Jump to content

pistolj za kobasice


leo

Recommended Posts

Hvala na savetima, nesto ce upaliti od ovih predloga, samo me interesuje dali gardnerov pistolj moze da gura tvrdju smesu, jer neke koje sam uzimao nisu mogli.Jos jednom hvala.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

veci aluminijumski pistolji za silikon,zatvoreni, 1500 dinara na buvljaku,koje koristimo za bojle,kupis samo nastavke 12,14,16 ,18 mm i cepas,ja ga koristi gosinama i zadovoljan sam pozz
Link to comment
Share on other sites

Guest kristijansombor

Svi ti silikonski pistolji i ostale ,da prostis, zajebancije su samo privremeno resenje!!! Ako pravis puno boila, jedino resenje ti je da kupis ili napravis pneumatski pistolj, uzmes kompresor i udri, sve drugo je cista patnja!!! Ili ako si extremista pa napravis masinu za boile. A ako pravis 2kg boila godisnje, onda ti pistolj ni ne treba, pravi kuglice rucno :gym:

Ne znam ni sam koliko sam tih za silikon sahranio dok konacno nisam odlucio da napravim pravu stvar

Ovaj gardner pistolj je dobar, ako ne pravis jako puno boila ili ako planiras da pravis boile ne vodi, tj na pecanju!!!

Link to comment
Share on other sites

mashine za pranje vesha.I ja imam takvu mashinu dodushe se nishta nevidi i radi super sa svim miksevima.Poenta je uzeti shto manju mashinu za meso jer sa velikom ide puno smese a u tom slucaju slabije radi opterecuje se motor i remenica proklizava.Ovo iz iskustva.
Link to comment
Share on other sites

Kiza je skorz u pravu okreni obrni i dodjes do pneumatike ili jos bolje pastomatika,e on je prava stvar.

Koja li mu je sad cena kod nas ?

Mislim da ga kod nas nema u prodavnicama.Daj Boze da gresim!

Link to comment
Share on other sites

Ipak bi dao prednost pneumatskim ganovima pogotovo kod vecih promera mamaca,jos ako je odradjen usnik sa vise kobaja tu rolanju nema kraja.

Imam i najvecu masinu za meso stim sto je uparena sa motor reduktorom i onda nema gusenja.Dobra strana im je dodatna homogenizacija smese posto moze testo i dva puta da se preradi kroz njen puz.

A pastamatik je dobar za manje precnike posto ima mali fi puza i za kobaje veceg precnika od 20mm je suvise spor.

Link to comment
Share on other sites

veci aluminijumski pistolji za silikon,zatvoreni, 1500 dinara na buvljaku,koje koristimo za bojle,kupis samo nastavke 12,14,16 ,18 mm i cepas,ja ga koristi gosinama i zadovoljan sam pozz

Ovo je optimalno resenje

A ako nemas snage u ruke prodacu ti ja nastavke da bude pneumatski pistolj...30e

Prdoni,sta ti mislis? :D

Link to comment
Share on other sites

Guest kristijansombor

Kao sto sam vec rekao, ti pistolji mogu da posluze onome ko pravi par kg boila godisnje, mada i onda je bolje resenje onaj garder jer sigurno ce mnogo duze da traje. Ovom tvom sa slike ce da ode ova aluminijumska plocica sto gura osovinu uskoro, istrosice se i pocece da proklizava svaki put kad malo jace stisnes!!! Daj boze da gresim, ali to je neminovno!!!

Jos jedna ogromna prednost pistolja na vazduh je brzina!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam kupio silikonski pištolj od aluminiuma sa plastičnim zavrtnjima na krajevima. Skinuo plastike, i drugar uradio isto od aluminiuma na strugu, ubacili plastiku koja gura smesu i na kraj stavili pištolj za kompresor i eto za nekih 2500 din dobili pneumatski pištolj, samo da skontam kako da postavim slike staviću da vidite.
Link to comment
Share on other sites

a ako malo prosnjuras,video sam na buvljaku na novom bgdu,da se prodaju i pneumatski na jednom mestu,oko 2500 dinara,kompresor ima da se kupi nov,cini mi se u uradi sam i kosta oko 9000 hiljada tako da za 120 jura dobijes komplet

poz

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...