Jump to content

Exyucarp Aprilsko okupljanje Part II


Bacid

Recommended Posts

i meni je iskreno bolje da se meri riba,ne zbog nagrade ili bilo cega nego iz razloga sto ako budem bolji od bobana,srecka i krleta ima da ih hebem narednu godinu dana sto je neprocenjivo....

a i ako ja budem gori znam sta me ceka....

 

 

To je poenta cele price :good: zezancija uz klopu i pice,ako se uradis na brzinu ne vazi se idemo ponovo

Link to comment
Share on other sites

Svi vi dobro znate sta je takmicenje i da bez obzira na nagrade, postoji neki adrenalin i takmicarski duh. Ovako to deluje malo neozbiljno, posebno sto se do sada nije govorilo o tome da nece biti merenja. Mi smo uplatili sto se tice naseg prijatelja Sinise a sad da prelazimo 400km da bi se "druzili"... Mozemo da se druzimo negde blize ili u kafani, u cemu je razlika?
Link to comment
Share on other sites

Ne razumem sta deluje neozbiljno...

Zimus je bilo izjasnjavanje da li vecina zeli Kup takmicarski ili druzenje i vecina se izjasnila da zeli druzenje. Nigde nije bilo reci da ce ovo biti bilo kakva vrsta takmicenja sto i nije

Link to comment
Share on other sites

i meni je iskreno bolje da se meri riba,ne zbog nagrade ili bilo cega nego iz razloga sto ako budem bolji od bobana,srecka i krleta ima da ih hebem narednu godinu dana sto je neprocenjivo....

a i ako ja budem gori znam sta me ceka....

ti ni sam nisi svestan sta te ceka nece te oprati ni sava ni dunav
Link to comment
Share on other sites

Na svakom druzenju koje smo pecali do sada a pecali smo ih dosta, bilo je merenja ribe. Svako od nas ili bar vecina voli taj takmicarski duh, i ako se ne peca u pare. U tome i jeste razlika izmedju takmicenja i slobodnog pecanja. Svi oni koji pecaju takmicenja, znaju o cemu govorim.
Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam kako da budem sto precizniji. Ovo se ne radi iz hira. Novca za sudije nema, a da volontira neko po onolikoj pisti nece bar mi nismo uspeli da nadjemo jer posla ima mnogo.

 

Liste ne mozemo da radimo osim rucno, mada to moze da se resi bice unapred nastampane.

 

Ako hocete da napravimo kompromis ja sebe stavljam za jedan termin. Jane ce sigurno hteti u jedan, treba jos jedan za vecernji termin i sa jednim iz komsijskog boksa premerice se riba. Mada i dalje smatram da ovo nije nikakvo takmicenje i ko dolazi da se takmici moze odmah da dobije pehar

Link to comment
Share on other sites

Ja opet ponavljam da nije u pitanju ni nagrada ni pehar, vazan je takmicarski duh i dodatni motiv. Ima dosta ekipa, ako se da neki dinar vise, skupilo bi se i para da se plate sudije. Uostalom to je moje misljenje, ima ovde doosta ucesnika ovog druzenja, pa neka se izjasne.
Link to comment
Share on other sites

Ostaje najveca riba za prva tri mesta,4 shtapa.Susedni box nikako nemoze da bude sudija jer onda ostaje se mesta za spekulacije a na kraju ovo treba da bude druzenje.Ako ima dobrovoljaca koji ce bar dva puta na dan da mere po 15-20 riba po ekipi i sve to da sabere na kraju dana i da raznese po boksovima na stazi od 1,5 km nek se odma javi.Ako nema onda ostaje da svako sebi meri ribu tek da se zna kilaza koja se upeca(ja svakako cu da merim radi svojeg licnog zadovoljstva al volim brate da sve vas posetim i vidim,a to na ovoj pisti nema shanse ako se peca kako treba)

 

Shto se tice pehara vec su nabavljeni od strane exyucarpa i moje licne strane iz sopstvenih sredstava tako da po meni mislim da treba svako da se bori za ova tri lepotana

 

http://img706.imageshack.us/img706/8099/dsc0203lu.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sajmone bice merene samo najvece ribe i prva tri mesta ce biti tri najteze ribe,ovog puta si se izvukao ali neki drugi put cccc

po meni druzenje je bitno ali onda ne razumem cetiri stapa....daj bar da se zabacimo koliko stapova imamo pa ko uhvati najvecu ribu....pravilnik je trebao mnogo ranije da se postavi....ako nas je vec troje u ekipi neka bude sest stapova ....suludo je smanjiti broj stapova ako se riba nece ni meriti a svaka ekipa ce imati vise sanse za ulov velike ribe ako ima vise stapova a i vise ce uzivati u samom pecanju jer je ovde to glavna stvar, i sto se tice najvece ribe sta ako ja npr upecam ribu od 5kg i vratim je a na kraju saznam da niko nije upecao vecu od 5kg sta onda....ovo je samo npr. da se odredi koja je to kilaza koja se cuva i meri lupam od 10kg na gore ili.....ne znaju svi koliko je bogat riblji fond na ovom jezeru i kolikih riba ima , nadam se da sam uspeo da prenesem to sto sam hteo da kazem!!!!!!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Drugari meni je u ovoj prici zao naseg druga sa sajta koji se potpisuje =boban bgd= on se spremao za ovo dva meseca potrosio je za primamu 300e. nosi 40 kg secerca. kantu kukuruza, 20 kg. praskaste hrane a okojicini bojla da ne govorim i sada kad je cuo da nema sudija ni merenja toliko se rasplako da nas trojica ne mozemo da ga smirimo.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

