Jump to content

Malo `drugacija` Takmicenja


Jova

Recommended Posts

po meni to je glupo nenadje svaka ekipa pravu tacku da baci hranu ja tako nikada necu pecati.POZDRAV to je moje misljenje

Ja se slažem sa Đukom,ako je neko najbolji i ima najbolju hranu ili zna da je najbolje napravi onda treba da bude prvi. Primer Neša i Srki iz Borče su ubedljivo najbolji pecaroši koji su ikada pecali na jezeru Mika Alas(našli pravu hranu i mamac i udri) i sada je glupo izbacivati iz takmičenja najbolje zato što mi gubimo pa ajde da i mi neki put pobedimo. Takvi pecaroši i još mnogi drugi se nikada ne bi prijavili na takva takmičenja,baš zbog toga što ne mogu da koriste svoj spod. A gde je onda tu moj motiv da se ja prijavim i vidim kakav sam takmičarac ako ne mogu da pecam protiv najboljih. Ljudi nemojte da se pravite fini i da brinete mnogo za ribu iz komercijala pa vlasnici tih jezera prodaju tu ribu na veliko(ima se može se). Živeo sam i radio preko i ovo o čemu mi razmišljamo o tome su razmišljali ljudi u drugim zemljama pre 10 god. (shvatili ljudi da hrana ne smeta ribi i da može da se tovari i više se to ne dovodi u pitanje).Nama uvek nešto smeta i nešto nam ne odgovara,jedini naš pravi predstavnik je debeljača.Mesto na kome se održava najviše takmičenja u godini i niko od ljudi koji rade tamo se ne žale(SVAKA IM ČAST NA TOME). Bolje vam je da ste čuvali naše divlje vode nego ste kao i moj ćale nosili i šakom i kapom (čast pojedincima)pa ja i moji vršnjaci sada nemamo gde da pecamo i moramo da idemo na komercijale. Kao i Đuka ovo je moje mišljenje,a svako ima pravo na svoje i nikada se ne bih prijavio za takvo takmičenje. Ako hoćete da se družite onda se dogovorite i odete na slobodno pecanje,a ovo se i zato zove takmičenje. što se tiče ovoga DA želim da se osećaju prozvanim svi koji su nosili šakom i kapom , SA DRUGE STRANE SVAKA ČAST ONIMA KOJI TO NISU RADILI. Veliki pozdrav svim pravim sportskim pecarošima.
Link to comment
Share on other sites

Vlado,

 

U svakom sportu postoje modifikacije takmicenja, u cilju pronalazenja najbolje varijante za takmicare.

U fudbalu klasican, pa tzv. fudbal 8, mali fudbal, fudbal na pesku...

U kosarci klasican, pa street basket, 1 na 1, takmicenje u zakucavanju, takmicenje u sutiranju trojki...

U odbojci klasican, pa 2 na 2, odbojka na pesku...

 

Ne vidim razlog da sene pokusa i sa drugim vidom takmicarskog saranskog ribolova? Na kraju krajeva, i pravila na svetskom prvenstvu se razlikuju od velike vecine takmicenja kod nas. I uopste ne vidim razlog da se i takvi majstori kao sto su Nesa i Srki (koje uzgred-budi-receno ne poznajem, ali im svakako cestitam na svim uspesima) ne okusaju i u nekakvom drugacijem takmicenju! Zasto mislis da ce im biti problem da i za tako nesto naprave najbolju recepturu?

Upravo zato i treba da ti bude motiv za nekakvo drugacije takmicenje, jer ce se mozda ispostaviti, da ti bolje lezi takav nacin takmicenja?!

 

Niko se ovde ne pravi fin, naprotiv, bori se za sebe i svoje ciljeve. Nekom su ciljevi takmicenja, osvajanje nagrada i pozicioniranje u drustvu, nekom je cilj ocuvanje i te nesrecne ribe zatocene u komercijalnim revirima... Koliko god to glupo zvucalo!

