Jump to content

Velika Dilema...


Recommended Posts

Dušane ... pazi ovako... ne znam da li je iko od ljudi koji su komentarisali pecao sa tom lineom. To je prvi parabolik koji sam ja imao i pecao sa njim 4 godine. REći ću ti sledećee ne da se nisi za.ebao nego svi gore pomenuti štapići uključujući i moje ne mogu da prismrde ovoj linei i cormoran i shimano i ron tompson. Sve su to OK štapovi u cenovnom rangu ali linea je vadila ribu od 0.5 kg do 22.600 amur na Tvrdenjavi. Sa njima ćeš da uživaš sigurno. Za početnike odlični štapovi.
Link to comment
Share on other sites

Davide očigledno ne čitaš pažljivo, u mom postu sam naveo i da je bolja i od štapova koje sam ja naveo.

Linea nije na tom spiku jer sam mislio da se više ne proizvodi, a ukoliko nisi pecao sa ovom lineom ne kudi je, btw. ja sam 180 cm visok i jaja su mi čitava :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako,ali neka tako i treba.. ;) hvala svima na pomoci,a stapove necu uzimati bar jos mesec dana...cekam da mi legnu neke pare od dedine penzije.. :yahoo: jos uvek se dvoumim tako da pomozite ako neko ima iskustva sa nekim od ovih navedenih stapova..za sad najvise razmisljam izmedju cormoran pro carp akx 3,60 3 lb i lineaeffe spirit carp 3,60 3 lb..(inace lineaeffe mi je malo skuplja, ne bih je ni uzimao ali sam nasao na jednom mestu za manje para,tako da im je cena skoro ista kao i cormoran stapovima.)
Link to comment
Share on other sites

Moj savet ti je da kontaktiras Mesarosa iz autosport i da pitas kada stizu nove narucke za daiwa black widow 3,6m i 3,5lb to je novi model za 2012 i po onima koi su ga videli stap je bolji od sve ostale konbinacije ovog modela

:good:
Link to comment
Share on other sites

Ova nova 3,6m 3.5lbs kazu da je vec sasvim novo izdanje poprimila najbolje stvari od 3,9m i 3,6,ako ti je i taj model mekan cormoran 3,6m 3 ili 3,5lbs pravi izbor dosta ostar stap

Neznam sta si zapeo za tu lineu ima je kod mene u lokalnoj radnji i gazda kaze da nemoze da je proda vec godinama,zasto neznam stvarno.Stap je stvarno fensi izgleda,plutani rukohvati debeline preko 3cm,hologramski natpisi koi svetlucaju na sunce bices glavna faca u diskoteci i kao najbitnii detalj deblji blank i duzi rukohva ja na stap od 3,6 nisam uzivotu video,blank im je toliko debeo sto je cak vise nego kod moih bolo stapova

Link to comment
Share on other sites

Sad kad budem isao u ns za 2 nedelje idem do autosporta da prodrmam taj cormoran,ako mi se svidi verovatno ga uzimam...za lineu sam bio zapeo zato sto sam video da je u prodavnici dosta skuplja od cormorana a ja sam ih nasao za jeftinije,pa sam mislio ako je skuplja mozda je i bolja ali evo vi ste me odgovorili...stvarno je ta dugacak taj rukohvat...
Link to comment
Share on other sites

Ajd ovako.... Filipe....ta linea je počela da se proizvodi pre 10 godina i više sigurno i tada je bila tanja i od Shimana i od mnogo izvikanijih firmi.Da, deblja je od ovih novih tankih štapića do 40 E koji se prodaju na kilo a u izradi koštaju 10$ i u pravu si imaju debeo blank štu stvarno ne valja i to što kad ih tresne olovo ne razmišljaš da li će pući to ne valja ni malo.Mislim da je onaj izguljeni logo Daiwe BW mnogo lepši jer moraš da aktiviraš sivu moždanu masu da naslutiš šta piše, a da, i ta pluta na rukohvatu koja se btw plaća skuplje na svim štapovima to je retro i out.. E sad mislim da bi stvarno trebao da kupi tu Daiwu koja je extra štapić koji se u bacanju trese kao zečica sa multiplim orgazmima a kad ga staviš na rod pod vrh i dalje radi , to je valjda zbog kvalitetnog tankog blanka...tako treba.

E sad Cormoran AKX lou cost varijanta štapa ...hehe.. i za njega važi isto kao i za Daiwu BW.

Branim ovu Lineu jer sam siguran da je mnogo kvalitetniji izbor u odnosu na ove dve motkice a pecao sam sa sva tri. Naravno najbolje bi bilo da dečko skupi 200E i ima šta da kupi za te pare, ali pljuvanje štapova koje niste koristili nije OK. Ukusi su različiti kad je u pitanju spoljašnji izgled tako da to ne treba biti presudno za izbor štapa. Dušane ti kupi ono što možeš, a vremenom ćeš i do FS doći!

Link to comment
Share on other sites

Ima verzija AKXa sa full plutanom drskom,fantasticno izgleda a stap ko stap predobar i velika prednost nad Lineom je sto ako sad kupi 2 komada sigurno ce moci kupiti i 3ci kad skupi jos novaca dok za Lineu moze biti "nikad vise"...
Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao Akx 3.6, 3 lb, trodjelne, jako sam zadovoljan sa ovim štapovima, prodao ih jer sam htio snažniji štap za dalje zabačaje. Sad sam kupio AKX 3,9, 3.5lb dvodjelne i super štap, leti do 100m sa 100g suzom bez proplema. Toliko sam zadovoljan sa ovim štapom da sam kupio i AKX 3,6m, 4.5lb spod (odličan), a sljedeći mjesec idem do Autosporta po AKX 3,6m, 3.5 lb za marker.

 

Pošto sam bacao od frendova i puno bolje štapove (čitaj skuplje) mogu reći da se razlika vidi, ali nemamo svi u garažama mercedese i Bmw-ove. Mislim da se nećeš zajebat sa cormoranom, za te pare štapovi su vrhunski.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao Akx 3.6, 3 lb, trodjelne, jako sam zadovoljan sa ovim štapovima, prodao ih jer sam htio snažniji štap za dalje zabačaje. Sad sam kupio AKX 3,9, 3.5lb dvodjelne i super štap, leti do 100m sa 100g suzom bez proplema. Toliko sam zadovoljan sa ovim štapom da sam kupio i AKX 3,6m, 4.5lb spod (odličan), a sljedeći mjesec idem do Autosporta po AKX 3,6m, 3.5 lb za marker.

 

Pošto sam bacao od frendova i puno bolje štapove (čitaj skuplje) mogu reći da se razlika vidi, ali nemamo svi u garažama mercedese i Bmw-ove. Mislim da se nećeš zajebat sa cormoranom, za te pare štapovi su vrhunski.

 

Svaka cast na odgovoru to je pravi savjet :good: :good:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Treba jos jedna mala pomoc...posto ovih dana uzimam stapove 3,6 3lb,kakav oblik masinice tj spulne bi mi preporucili da bih dobio neki optimalni komplet sto se tice zabacaja?znam da uz ovakve stapove koji imaju prvu kariku od 40mm ne ide neka long cast spulna...
Link to comment
Share on other sites

I moj stap ima prvu kariku 40mm pa koristim BBLC, nema to nikakve veze, do skoro jos nismo ni znali za kariku 50mm pa su ljudi pecali salong cast masinamai pre 15g :). Biraj nesto sto ti budzet dozvoljava, neku okumu ima sadlepih i dobrih za 5-6 hiljada sa velikom spulnom :)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...