Jump to content

Century


Recommended Posts

to sta ko peca nije lepo da komentarises, jer ne znas... kada ti budes vadio sarane od 10kg jasenovim stapom zabodenim u zemlju a kao indikatore udarca budes koristio najlonsku kesu iz obliznjeg marketa onda te ribe nazivaj sarancicima, ako zelis... znam odlicno sta je divlji saran... to je riba, nije ni voz ni lokomotiva...

a kad si vec kod amura da ti kazem da je decko ovog leta izvadio mrcinu od preko 27kg priborom kojim bi se vecina nas naforumu stidela...

koliko znam pecalo se i pre pojavljivanja carbonskih stapova, a to sto mi trosimo pare na skupe stapove je nase licno zadovoljstvo i potreba za "sajlom" a saranu bas curi ispod analnog peraja sta pise na blanku.

i da ne kvarim temu vise, ako zaista ne zelis da omalovazavas druge kao sto kazes, onda nemoj da koristis termine kada, sarancic i peckanje.

kao prvo tema je pokvarena a kao drugo niko nije prozvao nikog direktno a akoi se nalazis tu to je tvoja licna stvar i na to sam dao odgovor da nemam vremena i ja bi isto peckao po kadama . a termine koje ja koristim toi sigurno neces ti da me ispravis. a i to kako se pecalo nekad ja sam taj koji je sa ocem od malena pecao i amure i sarane na alkama ne sa kesama i to davne 80-te i znam mnogo dobro na sta se pecalo i sa kojim priborom . a i jos termine sarancic koristim jer jesu sarancici , peckanje je peckanje na kratkim sesijama a kade su sve bare i komercijale bez prepreka panjeva , stena isl. ovo neodgovaram tebi vec ljudima koji citaju da me nebi shvatili pogresno i pomislili da je omalovazavanje jer tvoj odgovor je morao imati repliku da me nebi pogresno shvatili.I reci mi samo jer si ti to pecao sa jasenovim stapovima posto ja nisam pa da nam preneses iskustvo posto ja bi hteo da znam jer sa njima nisam pecao ja sam sa germinama poceo .
Link to comment
Share on other sites

Nemam sta ja tebe da ispravljam, ja koristim te termine jer omalovazavam takvo pecanje... Ti si rekao da ne zelis to da radis pa ja eto da te upozorim da to cinis :smile:

 

Ne, na jasenove stapove ne pecam ja nego pomenuti Jasenko :rolleyes: ...znaci nije pecao nego peca... redovno je na vodi i redovno se moze pohvaliti ulovima sarancica od 10kg ;) ja da pecam tako ne bih nikom reko jer bih ljubomorno cuvao tajnu a i sramota brate da kazem da pecam takvom opremom :D

Link to comment
Share on other sites

centuri je vrhunski stap koji ne treba da se komentira i spordguje u klasu na druge stapovi,,

manje bitno ko je sta upecao i gde, ali diva riba i riba sa platformu je velika razlika, i da diva riba pecas na diva mesta koja nisu bas lepa za pecanje,,

e sad i velicina na te ribe je bitna narocito 10+ sarani i amuri i samim losim mestama za pecanje,,

lovio sam 3 vikenda ove sezone sa ovim stapovima i mogu da kazem da su predobri za ribu i za bacanje, na dobri daljina i dobra tezina..

prvi put cujem da se riba velika vadila na msinica:) i stvarno smo mnogu propustili ;:)

 

a sto se tice lomjena stapova, sve je to komercijala i sve je to napad jednog brenda,,'

 

aj neko neka mi objasni kako je meceros razbio 4 stapa na sveski sampionat u srbiii rod hucinsona, dali je do stap ili do njega,..pa napravite sporedbu, ja sam bio tamo i gledao sam, e sad taj stap od 500f ne valja lomi se:) pa tako dodge i za centuri ako se ne varam..:)

Link to comment
Share on other sites

tacno je za to nema dilema, hteo sam da kazem da centuri je stap koje nemos da ga sporedis sa stap u negovoj klasi sa ista cena,,

imas jak stap, dobro se baca, i najbitnije od svega nema spadnja riba, koj radi odlicno na riba od 2kg i 20kg,,

 

vratice se svi na one stare modela na stapova,to ovo sad sta rade nisu stapovi nego motke,, zato gi prodaju na 2 meseca...novi stvarno sta vrede svi, su nad 250 evra, drugo je katastrofa, bar po meni..

