Jump to content

Malo `drugacija` Takmicenja


Jova

Recommended Posts

Blizi se pocetak takmicarske sezone, mnoga takmicenja su najavljena i veliki broj ljubitelja takmicarskog saranskog ribolova sa nestrpljenjem ga ocekuje.

Namera mi je da podstaknem diskusiju, i ujedno pozovem organizatore takmicenja na razmisljanje o organizaciji malo `drugacijih` takmicenja. Mislim na takmicenja nesto drugacijeg tipa u odnosu na klasicna, koja su mozda postala previse stereotipna. Evo nekih predloga:

- bodovanje odredjene kolicine najvecih riba (3,5kom i sl.)

- pecanje po sektorima i bodovanje u procentima

- pojedinacna takmicenja

- pecanje sa zamenom pozicija u toku takmicenja

- takmicenja sa istom vrstom mamaca (sponzorisana od proizvodjaca ili uvoznika)

- itd

Ljubitelj sam i klasicnih saranskih takmicenja, ali sam i misljenja da bi i ovakva takmicenja nasla veliki broj pobornika.

Bistro!

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ovo pod cetri da nebi moglo , i sam znas koliko se opreme nosi na pecanje a kamo na takmicenje , i ko bi menjo pozicije .

Izvodljivo je, narocito na takmicenjima duzeg trajanja (npr. 72h), a po meni vrlo zanimljivo kako se snaci na novoj poziciji koja je do tada hranjena od strane drugog tima. Ovakva takmicenja nisu novost, a izmene se najcesce vrse na 24h, sa pauzama izmedju izmena.
Link to comment
Share on other sites

Sve ovo može,ali za mušičarenje,varaličarenje,muvanje .

A o miniranju mesta 20 minuta pre napuštanja istog....... može da se napiše teksta isto toliko kao i o tome kako privući ribu.

Predpostavljam da aludiraš na to,da ti je kao zapalo loše mesto

Svi naši,a i okupatorski VELIKI majstori šaolina su bili po raznim šeširima,peharima,čašama sa Pelinkovcem, u najmanje 3 kola i postali su reprezentativci svojih zemalja .

Znači da nemože mesto da bude toliko loše,koliko Ja mogu loše da ga odpecam.

Link to comment
Share on other sites

Definitivnio:

 

pecanje po sektorima i bodovanje po procentima.

 

mnogo prednosti,a najveca je da i jako lose pozicije u najlosijem sektiru sa ostvarenim dobrim procentom u svom sektoru mogu biti prci na stazi.

Na taj nacin takmicari imaju imperativ da pecaju iako su izvukli loze pozicije.

 

Najgore je ,bar po meni,dodjes na pecanje,meri se samo tezina ,izvuces najgoru poziciju (svi se slazu da je nagora),i u startu znas da nemas plasman

 

Pecanje po sektorim i bodovanje po procetnima je u praksi...treset,reviri,pelagicevo,mnogo nasih tekmicara peca tako.

 

pozz

Link to comment
Share on other sites

Definitivnio:

 

pecanje po sektorima i bodovanje po procentima.

 

mnogo prednosti,a najveca je da i jako lose pozicije u najlosijem sektiru sa ostvarenim dobrim procentom u svom sektoru mogu biti prci na stazi.

Na taj nacin takmicari imaju imperativ da pecaju iako su izvukli loze pozicije.

 

Najgore je ,bar po meni,dodjes na pecanje,meri se samo tezina ,izvuces najgoru poziciju (svi se slazu da je nagora),i u startu znas da nemas plasman

 

Pecanje po sektorim i bodovanje po procetnima je u praksi...treset,reviri,pelagicevo,mnogo nasih tekmicara peca tako.

 

pozz

:good:
Link to comment
Share on other sites

Evo sta sam ja pre koji mesec dao kao ideju na jednom drugom forumu.

 

"Ne znam kako ce ljudi reagovati na ovo, ali evo kako bih ja organizovao takmicenje na nekoj vodi da je moja voda.

