Jump to content

Novi Pravilnik O Kategorizaciji Voda


Recommended Posts

Ne gledam ja lokalno,vec samo prakticno.Zivim u BGD-u,i gde mogu da pecam?Reci ce svi "Sava,Dunav. . ."a gde mogu za 24 ili 36 sati da upecam ribu i zadovoljim zelju-na Adi Safari ili Miki Alasu.Zalosno je sto drzavu zabole za vode u Srbiji,zasto mi ne mozemo da vadimo cudovista iz nasih reka,kao sto to rade kolege iz Hrvatske?.Stavljanje svih pod istu kapu nije fer,najblaze receno.Moje misljenje je da dok ne bude privatne svojine,barem sto se jezera tice,sve ce zavisiti od nekih retardiranih ministara.Otisao sam predaleko od osnovne teme,jebi ga.Kapiram ja ljude cije su dozvole obezvredjene imaginarnim kategorizacijama,ali komunisticki pristup da su svi jednaki,na ovim prostorima nista dobro nije doneo,nego je unistilo ono sto je valjalo.Plasim se da ce tako unistiti i tih par revira u Srbiji.

 

Shiki u doba komunizma su stvorena sva Fruskogorska jezera i gomila akomulacija u Srbiji(Knic,Vlasina,Garasi.....)bogato poribljena i cuvana sve dok ovi zlotvori ne dodjose 2000-te i sjebatase sve sto je moglo da se sjebata od voda u Srbiji.90-ih godina Moharac,Sot,Medjes,Maradik,Pavlovci ......... su bili prebogati ribom i prava meka za ribolov a vidi sta se sada radi.Na Pavlovce ne mozes,na Medjesu se Dule bori sa lopovima iz vlasti da odrzi vodu,Maradik privatizovan (hvala Bogu)ova druga opljackana ,unistena.Malo je ostalo od komunisticke price a tada se sa jedinstvenom dozvolom pecalo i uzivalo.Pravilno gazdovanje prave drzave je jedini spas a ne da Adom u Beogradu gazduje Valjevo-neverovatno zar ne?Davanje u zakup ozbiljnim ljudima je dobra stvar ali velikim vodama i rekama mora da gazduje drzava a ne Pera kako rece Doman,pozlatilo mu se pero kojim napisa ono ovim prokletnicima.

Link to comment
Share on other sites

Shiki u doba komunizma su stvorena sva Fruskogorska jezera i gomila akomulacija u Srbiji(Knic,Vlasina,Garasi.....)bogato poribljena i cuvana sve dok ovi zlotvori ne dodjose 2000-te i sjebatase sve sto je moglo da se sjebata od voda u Srbiji.90-ih godina Moharac,Sot,Medjes,Maradik,Pavlovci ......... su bili prebogati ribom i prava meka za ribolov a vidi sta se sada radi.Na Pavlovce ne mozes,na Medjesu se Dule bori sa lopovima iz vlasti da odrzi vodu,Maradik privatizovan (hvala Bogu)ova druga opljackana ,unistena.Malo je ostalo od komunisticke price a tada se sa jedinstvenom dozvolom pecalo i uzivalo.Pravilno gazdovanje prave drzave je jedini spas a ne da Adom u Beogradu gazduje Valjevo-neverovatno zar ne?Davanje u zakup ozbiljnim ljudima je dobra stvar ali velikim vodama i rekama mora da gazduje drzava a ne Pera kako rece Doman,pozlatilo mu se pero kojim napisa ono ovim prokletnicima.

Malo ranije je pocelo unistavanje voda i prekomerni izlov svega sto je plivalo.(90-ih).Sve u svemu,i ovo malo sto ima da valja nece jos dugo valjati.Poz

Link to comment
Share on other sites

Hvala Nešo u Domanovo ime.

U SFRJ sam svuda pecao, 80-ih je svuda bilo ribe - a nije bilo privatnika!

U normalnoj državi sve funkcioniše - u nenormalnoj ništa.

Pere su naši neprijatelji, a ne krivolovci, kojih je oduvek bilo. To što ih je danas više je posledica.

