Jump to content

Koje Mašine Uzeti Za 200 Eura


Recommended Posts

Okuma Poverliner ili Okuma Longbow!!!

Longbow 65 koristim vec 8 sezona i mogu ti reci da za te pare masina je fantasticna. Za sve ove god ni jedan jedini problem nisam imao cak ih nikad nisam ni nosio na ciscenje i podmazivanje. Jedina mana po meni je spulna, da ima siru spulnu ja je nikada ne bih zamenio,dokazao sam da me sirina i oblik spulne krati u zabacaju bar za 15m sto mi u nekim situacijama mnogo znaci. Ako pecas na manjim daljinama ( do 100m) masina ce te sluziti odlicno!

Ponavljam ovo pisem na osnovu dugogodisnjeg licnog iskustva! :pivopija1:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Longbow 65 koristim vec 8 sezona i mogu ti reci da za te pare masina je fantasticna. Za sve ove god ni jedan jedini problem nisam imao cak ih nikad nisam ni nosio na ciscenje i podmazivanje. Jedina mana po meni je spulna, da ima siru spulnu ja je nikada ne bih zamenio,dokazao sam da me sirina i oblik spulne krati u zabacaju bar za 15m sto mi u nekim situacijama mnogo znaci. Ako pecas na manjim daljinama ( do 100m) masina ce te sluziti odlicno!

Ponavljam ovo pisem na osnovu dugogodisnjeg licnog iskustva! :pivopija1:

Slažem se u potpunosti sa tobom znači kad kupiš nema da brineš da li će trajati 2 ili 3 godine... A za zabacaj jbg ja koristim 0.26mm najlon i šok ispred i ne zaostaje baš nešto puno... Merio sam zimus zabačaj ali samo sa olovom išlo je preko 130m...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da se nadovezem na ovo,ove zime isto mereno na livadi kada smo probali nove stapove cc30 12 ft 3.5lb sa okumom longbow 60(koja ima vidno manju spulnu od 65),0,27 najlon+sok,samo olovo je islo na 135m,uz dobar bocni vetar koje pravio stomak od najlona jedno 15m..sok je bio bulldozer 0.50 verujem da bi sa strunom bilo jos bolje..moze se i sa njima lepo zabaciti..naravno zavisi i od bacaca ovo zabaci moj brat,ja sam talenat za te stvari budem kraci od njega i po 20m.. :crazy:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Drugar ima 4 te Cormoran,dobre su ali ni prici ne mogu Okumi.....Te Longbow je neko negde pogresio u proracunu i napravio masinu za sva vremena,nema veze sto spulna nije big pit,sasvim dobro izbacuje najlon,Boza Rus je primer sta se sve moze sa Okumom :-D
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

a ja se opet ponovio sa SHIMANO BIOMASTER XTB 8000 nove sam dobio za 300 eura

Ako imas 300e kupi Penn Surfblaster 7000 i veruj mi neces se pokajati. Masina je fenomenalna. Ja je imam. Jaka kao konj precizna bez milimetra lifta u radu pakuje najlon perfetkno i ne mrsi pri zabacaju uopste. Ima veliku konusnu spulnu na koju staje 610m 0,30mm najlona. Stvarno sve pohvale za masinu sa moje strane. Imas ih u formaxu kostaju 13500 din komad ako nemas karticu za 10% popusta javi se u pp ako se odlucis ja radim pored formaxa pa cu ti doneti. Posavetuj se sa jos nekim ali garantujem da bolju masinu za te pare novu neces naci. Shimano je Shimano ali po meni ne za 100e. Iskreno da ti kazem bas sam bio skeptican sto se ovih masina tice ali sam prezadovoljan. Odlicne su za daleke zabacaje sto ne znaci da ne mozes da pecas sa njima i 10-15m od obale.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...