Prvo, uopste se ne bih obazirao na neka Svetska, Evropska ili ko zna koja pravila. U duhu ocuvanja i ne-trovanja ribe, odredio bi da se moze prihranjivati samo kuvanim starim kukuruzom. Organizator bi imao obavezu da obezbedi i mamce i da spremi kukuruz isti za sve ekipe koje su se prijavile (troskove namiruje iz njihovih kotizacija) i svaka ekipa moze da dobije pre pocetka takmicenja najvise 10kg za svakih 24 sata pecanja - dakle ako je 48 sati onda po 20kg po ekipi. Ekipe ne mogu doneti svoju prihranu ni mamce pa nema nacina da muckaju i ubijaju sa hemijom. U sav kukuruz se tokom pripreme dodaje samo Betain i zasladjenje ili eventualno i GLM, jer ni jedna od tih supstanci ribi sasvim sigurno ne steti u razumnim kolicinama. Jeste i to neka hemija ali najprirodnija i gotovo neskodljiva a organizator ce znati koju optimalnu kolicinu da stavi. Moze se pecati ili na taj kukuruz kojim se hrani ili na 2-3 vrste standardnih boila koje opet daje organizator i to po 1kg za 24 sata po ekipi. Ekipe pre takmicenja najave sta ce da koriste (od te dve tri vrste) da bi organizator znao sta da nabavi za svakoga.

Na ovaj nacin se maksimalno cuva voda i riba a dolazi do izrazaja pravo znanje, vestina i iskustvo u izboru sistema, prezentacije, vestine zabacaja, kontre i zamaranja. Za svako takmicenje i odmeravanje vestine je sasvim nebitno da li je svaka ekipa izvukla po 500kg ili po 30kg tokom celog takmicenja... svi pecaju pod istim uslovima, ne truju ribu i ne mogu se "skrivati" iza hemije - samo prava vestina i vrlina! Po meni bi ovaj ili neki slican nacin bio mnogo blizi pravom duhu sportskog i viteskog nadmetanja uz punu i iskrenu brigu o ribi i vodi..."

Link to comment
Share on other sites

Ja tu ne bih stavljao ogranicenja. Dobaci hranu na spot kako god umes tj. bilo kojom od obicnih metoda koje nece druge uznemiravati. Tu mislim na pracke, kobre i rakete ali ne na brodice za prihranu koji cesto u dosadi izmedju udaraca postanu "zabava" koja nervira i ometa druge.
Link to comment
Share on other sites

  • svidja mi se ova ideja. po svemu sudeci mislim da ce se polako uvesti u svim takmicenjima ista kolicina hrane za prihranjivanje, a o vrstama mamaca, mozda malo teze, ali podrzavam potpuno tu ideju...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Razmisljao sam o tvojoj ideji i mogu ti reci da mi se dopada, samim tim sto u sebi nosi dosta humanosti i fer play-a a to je bas ono sto nam nekako sve vise nedostaje, o postenju da i ne govorim :) ! Celokupna ideja kada bi se utanacila do finesa i upraktikovala sa procentualnim nacinom bodovanja shodno svakoj vodi mene bi zasigurno privukla! Verujem da bi se takvoj organizaciji odazvalo i mnostvo ljudi koji zaista vole takmicarske skupove, ali im veoma retko ili gotovo nikad ne pribegavaju zbog finansijske nemogucnosti, jer kotizacija je skoro pa uvek najjeftiniji deo takmicenja! Medjutim postavlja se pitanje koliko njih nikada ne bi prihvatilo ovakav vid takmicenja a bojim se da je i tu ogroman broj ljudi,tako da mislim da u tom pitanju lezi problem!
Link to comment
Share on other sites

Moram da priznam da sam jako prijatno iznenadjen pozitivnim reagovanjima na moj predlog nacina takmicenja. Iskreno, ocekivao sam vise odbacivanja, ironije i podsmeha, sto nam je zadnjih decenija postalo svima tako svojstveno (na zalost).