Link to comment
Share on other sites

ico ti si jedan od onih na divljim vodama sa 15i 20+ pa daj ljudima cisto poredjenje sa komercijalama, i to si pecao kolko znam dugo u ligi i prvenstvu pa si kompetentan da uporedis.
Link to comment
Share on other sites

pa kako cemo da sporedimo centuri ako nismo radili sa njega na pecanje, i normalno je u temi da sporedguju ribe amuri i sarani..

 

pa ajde napisi ti nesto soodvetno za centuri i da cujemo , ne povezeno za amuri i sarani.

nije tebi do teme, nego ja ti smetam u temu kolega,

evo da ti napravim malo usluge, ja se povlacim da ti bude po lagodno..

ako sam nesto pogresio ja se izvinjavam, samo ne tebi , nego na svi ostali..

Link to comment
Share on other sites

ja imam FG 13F i 3,5lb uparene sa BBLC i mogu da kazem da ga necu menjati nikad! Moze da se kaze da je malo tezi stap, narocito sa ovim masinicama, ali sam visok 185cm i oko 100 kg pa mi to ne smeta! Moze da se kaze i da je malo deblji stap, nekima mozda i ruzan zbog pletenja, ali za komercijale sa veoma krupnom ribom, gde je potrebno baciti daleko sa vecim PVA (npr Mika Alas) mislim da malo stapova moze da mu parira! Cena mu je prihvatljivija od slicnih stapova! Na krupnoj ribi je sjajan, meni bolji od mnogih laksih stapova i daleko je od tzv. motke!! Mogu da kazem da sam na Miki probao (bacao) NG, FBS, Fokale i meni FG vise odgovara!!

U varijanti 12F, 3,5 LB mi je takodje extra, a gledao sam 12F 3lb i on mi je prelep!!

U varijanti 13F, 3,5lb, mislim da nije za pecanja gde ne treba bacati daleko i gde su ribe znatno manje, moze i to, ali nije to taj osecaj! Za tako nesto druga garnitura (light verzija)!! Mislim da je za divlje vode takodje extra stap!!

Mislim da nije za ljude koji zele ili mogu sebi da priuste jednu garnituru i sa njom pecaju svuda i sve!!

Sve ovo je moje misljenje!!

MENI JE JEDNOSTAVNO PRIRASTAO ZA SRCE OVAJ STAP I NE BI GA MENJAO NIKAD!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast Ivankole! Cenim ovakav post kao nekoga ko koristi te stapove i iznosi svoje misljenje kao sto sam izneo i ja svoje,niko ovde ne osporava kvalitet tih stapova nego jednostavno nisu najbolji i nisu neuporedivi i to je realnost.Ako ti stapovi vade sarane iz panjeva ja cu ih odmah kupiti,ali zar to nije smesno svakome ko je pecao na divljoj vodi na teskom terenu. Svima vama koji ih koristite zelim puno srece i da vas dugo sluze !
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice cene,poredjenja radi

 

http://www.climaxtac...g_carp_rods.htm

 

http://www.climaxtac...g_carp_rods.htm

 

http://www.climaxtac...p_carp_rods.htm

 

http://www.climaxtac...i_carp_rods.htm

 

Inije bas toliko jeftin FG koliko o tome pricaju pojedini,ovi drugi imaju mnogo skuplju opremu na sebi.

ta cijena fg nije normalna kod nas je u verziji 13 3,5 lb 250 eura

a i sad je neka akcija pa su poneke verzije i niža cijena

Da se razumijemo moje mišljenje je da nema boljeg štapa za te pare pa i recimo uspoređujuči ga sa akn 13 3,5lb koji je skuplji meni je fg bolji.

