Jump to content

Becmenska Bara


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 3 months later...
  • 4 years later...
  • 1 year later...

Ove godine dva pecanja tamo.Jedno sredinom februara na poziciji 18 uz lepo vreme samo tri ribe sam uspeo da iščačkam.Preksinoc tj 11.04.sam otpecao samo noc na poziciji br 7 I prosao po meni vise nego dobro s*obzirom da vlada misljenje da je Becmen propao sa ribljim fondom.Vrlo tesko pecanje jer je celu noc padala kisa uz bocni vetar.18 poteza I 17 izvadjenih riba.

E sad da se ne pomisli da je neko kurobecanje,a nije,nego samo bih da prodiskutujemo na temu ribljeg fonda.Na pretproslom takmicenju,otvaranju,su vadili mrtvu ribu sa spotova slucajno zakacenu.Dva dana pre mog pecanja su izvadili 10-ak uginulih riba a od tog bar jednog kapitalnog.Za tu noc mog pecanja sam video dve sitnije mrtve ribe.Kazu iskusniji da je to normalno u ovom periodu.Voda ima bas neku bolesnu boju ali po izbacivanju ribe ne bi se reklo da je ima malo.Šta znam?

Inace,meni se Becmen bas dopada bez obzira sto na Fazaneriji provodim mozda vise vremena.Zao mi je da propadne jer ima sve uslove da bude voda za uzivanje.Msm I ovako je ali se mnogi zale na riblji fond.Moje misljenje je da na slobodnom pecanju cak I prosecan ribolovac moze da se napeca.Pri cemu mislim da je I 10-ak riba lepo pecanje.

Drugi par rukava je takmicenje.Zaista se na takmicenju uhvati manji broj riba nego sto se eventualno ocekuje I ja nemam odgovor na to pitanje.Realno je I evidentno da je potrebno jedno bas dobro poribljavanje.Licno mislim da bez 5-10 tona netreba razgovarati.Ali pored toga I malo da se poradi I na kvalitetu vode.Sve ostalo manje-vise.Dobro osvetljenje,suncobrani kakvi-takvi,nije blato ni uz put ni u boxovima,platforme kakve-takve mada ima I urušenih ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Riba na Becmenu se pokrenula polovinom marta i ima desavanja,  ali je definitivno fali i na tome se ne radi bukvalno nista. Krupnih glava itekako fali, ali za pocetak bi bilo dobro poribiti makar i trkacima 3-5kg. 

Burazer i ja smo pecali 11.03. preko dana na poziciji 7 i cim smo krenuli da se raspakujemo videli smo 3 mrtve ribe, vec dobro naduvene... Po slobodnoj proceni 8kg, 5kg i 2kg i to samo na nasoj platformi, ko zna koliko ih ima na celom jezeru. Prolece i jeste najgori period zbog tih virusa i isto tako i najgori za poribljavanje, ali bi trebalo nesto da se uradi  da se ta voda vrati na nivo na kom je bila pre par godina, jer od tad i nije nista uradjeno, samo se promeni reflektor i pokosi trava. Nikakvih ozbiljnijih ulaganja ili radova nije bilo. Suncobrani pohabani, platforme oronule, stolovi i klupe na dosta platformi polomljeni ili ih nema...

Definitivno je doslo vreme da mora nesto da se uradi jer ovakvim "gazdovanjem" jezero ce propadati sve vise i vise...

Link to comment
Share on other sites

Verujem mnogi kao I ja uglavnom imamo zelju da se poribi.Eksterijer je podnosljiv kad uzmemo u obzir da skoro svi mi koji pecamo sarana imamo dosta od te propratne opreme tipa suncobrani,stolice....A svi idemo na takva mesta da nesto I upecamo.Definitivno ne ulazu a kad ce ko to zna?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...