Ako ima volje i interesovanja da se ovo razradi, ja to imam i dosta detaljnije osmisljeno a objavljeni post je samo okvirna ideja da se vidi ima li uopste volje da se takav pravac razmisljanja prihvati.

 

Godinama smo svedoci propadanja vecine voda koje smo voleli i koje su nam donosile radost i lepe ulove. Dobar deo ljudi je polako presao na komercijale jer je to uslovio i tempo zivota i raspolozivo vreme za izlazak na vodu a i stanje javnih voda pa i finansije koje su nam sve tanje. Na zalost, i komercijale sada bivaju ubrzano "trosene" previse cestim i zgusnutim sistemom takmicenja, a vlasnici uglavnom imaju na umu zaradu od dobra kojim gazduju. Takmicenja URNISU vodu, u nju dospeva zastrasujuca kolicina hemikalija jer jedino sto je vazno je privuci i izvaditi sto vise ribe, eventualno blokirati komsije, a kako ce to da se dugorocno odrazi na vodu i ribu... ma koga briga kad ja za pobedu maznem 1000Eura bato.... ej, malo li je u danasnje vreme!? Uz to sam i "veliki", pravim "ime" medju ribolovcima... Pogledajte oblik tela tih riba koji se polako degenerise od silne hemije, pogledajte im razvaljena i otkinuta usta, rascepljene membrane izmedju zbica na perajima. U sustini, malo koga to dodiruje, malo ko o tome tako razmislja. Vazna je pobeda, slava i lova jer kad sam toliko ulozio u pripreme i pribor i mamce daj bar da mi se isplati a je#e mi se kako i koga i sta cu da zbog toga ostetim! Ali niko od njih nece propustiti da se slika u neznoj pozi kako ljubi i pusta sarana. To bi valjda trebalo da znaci da voli i brine o ribi i vodi?! A ja mislim da bi trebalo da prestanemo da ih ljubimo nego da ih vise ne trujemo i ne kasapimo... ribe nemaju razum i osecanja i nece moci da nam odgovore na nama razumljiv nacin, ali ce im mnogo vise znaciti ako to pocnemo a prestanemo da ih ljubimo!

 

Ovaj nacin takmicenja mislim da je jedan od dobrih i postenih nacina da pocnemo na zdrav nacin da gledamo na ove nase zanimacije koje tako volimo. Hajde da bar budemo iskreni u toj ljubavi!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da samo slikovito dopunim ovo jednom racunicom koju je svojevremeno dao jedan moj drugar i pravi vrhunski sarandzija Nebojsa Lukic:

 

 

"Ako u proseku na 1 kg prihrane, ma koja i kakva ona bila ide 3% hemije, racunica (konkretno za moju nekada omiljenu komercijalu) je sledeca:

 

13 platformi x 50 kg primame (u proseku po takmicenju za 48 sati) = 650 kg primame

14 takmicenja u sezoni x 650 kg primame = 9.100 kg primame (samo na takmicenjima)

 

3% od 9.100 kg primame je 273 kg ili litara hemije!!!

 

Na jezeru od 6.5ha, mislim da je malo mnogo?!"

Link to comment
Share on other sites

Drago mi je da pokretanje teme nailazi na pozitivne odjeke. Ideja o malo `drugacijim` takmicenjima proistekla iz licnog iskustva, kako mog tako i meni bliskih kolega, verujem pasce na plodno tle.

Najave nove takmicarske sezone pokazuju dosta pomaka u odnosu na prethodnu. Pecanje po sektorima i ogranicenje kolicine prihrane potpomazu kako ravnopravnijem statusu ekipa, tako i ocuvanju voda i ribljeg fonda.Bespomucno bacanje desetina a ponekad i stotinak kilograma prihrane po meni prelazi u tesko fizikalisanje, a misljenja sam da mnogi zele na takmicenjima i da uzivaju, nadmudruju se u razlicitim finesama, koje ovaj sport cine zanimljivim. Lepo je na takmicenju pobediti i sa 50-tak kg uhvacene ribe, a za mene zanimljivije utrositi vise vremena u kombinatorici prezentacije mamca i trazenja dobre pozicije nego u bacanju rakete.