 

Rece da vlasnici prodaju ribu iz komercijala? Nisi se zapitao zasto? Spomenuo si Debeljacu? Ne znam da li si upoznat sta se tamo desavalo? I da ne nabrajam... Neko ce se sigurno naci uvredjen!

 

A sto se tice nosenja ribe sa divljih voda? Tu sam saglasan sa tobom u potpunosti, jer da su svi odneli ribe sa divljih voda, koliko sam je i ja odneo, danas nam nebi trebala ni jedna komercijala! I treba da se osecaju prozvanima!!! Od tvog oca, preko mog tasta, i svih ostalih...

Link to comment
Share on other sites

U ptpunosti se slažem sa tobom,to mi najviše i smeta kada svi pričaju svašta a nosili su ribe koliko su mogli da ponesu. Nemam gde da odem na pecanje baš zbog toga,trebam da sedim na reci po 2 nedelje da bi imao jedan udarac(i to ako budem imao sreće). što se tiče komercijala ja sam za to da se riba sačuva ali vlasnici tih ribnjaka nama naravno čine zadovoljstvo,isto tako i oni zarađuju od toga. Sa druge strane ribu je nemoguće sačuvati u komercijali,sami ste svi bili prisutni kada uhvatite šarana a njemu pokidana usta. Tako da tu njemu nikako ne može biti lepo kakva god takmičenja organizovali kada na slobodnom pecanju ljudi dođu pa uhvate na dan 20,30,40 komada. Ono što ja hoću da kažem da mi možemo sve probati,ribi teško možemo pomoći(u komercijali) a sa druge strane kada pecam takmičenje voleo bi da pecam sa najačima pa sam i siguran da se većina ne bi prijavila samo neće da se oglašava ovim putem. Pozdrav,Srki i Neša(ct.šumar) pobednici revira.
Link to comment
Share on other sites

Nebojsa1 je vec idirektno razjasnio, ali da kazemo i direktno: ovo sto sam ja predlozio nije zamisljeno kao zamena za

dosadasnji sistem takmicenja! Svi oni koji su se do sada takmicili a ne zele ni da razmisljaju a kamoli ucestvuju u ovom

izmenjenom vidu, nastavice onako kako su i do sada. To je njihova stvar i njihov izbor, a na kraju krajeva, oni se takmice i po svetu i treba da treniraju na nacin koji ce tamo biti koristen.

 

Ja ipak mislim da bi vremenom i oni uzeli ucesce jer bi stalno bila prisutna zagonetka da li su stvarno toliko dobri ili

je to zahvaljujuci svojim recepturama i hemijanju. Mislim da je logicno i nadam se da ce se vecina sloziti da to sto neko

pronadje magicnu formulu na koju riba nalece kao luda, ne znaci automatski i da je najbolji sarandzija. Uspeh se u tom

slucaju u dobroj meri postize osobinama mamca a ne samo njegovim znanjem i vestinom. Nemojte da ovo bude bukvalno

shvaceno kao umanjivanje kvaliteta tih ljudi kao sarandzija i ribolovaca! Onaj ko je veliki, bice u svim situacijama

veliki i uspesan i nece imati potrebu da se sluzi "podstapalicama". U vecini drugih vidova takmicenja se takmicari

stavljaju pod iste uslove po pitanju svega ostalog, upravo zato da te pomocne stvari ne bi uticale i maskirale osobine i

sposobnosti samih ucesnika. Upotrebom dopinga se lakse mogu pobediti ostali takmicari, a ja u saranskom ribolovu svu tu

tajnu hemiju vidim nikako drugacije nego kao specificnu vrstu dopinga. Niko ne kaze da svi ti nasi majstori nisu pravi

majstori, ali mislim da bi neka opsta slika bila dosta drugacija kada bi svi pecali pod istim uslovima. Tada bi svakom

takmicaru ostala samo njegova vestina, znanje i iskustvo kao oruzje da mu pomogne da napravi ili potvrdi tu razliku u

kvalitetu izmedju sebe i ostalih!

