Jump to content

Molim Za Odgovor


Recommended Posts

Ko je nadležan za podnošenje prijava protiv ljudi koji na pijacama prodaju ribu koja je zabranjena za lov ( bilo da je u lovostaju ili trajno) odnosno riba ispod propisane mere? Da li je moguće takve ljude hapsiti, oduzimati ribu, ili se iskljucivo čeka komunalna inspekcija kojoj to očigledno nije ni bitno ili od takvih ljudi uzima kintu? Ne radi se tu o par ribica (smuđ, stuka, šaran, deverika ispod mere, već i o kečigama....) Da li iko zna ko sve može da se ukquči u borbu protiv ovakvih idiota i kako im se može stati na put. Naročiti problem su manja mesta (npr. Obrenovac) gde komunalnu inspekciju takva stvar savršeno ne zanima, a par likova svakodnevno mrežama pustoši Kolubaru i Savu i svakodnevno prodaje tu ribu na pijaci u Obrenovcu.
Link to comment
Share on other sites

Tržišna inspekcija ili komunalna nema blage veze koja je riba u zabrani ili ispod mere, pitao sam, kažu da je za njih bitno samo to što prodaju na mestu koje nije namenjeno za to, dakle kada bi iznajmili tezgu na pijaci-TO ZA TRŽIŠNU NE BI BIO PROBLEM! Ovo sam baš rešio da isteram i ako bude trebalo idem i kod tužioca, sudije za prekršaje, redom, kod svih koji bi mogli da pomognu! Zbog ovakvih likova ja na Savi ne vidjam ribu a svi se prave ludi! Da li se iko na forumu razume, ali stvarno, u nadležnosti drž.organa oko ovoga?
Link to comment
Share on other sites

Ne bih da te razočaram, učestvovao sam u raznim peticijama, akcijama... :sorry:

Jednostavno protiv korumpiranog sistema se ovde ne može. Ono što vidiš na pijacama, gloce-penkala, te nesretne kečigice k'o privesci i sl. sve to omogućava jbn sistem!

Moja dozvola za rekreativni ribolov košta 50 evra, za privredni ako se ne varam 1000 evra. Pomnoži pa podeli=? Veću "korist" imaju od privrednog ribolova.

Ne želim da pljunem na poštene alase, jer otkad je reka ti ljudi decenijama žive od iste.. elem, ne mogu da svarim i dalje stoku koja strujom, plinom, eksplozivom "peca" :shok:

Isto se osećam kada prođem zemunskom pijacom, jad & čemer. :cray: Ako imaš vremena i živaca nemoj da odustaješ! Ja sam zapao u neku letargiju-vakuum. Ne znam da li mogu više da vadim fleke i kestenje iz vatre.

Link to comment
Share on other sites

Ovo sam baš rešio da isteram i ako bude trebalo idem i kod tužioca, sudije za prekršaje, redom, kod svih koji bi mogli da pomognu!

 

Lepo je sto imas volje da to poguras ali mislim da je sve u domenu naucne fantastike...pre cemo imati bliski susret sa drugom civilizacijom nego sto bilo koji tvoj pokusaj urodi plodom,ti kao pojedinac mislim da nemas ama bas nikakve sanse.Svugde ce ti reci da ce istraziti prijavu i postupiti po zakonu ali mislim da svima njima je to bitno koliko i lanjski sneg.Sve sto bi trebalo je peticija sirokih masa sam mislim da imas borbu protiv vetrenjaca,nemoj da te ovde razocaramo u tvojim namerama naprotiv mislim da svi zelimo da to urodi bilo kakvim plodom

Link to comment
Share on other sites

Zivim na Novom Beogradu tacnije ubloku70, jedan covek godinama prodaje ribu i niko mu nista ne moze.Prodaje smudjeve od500 600 gr. sarane od 1 kg. do 1,5 ,da ne pricam dalje. Inspekcija dodje on im spakuje par kilograma smudja i oni odu,Prodavca nema dva dana, nakon cega se ponovo vrati i opet prodaje bez problema. Kinezi kupuju sve, trgovina cveta kinezi siti inspekcija zadovoljna. A nama ostaje samo da gledamo jer ovo je SRBIJA
Link to comment
Share on other sites

sto se cudite,svratio sam bio posle hranjenja mesta da drugara da ga pozdravim posto peca u blizini i vidim lika koji baca mrezu,kad sam se malo bolje zagledao skontam da je pandur...sta vise reci,i on ce posle da me privodi kada polupam nekog mrezarosa u blizini....tuga i jad...
Link to comment
Share on other sites

Onda nam nista drugo ne preostaje nego da se zajednicki organizujemo i korigovano u odredjeni broj gradova "napadnemo" tu gamad na pijacama. Naravno prvo moramo preko nasih drustava i udruzenja da kukamo i molimo neko vreme u policiji i odgovarajucem ministarstvu, pa tek onda kad budemo imali ledja iza sebe (policiju) da delamo na terenu. Slazem se da je to katastrofa i da je ovo Srbija. Tvrdim da bi nesto uradili kad bi se udruzili i zajednicki I delali samo preko nasih udruzenja i drustava..... ja sam svojevremeno pravio belaj na mojoj lokalnoj pijaci u mom mestu i nista nisam uradio, nalupao tu gamad na pijaci i dobio opomenu od policije, ta gamad kad me sad vidi samo spusti glavu dok ja prodjem i nastave da prodaju, a ja nazalost znam da ako opet uzmem da isterujem pravdu necu dobro proci...