Pozivam organizatore takmicenja na razmisljanje o ovim predlozima, a uveren sam da ce odziv biti zadovoljavajuci.

Zasto ne organizovati, kako Doca predlaze i Kukuruz kup /sto bi rekli Englezi Corn Cup/ ili neka slicna takmicenja.

Razlicitosti i cine zivot zanimljivim, a kolotecina i sablon ne donose napredak.

Naravno, svima koji vole klasicna takmicenja bez ogranicenja /na vodama koje to omogucavaju/ zelim puno uspeha, ali hajde da probamo i `malo drugacije`.

Bistro!

Link to comment
Share on other sites

Da samo slikovito dopunim ovo jednom racunicom koju je svojevremeno dao jedan moj drugar i pravi vrhunski sarandzija Nebojsa Lukic:

 

 

"Ako u proseku na 1 kg prihrane, ma koja i kakva ona bila ide 3% hemije, racunica (konkretno za moju nekada omiljenu komercijalu) je sledeca:

 

13 platformi x 50 kg primame (u proseku po takmicenju za 48 sati) = 650 kg primame

14 takmicenja u sezoni x 650 kg primame = 9.100 kg primame (samo na takmicenjima)

 

3% od 9.100 kg primame je 273 kg ili litara hemije!!!

 

Na jezeru od 6.5ha, mislim da je malo mnogo?!"

 

Jako je lepo da sto vise kolega u poslednje vreme razmislja na taj nacin da se na neki nacin modifikuju takmicenja u smeru ocuvanja ribe i ribljeg fonda(ova racunica je i minimalna u odnou na jednu Debeljace koja je nepuna 2 ha povrsine ,sa 10 takmicarskih pozicija,gde se otprilike godisnje odrzi oko 35 takmicenja samo vikendom a ekipe bace bar bo 100kg uvodu sto spoda ,boili,peleta,pa sad to izrcunati e to je vec za duboko razmisljanje)ali pre svega mora se promeniti svest ljudi koji poseduju vodu,pa zatim svest organizatora,pa mi takmicari...a moze sve to i obrnutim redom ali je proces daleko duzi do cilja.

 

 

Nazalost sve ima finansisku pozadinu samo zaraditi,zaraditi,zaraditi.........

Link to comment
Share on other sites

Kao sto sam rekao, ja ove ideje razvijam vec duze vreme i imam dosta detaljniju razradu koja je stavku po stavku vrlo pazljivo razmotrena i odvagana a sve u cilju zadovoljenja nekoliko najvaznijih stvari: zastita vode, zastita ribe, vracanje sportskog i prijateljskog duha medju ljude i promociju prave vestine, znanja i iskustva u sportskom ribolovu. Mislim da svaka od ovih stavki vodi ostvarenju nekog od ovih glavnih ciljeva.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

* Organizator obezbedjuje primamu i mamce za sve ekipe i te troskove namiruje iz kotizacija.

 

* Prihranjivanje i mamci mogu biti:

-- stari kuvani kukuruz (od dodataka tokom pripreme dozvoljeno samo Betain, neki zasladjivac i Green Liped Mussel ekstrat)

-- fabricki peleti za prihranu tj. tov sarana (pozeljno da su 6-8-10mm da bi mogli i na udicu, dlaku, gumicu)

-- tri vrste fabrickih boila - za svaku vodu organizator zna koje boile su se pokazale najlovnije na toj vodi. Dakle za

razlicite vode mogu biti ponudjene razlicite kombinacije boila, cak za istu vodu mogu biti i razlicite kombinacije u

razlicitim delovima godine ali za svako takmicenje izbor od najvise tri razlicite vrste.