Uz sve to, tvrdim da bi takvo 48 casovno takmicenje donelo barem 10 puta manje stete i

vodi i ribi nego dosadasna praksa.

Link to comment
Share on other sites

po meni to je glupo nenadje svaka ekipa pravu tacku da baci hranu ja tako nikada necu pecati.POZDRAV to je moje misljenje

 

Djuka, pa upravo to je sustina! Ako neko nema znanja, iskustva ili vestine da pronadje pravu tacku gde da baci hranu ili da zabacuje, ako ne zna da procita vodu i dno imace mnogo slabije rezultate od tebe i bice vrlo vidljiva razlika u kvalitetu izmedju vas kao sarandzija. Ako se dozvoli da on koristi svoju (mozda i strasno uspesnu) recepturu, lako ce time maskirati te svoje nedostatke i na kraju moze zavrsiti takmicenje na mnogo visoj poziciji od tebe! I on je onda bolji sarandzija od tebe??????

Link to comment
Share on other sites

ja sam predpostavio da će na Docin predlog biti i odobravanja, ali i negiranja. Dobar deo stvari koje sam mislio da napišem je već Doca napisao u svom postu i smatram ih ispravnim, naročito deo oko "magične recepture".

I naravno, ovakav sistem ne bi trebao da bude zamena za postojeći, već alternativa. pa ko voli nek izvoli. ja sam za.

Link to comment
Share on other sites

meni licno sve izgleda prihvatljivo i zanimljivo osim zamene pozicija u toku takmicenja,postoji vise razloga zasto mi se to ne dopada,a i ubedjen sam da bi to narusilo lepu rivalsku pricu! Dodao bih samo procentualno bodovanje i sve bi bilo krajnje fer!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

meni licno sve izgleda prihvatljivo i zanimljivo osim zamene pozicija u toku takmicenja,postoji vise razloga zasto mi se to ne dopada,a i ubedjen sam da bi to narusilo lepu rivalsku pricu! Dodao bih samo procentualno bodovanje i sve bi bilo krajnje fer!

Slazem se sa tobom u potpunosti,to sa menjanjem mesta,ne pije vodu... :hi:
Link to comment
Share on other sites

...postoji vise razloga zasto mi se to ne dopada,a i ubedjen sam da bi to narusilo lepu rivalsku pricu! .

 

Limune druze, mislio sam da sam stvari sagledao uglavnom iz vecine uglova, ali nekako ne vidim sta imas na umu, koji su to razlozi i kako bi to narusilo lepu rivalsku pricu? Tu smo da razmenimo misljenja i ugradimo najbolja resenja koja posle nece moci da budu izvrdavana i zaobilazena.

Link to comment
Share on other sites

Svi znamo da na svakom reviru postoje pozicije koje su vrlo produktivne i one koje su katastrofa i ako ih dobijes nema nikakve sanse da napravis ikakav rezultat. Zato treba promena mesta.

 

Meni to lici na sledece:

Ti i drugar sedate u dva ista automobila i vozite 10km do neke tacke i odatle se vracate na pocetak. Do tamo vode dva puta, jedan asfaltni i jedan dzombovit kolski put. Ako ti ides i vracas se asfaltnim a on kolskim, doci ces mozda 20 minuta pre njega. Da li bi tvrdio da si bolji vozac? Ne, u jednom pravcu ti vozis asfaltom a on kolskim ali u povratku ti vozis kolskim a on asfaltom. To je po meni fer

Link to comment
Share on other sites

Doco, moram malo da se bavim "advokaturom" ... Ali prvo o promeni mesta: ok varijanta za pecanje na po dva stapa sa jednom kantom necega. I pod uslovom da bude bas druzenje (pravo), minimalne uplate, minimalne nagrade i maksimalna klopa.

