Jump to content

Nesto Malo O Aminokiselinama


Recommended Posts

  • 1 month later...

Quote

Da su amino kiseline vazne za svako zivo bice jesu,koliko i kako to samo to bice zna i niko zivi.Da pokushavaju naucnici da otkriju idealno da ,medjutim idealnog nema.Koja amino kiselina treba vishe a koja manje i to samo sharan moze reci.Shto se tice komponente mixa krenimo od prostijih stvari.Zashto svaki proizvodjac gotovog mixa pishe da treba da se posipa josh amino kiselina i to ne bilo koje nego komplex-jer nemozesh znati tacno koja amino kiselina vishe se gubi a koja manje.Zato shto se pri termicke obrade gubi deo istih-VEC SAM POSTAVIO LINK i sa dodatkom dolazi se do ramnoteze mixa.Gornja - i donja granica dodatka aminokiselina nije samo za onako postavljena odnosno za svaki mix razlicita.Prvo zbog toga shto je svaki mix razlicit i razlicito ima ukupno aminokiselina koje treba da se nadoknade.U zavisnosti od vremena kuvanja toliko se i dozira otprilike.U zavisnosti od mixa koji sami radite treba otprilike znati shta sve ima i koliko ima-tu mora uvjek da racunate i jaja pa na to se oduzme ono shto se izgubi pri kuvanju i za toliko se doda.Najbolje je kad se doda izvana nakon kuvanja jer je tada najbolje ar netreba pretjerivati.

NA sve ovo treba dosta testiranja na neke vode iz nekog razloga oce vishe amino kiselina,na neke manje-pricam prvo ka oatrakcija a onda sve ostalo.Zato je najbolje testiranje i dolaska do sopstvenog znanja.Neki put slucajno otkrijete dobitnu kombinacju a da pojma nemate zbog cega.Pocnete da doradjujete mix i poceli su rezultati da slabe.Otkazujete se od tog mixa i pocinjete nanovo.I ja sam to isto radio dok jedno vreme se nisam osvrnuo unazad na sve beleshke koje sam imo i opet doshao do izvornog mixa i gle eto opet rezultata.Malo sednes promuckash i procitash i dolazish do zakljucaka.

Ovo je sve na prost nacin napisano bez rasfrlanja svakakvih teza i kojekakvih tablica i nadam se da ce neko na kraju shvatiti shta uopshte treba da radi i kako da radi.

Recimo,olovku i papir u ruke i od pocetka,

osnovni mix pa manje-vise dosipanje na razlicitu kolicinu

sa razlicitim vremenskim kuvanjem bojle,i samom pripremom itd,itd

pa na vodu i koji recept da najbolji rezultat takav 

upisati u rokovnok za tu vodu,naravno sa naznakom i kakva je 

voda bila taj dan,vreme itd.

Kao sto se da videti ne oduzima puno vremena,

NAPOMENA

Nije za osobe sa manjkom zivaca  :crazy:

Link to comment
Share on other sites

 

MESTO???

A sta je dobro mesto.i kako mi na to gledamo?

Ja licno mislim da gresimo,jer ocenjujemo nazovi dobra mesta po nama,

a ne po ribama.Nije dobro mesto gledano iznad vode vec je dobro mesto dole po dnu.

Da Zac ovi linkovi koje si postavio ja ne mogu otvoriti,

izbacuje mi neku gresku.  :ribica3:

 

 

 

Nerazumem sto kopiras onolike tekstove i bacujes u sasma trece teme bez potrebe pre nego sto krenes u dalju raspravu evo ti link gde ti je sve to objasnjeno  https://www.exyucarp.com/forum/index.php?showtopic=104  a i trebalo bi prvo i prvo da procitas celu onu sekciju "kutak za pocetnike " ima jako puno korisnih stvari za koje ti postavljas pitanja na sasvim drugim temama! Trebalo bi prvo da izlistas ceo forum a onda da pitas u odgovarajucim temama za odgovarajuce pitanje i odgovor a ne da pises i kopiras tekstove po raznoraznim temama za ono sto ti u datom momentu padne na pamet jer samim tim pravis zbrku gore nego kad krene neka sprdnja na datu temu !