Link to comment
Share on other sites

mislim da me je nesa preduhitrio sa odgovorom tako da mislim da netreba da ti dajem odgovor dobio si ga. a mogu da dopunim da ti ebem ja stap kad je pereca i kad mu se tresem i nemogu da stavim bar 105 g olovo a i nemora 50 gr pva nek je jos 15 gr. e pitao bih te koji pecaju na perece da se pojave na crrtu i treba im do zice

prijatelju nešto si stalno zaboravan imaš kod svakog posta mogučnost da ga nadopuniš ,a ne pisati post jedan iza drugog.

Šta je za tebe divlja voda jer recimo ako probaš na dunavu iz čamca svaki šaranski štap završi u "perec"obliku pa i na ribi od 2kg.

U toj situaciji su primjenjeniji neki drugi štapovi .

Ako pecaš na klasičnim šaranskim vodama (zatvorenog tipa manjih dubina ) onda tu manje više svaki štap može odigrati svoju ulogu.

Ako bacaš fg sa 105g olovom i 50 grama pva moram priznati da imaš muda ili nemaš zamah .Kolega je dva lomio bacajuči 120g i mali pva .

Jer taj štap uopče nije napravljen za takove egzibicije plafon mu je po meni 110g olovo boila i mali pva dv(tipa dvije polovcie boile ili u kompresi jedna smrvljena).

čisto olovo 120g i 0,28 sam bacao (13 3,5lb fg) preko 150m mjereno metrom.

Štap je odličan i pokriva sve situacije u ribolovu može se pecati sitna riba na blizu ,a može se i pecati na dosta daleko .

Za prosječnog ribiča više nego odličan izbor.

Link to comment
Share on other sites

KULE NA MIKI BACA SA NJIM NA SLEDECI NACIN, STAVI 100-105 GRAMA OLOVO, PVA KAO PESNICA I NA SESTICI BACI POD SAJLU!!! KO PECA NA MIKI ZNA GDE JE TO MESTO I KAKO KULE BACA SA OVIM STAPOVIMA!! KULE SE SA VIM STAPOVIMA BUKVALNO IZIVLJAVA BEZ IKAKVOG STRAHA!!

MOGU JOS DA DODAM DA NISAM CUO DA GA JE U SRBIJI NEKO POLOMIO, A ZNAM DA SA NJIM PECAJU VEOMA OZBILJNI PECAROSI I BACACI!! CITAO SAM NA CRO CARPU DA HRVATIMA CESTO PUCA OVAJ STAP, ALI JA NISAM CUO DA JE U SRBIJI NEKOM PUKO!!

AKO GRESIM ISPRAVITE ME!!!

Link to comment
Share on other sites

ico ti si jedan od onih na divljim vodama sa 15i 20+ pa daj ljudima cisto poredjenje sa komercijalama, i to si pecao kolko znam dugo u ligi i prvenstvu pa si kompetentan da uporedis.

Druze da li ti mislis da svi na ovom forumu pecaju na komercijali i da ne znaju sta je divlja voda? Mislim da zvucis malo podcenjivački,kao ti si ribolovac sa divlje vode i pecas sarane 20+ a svi mi ostali smo boranija sa kada koja masta o velikim saranima. Ima na ovom furumu ljudi koji pecaju iskljucivo divlje vode ito vrlo uspesno i imali su sarane 20+ tako da ne treba nama niko da KAZE KAKO SE PECAJU VELIKI SARANI i kakvi su borci! Verujem ja tebi da si ti vrsan ribolovac na divljim vodama ali isto tako znam da su vrsni ribolovci iz tvog kraja opustosili Amura u Vlasinskom jezeru,toliko da od vode prepune Amurom do vode gde je misaona imenica upecati Amura! Ziv ti meni bio i Sarani i Amuri 20+.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