 

Sto se tice onih 20 Djukinih sati, on pod "ulazenjem" u hranu podrazumeva da trojica ljudi gotovo u istom trenutku imaju ribu na stapu i takav tempo da traje po sat vremena sa pauzama izmedju tih cugova. Preterujem malo naravno, ali sam pecajuci sa njim naucio da sam ribolov cesto ume da bude opasan fizicki posao. Zbog toga sam ove godine morao da smrsam 12 kg i da steknem malo kondicije ... :)

 

Na drugoj strani, mislim da bi pecanje feeder tehnikom na nacin kakav si predlozio bilo vrlo interesantno. Toliko da bi cak mogli da isprobamo neku takvu varijantu kod nas ... :)

Link to comment
Share on other sites

Svi znamo da na svakom reviru postoje pozicije koje su vrlo produktivne i one koje su katastrofa i ako ih dobijes nema nikakve sanse da napravis ikakav rezultat. Zato treba promena mesta.

 

Meni to lici na sledece:

Ti i drugar sedate u dva ista automobila i vozite 10km do neke tacke i odatle se vracate na pocetak. Do tamo vode dva puta, jedan asfaltni i jedan dzombovit kolski put. Ako ti ides i vracas se asfaltnim a on kolskim, doci ces mozda 20 minuta pre njega. Da li bi tvrdio da si bolji vozac? Ne, u jednom pravcu ti vozis asfaltom a on kolskim ali u povratku ti vozis kolskim a on asfaltom. To je po meni fer

 

Veruj mi da te razumem u potpunosti,kao sto rekoh u prethodnim postovima podrzavam tvoju ideju i velicam je iz razloga sto se kroz nju prozima cist fer-play,ali pokusacu da ti objasnim zasto nisam za promene pozicija,verujem da ces i ti mene razumeti.Ako zanemarimo i ono najbanalnije sto bi smetalo mnogima pa i meni je sama pomisao na selidbu celokupne opreme,koja na takmicenju je i vise nego obimna,pogotovo posle neprespavane noci ili ne daj boze losih vremenskih uslova,a to nikada ne mozemo znati kakvo nas vreme ceka!Koliko god to izgledalo sada lako izvodljivo u datom trenutku bi zasigurno svima bilo jako mukotrpno i smanjilo bi ukupan utisak zadovoljstva.Druga stvar koja mi se vrzma po glavi je kada dodjem na takmicenje na jezero koje ima konstantne oscilacije u konfiguraciji tla i kada izvucem poziciju na kojoj u zivotu nisam bio,neminovno je da na nju utrosim dobar deo sati u proucavanju iste pa tek onda u spoznaji gde riba jede u tom periodu!Taman kada bih sve spoznao i usao u pecanje doslo bi vreme selidbe,mozda bas na isto tako poziciju na koju prvi put sedam i cekao bi me isti taj postupak,osecao bi se malo bezveze!Zatim,sta bih jos smatrao minusom pristupu zameni mesta je situacija u kojoj igrim slucaja dve izrazito prijateljske ekipe menjaju svoja mesta,gotovo sam siguran da bi bilo milimetarskih instrukcija kako do tancina nastaviti pecanje na pripremljenoj poziciji,to bi se isprva osetilo samo u vazduhu,na dodeli nagrada bi preslo u verbalno i ode sve u aut :) Vrzma mi se jos kojekakvih nesuglasica po glavi ali da ne duzim.... Kao sto rekoh...fer play mi je na prvom mestu i zato mi se tvoj predlog dopada,ali sa zamenom pozicija se zaista ne slazem...nego za tvoj primer asfaltiranog i seoskog dzombastog puta ,odnosno favorizovanih i losijih pozicija,,,kao idejno resenje vidim...vec uveliko primenjivani nacin procentualnog bodovanja i to mi dodje nekako najcistije! Ako je neko i iimao za srecu da mu zapadne pravi asfaltirani put neka u sistemu bodovanja vozi ficu, a sa druge strane onaj koji je vec imao za nesrecu da dobije stari seoski put nek u sistemu bodovanja vozi neku zver od terenca pa nek pobedi bolji ;) Siguran sam da me razumes kao i ja tebe!