Krivolovci su posledica stanja u državi - a ne uzrok.

Uzrok su Pere!

Link to comment
Share on other sites

Koliko love od godisnjih (objedinjenih) dozvola,(naravno dok svako uzme ono sto misli da mu pripada od ukupne zarade od dozvola) ide na odrzavanje ribljeg fonda i to rasporedjeno na sve vode Srbije bez doplatnih dozvola? Registrovanih ribolovaca (koji nisu u penziji) u RS * cena dozvole(objedinjene)/ brojem voda i njihovom povrsinom = ??? kg/m3 Ako neko misli da sacuva i odrzi vode u RS ,ne verujem da ce staviti 5000 din cenu dozvole za celu godinu.
Link to comment
Share on other sites

Da li znate sta se dogadjalo prosle i predprosle godine po Tamisu kada je mrest stuke ,sarana i soma bio fantastican????? nosili su se puni dzakovi sitne ribe sa vode ... kome treba ta riba sem za hranjenje svinja ili pasa i macaka,nisi mogao upecati nista drugo na sitnog kedera osim stukica penkala,na glistu somcici kao blesavi,a sarancici kao da im je zadnje,to su trebali prepoznati korisnici voda pa da su poostrili kontrolu i podigli kazne onda bi videli ko bi rizikovao da nosi mladj kuci.Mrest je takav bio na Tamisu da su plicaci bili prepuni ribe,za dve tri godine uz sledece mrestove riba ova reka bi bila preporodjena ovako nasi savesni ribolovci su bili gori od kormorana ili neke bolesti potamanili su sve sto im je uspelo da izvuku...nazalost ovo je realnost,a meni i mnogima koji volimo da pecamo na Tamisu ostaje samo da se nadamo da ce svi mrestovi ribe biti mnogo veci nego sto neki mogu odneti mislim da je ravnoteza narusena na nasu stetu
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Korisnik nemoze da podigne visinu kazne, kazne propisuje zakon.

Korisnik je duzan da organizuje cuvanje vode konstantno 365 dana u godini (ocigledno da to neradi).

Korisnik (RSV) je jedino zainteresovan za prodaju sto vise dozvola za rekreativni ribolov, a tek profesionalnih......

Korisnik (RSV) odnosno njegov predsednik je zainterosvan da u svoj dzep stavi sto vise novca.

Korisnik (RSV) ima najvise voda u zemlji, a koliko ribocuvara ima ???

Koliki mu je ukupan broj zvanicno zaposlenih radnika, koliki bruto prihod, koliki bruto rashod, koliko u dzepu gazda duleta, Sve stamparske usluge i sl. za RSV vrsi on preko svoje privatne firme.

EVO VIDITE GDE JE NAS RIBLJI FOND, a tek nasa inspekcija za ribarstvo koja sve "budno" konyrolise.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Korisnik (RSV) daje sebi pravo i da falsifikuje rezultate probnog izlova, pa na osnovu falsifikata da kategorizuje u vode druge kategorije: Borkovac, Dobrodol, itd. vde prepune alohtonih vrsta pogotovo cverglana.

Takvi korisnici su doveli do ponistavanja pravilnika o kategorizacijiu, pa samim tim i do upropastavanja realno vrednih voda, kao sto su Peskara itd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima. Po vasim reakcijama i pisanju vi i dalje pristajete na to da doplacujete za neke izuzet(n)e vode :unknw: ......treba samo da se povede vise racuna na svim vodama u Srbiji tako da bi za kratko vreme sve bile izuzetne a pecanje da bude uz jedinstvenu dozvolu. A ne da neki veliki SARANDZIJA sa svim priborom sedne i za jedan dan sa jezera odnese 30kg sarana i nikom nista jos ga svi podrzavaju to tako treba a na tom jezeru nije zadnjih 100 god bilo pribnjavanja. Sta nama ribolovcima treba ular i bic zbog nekih sto bi i onog malog od 50,100g odneli mackama. Treba da se kaznjavaju takvi ribolovci koji nose sve sto upecaju i ispod i preko mere a od tih para da se peribnjava a ne da se naplacuju doplatne dozvole kako bi se poribnjavalo. Vecina pecarosa ni nezna koje su mere i kako se koja riba zove a hoce da pecaju. Zbog njih su od bara napravili saranske revire pa sad ajde po usima redom. Razmislite malo dak je jos uvek led koliko para mislite da potrosite ove godine na ribolov ili koliko imate da potrosite. BISTRO
Link to comment
Share on other sites

