Jump to content

Vde Tutti Frutti Boila Pomoc


Recommended Posts

mozes sa vde  2+6   ali neko je spomenuo dt , a nju nesmes u toj kolicini jer je za divlje vode prejaka dt u toj kolicini . iskren da budem za divlje vode ja dt koristim u kapima ili do najvise 1 ml na 500gr mixa. 

Link to comment
Share on other sites

Evo da ti pomognem ovo peca sigurno...

 

 

VDE FRUIT MIX 1  kg
N TF Aroma 6 ml
VDE TF Aroma 3 ml
N Multimino 10  ml
VDE Aminozuren 10 g
Betain  10 g
VDE concentrate TF 5 g
VDE stimulator TF 7 g
VDE sladilo casein 10 g
Digest 5g
Jaffa eo
Niger seme 2 kasike
 

digest ti u ovom mixu nece vrsiti nikakvu funkciju on se sastoji 70% enzima koji sluze za razgradnju slozenih mesnih i mlecnih proteina (tripsin) a ovde se koristi fruit mix tako da bas i nema neke poente bolje ako dajes pare uzmi edit taste ili atratct pa stavi 5 g

Link to comment
Share on other sites

digest ti u ovom mixu nece vrsiti nikakvu funkciju on se sastoji 70% enzima koji sluze za razgradnju slozenih mesnih i mlecnih proteina (tripsin) a ovde se koristi fruit mix tako da bas i nema neke poente bolje ako dajes pare uzmi edit taste ili atratct pa stavi 5 g

Ja stvarno nisam razumeo sta si hteo da kazes! Znaci ako je fruit mix on nema  mlecnih proteina? On se pravi od mlevenog voca?A sta je sa skrobom i probavom skroba na koji enzimi znacajno uticu? Jesi li siguran da Digest poseduje samo jedan enzim u svom sastavu?

Link to comment
Share on other sites

Ja stvarno nisam razumeo sta si hteo da kazes! Znaci ako je fruit mix on nema  mlecnih proteina? On se pravi od mlevenog voca?A sta je sa skrobom i probavom skroba na koji enzimi znacajno uticu? Jesi li siguran da Digest poseduje samo jedan enzim u svom sastavu?

 

Ajde sada doradite taj recept pa recite kako peca ali tek posle pecanja.. 

pozdrav...

Link to comment
Share on other sites

Ja stvarno nisam razumeo sta si hteo da kazes! Znaci ako je fruit mix on nema  mlecnih proteina? On se pravi od mlevenog voca?A sta je sa skrobom i probavom skroba na koji enzimi znacajno uticu? Jesi li siguran da Digest poseduje samo jedan enzim u svom

 nzm koji enzimi pomazu u razlaganju skroba ali znam da je koriscenje digesta primarno predvidjeno za poboljsano varenje proteinskih mixeva i jer sadrzi enzime koji razlazu proteine na manje i vece lance aminokiselina pa je jesaranu 'olaksan' posao varenja tj pre ce ih svariti pa ce moci  da jede vise boila

 

ako zelis da pomognes u varenju skroba (ugljenih hidrata) vazan je betain hcl i csl ili melasa i malo ih ostavis da provriste tako ce se slozeni seceri 'raspasti" na manje molekule koji ce pre izaci iz boile i pre privuci ribu i on ih pre svariti

 

nemam pored sebe kutijicu digesta na vikendici su mi ali mislim  da sadrzi trypsin , hemotrypsin (enzimi koji razlazi proteine do dipeptida)  i lyzin(aminokiselina koja je najcesce prva po deficitu u saranovoj ishrani)  i jos koju aminokiselinu

 

licno u "lagane" mikseve ne stavljam digest ali ne kazem da sam u pravu jedinno vas molim da ne preterujete sa tim npr 10 g po kili jer cete saranu napraviti s*anje u stomaku. :pardon:

Link to comment
Share on other sites

:wacko:  :wacko:  :wacko: Kuku meni,ja odustajem,ovde ima sto razlicitih recepata i sad na kraju sta covek da pomisli-dali zajebavaju ili misle ozbiljno! :crazy:

brate pravi i ti svoj novi recept to je car pravljenja boila da ga dobijes na svoju ponavljam SVOJU :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

brate pravi i ti svoj novi recept to je car pravljenja boila da ga dobijes na svoju ponavljam SVOJU :yahoo:

a ako neznam sta je digest a stavim ga na spisak pa sutra otvorim forum kad ono neko napisao-de ces to ,to nevalja tu a moze malo al nemora a ako se ja pitam ja bi stavio nesto drugo,pa se posvadjate i kad ja sve to procitam ,ostaje mi da se vratim na kukuruz i kupovne boile  :pecanje2:

Link to comment
Share on other sites

Evo da ti pomognem ovo peca sigurno...




VDE FRUIT MIX 1 kg
N TF Aroma 6 ml
VDE TF Aroma 3 ml
N Multimino 10 ml
VDE Aminozuren 10 g
Betain 10 g
VDE concentrate TF 5 g
VDE stimulator TF 7 g
VDE sladilo casein 10 g
Digest 5g
Jaffa eo
Niger seme 2 kasike

 

A aditiv od VDE?......

Mislim da je N TF 6ml puno.... a,onda jos i 3ml VDE....

Pogotovo za divlju vodu,ako stavis sve sto si napisao i jos aditiv od VDE mozes dobro pecati i bez tecnih aroma........provereno....

A od mixa bih uzeo neutral...

N Multimino mozda samo spolja...

Mada svako zna svoje i peca kako hoce..... :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...