Pozdrav :good:

Link to comment
Share on other sites

...kao idejno resenje vidim...vec uveliko primenjivani nacin procentualnog bodovanja i to mi dodje nekako najcistije! Ako je neko i iimao za srecu da mu zapadne pravi asfaltirani put neka u sistemu bodovanja vozi ficu, a sa druge strane onaj koji je vec imao za nesrecu da dobije stari seoski put nek u sistemu bodovanja vozi neku zver od terenca pa nek pobedi bolji ;) Siguran sam da me razumes kao i ja tebe! Pozdrav :good:

 

Da, sad te sasvim razumem i mislim da takav procentualni sistem brise potrebu za zamenom mesta. Princip svega ovoga je stvarni Fair Play.

Mogu da razumem ljude koji su potrosili godine i hiljade eura dok su provalili neke svoje recepture i sasvim mi je logicno da oni sada zele da im se to isplati i vrati kroz takmicenja i pobede koje nose nagrade. Ta ce sfera saranskog ribolova i takmicenja sigurno opstati, ali budu li ikada hteli da saznaju da li su stvarno najbolji u ovom nasem sportu, morace kad-tad da se ogledaju i na ovakvim takmicenjima ako zele da ne ostane utisak da je njihov uspeh baziran na necemu drugom osim njihove vestine i znanja.

Link to comment
Share on other sites

Na drugoj strani, mislim da bi pecanje feeder tehnikom na nacin kakav si predlozio bilo vrlo interesantno. Toliko da bi cak mogli da isprobamo neku takvu varijantu kod nas ... :)

 

Ahaaa, moze, ali da je zovete "Docina Fair-Play liga" Ha Ha Ha.... :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Ako bude interesenata i ako nesto slicno zazivi,nravno da i treba tako da se zove,pa tvoja je ideja ;) !

Ja licno bih voleo da se oprobam u necem slicnom ako mi mogucnosti i vreme dozvole, ali svakako da ne bih odustao ni od klasicnih takmicenja, u organizacijama gde osecam visok nivo postenosti,jer i ona za mene imaju posebnu draz! Kamo srece da je samo malo vise slobodnog vremena i mogucnosti :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Napraviste cirkus od takmicenja.Koji ce ozbiljan takmicar dapristane da mu drugi sprema spod i da upotrebljava fabricke boile,pa oni se u tome i takmice ko napravi bolju boilu i spod.Citanje vode,markiranje dna,prezentacija mamca vazi za divlju vodu.Sta da se cita na kocki 200 puta 200 i dubini od 2 metra a dno ravno ko tepsija,ribe 13 tona kad udje u hranu uzima sve pa mozes mamac da prezentujes kako hoces.Izvuces mesto,kvalitetno nahranis,riba udje u boks i onda pistaljka da se pomeras na drugu poziciju,neizvodljivo.Brinete o ribi na komercijalama,pa ta riba je ubacena da donosi profit gazdama i to su konzumni sarani.Komercijala je jasno definisana rec.Voleo bih da mi neko kaze koja je to hemija koja steti saranu.Saran ima svoje nagone i cula kao i druge zivotinje,dodje na hraniliste uzme hranu i ako njegova cula procene da je losa on ide dalje a ako mu se to svidja i odgovara njegovom organizmu on se ponovo vrati,zato se svi trudimo da napravimo sto kvalitetniju primamu koja sigurno nemoze da mu skodi.Ja sam siguran da mi vise unosimo kojekakve hemije i pesticide nego saran.Sve sto ste rekli treba dase odnosi na divlju vodu i tu je vazno sve sto ste rekli i tu se vide majstori taktike,prezentacije mamaca i ostalo.I treba cuvati pravog lepotana vretenara kojeg je sve manje u nasim vodama a za gazde nebrinite oni proizvode tone i tone sarana koji im donose zaradu
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Stvarno ne bih voleo da ulazim u ko zna kakve polemike jer mi nesto dosta toga, a sa druge strane, niko nije napravio nikakav cirkus... samo je predlozen jedan paralelan i vrlo sportski i fer model takmicenja koji ni na koji nacin ne umanjuje niti iskljucuje dosadasnji nacin.

