Jump to content

Century


Recommended Posts

Nisu fensy definitivno zbog losije opreme na sebi i samim tim i nize cene,dakle nije to stap za fensy ribolovce,Blank Century nije za komenterisanje,komentar su dali Englezi koji su mu i nadenuli nadimak,Kada bi bio sa ful opremom ne bi nimalo bio jeftin cak naprotiv.

Jako je bitno za koju namenu hocemo da kupimo stap,ne postoji stap za sve a 200 gr peleta stane u punu raketu a u pva u najludjoj varijanti 50gr tako da ko hoce da peca do zice, njegovo pravo,ne moze da koristi perece nego ozbiljne stapove poput FG-a. :rofl: :rofl: :rofl:

Pecao sam dosta puta na divljoj vodi i imao odlicne rezultate sa velikim pva,zato se i prave stapovi koji to mogu da ponesu,

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Retko kad!

Da ne kazem nikad!?

Prokomentarisem da mi se dopada ili ne, ali samo vizuelno, i na tome se moj komentar zavrsava...

Upravo iz razloga sto to nesto nisam imao prilike da koristim!

 

Noviteti 06 Feb 2012 :

Penn Surfblaster

 

nebojsa1

 

Greota je za tu masinicu dati 12.000...

 

L.

Mogao bi i da obrazložiš zašto.

 

nebojsa1

 

Recimo, zato sto je to moje misljenje... :unknw:

 

L.

:clapping: vrlo argumentovan odgovor ...

 

nebojsa1

 

Za argumentovane odgovore sam expert! ;)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A šta bi to bile velike težine?

mislim da me je nesa preduhitrio sa odgovorom tako da mislim da netreba da ti dajem odgovor dobio si ga. a mogu da dopunim da ti ebem ja stap kad je pereca i kad mu se tresem i nemogu da stavim bar 105 g olovo a i nemora 50 gr pva nek je jos 15 gr. e pitao bih te koji pecaju na perece da se pojave na crrtu i treba im do zice
Link to comment
Share on other sites

mislim da me je nesa preduhitrio sa odgovorom tako da mislim da netreba da ti dajem odgovor dobio si ga. a mogu da dopunim da ti ebem ja stap kad je pereca i kad mu se tresem i nemogu da stavim bar 105 g olovo a i nemora 50 gr pva nek je jos 15 gr. e pitao bih te koji pecaju na perece da se pojave na crrtu i treba im do zice

 

Bilo koji jeftiniji spod štap ispunjava tvoje zahteve... ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@lalicuss

 

Majstore, TI si moj idol!!! :yahoo:

 

Dal` je moguce da te nije mrzelo da trazis?

Ali, svakako je lepo to sto si se potrudio, jer si upravo potvrdio moje reci!

"Retko kad!"

Naravno, ostaje pitanje dal` sam pomenutu drzao u rukama, pa je prokomentarisao? :unknw:

 

U svakom slucaju, jos jednom, svaka cast na trudu, ali ipak, da ne kvarimo temu... ;)

Link to comment
Share on other sites

Bilo koji jeftiniji spod štap ispunjava tvoje zahteve... ;)

prijatelju ja nisam kada ribolivac kao dosta njih pa da moji zahtevi budu stapici ko grisini , jer to sto upraznjavate kade i slicne pa ja bi mogao sa fider stapovima nebi se zamlacivao sa sarancima, ja koristim jake stapove upravo iz razloga sto pecam a ne redjam pribor na platformi da se vidi i pitao bi te kad bi trebao da izadjes na dunav na takozvanim brzacima iako sze nevide i n emozes da zadrzis olovo ispod 120 gr i jos recimo malo kacamaka ili paste, a i n emora dunav odi kod kuleta pa stani na 6,7,8,9, gde hoces pa stavi ne pomarandzu nego srednji pva i idi na sajlu . ja ne pecam fazaneriju i pelagic. da sam taj ribolovac kupio bi fidere veruj mi :good:
Link to comment
Share on other sites

