Jump to content

pistolj za kobasice


leo

Recommended Posts

  • 1 year later...

Pa ja sam skalpelom za minut zavrsio , ako na to mislis

 

Jasno je i meni sa skalperom nego promer rupe za roler 14mm kako da potrefim da rupa na pistolju bude za taj roler bude uskladjena sa rolerom.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedan isecen zuti nastavak ti nece zadovoljiti potrebe ako rolas vise od jedng tipa mixa, svaki mix se drugacije ponasa kada izlazi iz tocira, neki su mixevi tvrdi i kobasica koja izlazi je skoro savrsena, dok neki mixevi imaju tendenciju da kad izlaze iz nastavka expandiraju i boile koje uradis ce biti ne jednke i jajaste pa si u problemu ako planiras da kobras boile. Imam druga koji ima bar 5,6 nastavka isecenih razlicito i on ih menja proba kad rola neki mix prvi put, sve dok ne dobije idealno okruglu boilu. Moj savet ti je da zuti nastavak seckas po malo i testiras kobasicu na roleru sve dok ne dobijes lepu okruglu boilu,(ja secem skalperom), kada potrefis obelezi nastavak i on ti sluzi za taj mix za kojeg si ga podesio. Igrarija od par milimetara puno znaci. Precnik koji iseces nije idealan za sve mixeve posto se svaki mix ponasa drugacije. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jasno je i meni sa skalperom nego promer rupe za roler 14mm kako da potrefim da rupa na pistolju bude za taj roler bude uskladjena sa rolerom.

Ja sublerom izmerim i uvek mi je kobasica manja za milimetar-dva od precnika rupe na roleru . Seckas po malo tuljak dok nedobijes idealno ako te mrzi da se bakces sa sublerom . Za roler od 14 mm rupa na tuljku mi bude 12mm i imam okrugle boile koje se lepo kobraju . A za roler od 16mm , juce sam bas pravio , rupa na tuljku mi je 14mm i nema problema . Ali opet probaj iseci manje pa povecavaj po malkice i dobices sta treba  

Link to comment
Share on other sites

Jasno je i meni sa skalperom nego promer rupe za roler 14mm kako da potrefim da rupa na pistolju bude za taj roler bude uskladjena sa rolerom.

Minus dva milimetara

Primer : Oces da radis boile Ф16mm, otvor na spricu treba da je 14mm

to ti je za sve dimenzije, minu dva mmm

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...