 

* Ekipe na vreme (stvar dogovora - utvrditi opste pravilo - koliko dana unapred je dovoljno) vrse izbor primame i 2 vrste

boila koje ce da koriste da bi organizator znao sta i koliko da nabavi i pripremi. Eventualni sponzori-proizvodjaci boila

ili uvoznici mogu organizovati da se peca samo izborom njihovih boila.

 

* Ekipe same odlucuju sta ce koristiti kao primamu a sta kao mamac. Sve kombinacije su dozvoljene - za udicu mogu

koristiti i kukuruz i pelete i boile ili kombinacije.

 

* Svaka ekipa moze dobiti najvise 10kg kuvanog kukuruza, 5kg peleta i 2kg boila (2x1kg od dve izabrane vrste) za svakih

24 sata pecanja. Nepotrosenu kolicinu primame i mamaca ekipa moze da prenese i koristi u sledecih 24 sata kao dodatak na

novo sledovanje koje dobija za taj sledeci period. Za svaki 24 casovni period ekipa dobija istu prihranu i boile kako je

izabrala pre pocetka takmicenja. Tokom takmicenja ne moze menjati kombinaciju aroma boila ili kukuruza.

 

* Za hranjenje spota mogu se koristiti pracke, kobre i rakete. Druge metode se ne mogu koristiti.

 

* Ekipe u boks ne mogu doneti NISTA od bilo kakve hemije ( praskaste, tecne, dipovi) i to se kontrolise pregledom pribora

pre ulaska u boks. Ostala pravila mogu biti uobicajena (broj stapova, dozvoljeni sistemi, broj sakova za cuvanje ribe

itd. itd.) Bilo kakvo nepostovanje ovoga, otkriveno tokom takmicenja, povlaci trenutnu diskvalifikaciju.

 

* Posto nikada nisu sve pozicije na nekoj vodi podjednako produktivne, da bi takmicenje bilo fer, ekipe menjaju mesta na

svaka 24 sata pecanja. Za takvu promenu je na bilo kojoj vodi sasvim dovoljno 2 sata koliki god da je komplet pribora. Za

to vreme svaka dvoclana ili troclana ekipa moze stici da sve privremeno spakuje, prenese na drugu poziciju i ponovo se

pripremi za ribolov na tom mestu.

 

* Pre pocetka takmicenja prilikom izvlacenja pozicija, svaka ekipa izvlaci dva broja iz dva razlicita bubnja. Prvi

izvuceni broj je boks u kome pocinje takmicenje, a drugi broj je boks u koji se premesta posle 24 sata. Ako kod drugog

broja slucajno izvuce isti broj kao prvi, vraca ga u bubanj i izvlaci ponovo.

 

* Svaka aktivnost u boksu i vodi koja mu pripada, koja po opsteprihvacenim normama saranskog ribolova ne sluzi boljem

uspehu u ribolovu a moze poremetiti ili negativno uticati na uspeh ekipe koja ce sledeca doci u taj boks, smatra se

nesportskom i zlonamernom aktivnoscu i povlaci trenutnu diskvalifikaciju i na tom takmicenju kao i za bilo koje

takmicenje u toj sezoni! Takvi ribolovci i ljudi nikome nisu potrebni.

 

* Sistem bodovanja i rangiranja (recimo pecanje po sektorima, bodovanje po procentima i slicne varijante) ostavljam da odradi

neko ko je u tome verziraniji!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kao sto sam rekao, ja ove ideje razvijam vec duze vreme i imam dosta detaljniju razradu koja je stavku po stavku vrlo pazljivo razmotrena i odvagana a sve u cilju zadovoljenja nekoliko najvaznijih stvari: zastita vode, zastita ribe, vracanje sportskog i prijateljskog duha medju ljude i promociju prave vestine, znanja i iskustva u sportskom ribolovu. Mislim da svaka od ovih stavki vodi ostvarenju nekog od ovih glavnih ciljeva.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

* Organizator obezbedjuje primamu i mamce za sve ekipe i te troskove namiruje iz kotizacija.