zato je odgovor na ovo pitanje: UDRUZIMO SE!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Bravo Vlado,batina je iz raja izasla.Znas kako lepo jezero imamo i znas kolko smo se trudili da uradimo pravu stvar.Cetiri godine smo bacili u vetar jer je dosla drzava i rekla od danas ovim jezerom upravlja ja mislim Kolubara Valjevo.Od tad nema poribljavanja,nosi ko sta stigne i kad stigne.Za 4 godine smo ubacili 5 tona sarana i 4 tone sto deverike sto babuske,cuvali,dezurali nocima,jurili i pratili ribokradice,sredjivali obalu asovima i lopatama i onda dodje neki budza i oteranas sa jezera sto bi vi rekli ko kerove sa zabijacke.Hocu da kazem da je za ovakvo stanje kriva iskljucivo drzava.Pozdrav od CT Duboki potok-Barajevo
Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa tobom Vlado,nego brate ja prsnem kad vidim tako nesto,koliko puta sam hteo sa spodom da ih gadjam,na kraju bi opet ja bio kriv za budale. Ideja o udruzivanju mora da bude jaka a mi istrajni u tome jer na kraju krajeva ja a verujem i vecina nas zeli da vidi svoju decu kako pecaju a ne da slusaju price kako su im ocevi pecali.
Link to comment
Share on other sites

Bravo Vlado,batina je iz raja izasla.Znas kako lepo jezero imamo i znas kolko smo se trudili da uradimo pravu stvar.Cetiri godine smo bacili u vetar jer je dosla drzava i rekla od danas ovim jezerom upravlja ja mislim Kolubara Valjevo.Od tad nema poribljavanja,nosi ko sta stigne i kad stigne.Za 4 godine smo ubacili 5 tona sarana i 4 tone sto deverike sto babuske,cuvali,dezurali nocima,jurili i pratili ribokradice,sredjivali obalu asovima i lopatama i onda dodje neki budza i oteranas sa jezera sto bi vi rekli ko kerove sa zabijacke.Hocu da kazem da je za ovakvo stanje kriva iskljucivo drzava.Pozdrav od CT Duboki potok-Barajevo

Uvek pamtim taj moj prvi dolazak na vase jezero, moje odusevljenje sa vodom i drugo mesto sto sam osvojio... i onu veceru u restoranu "kod momcila" kao nagradu.... ali zadni put kad sam isao poslom na put, skrenuo sam malo do jezera da obidjem i vidim sta se desava... i zatekao sam tugu koju si ispricao.... ali dolazi zima, imamo vremena da se okupimo, prepricavamo iskustva sa vode, a usput mozemo da poteganemo ovu , za mene veoma ozbiljnu temu, pijacnog krivolova!!!!! nadjemo se u nekom od nasih ribolovackih mesta za okupljanje i dogovrimo taktiku, svako snimi na svojoj lokalnoj pijaci te skotove sto prodaju, snimimo sta prodaju, napravimo dokaze, stavimo do znanja da smo u pravu, ispotpisemo se svi, damo licne karte, ispecatiramo od strane nasih udruzenja i to moramo poslati na pravu adresu!!!! zato treba da se okupimo i zajednicki odlucimo na koje bi adrese zakucali kad to odradimo. za mene licno ovo je veoma ozbiljna tema sa kojom bi voleo da se pozabavimo. jer iskreno ( a verujem i vama) meni je muka kad vidim te stvari po pijacama o kojima pricamo ovde.... nebi bi bilo lose da krenemo sa predlozima mesta okupljanja i da se 'ispricamo' o toj ideji. bez obzira sto je ovo srbija i kao sto je neko od kolega rekao da je ovo domen naucne fantastike... pa ajde bar da probamo :hi:

Link to comment
Share on other sites

e ljudi o cemu mi pricamo jucer odem da bacim varalicu na stuku ( lokacija karlovacki dunavac ) i na prvi zabacaj upecam mrezu i tako vise komada na par lokacija u istom tom dunavcu , posle par izgubljenih varalica na mrezama pokupim se i odem kuci besan ko ris , a pitanje je kome se obratiti u vezi tog kad svi kradu od cuvara do policije
Link to comment
Share on other sites

Vlado podrzavam tvoju ideju jer mi je stvarno vise muka od ovog javasluka.Sto se tice naseg jezera ja tri godine nisam bio na njemu jer nemogu da gledam sta se radi.Zidana KUCA na sred jezera sa salonom i sankom,spavacim sobama,naravno i italijansko kupatilo bez kanalizacije je stvarno previse za moj zeludac.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Mislim da je to problem na vecini jezera na paljuvima kod uba dva lika pecaju na dvanest stapova i to zabaceni u lepezu i kako neko da peca pored njih a sto se tice petnickog jezera sve nose od neribe do retkih kapitalaca ma bruka kakvi smo mi srbi cast izucecima
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kontrola ulova ribe, kao i kontrola dozvoljene velicine ribe, bez obzira dali se radi o prfesionalnom ili o rekreativnom ribolovu spada u nadleznot INSPEKCIJE ZA RIBARSTVO.

Inspekcija za ribarstvo je u sklopu MINISTARSTVA ZIVOTNE SREDINE RUDARSTVA I PROSTORNOG PLANIRANJA.

Nacelnik inspekcije je Vesna Mitrovic tel.0648166321.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...