Cap®eru,

Hajde objasni sve to o cemu pises realno i u skladu sa zakonom. Ako to uspes, imaces moju apsolutu podrsku.

Da bi korisnik imao funkionalnu ribocuvarsku sluzbu mora da ima bar cetiri ribocuvara na jezeru, koji ocekuju da prime platu.

Korisnik je duzan da podnese gidisnji program i ostale papire koje mora da izradi NAUCNA USTANOVA, i to kosta.

Postoji godisnja obaveza poribljavanja - kosta i to.

Mora se kositi obala, mora se cistiti smece koje vecina ribolovaca ostavlja za sobom.

Postoji jos puno ostalih troskova koje je suvisno nabrajati.

Postujuci zakon mi smo u 2011.god. prodali celih 11 objedinjenih ribolovackih dozvola.

 

Kako u tim uslovima da se funkcionise bez doplatnih dozvola.

A ako mi ne funkcionisemo kako mislis da se na ovoj vodi, bar sacuva riblji fond.

Link to comment
Share on other sites

http://www.trofej.info/rubrike-mainmenu-29/izbor-mainmenu-34/871-jedinstvena-doplatna

Evo procitaj lepo od a do s lepo je Doman Radojevic napisao. Tu lepo pise za vas sto ste prodali 11 objedinjenih dozvola. Da necu ja zbog para da kategorisem vodu nego zbog udruzenja.Nije rec o malim barama (kadama) na kojoj ima 20 mesta za pecanje nego o mnogo vecim jezerima biserima nase lepe Srbije ako i nju neko ne otkupi i ne kategorise.

Edited by caper
Link to comment
Share on other sites

Koji riblji fond i gde? Dokle god ima privrednog ribolova i dokle god se ne sprovode zakoni nema od ribljeg fonda nista. Korisnici zgrnu lovu od dozvola, plate cuvare malo poribe i dali neko meri sa kojom kolicinom se poribi papir trpi (citaj lepa brena za cetiri osobe na preduzece) e isto tako pisi 2t a dovoljno je 500kg resto ce da podelimo. A riblji fond uz dobro vodjenje sam ce da se oporavi i uvek ce da bude ribe, treba nekima i oduzeti pravo da bude korisnici nekih voda a dodeliti drugima treba ne savesne ribolovce kazniti a ne samo da sacuvamo sarana pa nije saran ugrozena vrsta pa u vojvodini svako 3 selo ima ribnjak i svako poribljavanje saran a gde su druge vrste? Evo pitanje i za sve pecarose jel znaju kolika je kazna za ribu ispod mere ili ako je riba u saku a lovostaj je na istu, ili kolika je kazna ako se peca bez dozvole? Ne sad svi cekaju da saran proradi dok je pun ikre za riblju corbu. E zbog njih nama trbaju izuzet(n)a jezera ili zbog Mite koji nezna kako drugacije da zaradi? Netrebaju nama ni Mita ni Pera dovoljno je da se svaki ne savesni ribolovac adekvatno kazni i da se sve dovede u red a ne da se puste da nam cuvari bacaju mreze a korisnika boli ku..c za sve i da ponovo gazduje istom.A sto se tice probijanja leda neznam ali znam da u vojvodini ima oko 150 ribolovackih udruzenja i svako je dobio (nije platio) neku vodu na upravljanje pa mislim da su i oni trebali nesto i da treba nesto da preduzmu ako ne neka prepuste vodu drugima!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
drago mi je kad vidim da da komentarisete na temu peskare,ali dali stvarno neko zna resenje za izlaz iz ove situacije?da znate kako smo se radovali kad smo dobili kategorizaciju i onda kad smo vec povadili dozvole ,samar ,nema,pa bice druzenje za uskrs mi opet radosni ko mali majmuni pa opet samar nismo dobili dozvolu kazu zabranjen svaki vid ribolova do 1.06 dok se saran ne izmresti a mi opet cekamo da prodje i taj prvi jun nadamo se ali dokle imam sve dozvole a moram ici na miku ila adu...a ovo mi u dvoristu a nesmem. :sorry:
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je smesno da pricamo o jedinstvenim dozvolama kada se govori o jezerima.