KULE NA MIKI BACA SA NJIM NA SLEDECI NACIN, STAVI 100-105 GRAMA OLOVO, PVA KAO PESNICA I NA SESTICI BACI POD SAJLU!!! KO PECA NA MIKI ZNA GDE JE TO MESTO I KAKO KULE BACA SA OVIM STAPOVIMA!! KULE SE SA VIM STAPOVIMA BUKVALNO IZIVLJAVA BEZ IKAKVOG STRAHA!!

MOGU JOS DA DODAM DA NISAM CUO DA GA JE U SRBIJI NEKO POLOMIO, A ZNAM DA SA NJIM PECAJU VEOMA OZBILJNI PECAROSI I BACACI!! CITAO SAM NA CRO CARPU DA HRVATIMA CESTO PUCA OVAJ STAP, ALI JA NISAM CUO DA JE U SRBIJI NEKOM PUKO!!

AKO GRESIM ISPRAVITE ME!!!

Zamolio bih te da isključiš caps lock jer je nepristojno pisati štampanim slovima na forumu i označava dernjavu.

Koliko ima do te sajle 140-150m?

Štap nepuca često meni je poznat samo jedan primjer koji sam naveo .

recimo znam čovjeka koji sa fmj prva serija uredno baca raketu ugu21 več godinama, i jednog koji je sa jednim Sp prva serija 12 ,2,75 bacao olova 130g

Link to comment
Share on other sites

ALI JA NISAM CUO DA JE U SRBIJI NEKOM PUKO!!

 

Ne postoji stap koji nemoze da pukne pa to vazi i za Century . Skoro sam narucio gornji deo stapa za kolegu iz Srbije, deo je stigao , stap je u Srbiji i cuo sam da je kolega vec sanjim bio i na pecanje.

Od slomljenih Century stapova koje sam video mogu sa sigurnoscu reci da je faktor u 99% covecja nepaznja.

Link to comment
Share on other sites

Ako velika slova oznacavaju dernjavu izvinjavam se, zaista nisam znao, nisam cak ni obratio paznju na to, a jos manje nisam imao nameru da se raspravljam!!

FMJ i FOKALE sam bacao i FG sa njima nema sta da trazi po pitanju bacanja, ali i cene, stapovi su totalno drgaciji po meni i ne mogu da se porede, za SP neznam!!

Covek je pitao za FG, a mi dodjosmo do velike rasprave oko svih Century stapova!! Samo jos fali da se ubaci neko sa FREE SPIRIT i da rasprava krene dalje!!

Nikako mi nije jasno zbog cega ljudi na forumu uvek skrenu sa teme i ulaze u rasprave o svemu i svacemu!! Krenuklo je sa FG, preko sarana i amura na divljim vodama i bas me zanima gde ce sve da se zavrsi!!

Voleo bi da se oglase ljudi koji su pecali sa vecim brojem Century stapova i daju neku opsirniju analizu i poredjenja!!

Pozdrav za FEBUSA!

Link to comment
Share on other sites

Da se nadovezem malo, Posedujem NG 12f 3.5lb 50karika, stara serija Stap trpi i 130-140 gr olova i baca 100m bez problema, ali sa vecim pva po meni max 80m. Ja sam prezadovoljan jer meni upravo malo meksi stap a opet zilav odlicno lezi, jer ja pri izbacaju sickam.

 

Pecao sam i sa FGovima 13f 3.5lb i to kuletovim, i iz mog iskustva, za te pare izvrstan stap, za veca opterecenja i dalje izbacaje. A opet ima i odredjenu parabolicnu akciju na ribi.

 

Pecao sam i sa Vokalima 13f 3.5lb , extremno jak bacacki stap, sa mogucnoscu, velikih opterecenja i dalekih bacanja, ali radi 80% u vrsnom delu. Na ribi od 12-15kg, radi samo vrsna trecina stapa.