zaboravih jos i sta ces kad na divljim vodama gde su sevari i panjevi i gde su ranovi ne bip ,tit nego gde nesmes da uzmes stap u ruke ko brzi voz da ti je uzeo mamac i kad se 15= zabode pravo u sevarista e tad ti jaki stapovi odrade i pokazu. da neuvredim nekog ali to je istina i sam znas da se svaki stap kupuje namenski i bas bi voleo da vidim te sa stapicima na divljim vodama sa strunama od 0,25 do 0,33 kako bi radili na 15 i 20+ . i kako bi sa 0,35 ili nesto deblje bacali i na 80-100m i jos neki pva .
Link to comment
Share on other sites

napravili ste od divljih riba nemani i azdaje... meni samo nije jasno kako ga moj deda cepa germinama :unknw:

 

Deda ima hand made germine :good: , sala mala naravno, i ja gledam ljude na tisi kako pecaju sarana sa bog zna kakvim priborom i uhvate ih uglavnom bez problema. Malo je stvar izdramatizovana po meni

Link to comment
Share on other sites

ko peca na terenima oko Sakula zna Jasenka i na kakav pribor peca...

 

...i kako peca ;)

pecaju sarancice a ne sarane. kad budete imali na divljoj vodi 20+ znacete o cemu pricam. a pecam i ja ponekad kade i zato znam sta pricam da ne omalovazavam nikoga ali ko peca sarfana na divljim vodama zna sigurno o cemu pricam i slozice se samnom milion posto.
Link to comment
Share on other sites

nisam od onih koji se hvale i nezelim da kacim slike ili klipove da vidite o cemu je rec . evo sad sam prebacivao jedan klip sa amurom od 24,500 i da vidis kako amur iskace iz meredova sa tom tezinom kao delfin i koji su to ranovi, ali naravno divlja voda i nikad ne bodena riba . a eto i kod kuleta imas amura recimo 16-17 kg a izlaze kao babuske. ne zelim nikakvu raspravku oko toga i neznam ako pecate revire zasto se nalazite prozvanim. i ja kad nebih imao vremena i imao posla preko glave i ja bi sigurno peckao revire.
Link to comment
Share on other sites

i 15+ su zverke opasne na divljoj vodi opetr kazem ima ko zna a posalji mi mail i pusticu ti jer nisam bas fotogenican. a nisam ni dovrsio malopre znam i ja coveka sa nikakvim priborom i 70-80 metr strune na masinici koji zivi od ribe . peca u poreckom zalivu i vadi i on sarane od 7-8 kg ali kad dodje mrga 13-15 pa i vise to se ne zadrzava. a slike nedam javno iz vise razloga . i iskreno samo je jedan na divljoj bi 20+ A VISE 15+
Link to comment
Share on other sites

@lalicuss

 

Majstore, TI si moj idol!!! :yahoo:

 

Dal` je moguce da te nije mrzelo da trazis?

Ali, svakako je lepo to sto si se potrudio, jer si upravo potvrdio moje reci!

"Retko kad!"

Naravno, ostaje pitanje dal` sam pomenutu drzao u rukama, pa je prokomentarisao? :unknw:

 

U svakom slucaju, jos jednom, svaka cast na trudu, ali ipak, da ne kvarimo temu... ;)

 

Ako želiš, mogu da iskopam još tog ''retko kad, gotovo nikad'',ne mrzi me, a ima ga dosta ! Za držanje pomenute u rukama nisi mogao da imaš priliku, pa budi iskren makar prema sebi. Ali,što ti reče, da ne kvarimo temu... :pivopija1:

Link to comment
Share on other sites

pecaju sarancice a ne sarane. kad budete imali na divljoj vodi 20+ znacete o cemu pricam. a pecam i ja ponekad kade i zato znam sta pricam da ne omalovazavam nikoga ali ko peca sarfana na divljim vodama zna sigurno o cemu pricam i slozice se samnom milion posto.