Link to comment
Share on other sites

Nije los ovaj forum ali treba ga odrzati!Moze se dosta lepog i pametnog procitati,a ima i opcija "search" kada nas nesto zanima a malo je o tome pisano.Ako vec nije pisano onda nova tema i super ,ubrzo se neko javi sa informacijom. :good: Jedino je malo ruzno  kada covek trazi pomoc a pojedini ga ismeju (u fazonu -gde si ti rodjace do sad ili kako to neznas).Ne treba suditi o ljudima ako su se kasno ukljucili u ovaj svet interneta i foruma gde ima bas puno toga sa cime se nisu susretali,to NE ZNACI da je neko tek sada poceo da peca pa ajd da mu se smejemo sto nezna!!!Ko zeli da pomogne neka pomogne a koga mrzi da pise ili da podeli iskustva mislim da ne treba ni da se javlja! 8)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

U potpunosti podržavam BataRala u ovom njegovom tekstu,svaka ti čast burazeru,npr.ja lovim šarana 20 god.neznači to što sam ja ili neko nov na forumu da je počeo juče da lovi,ja svakoga poštujem i ko je ribolovac(pravi sportski ribolovac)nemože da bude loš čovek,zato i služi ovaj forum da se međusobno družimo i razmenjujemo iskustva.Hvala i bistro na vodi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Da li ima nekog efekta preliti spod, recimo kantu sitnog spoda, zrnevlja i secerca od 20kg preliti sa malim pakovanjem Promotol-a. Da li je neko pokusao i da li je bilo nekih zapazanja? Prvenstveno me interesuju za komercijalu, za kampanju ili takmicenje od 2-3 dana...

Link to comment
Share on other sites

Kako i koliko doziras Promotol? Ima dosta oprecnih misljenja

5-10ml obično 5ml u jaja i 5ml preko posle kuvanja

Može i manje 3ml posle kuvanja

Zavisi od arome koju praviš da ti on ne prevlada

Promotor isto mirise kao nutramino samo jače 20 puta

Nutramino,multimino,i ostali ak su razvodnjene i prepakovane

Ne postoji ni jedna fabrika na svetu koja pravi amino kiseline za sarana i za ribolov to su budalastine

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5-10ml obično 5ml u jaja i 5ml preko posle kuvanja

Može i manje 3ml posle kuvanja

Zavisi od arome koju praviš da ti on ne prevlada

Promotor isto mirise kao nutramino samo jače 20 puta

Nutramino,multimino,i ostali ak su razvodnjene i prepakovane

Ne postoji ni jedna fabrika na svetu koja pravi amino kiseline za sarana i za ribolov to su budalastine

Mirisao sam i uporedjivao promotol sa nutraminom i atractaminom ali mi ne deluje da je toliko jaci. Jasno je da ih prepakuju, to svi rade. Ja sam cini mi se stavljao pola bocice od 20ml na kilo boila sve pre kuvanja ali samo sam jednom ili dvaput koristio promotol. 

Link to comment
Share on other sites

Koristio sam promotol u spodu i to radzredjen poprilicno,recimo 5ml na 200ml preliva koji sam radio za kantu spoda....navuce ribu na spod to nije normalno ali isto tako spustiti ribu da jede je bila nemoguca misija posle 5-6 pokusaja sam odustao od njega. U boilama nisam pokusavao da ga stavljam sumnjam da ima nekih velikih razlika osim u koncetrisanosti u odnosu na renomirane proizvodjace ali sve je stvar predrasude pa da tako i kod mene
Link to comment
Share on other sites

Sa promotorom nevredi voce jer totalno promeni aromu . Dobar je za meso a za voce lizin - metionin. Tako sam ja radio ....

jel si probavao da radis neke kombinacije voce/meso sa njim...kontam da tad ne bi moglo da naskodi toliko aromi...kad se vec mesaju voce i meso...

Link to comment
Share on other sites

Razmisljao sam navjise o atractamino sbs ali bih volio da cujem misljenja i drugih kolega i njihova iskustva koja veoma uvazavam

opusti se, nemoj da bijes glavu oko toga, ako ti peca sa multiminom pecace ti manje vise isto i sa nutraminom, atractamom, carpaminom, bla bla... ako ti ne peca sa jednim ni drugi ti nece napraviti revoluciju...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

jel si probavao da radis neke kombinacije voce/meso sa njim...kontam da tad ne bi moglo da naskodi toliko aromi...kad se vec mesaju voce i meso...

probao sam sa jagodom mi je jedino od voca i plum shell valjalo ali max 4 ml i to gde je riba u mixu inace na bird i krem mixeve mi nikako ne ide a odozgo pa tek nikako . Ali ja imam onaj atari od pre 6-7-8 god i skoro smo negde pisali sa nekim da ovaj sada nije tako jak ili je razblazen inace ovaj moj truje cak na spod kantu jupol 10 ml je jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Notern bajts je nista posebno da bi se mucio da ga nabavis,imam ga ali nista specijalno ne radi...Aminozuren natural od VDE niko ne spominje a to je jedan jako dobar,jeftin,lako dostupan proizvod od Endea,gde god ga stavis on deluje.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...