 

Napraviste cirkus od takmicenja.Koji ce ozbiljan takmicar dapristane da mu drugi sprema spod i da upotrebljava fabricke boile,pa oni se u tome i takmice ko napravi bolju boilu i spod.

 

POGRESNA teza. Smisao svakog takmicenja je uglavnom uporedjivanje izmedju ljudi i njihovih vestina i sposobnosti a ne izmedju opreme. Ako je njihova hemija, formula, recept tajna, to znaci da ako te boile ili spod das bilo kome drugome i on ce lako biti VIP maestro. Ispada da nije caka u coveku vec u mamcu i primami. Sve je moguce dovesti do apsurda pa i ovo.

 

Citanje vode,markiranje dna,prezentacija mamca vazi za divlju vodu.Sta da se cita na kocki 200 puta 200 i dubini od 2 metra a dno ravno ko tepsija,ribe 13 tona kad udje u hranu uzima sve pa mozes mamac da prezentujes kako hoces. Izvuces mesto,kvalitetno nahranis,riba udje u boks i onda pistaljka da se pomeras na drugu poziciju,neizvodljivo.Brinete o ribi na komercijalama,pa ta riba je ubacena da donosi profit gazdama i to su konzumni sarani.

 

POGRESNO. Vecina tih "kocki" se ne bi mogle tako opisati. Nema ih mnogo koje su tako ravne kao tepsija i svuda iste dubine, ravne i glatke - cak naprotiv. To je tip filozofije koji je vremenom i doveo do toga da se gotovo sa gadjenjem, ironijom i potcenjivanjem gleda na svakoga ko peca na "kockama" jer "tamo i moron moze da zabaci i samo vadi k'o na traci!" Aha, ali malo sutra!

Kakvi god da su i zbog cega god da su ti sarani ubaceni, zar je to optavdanje gda ih gledamo kao "topovsko meso"!? Ako je tako, a sto onda da ih ne gadjamo lukovima i strelama, ili da ih kasapimo nekim sabljama pa ko vise.... ionako je to bezvredna riba samo ubacena da pravi profit.... sta ima veze kako je iskasapljena!

 

Voleo bih da mi neko kaze koja je to hemija koja steti saranu.Saran ima svoje nagone i cula kao i druge zivotinje,dodje na hraniliste uzme hranu i ako njegova cula procene da je losa on ide dalje a ako mu se to svidja i odgovara njegovom organizmu on se ponovo vrati,zato se svi trudimo da napravimo sto kvalitetniju primamu koja sigurno nemoze da mu skodi.Ja sam siguran da mi vise unosimo kojekakve hemije i pesticide nego saran.

 

SVA HEMIJA STETI kad se unosi u takvoj kolicini kako se to radi za "takmicarske" boile i spod! Ako mislis da je stetno samo nesto ocigledno, nesto sto ce za 15-20 minuta ili za koji sat da ubije ribu pa su se svi odmah uverili da je opasno, gresis. I mi unosimo mnogo stetnih materija ali nas nista od toga ne ubija - barem ne takvom brzinom da bi nam to bilo signal "ej nemoj ovo, moze da te ubije". Stavljaj svakog dana malu nesmrtonosnu dozu otrova u komad mesa i daj ga kucetu. Mislis da ce osetiti da mu to steti i okrenuti se i otici ili ce halapljivo svakog dana pojesti svoj slasni komad mesa. Dogodice se ovo drugo, a upravo na to i racunas! Posle nekog vremena pocece da se ispoljava dejstvo toga sto si ubacivao mada sve to vreme nije bilo ni malo ocigledno. Ili sve to nema veze, "to samo nesto lupaju gluposti dokoni tipovi, a kako je slatka kinta kad se uzme za pobedu i zabole me ***** da li ce kroz 6 meseci da bude posledica... nek dokazu da sam ja kriv!"

