Jump to content

Velika Dilema...


Recommended Posts

Zato sto sam cuo mnogo puta kad se upari lc spulna sa manjom prvom vodjicom,najlon dosta brzo izlazi sa spulne i najlon vise kaci tu prvu vodjicu i izbacaj je kraci..ali svejedno hvala na svetu.. ;)Ipak ce to biti nesto jeftinije u cenovnom rangu sa stapovima...
Link to comment
Share on other sites

Meni su na mojim lovnim Akx 3,9m, 3,5 lb štapovima prve vodilice 35mm a na njima su Okume distance surf pro 60 i bez većih problema leti cca 100 m, na spodu AKX 3,6m 4.5lb je prva vodilica 30 mm sa okuma spector 65 i opušteno bacam 100 m ugo21 raketu. Prema dosadašnjem iskustvu nećeš previše izgubit, možda koji metar, uostalom nemožeš očekivat neke bjesne daljine sa štapom ovog ranga.
Link to comment
Share on other sites

Napravio si pravi izbor sto se stapova tice,i jedan najiskreniji savet, pokusaj da uskladis masine sa stapovima,mislim na tezinu i nemoj po svaku cenu da juris LC masine jer je mnogo puta dokazano da ne bacaju uvek dalje! Uz malo tehike i vezbe stotku imas bez problema,ovo je iskreni savet i zasniva se iskljucivo na licnom iskustvu i iskustvu prijatelja sa kojima pecam.pozdrav!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 7 months later...
Pozz svima evo me ponovo :)..ove zime na redu je spod komplet :)..za masinicu sam se vec odlucio sigurno nesto do okume,najverovatnije okuma distance surf..Sad kod stapova sam u dilemi uzeo sam u obzir 2 stapa,Ron THOMPSON C14 http://www.carpologija.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=397&category_id=21&option=com_virtuemart&Itemid=2,i Cormoran akx spod(cuo sam dosta dobrih stvari o njemu) eventualno u obzir dolazi i ovaj Prologic spod ali to je neki max. http://www.carpologija.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=673&category_id=21&option=com_virtuemart&Itemid=2 svaki savet u vezi ovih stapova je dobrodosao,ili ako imate ideju za neki drugispod u toj ceni do nekih 60evra..pozz
Link to comment
Share on other sites

Pozz svima evo me ponovo :)..ove zime na redu je spod komplet :)..za masinicu sam se vec odlucio sigurno nesto do okume,najverovatnije okuma distance surf..Sad kod stapova sam u dilemi uzeo sam u obzir 2 stapa,Ron THOMPSON C14 http://www.carpologija.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=397&category_id=21&option=com_virtuemart&Itemid=2,i Cormoran akx spod(cuo sam dosta dobrih stvari o njemu) eventualno u obzir dolazi i ovaj Prologic spod ali to je neki max. http://www.carpologija.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=673&category_id=21&option=com_virtuemart&Itemid=2 svaki savet u vezi ovih stapova je dobrodosao,ili ako imate ideju za neki drugispod u toj ceni do nekih 60evra..pozz

 

Mislim da ces sa Cormoran akx spod stapom biti skroz zadovoljan!

Link to comment
Share on other sites

Izbacio sam sa tim AKX spodom u zadnjih godinu dana podosta kanti partikla i mogu ti samo reći da je za te pare OK spod. Dosta je tvrđi od navedenih 4.5lb i treba dosta tereta da ga se pokrene kako spada, ja bacam ugo 21 i uvijek ga dopunim sa vodom kako bi težina bila prava za taj štap, također stavljam šok od 0.35 i nijednom nije došlo do pucanja. Obično lovim na 60-90 m ali par puta sam lovio na nekih 110-120 m i odradio je ok.

U svakom slučaju solidan štap koji će odradit svoj posao kako treba.

Link to comment
Share on other sites

ajde da ti i ja malo olaksam . kao prvo nisam imao ni jedan ni drugi stap ali do 90 metara ce ici i jedan i drugi sigurno naravno zavisi i od masine i najlona i naravno mora sok a imao sam prilike da pogledam ron tompsona jedan drug je trebao da kupi neki spod pa sam pogledao ali nisam bacao njime tako da nemogu da ti dam neku garanciju ali na te daljine ce ti ici i jedan i drugi budi siguran e sad samo stvar je da ti vidis i jos bolje da probas ako neko ima pa koji ti legne u ruci a ako ne onda koji ti se vise svidja
Link to comment
Share on other sites

Anaconda Base spod 5lb,prva karika 50,leti gde hoces.

Ako ce da bacas celu jupolku onda Anaconda Exstreme spod 7lb

Masinicu za spod koristim Jaxon Roxsan 7500 i super se pokazala.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Imam ja AKX sa spro spod masinom i ka sto kaze kovaos treba mu dosta tezine,ja sam koristio carp sistemovu raketu najvecu i dopunjavao je vodom dok nisam cepnuo prst...sad koristim srednju i mom prstu je lepo ;) ..u svakom slucaju nije lose za pocetak..

Link to comment
Share on other sites

Imam ja AKX sa spro spod masinom i ka sto kaze kovaos treba mu dosta tezine,ja sam koristio carp sistemovu raketu najvecu i dopunjavao je vodom dok nisam cepnuo prst...sad koristim srednju i mom prstu je lepo ;) ..u svakom slucaju nije lose za pocetak..

Samo  ti udri sa velikom raketom, nije u njoj problem, stavi naprsnjak i deblju strunu za šok (ja koristim 0.35) i udri.

 

Mislim da danas ni nema spod koji ne dobaci 100 m u pravim rukama i sa malo treninga. Treba nać koji ti odgovara, naravno sve ovisi o financijama.

Link to comment
Share on other sites

Znam da nije u raketi,kod mene je psiholoski,kad vidim veliku raketu zaboli me prst odmah...heheh..sala naravno..uzeo sam naprstak posle povrede i od tada ni ne razmisljam da bacam bez a za sok struna od 45lb,jbg to sam imao pri ruci i lepo se pokazala...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...