 

Pecam na divljoj vodi ponekad i komercijali , ne vadi ribu pribor vec ribolovac,pribor ti samo malo olaksava kontrolu nad ribom ako imas dobar najlon ne verujem da ces imati prevelikih problema sa vecom ribom ukoliko su uslovi pecanja relativno dobri...u krsu i lomu samo bog moze da ti pomogne a pribor ostavis sa strane

Posto pominjete zicu i PVA mislite verovatno na Miku pa na toj Miki je riba jednako borbena kao i na nekom divljem jezeru ...reke su druga prica

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

pecaju sarancice a ne sarane. kad budete imali na divljoj vodi 20+ znacete o cemu pricam. a pecam i ja ponekad kade i zato znam sta pricam da ne omalovazavam nikoga ali ko peca sarfana na divljim vodama zna sigurno o cemu pricam i slozice se samnom milion posto.

Velike divlje ribe se zamaraju mašinicom a ne štapom. To bi trebalo da znaš ako pecaš tako kako kažeš i ako hvataš tolike ribe. Ako je slaba mašinica možeš imati štap i od 8lb i nema ti pomoći. Štap u borbi sa divljom ribom nema baš puno značenja. Većina lovaca na velike ribe peca na šatpove od 2,75lb ili 3lb maksimalno ali zato na ogromne i jake mašine. Čak ako imaš pretvrd štap a zamaraš ribu iz čamca velika je verovatnoća da ćeš da ga izgubiš jer štap nema elastičnost. Ali to ti kao gospodar divljih šarana od 15+ sigurno dobro znaš.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

znam ja sve odlicno i moja pecanja su 95% na divljoj vodi a stap je nesto cime kontrolises ribu a pogotovo gde su uslovi losi granje ,kamenje itd, a tamo ti inace leze zverke a ne na cistini i ako ti je stap ko sto kazes 2,75 pa to moze samo na komercijalama na divljim nikako. probao sam ja sve moguce varijante ali stap je taj koji vodi ribu i neda da ide tamo gde hoce , a naravno i masina i struna poa udica da nije tanka isve to ima ali tema ode u k...c
Link to comment
Share on other sites

pecaju sarancice a ne sarane. kad budete imali na divljoj vodi 20+ znacete o cemu pricam. a pecam i ja ponekad kade i zato znam sta pricam da ne omalovazavam nikoga ali ko peca sarfana na divljim vodama zna sigurno o cemu pricam i slozice se samnom milion posto. Nisam od onih koji se hvale i nezelim da kacim slike ili klipove da vidite o cemu je rec . evo sad sam prebacivao jedan klip sa amurom od 24,500 i da vidis kako amur iskace iz meredova sa tom tezinom kao delfin i koji su to ranovi, ali naravno divlja voda i nikad ne bodena riba . a eto i kod kuleta imas amura recimo 16-17 kg a izlaze kao babuske. ne zelim nikakvu raspravku oko toga i neznam ako pecate revire zasto se nalazite prozvanim. i ja kad nebih imao vremena i imao posla preko glave i ja bi sigurno peckao revire.

to sta ko peca nije lepo da komentarises, jer ne znas... kada ti budes vadio sarane od 10kg jasenovim stapom zabodenim u zemlju a kao indikatore udarca budes koristio najlonsku kesu iz obliznjeg marketa onda te ribe nazivaj sarancicima, ako zelis... znam odlicno sta je divlji saran... to je riba, nije ni voz ni lokomotiva...

a kad si vec kod amura da ti kazem da je decko ovog leta izvadio mrcinu od preko 27kg priborom kojim bi se vecina nas naforumu stidela...

koliko znam pecalo se i pre pojavljivanja carbonskih stapova, a to sto mi trosimo pare na skupe stapove je nase licno zadovoljstvo i potreba za "sajlom" a saranu bas curi ispod analnog peraja sta pise na blanku.

i da ne kvarim temu vise, ako zaista ne zelis da omalovazavas druge kao sto kazes, onda nemoj da koristis termine kada, sarancic i peckanje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...