Jump to content

Zamena Za Egg Albumin


Recommended Posts

taj tekst sam citao odavno i jos uvek ga cuvam medju svojim dokumentima u racunaru... uz svo postovanje darka zupanica i njegovog razmisljanja, ja nikako ne mogu da se slozim sa ovim tekstom jer su zakljuci koje iznosi u njemu neosnovani, povrsni i u neku ruku smesni...
Link to comment
Share on other sites

Razlika naravno postoji ali je toliko minimalna da nije za spomen. Naime izolat proteina bjelanjka albumin i bjelanjce u prahu su toliko isti zbog samog sastava bjelanjca, a sastav je protein u vodi sa nezamjetivim prisustvom uh i nešto minerala. Jedino što zbog te zaista nebitne razlike cijena zna biti bitno i to dvostruko pa i više veća.

što kod drugih namirnica kao što je recimo izolat proteina soje i soja u nekom drugom obliku velika razlika, da ne spominjem mlijeko i slične produkte.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Evo jednog zanimljivog recepta sa eeg albuminom..

 

70gr robin red

250gr red factor

150gr casein r

150gr sojino brasno

150gr belo riblje brasno

100gr hrana za kanarince

30 gr eeg albumin

40 gr laktalbumin

10 gr betain HCL

15 gr green liped m...

10 gr kelp

25 gr niger

 

hemija

 

10 ml salmon oil

15ml multimino

1ml sweatner

3ml salmon elite

2ml ester cream

3 kapi black peper

3 kapi n-butric

 

HNV (high nutrition valve) visoko hranjiva vrednost,ovaj naziv mikseva se koristi sa bogatim sadrzajem proteina u sebi,njihova upotreba je zahvalna u rano prolece i kasnu jesen,treba biti izrazito oprezan sa ovom vrstom mikseva sto se tice samog hranjenja...

Link to comment
Share on other sites

OK ali sa duzim provedenim vremenom u vodi boila pre ili kasnije pocne da meksa a ond cverglan zavrsi posao sa , egg albuminom bi trebao da zadrzim cvrstocu mamca i nakon duze vremana u vodi,ako gresim ispravi me
Link to comment
Share on other sites

Ja konkretno koristim pirinac,ali ne integralni,jer mu treba 3x vise vremena da se skuva.Koristim parboiled pirinac,koji je kao sto mu ime kaze vec delimicno termicki obradjen.Ipak,pirinac ne moze da ucvrsti boilu,kao sto moze eggalbumin.Ko ima tu nesrecu da peca na vodi gde ima problema sa cverglanom i rakovima,onda moze da pomogne eggalbumin.Vreme kuvanja je uobicajeno a dobije se tvrda boila.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja konkretno koristim pirinac,ali ne integralni,jer mu treba 3x vise vremena da se skuva.Koristim parboiled pirinac,koji je kao sto mu ime kaze vec delimicno termicki obradjen.Ipak,pirinac ne moze da ucvrsti boilu,kao sto moze eggalbumin.Ko ima tu nesrecu da peca na vodi gde ima problema sa cverglanom i rakovima,onda moze da pomogne eggalbumin.Vreme kuvanja je uobicajeno a dobije se tvrda boila.

Na to sam Bato konkretno mislio efekat je isti u oba slucaja bilo da se radi o Nutrinom ili nekom drugom predvidjenom za ljudsku upotrebu

Link to comment
Share on other sites

ja ne znam da pecam i da pravim boile, ali odlicno znam sta je egg albumin i sta je belance u prahu... to da li belance u prahu neko uvaljuje kao egg albumin, i kakav je uticaj jednog i drugog na tvrdocu boile, u to necu da ulazim... ali te dve stvari nisu i nikada nece biti iste... isto kao sto postoji razlika izmedju sojinog izolata i sojinog brasna, isto kao sto postoji razlika izmedju mleka u prahu i caseina, isto kao sto postoji razlika izmedju surutke u prahu i laktalbumina, tako postoji ooogromna razlika izmedju egg albumina i belanca u prahu... to sto je procentualna razlika u kolicini proteina kod ova dva praha manja ne znaci da su oba praha ista... potpuno drugaciji postupak dobijanja, potpuno razlicita bioloska vrednost proteina, kvalitet jednog i drugog praha je nemerljiv a ko zeli da veruje da nije tako, samo napred :good: svako ko je ikada konzumirao jedan i drugi prah, zna o cemu pricam... a to sto velike sarandzije nesto napisu ne znaci da su uvak u pravu ;)
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ja ne znam da pecam i da pravim boile, ali odlicno znam sta je egg albumin i sta je belance u prahu... to da li belance u prahu neko uvaljuje kao egg albumin, i kakav je uticaj jednog i drugog na tvrdocu boile, u to necu da ulazim... ali te dve stvari nisu i nikada nece biti iste... isto kao sto postoji razlika izmedju sojinog izolata i sojinog brasna, isto kao sto postoji razlika izmedju mleka u prahu i caseina, isto kao sto postoji razlika izmedju surutke u prahu i laktalbumina, tako postoji ooogromna razlika izmedju egg albumina i belanca u prahu... to sto je procentualna razlika u kolicini proteina kod ova dva praha manja ne znaci da su oba praha ista... potpuno drugaciji postupak dobijanja, potpuno razlicita bioloska vrednost proteina, kvalitet jednog i drugog praha je nemerljiv a ko zeli da veruje da nije tako, samo napred :good: svako ko je ikada konzumirao jedan i drugi prah, zna o cemu pricam... a to sto velike sarandzije nesto napisu ne znaci da su uvak u pravu ;)

 

Sedi,JEDAN :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...