Novac od jedinstvene dozvole ide korisniku koji je prodao dozvolu, imali smisla da ja kao stanovnik Beograda kupim jedinstvenu dozvolu od EKO RIBARSTVA iz Valjeva pa sa tom dozvolom odem npr. u Satrince da pecam i nosim ribu kuci a novac koji sam dao za dozvolu zavrsio u Valjevu.

Zalazem se za to da svaka zatvorena voda ima svoju dozvolu, pa mi ribolovci mozemo da biramo gde da pecamo zavisno od cene dozvole kvaliteta ribljeg fonda itd. Na taj nacin dolazimo u situaciju da korisnici voda budu maksimalno zainteresovani da nas privuku bas na svoju vodu i da nam maksimalno izadju u susret.

Smatram da samo takav pristup moze dati pravi kvalitet.

Link to comment
Share on other sites

Ove sezone sam kupio dozvolu samo zbog jezera Borkovac,nema puno ribe al ima krupnih komada i malopre sam se pokajao sto sam je uzeo,bacenih 50e....u nedelju sam sa drugarom isao da obidjem jezero u potrazi za dobrim mestom i nemogu naci reci za ono sto sam video tamo,bukvalno cela obala jezera uzurpirana kojekakvim barakama,najlonskim kucicama,plasticnim kucicama i ko zna cime svime,tamo gde nema sprdacine ima bastica,luk,paradajz....gde god da stanes komentar tipa to je moje,smetas,ne gazi mi rasad!....jednostavno preti opasnost od neke zaraze tamo,strasno,bilo me sramota drugara sto sam ga doveo uopste....

Nazovem RSV i pitam kako pecati na njihovoj vodi,od njih sam kupio dozvolu,baca odgovara "neznam gospodine,obala nije u nasoj ingerenciji,morate naci neki kompromis,nasa je samo riba"!!!

20 godina vadim godisnju dozvolu zbog nasih jezera,Sremackih..ova je zadnja koju sam kupio,NIKAD VISE!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ove sezone sam kupio dozvolu samo zbog jezera Borkovac,nema puno ribe al ima krupnih komada i malopre sam se pokajao sto sam je uzeo,bacenih 50e....u nedelju sam sa drugarom isao da obidjem jezero u potrazi za dobrim mestom i nemogu naci reci za ono sto sam video tamo,bukvalno cela obala jezera uzurpirana kojekakvim barakama,najlonskim kucicama,plasticnim kucicama i ko zna cime svime,tamo gde nema sprdacine ima bastica,luk,paradajz....gde god da stanes komentar tipa to je moje,smetas,ne gazi mi rasad!....jednostavno preti opasnost od neke zaraze tamo,strasno,bilo me sramota drugara sto sam ga doveo uopste....

Nazovem RSV i pitam kako pecati na njihovoj vodi,od njih sam kupio dozvolu,baca odgovara "neznam gospodine,obala nije u nasoj ingerenciji,morate naci neki kompromis,nasa je samo riba"!!!

20 godina vadim godisnju dozvolu zbog nasih jezera,Sremackih..ova je zadnja koju sam kupio,NIKAD VISE!

 

A ja sam planirao tamo da idem na pecanje u skorije vreme... Nakon ovoga sto si pisao mislim da necu ici direkt na pecanje vec cu da odem prvo na jedan obilazak i da vidim ima li tu sanse ikakve za ribolov... Na nekom drugom forumu ove detalje sto si rekao niko ne spominje...

Edited by razotevs
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...