Jump to content

Top 3 Best Buy Mašinica


Recommended Posts

OKuma dci ce ti zavrsiti posao za te pare . I veruj mi odlicna je masina i radi kao sat . Ja ih imam dugo i za sada nemam nikakvu zamerku . Lepo slaze najlon , dril joj je odlican , nesusti posle duzeg koriscenja . Ja stvarno zadovoljan , mislim za te pare je stvarno dobra . Ja sa mojima bas dosta pecam i izvadile su tone ribe idalje su kao nove , naravno uz moju paznju prema njima . Eventualno cu im dodati malo grafitne masti pre pocetka sezone i to je to , cisto zbog sebe . 

Imas ti recimo i spro super long cast ta masina je nesto vise od 50e po komadu i ima ih drugar otprilike su stare kao i moje i kad ih uporedimo ipak okuma , po meni ima prednost , jer njegove su vec pocele da suste , preklopnik nekad zeza , nekad  neslozi lepo najlon , nekad se i cuje jako krcanje na drilu i tako te neke stvari , u sutini mozda to nekom nesmeta , ali eto preneo sam ti neke utiske o ova dva modela posle duzeg koriscenja . Ipak treba imati u vidu sta kupujemo , kvalitet toga i naravno cena i na osnovu toga traziti mane ili dobre strane .  

Grafitna mast u masinice? Da li si lud? 

Link to comment
Share on other sites

I ja mislim da grafitna mast nije dobra za masinicu. Treba da se koristi sto meksa-finija mast da bi se masina okretala lako i radila lepo. E sad da li grafitna mast skracuje vek masine to neznam... I ne treba preterivati sa mazanjem. Ja sam koristio Cormoran-ovu i bila mi je dobra. Edited by Daka88
Link to comment
Share on other sites

Sto da ne?

 

 

Mineralni grafit odnosno masti su kristalni oblici karbona. Grafitne masti su izmedju ostalog napravljene od superfino brusene prasine od karbona. Kako grafit u prahu ima svojstvo da upija vlagu i male cestice prljavstine pokusavajuci doci do svog prvobitnog stanja, moguce da se dese usljed dugog koristenja masinica i raznorazna ostecenja, koja su mozda minorna ali na kraju rezultiraju sranjem u masini. Iz tog razloga se ne preporucuje podmazivanje niti lezajeva u masinicama za ribolov niti bilo cega grafitnom mascu. 

Link to comment
Share on other sites

Grafitna mast u masinice? Da li si lud? 

Druze imam masinice i po 20 god stare koje cuvam i koje su podmazivane iskljucvo grafitnom mascu kao nove su iznutra i dan danas . Nikad nisam imao problema ... To pitaj metalostrugare . Ta mast u sustini se koristi na zupcaniima , nutovima , prenosima . Homo zglob na autu ti je pun grafitne masti :)

Za lezajeve nemoze grafitna mast to si u pravu . Ali za zupcanik , sto se mene tice odlicna . A postoje razliciti viskoziteti te masti ja uzmem najfiniju i no problemo :)

Link to comment
Share on other sites

Znaci auto od 150000e je cuna naspram masinice?

Pa da :D

 

Druze imam masinice i po 20 god stare koje cuvam i koje su podmazivane iskljucvo grafitnom mascu kao nove su iznutra i dan danas . Nikad nisam imao problema ... To pitaj metalostrugare . Ta mast u sustini se koristi na zupcaniima , nutovima , prenosima . Homo zglob na autu ti je pun grafitne masti :)

Za lezajeve nemoze grafitna mast to si u pravu . Ali za zupcanik , sto se mene tice odlicna . A postoje razliciti viskoziteti te masti ja uzmem najfiniju i no problemo :)

Kako god hoces radi! Samo, da je to predvidjeno za zupcanik ok, mozda,  ali fazon je sto taj zupcanik nije uopste prekriven ili odvojen od lezaja nego bas suprotno. Jako blizu je cijeli sklop i lezajevi i sve. 

Ali kako hoces. 

 

PS: da se masine podmazuju grafitnom mascu nasla bi se ta mast orginalno u masinama, a ono je ustvari sasvim suprotno. 

