500gr.

byt mix 200gr.

red hering 200gr.

liver pauder 10gr.

liver atrakt 10gr.

betain 10gr.

 

nutramino 30ml.

aroma p. shelfis 10ml

jaja sa ljuskom izmeris 450 gr razbijes zamesis i rolaj . ovom prilikom pomogao sam verujem mnogima al to danas SAJMON casti za dan zaljubljenih.

 

Cika Sajmone hvala na ovom vasem gestu dobre volje valjda ce sad jos neko odati svoju dugo cuvanu tajnu..imam jedno pitanje dali boile kuvati u obicnoj vodi sa cesme,u vodi na kojoj pecamo ili mora destilovana????

Link to comment
Share on other sites

Cika Sajmone hvala na ovom vasem gestu dobre volje valjda ce sad jos neko odati svoju dugo cuvanu tajnu..imam jedno pitanje dali boile kuvati u obicnoj vodi sa cesme,u vodi na kojoj pecamo ili mora destilovana????

iskljucivo prolom voda
Link to comment
Share on other sites

Nikola prijatelju evo odgovora. Ovaj mix sam koristio i na Fazaneriji i lepo je radio.

 

20% - riblje brasno

10% - mleko za telad

20% - psenicni griz

10% - kukuruzno brasno

15% - sojno brasno

15% - pticija hrana

10% - pirinac brasno

 

Kasika pivskog kvasca

Kasika betaina

Kasicica soli

20 ml ulje

25 ml multimino

aroma 10 ml

8-10 jaja

 

 

 

Pozdrav Srele mislim da znate vodu na kojoj pecam. Pecam zajedno sa Vulom i Dejanom iz Barosevca.

filipe pozdravljam i ja tebe kao i sve barosevcane
Link to comment
Share on other sites

nikola kad lepo pitas da ti pomognem=

triga mix 500gr.

byt mix 200gr.

red hering 200gr.

liver pauder 10gr.

liver atrakt 10gr.

betain 10gr.

 

nutramino 30ml.

aroma p. shelfis 10ml

jaja sa ljuskom izmeris 450 gr razbijes zamesis i rolaj . ovom prilikom pomogao sam verujem mnogima al to danas SAJMON casti za dan zaljubljenih.

 

Koji je ovo mix?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

EVO JA DA DODAM JEDAN PREDLOG:
 

1.PLUM SHELLFISH 1kg mix MELEG BAITs 
2. Competition Mix Liquid F1 50ml MELEG BAITs 
3. 9-10 jaja (kokoska baits)

Za kuvanje znate sami sta zelite, kobra, pracka, udica (:
Nema jednostavnije, a peca kao strava! Ja sam probao na kasapskoj, carstvu, viru, jarku.. svuda peca.. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pitanje imam, posto spominjete Solarove mixeve, koliko mogu da stoje u radnji a da ne izgube svojstava?

Naime, nasao sam u jednoj radnji na snizenju ali stoje sigurno 3-4 godine, nisu na suncu bili, to jedino sigurno znam.

Da li vrijedi to uzimati?

Pitam ovo jer nikad nisam pravio boile od gotovih mixeva pa ne znam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Mene ovo isto zanima, posto sam neuk po tom pitanju, sta kazu iskusni ?Jer sam uzasan skeptik po pitanju kupovine mikseva kod nas (bas zbog tog stajanja u radnji), a ove godine bih se posvetio eksperimentu sa pravljenjem boili za divlju vodu ... navukli ste me. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...