Jump to content

Novi Pravilnik O Kategorizaciji Voda


Recommended Posts

Mislim da je ovo poslednji pokusaj ministarstva da vrati ribolovcima veru u jedinstvenu dozvolu jer je ona u ovom trenutku prakticno placena clanarina za neke druge kategorisane vode koje su atraktivnije za pecanje od voda koje pokriva jedinstvena dozvola. Sa druge strane kategorizovane vode koje ne podlezu jed. dozvoli ovako pokusavaju da dodju do nekog dinara jer sigurno od ministarstva ne dobijaju dovoljno novca ( a mozda ni dinara) Tako da nam ostaje da cekamo i da se nadamo. Licno sam odlucio da ne kupujem dozvolu i da svoje resurse preusmerim na revirsko pecanje. Platim dozvolu i uzivam.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A leksandar je potpuno upravu kad uymes doyvolu a ono spisak ya doplatne doyvole je sve veci i vec .

Upravo tako da ne bi bilo nesorazuma na vodi sa cuvarima ili vlasnicima jezera , trebalo bi lepo biti napisano koje vode ne podlezu jedinstvenoj dozvoli i kolika je doplata

Link to comment
Share on other sites

da nazalost kao i uvek...

zar stvarno mislite da imaju vec takav spisak i i na osnovu cega su ga sastavili?

Po meni trebalo bi da su ga sastavili pred kraj godine naravno unapred, a ovo mi sad deluje kao da ce tek da pocnu da rade nesto naravno prodje jos jedna sezona

E tek kako me zanima kako izgleda radni dan u delu ministartstva koji se bavi vodama.... :a070:

Link to comment
Share on other sites

Kad bi jedinstvena bila 1500din sa clanarinom, onda bi ove doplatne i bile prihvatljive, ovako drzava uzme 5000din a nema nikakvu odgovornost i ne daje nikakvu uslugu.

 

i sto je najbitnije dozvola nam ne vazi 1 punu god nego samo kalendarsku, to je slucaj i sa doplatnim.

izvadio sam jednu doplatnu u 1.10. a na njoj je pisalo da traje do 31.12. zove se godisnja a rok trajanja 3 meseca.

Link to comment
Share on other sites

Kad bi jedinstvena bila 1500din sa clanarinom, onda bi ove doplatne i bile prihvatljive, ovako drzava uzme 5000din a nema nikakvu odgovornost i ne daje nikakvu uslugu.

 

i sto je najbitnije dozvola nam ne vazi 1 punu god nego samo kalendarsku, to je slucaj i sa doplatnim.

izvadio sam jednu doplatnu u 1.10. a na njoj je pisalo da traje do 31.12. zove se godisnja a rok trajanja 3 meseca.

:good: :good: :good: :good: :good: :good:
Link to comment
Share on other sites

Kad bi jedinstvena bila 1500din sa clanarinom, onda bi ove doplatne i bile prihvatljive, ovako drzava uzme 5000din a nema nikakvu odgovornost i ne daje nikakvu uslugu.

 

i sto je najbitnije dozvola nam ne vazi 1 punu god nego samo kalendarsku, to je slucaj i sa doplatnim.

izvadio sam jednu doplatnu u 1.10. a na njoj je pisalo da traje do 31.12. zove se godisnja a rok trajanja 3 meseca.

Davide,ne uzima država 5000.Od 4600 koliko košta dozvola,njihovo je 10% i podrazumeva se 18% pdv-a. =@

Ostalo uzima korisnik voda koji, nama ribolovcima slažem se sa tobom, ne daje ništa ili daje vrlo malo.

Link to comment
Share on other sites

Za neke vode je to losa ves a za neke dobra jer su kotegorizovali neka jezera u sremu gde nije bilo logike da to urade.

 

Bas Tako....Trpani su u isti kos bunari sa jezerima. Kada se doslo do problema od 40 plus kategorizovanih voda,i kada jedinstvena dozvola izgubila smisao, sad napravishe jos vece njanje....

 

Nema vishe AUTOHTONIH, vec samo lipljen,mladica,pastrmka....Samim tim nema vishe sharanskih zasticenih revira.

 

Te kategorizacije su nekoga ozbiljno kostale, neko ih je cekao kao Peskara po 2god !!!

 

i sta sad ?

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam sigura da su sve vode za koje se doplacivalo dobile kategorizaciju kao sto je dobila Peskara.Ako neko zna nesto vise neka napise.Poz

Medjes ,Satrinci je dobilo kategorizaciju koja verovatno nece vredeti nista a kostala je i zivaca i para.Mislim da su =@ frku napravile drzavne firme -Srbija vode,Vojvodina vode koje su pocele da vrse kategorizaciju svojih voda bez ikakve logike.Oni su najvise profitirali na nekategorisanim vodama ,prodajuci nam jedinstvene dozvole a ne ulazuci ni dinara u te iste vode.Sda su se polakomili na doplatne i eto gomile voda gde ne moze da se peca sa jedinstvenom dozvolom a samim tim i frke.Ko ce stati tim prevarantima na put-niko.Zaposljavaju jednog cuvara na dva jezera-primer,Jedan cuvar za Dobrodol i Jarkovce a hoce kategorizaciju za te vode(cini mi se da je Dobrodol dobio drugu kategoriju a za Jarkovce nisam siguran)Sve u svemu kakva vlast takva i politika-nakaradno skroz. :help:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dobrodol i Borkovacko jezero su bili kategorizovani od ove godine a Jarkovci nisu. Neki su vec i kupili te doplatne dozvole .U Starincima vec dugo ne vazi jedinstvena dozvola ali nisam siguran da li je jezero privatno ili je samo dato nekom na koriscenje. A sto se tice Jarkovaca cuo sam da se jezero produzava i da Indjija tu pravi neki kajakaski centar.
Link to comment
Share on other sites

U Srbiji su sva sra*a počinjala "nekako s' proleća..." (kroz istoriju)

Sve se radi pogrešno, gomila nestručnih kadrova, na reveru partijska značka, a u džepu knjižica!

Verujte mi da se zakoni npr. od zaštite životne sredine itd, prevode iz nekih stranih pdf. fajlova. Po principu seci-lepi (copy-paste) "niđe veze!"

Nažalost, online se stvari ne menjaju praksa i vreme su najbolji pokazatelji. Ljudi su pali u letargiju, slabo se pamti, malo se reaguje. I sam postajem takav lagano.

 

"Nego svasta čujem, i šta treba i šta ne treba,

kriminal i politika, e u tome ti je nevolja."

 

Kazniće nas priroda kad tad!

Link to comment
Share on other sites

Propisa ga strucni Doktor

a na nama da sprovedemo

 

Sto pre izloviti smudja,sarana,soma... (na nivo trenutne tuzne brojnosti Salmonidnih vrsta) tada ce Doktor opet korigovati pravilnik i zastititi dve i po vode u kojima ce igrom slucaja autohtone vrste opstati.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam juce poslao mail resornom ministarstvu(bez ruznih reci,naravno).Mozda sam ispao smesan,ali ako bi im stiglo mailova koliko ima registrovanih clanova ovog foruma,mozda bi razmislili,ponovo,malo bolje.hebem li ga :sad:
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...