Jump to content

Novi Pravilnik O Kategorizaciji Voda


Recommended Posts

Ja sam poslao, a vi?

 

To; danica.bacanovic@ekoplan.gov.rs

 

Subject; Novi pravilnik o kategorizaciji voda

 

 

Postovana,da li ste svesni sta ste napravili sa ovim pravilnikom?Ko god da ga je radio ili je nepismen ili je lud.Unistice te i ovo malo voda koje su prezivele pustosenje lopova a prezivele su zahvaljujuci entuzijazmu i viziji ljudi koji to ne rade para radi nego iz ljubavi.Pobogu pomocnice ministra pa nismo mi planinska zemlja pa da su nam vode bogate salmonidnim vrstama,njih stitite po vasem pravilniku a ciprinidne vrste i ostale autohtone vrste nasih voda izlazete nekontrolisanom masakru.Prokleti da ste zbog ovoga, ostacete upamceni kao najveci grobari Srpskih voda ako ovo zazivi

Link to comment
Share on other sites

Ja sam poslao, a vi?

 

To; danica.bacanovic@ekoplan.gov.rs

 

Subject; Novi pravilnik o kategorizaciji voda

 

 

Postovana,da li ste svesni sta ste napravili sa ovim pravilnikom?Ko god da ga je radio ili je nepismen ili je lud.Unistice te i ovo malo voda koje su prezivele pustosenje lopova a prezivele su zahvaljujuci entuzijazmu i viziji ljudi koji to ne rade para radi nego iz ljubavi.Pobogu pomocnice ministra pa nismo mi planinska zemlja pa da su nam vode bogate salmonidnim vrstama,njih stitite po vasem pravilniku a ciprinidne vrste i ostale autohtone vrste nasih voda izlazete nekontrolisanom masakru.Prokleti da ste zbog ovoga, ostacete upamceni kao najveci grobari Srpskih voda ako ovo zazivi

 

Tapetarko dobro ga ti sroci,ali kada grobarka stigne do DA LI STE SVESNI....tu sve ovo ode u kanticu

Link to comment
Share on other sites

Dobrodol i Borkovacko jezero su bili kategorizovani od ove godine a Jarkovci nisu. Neki su vec i kupili te doplatne dozvole .U Starincima vec dugo ne vazi jedinstvena dozvola ali nisam siguran da li je jezero privatno ili je samo dato nekom na koriscenje. A sto se tice Jarkovaca cuo sam da se jezero produzava i da Indjija tu pravi neki kajakaski centar.

predizborna reklama za jezero .isti taj Jesic zatrpava ostale vode oko indjije . u selu Jarkovci nema ni seoske vode a kamoli da se jezero sredi .

prisustvovao sam savetu mesni zajednica ciji sam clan i Jarkovci nemaju to u planu za 2012 godinu kao ni mz. Indjija .

oko jezera se mota par ljudi mada od toga nema nista .

obecano je da ce oko jezera da se sredi put napravi restoran i urede pecaroska mesta a da i ogradi jezero.

kada smo mi pecarosi hteli da procistimo put iz kancelarije za izgradnju indjije je poslata ispekcija da nas kazni .

izbori su spremni za sredinu marata da se raspisu tako da..............

Link to comment
Share on other sites

pa zato sto ce to da se uradi iz budzeta, a posle ce za tepsiju ribe da dobije neko koji ce to da pretvori u ribnjak i lepu lovu za sebe . ali na danasnjij sednici nije bilo reci o sredjivanju jezera nego par tacaka koje nama nisu bitne ovde.

inace u jezero je puteno sarana velicine 5cm slagacu vas 250.000 komada oko maja meseca prosle godine pustio je neki drazic sto se nada da ce dobiti jezero . a inace saran do novembra je narastao do velicine 8-10cm jako dobro je napredovao .

Link to comment
Share on other sites

kabinet@ekoplan.gov.rs - - adresa na koju sam poslao

 

Postovani,

novi pravilnik o kategorizaciji voda ne prepoznaje autohtonu vrstu ŠARANA!

Na taj nacin ce se saranski reviri u potpunosti opustositi,i mnogo truda i materijalnih sredstava koje su pojedinci-entuzijasti ulagali otici u nepovrat.Podsetio bih vas na prelepo jezero Peskara-Cepel u ZR, koje su ti isti entuzijasti,od deponije smeca, pretvorili u najbolji saranski revir u Srbiji,i u oazu CISTE PREDIVNE PRIRODE.Nije fer,najblaze receno,sto zbog nekih nesavesnih korisnika voda Vi novim pravilnikom kaznjavate sve,i osudjujete na propast one koji su svojim sredstvima,bez icije pomoci,napravili od zapustene deponije pravu oazu prirode.