 

Sta je problem u svemu ovome? Izgleda u stvari da su ovakve ideje prst u oko jednoj manjoj grupi ljudi koja je od toga napravila vrlo unosan biznis i sigurno je da ce se svim silama truditi da onemoguci i omalovazi sve sto bi im taj biznis ugrozilo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Naravno da je caka u u prihrani i mamcu ako neznas da skockas dobru boilu i spod na takmicenju ti nemoze pomoci svo drugo znanje i nemas nikakvu sansu za rezultat sto je krajni cilj.Vrlo je neukusno to sto pises za odnos prema ribi.Ja nisam rekao da je taj saran topovsko meso i da ga treba kasapiti,takmicari najvise paze na ribu i ophode se prema njoj na najbolji nacin.Masu puta na slobodnom pecanju sam video da se guraju prsti u skrge o oci daim saran ispada i lupa po tucaniku i platformi i na kraju ga sutnu nogom u vodu.To necete videti ni kod jednog takmicara tako da ta vasa prica o kasapljenju ne pije vodu.To sto sam hteo da kazem odnosi se na vasu brigu o kolicini hrane i hemije.Koliko ja znam boile se prave od najboljih,finih,lako svarljivih brasna,biljnog i zivotinjskog porekla.Dodaci kao sto je GLM/Betain/liver powder/pivski kvasac su totalno neskodljivi cak za neke nepostoji gornja granica bas zato sto nestete vec pomazu zdravlju sarana.Amino pripravci tacnije originalni minamino je pravljen za invalide i prepun je proteina,vitamina,minerala i kao takav nemoze biti stetan.To su naravno iskoristile sarandzije pa je od toga nastalo/nutramino,stimulin amino,blend supreim,atractmino,natural atract i ostali.Ulje nijedno nije stetno.Znaci jedina prava hemija je aroma i ona neskodljiva tako da i prica o trovanju sarana hemijom na stoji.Sto se tice spoda svi se slazu da saran najteze vari i najvise boluje od starog kukuruza a vi njega predlazete.Takmicarski spod sadrzi secerac koji saran obozava i variga lako,konoplja prirodan izvor amino kiselina,razne semenke skojima se hrane takmicarski golubovi koji lete po 7/8 sati imoraju biti zdravi,tigrov orah moze da bude problem u vecim kolicinama zato se stavlja manja kolicina/nasa ekipa ga NE upotrebljava.Sto se tice preliva za spod,vecina spod preliva sa nekim amino pripravkom,betainom,CSLom.Mi spod samo zasladimo i to sa obicnim secerom i tu nema nista stetno po sarana.Sto se tice kolicine prihrane,citao sam izvestaj sa svetskog prvenstva gde su Francuskog takmicara odneli iz boxsa zbog iscrpljenosti jer je raketiro ceo dan a i pobednicka ekipa JARa je obilato hranila.U Hrvatskoj koja je bila u vrhu vazi pravilo/kvalitetno i sto vise to bolje.Znaci kad je kvalitetna prihrana kolicina nije problem.Ovo nije tuk na luk vec cinjenicno stanje
Link to comment
Share on other sites

YOYO, pozdravljam te ali necemo nastaviti nista sto bi licilo na prepirku u bilo kakvom obliku. Iako se ne slazem sa mnogim stvarima koje si izneo, apsolutno branim tvoje pravo na sopstveno misljenje. To ne znaci da nemam sta dalje da kazem samo zelim da sve ostane u sto boljem svetlu. Ako bude ljudi kojima se dopada moj predlog, mozda nekada to i zazivi paralelno sa onim sto se praktikuje vec godinama svuda. Ko je zeleo da shvati moje motive i namere... dobro je, a ko je to video ikako drugacije zeleo bih da ga razuverim - zeleo sam samo nesto sto smatram da je lepo, fer i dobro!

Ziveli!