po meni druzenje je bitno ali onda ne razumem cetiri stapa....daj bar da se zabacimo koliko stapova imamo pa ko uhvati najvecu ribu....pravilnik je trebao mnogo ranije da se postavi....ako nas je vec troje u ekipi neka bude sest stapova ....suludo je smanjiti broj stapova ako se riba nece ni meriti a svaka ekipa ce imati vise sanse za ulov velike ribe ako ima vise stapova a i vise ce uzivati u samom pecanju jer je ovde to glavna stvar, i sto se tice najvece ribe sta ako ja npr upecam ribu od 5kg i vratim je a na kraju saznam da niko nije upecao vecu od 5kg sta onda....ovo je samo npr. da se odredi koja je to kilaza koja se cuva i meri lupam od 10kg na gore ili.....ne znaju svi koliko je bogat riblji fond na ovom jezeru i kolikih riba ima , nadam se da sam uspeo da prenesem to sto sam hteo da kazem!!!!!!!

druze nemoj da se nerviras ja cu moje stapove okrenuti prema sumi mozda uhvatim divlju svinju cuo sam da ih tamo ima u izobilju
Link to comment
Share on other sites

A sto ne nadjete nekog dobrovoljca sto ce da bude sudija i kraj price.Vidim da je vecina za to da se riba meri, sto je i po meni logicno, zbog motivacije i takmicarskog duha. Verujem da bi se bar 2-3 coveka javila i odradila poso i na taj nacin dali doprinos da sve ovo izgleda dosta atraktivnije
Link to comment
Share on other sites

Ma fazon i jeste u tome ako je vec druzenje i nema merenja i takmicarskog duha....dajte bre da se onda zabacimo i napecamo....ne idu svi da hvataju divlje svinje i da se olese od alkohola......neko bi i da peca!
Link to comment
Share on other sites

Sajmone nisi u pravu jer i ja sam se tako spremio,to neznaci da cemo upecati najvishe il najvecu.Koliko god trazio ja nisam nasho tri dobrovoljca(bar toliko trebaju da se menjaju jer ce dvojica da padnu od umora).Kako sam vec napisao ako ima dobrovoljca nek se jave.Ako se svi sloze da doplate josh koliko treba za sudije onda nije problem.
Link to comment
Share on other sites

Sajmone nisi u pravu jer i ja sam se tako spremio,to neznaci da cemo upecati najvishe il najvecu.Koliko god trazio ja nisam nasho tri dobrovoljca(bar toliko trebaju da se menjaju jer ce dvojica da padnu od umora).Kako sam vec napisao ako ima dobrovoljca nek se jave.Ako se svi sloze da doplate josh koliko treba za sudije onda nije problem.

 

Pošto košta sudija? :D

 

A ako odlucite da nema merenja onda ne treba ogranicavati broj stapova (max 6 kom),...ima ekipa sa po tri clana....nije fer...

Link to comment
Share on other sites

Jane imate dvojicu sudija iz leskovca, ali pod uslovom da svratite po nas kad krenete na Slezen,Tj. da nam obezbedite prevoz do tamo. Ja i kolega iz ekipe mozemo na taj nacin da damo doprinos da sve ovo izgleda malo drugacije. Nema doplate, kao sto si rekao da se plate sudije, moze te da se sakupite i date jos po neku lovu da sipamo benzin i eto nas tamo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Aman bre ljudi. Nije fer ovo, nije fer ono, pravilnik u decembru, pecanje na X stapova povecava sanse. Peca se na 4 stapa, nema potrebe na vise. Pravilnik je postavljen sada jer nije bitan toliko. Kome je bitan. kome ne odgovara taj znaci da ne dolazi prvenstveno n pecanje i druzenje nego da uzme nagradu ili sta vec. Ja bih vas zamolio da prekinete vise, jer je kukanje postalo sastavni deo ovog sajta.

Pravimo majice. Svi kad ce majice kad ce majice hocemo majiceeeeee. Krene pravljenje javi se 20 ljudi. Pa onda a zasto majice nisu sa kragnom? A zasto ovo, a zasto ono..

Tako i ovde. Ja stvarno ne znam sta da vam kazem, a da to zvuci iole smisleno. Idemo da se opustimo, da pecamo, da popijemo..

Link to comment
Share on other sites

Drugari meni je u ovoj prici zao naseg druga sa sajta koji se potpisuje =boban bgd= on se spremao za ovo dva meseca potrosio je za primamu 300e. nosi 40 kg secerca. kantu kukuruza, 20 kg. praskaste hrane a okojicini bojla da ne govorim i sada kad je cuo da nema sudija ni merenja toliko se rasplako da nas trojica ne mozemo da ga smirimo.

 

axaxaxaxaxaxaxxaxa koja si ti matora bitanga :D ,ali kad je ovakva situacija sve cu da prepolovim.. :D Znaci sad je glavna taktika kako privuci krupnu ribu... a da nebude faktor srece : )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...