 

* Prihranjivanje i mamci mogu biti:

-- stari kuvani kukuruz (od dodataka tokom pripreme dozvoljeno samo Betain, neki zasladjivac i Green Liped Mussel ekstrat)

-- fabricki peleti za prihranu tj. tov sarana (pozeljno da su 6-8-10mm da bi mogli i na udicu, dlaku, gumicu)

-- tri vrste fabrickih boila - za svaku vodu organizator zna koje boile su se pokazale najlovnije na toj vodi. Dakle za

razlicite vode mogu biti ponudjene razlicite kombinacije boila, cak za istu vodu mogu biti i razlicite kombinacije u

razlicitim delovima godine ali za svako takmicenje izbor od najvise tri razlicite vrste.

 

* Ekipe na vreme (stvar dogovora - utvrditi opste pravilo - koliko dana unapred je dovoljno) vrse izbor primame i 2 vrste

boila koje ce da koriste da bi organizator znao sta i koliko da nabavi i pripremi. Eventualni sponzori-proizvodjaci boila

ili uvoznici mogu organizovati da se peca samo izborom njihovih boila.

 

* Ekipe same odlucuju sta ce koristiti kao primamu a sta kao mamac. Sve kombinacije su dozvoljene - za udicu mogu

koristiti i kukuruz i pelete i boile ili kombinacije.

 

* Svaka ekipa moze dobiti najvise 10kg kuvanog kukuruza, 5kg peleta i 2kg boila (2x1kg od dve izabrane vrste) za svakih

24 sata pecanja. Nepotrosenu kolicinu primame i mamaca ekipa moze da prenese i koristi u sledecih 24 sata kao dodatak na

novo sledovanje koje dobija za taj sledeci period. Za svaki 24 casovni period ekipa dobija istu prihranu i boile kako je

izabrala pre pocetka takmicenja. Tokom takmicenja ne moze menjati kombinaciju aroma boila ili kukuruza.

 

* Za hranjenje spota mogu se koristiti pracke, kobre i rakete. Druge metode se ne mogu koristiti.

 

* Ekipe u boks ne mogu doneti NISTA od bilo kakve hemije ( praskaste, tecne, dipovi) i to se kontrolise pregledom pribora

pre ulaska u boks. Ostala pravila mogu biti uobicajena (broj stapova, dozvoljeni sistemi, broj sakova za cuvanje ribe

itd. itd.) Bilo kakvo nepostovanje ovoga, otkriveno tokom takmicenja, povlaci trenutnu diskvalifikaciju.

 

* Posto nikada nisu sve pozicije na nekoj vodi podjednako produktivne, da bi takmicenje bilo fer, ekipe menjaju mesta na

svaka 24 sata pecanja. Za takvu promenu je na bilo kojoj vodi sasvim dovoljno 2 sata koliki god da je komplet pribora. Za

to vreme svaka dvoclana ili troclana ekipa moze stici da sve privremeno spakuje, prenese na drugu poziciju i ponovo se

pripremi za ribolov na tom mestu.

 

* Pre pocetka takmicenja prilikom izvlacenja pozicija, svaka ekipa izvlaci dva broja iz dva razlicita bubnja. Prvi

izvuceni broj je boks u kome pocinje takmicenje, a drugi broj je boks u koji se premesta posle 24 sata. Ako kod drugog

broja slucajno izvuce isti broj kao prvi, vraca ga u bubanj i izvlaci ponovo.

 

* Svaka aktivnost u boksu i vodi koja mu pripada, koja po opsteprihvacenim normama saranskog ribolova ne sluzi boljem

uspehu u ribolovu a moze poremetiti ili negativno uticati na uspeh ekipe koja ce sledeca doci u taj boks, smatra se

nesportskom i zlonamernom aktivnoscu i povlaci trenutnu diskvalifikaciju i na tom takmicenju kao i za bilo koje

takmicenje u toj sezoni! Takvi ribolovci i ljudi nikome nisu potrebni.

 

* Sistem bodovanja i rangiranja (recimo pecanje po sektorima, bodovanje po procentima i slicne varijante) ostavljam da odradi

neko ko je u tome verziraniji!