U nadi da cete sto pre ispraviti los,i meni izgleda,na brzinu donet nov pravilnik,

S' postovanjem

Srdjan Šijak

Beograd

---Pismo koje sam poslao

Link to comment
Share on other sites

pa i voda i riba se zadnjih par godina popravila od kad je zatvorena farma. Sto bi se reklo procvetala je voda. Kazu da je i ona zakrzljala babuska sto nije mogla da predje 100gr pocela da raste i napreduje....

ma jok desilo se to da je ribu napala vodena buva kako je zovu i da je sitna babuska uginula na tone i oslobodila hranu za ostale ribe koje su lepo napredovale , zasto nije saran pocrkao ? nego samo babuska i svaka je imala crvene fleke pod krljusti .
Link to comment
Share on other sites

Mislim da slanje dopisa minstarstvu, koji su potpisani raznim pseudonimima nema za njih nekog bitnog znacaja.

Ako stvarno zelimo dobar pravilnik, odnosno povlacenje ovog nakaradnog pravilnika o kategorizaciji moramo po mome misljenju to raditi na drgi naci.

Potreno je da proteste napisu organizacije kao sto su:

- udruzenja sportskih ribolovaca

- korisnici ribarskih podrucja

- reprezentacija u saranskom ribolovu

itd.

Treba u ministarstvu da vide da se neradi o pojedinacnim i sporadicnim misljenjima vec o realnoj gresci i globalnom stavu nas ribolovaca koji insistiramo da se sacuvaju nase ciprinidne vode.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ma jok desilo se to da je ribu napala vodena buva kako je zovu i da je sitna babuska uginula na tone i oslobodila hranu za ostale ribe koje su lepo napredovale , zasto nije saran pocrkao ? nego samo babuska i svaka je imala crvene fleke pod krljusti .

 

Koliko sam ja cuo da je poribljeno stukom pre par godina i da je ona pocistila tu zakrzljalu babusku. Otisli smo mi daleko od teme.....

Link to comment
Share on other sites

Mislim da slanje dopisa minstarstvu, koji su potpisani raznim pseudonimima nema za njih nekog bitnog znacaja.

Ako stvarno zelimo dobar pravilnik, odnosno povlacenje ovog nakaradnog pravilnika o kategorizaciji moramo po mome misljenju to raditi na drgi naci.

Potreno je da proteste napisu organizacije kao sto su:

- udruzenja sportskih ribolovaca

- korisnici ribarskih podrucja

- reprezentacija u saranskom ribolovu

itd.

Treba u ministarstvu da vide da se neradi o pojedinacnim i sporadicnim misljenjima vec o realnoj gresci i globalnom stavu nas ribolovaca koji insistiramo da se sacuvaju nase ciprinidne vode.

:good:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

a sta je uradila nasa satanska federacija? mislim imaju uticaja , ako neko ko je zastupao svoju zemlju na svetskom prvenstvu nema autoritet kod ministarstva onda treba da nam bude ovako.

zamislite kada bi sve terene za tenis pretvorili u terene za stoni tenis i moj komsija se buni kod ministarke a Djokovic cuti , smesno !

momci imate polozaj odradite posao .

 

ps. al nemoj neko ko Velja Ilic da nagna!

Link to comment
Share on other sites

da se dopunim :

sramota je sto ministarstvo se pravi pametno a nema pameti u ovoj sveri vec samo korist.

ministarstvo radi tako sto neki stranacki ljudi dobiju to mesto i onda ti ljudi pisu zakone u koje se ne razumu najbolje sta vise ni najmanje, A NECE DA KONTAKTIRAJU LJUDE KOJI SU U TOM POSLOM .RECIMO SVE PREDSTAVNIKE SARANDZIJE , PLOVKAROSE MISICARE......

i sa njima na terenu da se napravi dobar zakon . ne radi sama to ministarka ima ona dosta pomocnika ali cemu to kada niko nista nezna.

Link to comment
Share on other sites

Gospodja Bacanovic nije ministar nego pomocnik ministra zaduzena za SEKTOR ZA ZASTITU PRIRODNIH RESURSA.

"Shodno tome koji sektor je u njenoj nadleznosti, svim silama se trudi da maksimalno zastiti nase autohtone vrste ribe kao sto su:

saran, smudj, som, zlatni karas, linjak, itd." ???

Link to comment
Share on other sites

Gospodja Bacanovic nije ministar nego pomocnik ministra zaduzena za SEKTOR ZA ZASTITU PRIRODNIH RESURSA.

Shodno tome koji sektor je u njenoj nadleznosti, svim silama se trudi da maksimalno zastiti nase autohtone vrste ribe kao sto su:

saran, smudj, som, zlatni karas, linjak, itd.

Ok, i treba da cuvaju, ali tamo gde je to potrebno. Za sigurno znam je riba konkretno na meni interesantnoj vodi "cepel" i bez njihove pomoci zasticena. Tako ce i ostati siguran sam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...