I probao sam Full Metal Jacket, ono je prava mrga, za jake ljude i umetnoscu u vadjenju ribe, jer mora da se ukombinuje i stap i masinica da nebi udica kidala ribu.

Ova tri zadnja modela sam probao i pecao sa njima, ali nisu moji. I ovo je samo moje misljenje o tim stapovima.

I NESO, nemoj svaki put da dizes u nebesa ono sto ti koristis, ( trenutno FG, pored ostalih) i nalazis neke nebulozne sajtove sa nekim nebuloznim cenama. Po tvome ispade FG skuplji nego i NG, FB I NCS i SP. Svi vec dobro znaju raspored cena na Centurijevim stapovima. A i j...bo sve te cene koje se prikazuju iz Engleske Nemacke, Holandije itd. kad vecina nas to kupuje ovde polovno.

A po meni u vrhunskim firmama i modelima o kojima mi sad ovde pricamo, CENTURY, nikakve veze, nema da se uporedjuju 5 razlicitih modela, kad i onaj najeftiniji, po svojoj librazi i akciji zavrsava nekome za neku vodu posao.

Kole, se nasao u FG, ja u NG, neko u Fat boy, pa sta sad jel FG, kvalitetniji stap od Fat boya? Neverujem samo ima drugu akciju i namenu.

Link to comment
Share on other sites

Druze da li ti mislis da svi na ovom forumu pecaju na komercijali i da ne znaju sta je divlja voda? Mislim da zvucis malo podcenjivački,kao ti si ribolovac sa divlje vode i pecas sarane 20+ a svi mi ostali smo boranija sa kada koja masta o velikim saranima. Ima na ovom furumu ljudi koji pecaju iskljucivo divlje vode ito vrlo uspesno i imali su sarane 20+ tako da ne treba nama niko da KAZE KAKO SE PECAJU VELIKI SARANI i kakvi su borci! Verujem ja tebi da si ti vrsan ribolovac na divljim vodama ali isto tako znam da su vrsni ribolovci iz tvog kraja opustosili Amura u Vlasinskom jezeru,toliko da od vode prepune Amurom do vode gde je misaona imenica upecati Amura! Ziv ti meni bio i Sarani i Amuri 20+.

kao prvo citaj redom sta sam pisao . A to sto ti umisljas sta sam ja reko to je tvoja liicna stvar jer ja nigde nisam napisao da nekoga podcenjujem i da sam neko ko drzi predavanja samo sam ovde na forumu da delim misljenja i razmenjujem i druzenja radi a ne da se dokazujem . da zelim da se dokazujem stavio bih slike ili neznam ni javec kako. neznam jer mi to nije cilj. . ocigledno imas neki problem cim mi se ovako obracas i ujedno pises sta je na vlasinskom jezeru to ocigledno govori da nesto imas licno prema meni . sta tebe zabole k...c sta je u mom kraju sa nasim jezerom kao sto mene boli za tvoju vodu. I ka o sto sam napisao nisam ovde da se nekom uvlacim i ulizujem i podravam nekog za nesto sto se meni ne svidja vec imam svje ja i iznosim svoja misljenja i pisem iz iskustva da bih nekome pomogo a neki poput tebe iskusni ako im se nesvidja moje misljenje neka iznesu svoje a ne da se ovako siri rasprava . jednostavno meni nesto odgovara tebi ne ti pisi sta tebi odgovara a nemoj da mi protivurecis i jos mi navodis sta sam ja navodno uradio a nigde to nisam napisao. pisi sta ti se svija a nemoj da mi od teme century ti pricas sta se uradilo na jezeru u mom kraju.

 

 

 

-- ako te zanima sta je sa vlasinskim jezerom i dali sam ja jedan od tih ti otvori temu i potavi pitanje ja cu ti sve napisati.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...