 

Iako nisam takmicar, rado bih se oprobao ako bi takmicenje bilo organizovano po ovim pravilima uz rigoroznu kontrolu. Nagrade da ne budu novcane nego samo pehari i medalje.

 

Svakako bi pobedjivale ekipe sa najboljim "citanjem" vode i prezentacijom mamaca...

 

Mislim da nas ima dovoljno da uzivamo u "normalnom" takmicenju i druzenjima....

 

Hoce neko da se prihvati organizacije?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav "djukaub"!

Iako znam da si jedan od jacih u ovom sportu, mislim da ipak preterujes sa tim vremenima. Ja se sa saranom druzim skoro 40-tak godina i recimo da smatram da ponesto znam, a ni jedno od mojih dosadasnjih iskustava ne potvrdjuje tako duga vremena za privlacenje ribe na spot. Ja sam recimo dosta cesto na Ubu na Oknu i mozda je kuriozitet (a to ti mogu potvrditi i Boban i Goran) ja NIKADA ne hranim u klasicnom smislu - spod, pracka, raketa... samo mala PVA mrezica velicine kiwija na udici sa nekoliko zrna kukuruza ili peleta i 2-3 seckane boile. Uglavnom imam vrlo priblizne rezultate sa ljudima pored mene od kojih neki ceo dan besomucno raketiraju a i to ti mogu isti ljudi potvrditi. Na sta saran "ulazi" u mom slucaju, a pecam priblizno uspesno kao Jupolasi?!

Link to comment
Share on other sites

1. Iako nisam takmicar, rado bih se oprobao ako bi takmicenje bilo organizovano po ovim pravilima uz rigoroznu kontrolu. Nagrade da ne budu novcane nego samo pehari i medalje.

2. Svakako bi pobedjivale ekipe sa najboljim "citanjem" vode i prezentacijom mamaca...

3. Mislim da nas ima dovoljno da uzivamo u "normalnom" takmicenju i druzenjima....

4. Hoce neko da se prihvati organizacije?

 

1. Takodje!

2. Svakako! O tome sam ja vec negde i polemisao, ali i bio ozbiljno nagrdjen!

3. E tu se ne slazem! Ipak smo ostali u manjini...

4. Moje licno misljenje; TESKO! Mnogo bi to vlasnicima jezera bilo komplikovano?! Laksi su im vec uobicajeni nacini i sistemi takmicenja. Na zalost!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Djukaub,

razmisljam o tvojoj opasci i iz drugog ugla. Svaka ekipa ce od pocetka takmicenja da hrani. Cak i da je tvoj tajming o ulasku na hranu tacan, sasvim je svima svejedno sto se menjaju mesta jer ces ti posle 24 sata otici u drugi boks gde je neko hranio (kao i ti u svom) i ako je tu riba pocela 20-og sata da ulazi u hranu ti ces samo nastaviti da je "ubiras" kao sto ce neko drugi nastaviti u tvom boksu.... nemas ti bolju prihranu od njega pa da se on okoristi od toga sto je dosao na tvoje... svi hrane istom prihranom!

Razmisljam i o mogucoj taktici da se prva 24 sata namerno slabo hrani svoj boks kako bi se zaje#ala sledeca ekipa, ali tada si i sebe zaj.... jer tih prvih 24 sata nisi imao rezultat a ako svi tako rade i krenu tek u drugih 24 sata da hrane svoje boksove, nece imati rezultate niko jer ce riba pocinjati da radi tek zadnjih nekoliko sati kod svih... ako je tvoja satnica tacna!? Ovo je tesko zamislivo (mada mozda i nije... ovo je Srbija) jer sve ovo je zamisljeno kao sportski susret i nadmetanje drugara, prijatelja, ribolovaca... ti ljudi u susednom ili bilo kom boksu nisu nikakvi neprijatelji, suparnici za egzistenciju... cemu bi sluzilo takvo razmisljanje i taktiziranje?!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...