Link to comment
Share on other sites

Ovo je obicna razmena misljenja i nadam se da nema problema i neke zustre prepirke,ja to nisam ni zeleo i to sto imate predlog za drugacija takmicenja podrzavam.Meni se ucinilo daje razlog vaseg predloga to sto takmicari po dosadasnjim pravilima kasape i truju ribu pa vi dajete predlog za nesto humanije.Ja se neslazem sa tom konstatacijom i zato sam stao da branim takmicare jer smatram da ne stoji da se riba truje a jos manje kasapi.Nijednog trenutka nisam imao nameru da omalovazim vas predlog.Ja licno da znam da svojom prihranom trujem sarana verujte prestao bih da se bavim ovom vrstom ribolova.Srdacan pozdrav
Link to comment
Share on other sites

Kao sto i rekoh u prethodnim pisanjima,svakako da ce biti kolega kojima ce se sustina i duh ovakvog nacina takmicenja veoma dopasti i samim tim nagnati ih da rado budu deo ovakvog po meni veoma interesantnog takmicenja,koji iznad svega odise fair-playom i slobodno mogu da kazem iz mog ugla gledanja humanijim pristupom! Sa druge strane bice i kolega kojima se ovakva ideja cini sasvim neinteresantna i neizazovna i ne bi zeleli da budu deo nje. Zato je ideja i postavljena kao predlog da bi se o njoj razmatralo i polemisalo iz ugla i jednih i drugih i samim tim uvidelo postoji li dovoljno interesanata i pristalica za ucesce na ovako necem inovativnom, odstupajucem od sablonskog nacina organizacija. Kolega Doca plasirajuci ovu ideju zasigurno nije mislio da bi obakav nacin organizacija mogao i najmanje zaseniti klasicne vidove takmicenja ,niti promeniti nesto u toj industriji,vec je jednostavno zeleo uvideti postoji li odredjen broj istomisljenika. Dobro sagledavsi sve segmente ovakvog takmicenja,ubedjenja sam da bas u takvom pristupu,jedino sto ti moze doneti uspeh (ako zanemarimo faktor srece,koja je neizostavni deo svakog sporta), su samo svoje tehnicko-takticke sposobnosti i sve sto uz njih ide i to mi zvuci zaista bas cisto takmicarski! Sa druge strane svaka sumnja i jako cesto vodjena polemika o nedozvoljenim sredstvima primame pada u vodu i ostavlja te u pravom utisku fair-playa sto automatski povlaci sa sobom garant o nesumljivo zdravijem i humanijem osvrtu na riblji fond,pa ma u kojoj vodi ona plivala,ma na koji nacin bila odgajana ili ocenjivana manje ili vise atraktivnom.Cinjenica je da svi mi iznad svega uzivamo u izradi sopstvenih mamaca,usavrsavanju istih,odusevljavanju pri postizanju rezultata bas sa njima,ili obrnuto,sto nas zasigurno cini jos strastvenijim uzivaocima ovog sporta.Naravno da su bas za preispitivanja kvaliteta istih najpodobnija klasicna takmicenja kao dobrim delom pokazatelj naseg uspeha mudrovanja sa mamcima.Naravno da necu sebe lisiti tog zadovoljstva i ucestvovacu na istima kada god imam mogucnosti i prilike,ali samo tamo gde mogu da se nadam da se fair-play prozima u sto vecoj meri,koliko je to danas uopste moguce!Nisam ucestvovao na puno takmicenja,ali vise od jednog puta mi se desilo da se vratim sa takmicenja obavijen velom sumnje!,Puno puta sam slusao ili citao prepirke sa takmicenja koja verovatno nisu odisala fair-playom a veoma cesto kao epilog imala onu najcrnju stranu medalje,pomor ribe neposredno posle zavrsetka! Ja zaista ne znam zasto tolika riba bas taj dan odabere za kolektivno umiranje,niti sta njoj vise ili manje smeta,ali sam gotovo siguran da je taj njen zavrsetak zivota srazmerno vezan visinom uloga na kartaskom stolu i visinom nezdravog rivalskog naboja!

No,duga tema...u kandzama industrije...valjano uzela maha...i bez povratka....

 

Ponavljam,Doco podrzavam tvoj predlog,ubedjen sam da ne nosi nikakav veo sumnji i pravi je sportski! Voleo bih da ovako nesto i zazivi!

 

Pozdrav

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...