Link to comment
Share on other sites

Pa da :D

 

Kako god hoces radi! Samo, da je to predvidjeno za zupcanik ok, mozda,  ali fazon je sto taj zupcanik nije uopste prekriven ili odvojen od lezaja nego bas suprotno. Jako blizu je cijeli sklop i lezajevi i sve. 

Ali kako hoces. 

 

PS: da se masine podmazuju grafitnom mascu nasla bi se ta mast orginalno u masinama, a ono je ustvari sasvim suprotno. 

Stvarno nisam imao problema , ako ih bude reci cu ali za sad je sve ok 

Link to comment
Share on other sites

Sad mi je dzej dao ideju...masine nekada kada su se podmazivale grafitnom mascu nikada Nisu imale problema,i danas imamo masinice od 40-50 godina,ove danasnje masine podmazuju s orginal mastima i svako malo masina raspad...
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima. Koja bi bila Best Buy masinica do 10 000 din. Planiram da kupim 3 masine za sarana, nov sam u ovom modernom saranskom pecanju. Ja bi izdvojio Okuma Dci, Dam Sls 570 Fd i Robi Naxo. Stavi mislite oovim masinicama i imate li kakav drugi predlog do 10 000 din po kom.

 

Eto kad kupis masine znaces cime da ih podmazujes ????????????????????

Link to comment
Share on other sites

Hhh... Neznam koje cu da kupim al znqm cime cu da mazem...hhhh :-D Malo smo otisli sa teme. Al eto jos uvek ima veze sa masinicama... :-) :-D .... A nesto novo se i nauci. Edited by Daka88
Link to comment
Share on other sites

Sad mi je dzej dao ideju...masine nekada kada su se podmazivale grafitnom mascu nikada Nisu imale problema,i danas imamo masinice od 40-50 godina,ove danasnje masine podmazuju s orginal mastima i svako malo masina raspad...

Ma to sigurno mislite na Shimano Ultegru XTD

Link to comment
Share on other sites

Sad mi je dzej dao ideju...masine nekada kada su se podmazivale grafitnom mascu nikada Nisu imale problema,i danas imamo masinice od 40-50 godina,ove danasnje masine podmazuju s orginal mastima i svako malo masina raspad...

Pa sto ti ide voda na usta na novije masine?

 

Sto ne koristis onda masinice stare 40 godina. Pun klinac ih u oglasima i zdrami sebi 3 komada i budi miran :D 

 

Krenuo si da budes ko Jane lebe mekani.

 

Hhh... Neznam koje cu da kupim al znqm cime cu da mazem...hhhh :-D Malo smo otisli sa teme. Al eto jos uvek ima veze sa masinicama... :-) :-D .... A nesto novo se i nauci.

Sta god mi tebi napisali ovdje ti neces poslusat! Tako da je svejedno sta ti mi pisali. Ti da znas druze sta bi kupio, vec bi to kod tebe bilo u rukama.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Prošli post koji sam napisao bila je šala jer je tema počela da ide u nekom drugom smeru. Mašinice još uvek nisam kupio iz finansijskih razloga. Zahvalio bih se članovima David, Baxter, Jeydee... koji su direktno odgovorili na moje pitanje "Best buy mašinica do 10000 din.", i pomogli mi oko izbora. Za 10-15 dana vidimo se u temi "Koji komplet koristite?"

;-) Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Prošli post koji sam napisao bila je šala jer je tema počela da ide u nekom drugom smeru. Mašinice još uvek nisam kupio iz finansijskih razloga. Zahvalio bih se članovima David, Baxter, Jeydee... koji su direktno odgovorili na moje pitanje "Best buy mašinica do 10000 din.", i pomogli mi oko izbora. Za 10-15 dana vidimo se u temi "Koji komplet koristite?"

;-) Pozdrav

Drago mi je ako sam uspeo bar malo da ti pomognem. A ovo za podmazivanje zanemari , svako od nas ima neke svoje bube u glavi . Pozzzz i da te lepo sluze nove masine koje god uzeo :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...