Jump to content

Vde Tutti Frutti Boila Pomoc


Recommended Posts

Pozdrav svima!

Trazim pomoc u vezi izrade VDE Tutti Frutti boila, recept je sa ovog foruma (topic "BAKA"). Ovo ce mi biti prvi put da pravim boilu, i zato imam puno pitanja! :) Unapred hvala na odgovorima.

Obicno svako stavja praškaste dodatke u mix, a tečne dodatke u jaja. E sad npr. ako ide tututi frutti stimulator (praškasti) samo 4 kafene kašike na 1kg mix po meni bolje bi bilo da se stavi u jaja jer tako bi bilo ravnomerno pomešano nego kad bi se stavio u mix. neko je isto to pisao u vezi betaina na forumu. Da li sam u pravu?

 

Recept1 sa ovog foruma:

VDE aminozurin tuti-fruti - kolicina, pise na kutiji

VDE stimulator tuti-fruti - kolicina, pise na kutiji

VDE koncentrat tuti-fruti - kolicina, pise na kutiji

VDE aroma tuti-fruti - 8mL, moze i od drugog proizvodjaca

1 kesa 250gr aditiv tutti fruti

10-11 jaja - vise/manje

 

Recept2:

 

1ooogr.Fruit mix

100gr adittiv tutti frutti

20gr aminozuren neutral

20gr stimulator tutti frutti

20gr concetrat tutti frutti

10gr superzonet (zasladivac)

10ml. tutti frutti arome

10 jaja

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima!

Trazim pomoc u vezi izrade VDE Tutti Frutti boila, recept je sa ovog foruma (topic "BAKA"). Ovo ce mi biti prvi put da pravim boilu, i zato imam puno pitanja! :) Unapred hvala na odgovorima.

Obicno svako stavja praškaste dodatke u mix, a tečne dodatke u jaja. E sad npr. ako ide tututi frutti stimulator (praškasti) samo 4 kafene kašike na 1kg mix po meni bolje bi bilo da se stavi u jaja jer tako bi bilo ravnomerno pomešano nego kad bi se stavio u mix. neko je isto to pisao u vezi betaina na forumu. Da li sam u pravu?

 

Recept1 sa ovog foruma:

VDE aminozurin tuti-fruti - kolicina, pise na kutiji

VDE stimulator tuti-fruti - kolicina, pise na kutiji

VDE koncentrat tuti-fruti - kolicina, pise na kutiji

VDE aroma tuti-fruti - 8mL, moze i od drugog proizvodjaca

1 kesa 250gr aditiv tutti fruti

10-11 jaja - vise/manje

 

Recept2:

 

1ooogr.Fruit mix

100gr adittiv tutti frutti

20gr aminozuren neutral

20gr stimulator tutti frutti

20gr concetrat tutti frutti

10gr superzonet (zasladivac)

10ml. tutti frutti arome

10 jaja

10 jaja je malo za taj mix izneris 800 gr. jaja i udri

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima!

Trazim pomoc u vezi izrade VDE Tutti Frutti boila, recept je sa ovog foruma (topic "BAKA"). Ovo ce mi biti prvi put da pravim boilu, i zato imam puno pitanja! :) Unapred hvala na odgovorima.

Obicno svako stavja praškaste dodatke u mix, a tečne dodatke u jaja. E sad npr. ako ide tututi frutti stimulator (praškasti) samo 4 kafene kašike na 1kg mix po meni bolje bi bilo da se stavi u jaja jer tako bi bilo ravnomerno pomešano nego kad bi se stavio u mix. neko je isto to pisao u vezi betaina na forumu. Da li sam u pravu?

 

Recept1 sa ovog foruma:

VDE aminozurin tuti-fruti - kolicina, pise na kutiji

VDE stimulator tuti-fruti - kolicina, pise na kutiji

VDE koncentrat tuti-fruti - kolicina, pise na kutiji

VDE aroma tuti-fruti - 8mL, moze i od drugog proizvodjaca

1 kesa 250gr aditiv tutti fruti

10-11 jaja - vise/manje

 

Recept2:

 

1ooogr.Fruit mix

100gr adittiv tutti frutti

20gr aminozuren neutral

20gr stimulator tutti frutti

20gr concetrat tutti frutti

10gr superzonet (zasladivac)

10ml. tutti frutti arome

10 jaja

 

 

Sto se tice dodatka praskastog stimulatora,dodaj ga u jaja neces pogresiti samo pre toga umuti jaja dobro i na kraj dodaj stimulator i jos promesaj!Sto se tice mix-a,dobro radi proveren je na mnogim vodama,a sto bi rekao moj drugar,ne filozofiraj puno sem to sto pise uradi i cepaj.Mnogi mi umislimo da treba jos ovo ili ono pa pokvarimo sve,a efekat je los.

Moj savet licni,pa ti kako hoces!

Kad kuvas boile dodaj jednu kafenu kasicicu soli u vodu i u njoj kuvaj boile!Imaces dobru boilu i malo konzerviranu da bude duze sveza!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Fali ovde jos sastojaka, samo niko to nece napisati, mada meni je sve ovo radilo i bez vde mixa sa koncentratom za pilice i extratom da bolje kokoske nose jaja...

Fali tu dosta sastojaka, ja cu napisati samo jedan , VANILA u prahu,ali da biste dobili pravu baku,takmi;arsku, to je neisplattivo a plus nacin na koji se pravi, jer taj nacin na koji se pravi joj je i dao ime,BAKA.DA BI BILA PRAVA,MORA DA MIRISE NA STRUDLU ILI ZAGORELI BAKIN KOLAC,ALI NA TO NE UTICU SAMO SASTOJCI KOJE CETE STAVITI PO GORE NAVEDENOM SPISKU vec nacin pravljenja,a koji cuvaju kao najvecu tajnu, par ljudi u Srbiji! Dule Pecanin, Mesaros itd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Baka je nastala pre jedno 12 godina, kad je Dule Pecanin kasnio na pecanje na Crni Vir i trebala im je boila koja ce se najbrze napraviti .On je prvi napravio tu Boilu.Pecao je on,Miki sa Kasapske ade i Mlata ,svi iz Novog Sada,Napravili su na brzinu boilu,u to vreme najeftiniju.Posto se brzo pravi,zato sam i napisao da je nacin na koji se pravi najbitniji da biste dobili pravi miris bake,tad su je i dali ime BAKA, jer je tako pravljena boila mirisala na bakin kolach.Ali se ispostavilo da je u to vreme bio nezamenljiv mamac.Mislim da je i sad prava BAKA, jedan od najboljih mamaca ikad napravljenih.Jedina mana joj je sto mora mnogo da se hrani sa njom da bi ona radila a posto su male nagrade, onda je neisplativa.Ovo mislim na takmicenja. Edited by Vlada011
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5009b479d3f88_611large.jpg

Pojedine dodatke koji idu u BAKU, uvoznik (ci) ne stavljaju u prodaju,valjda misle da ce uvek pobedjivati ili dobro prodaVATI pravu baku.dO SADA JE HILJADU RECEPATA NAPISANO,ALI JE ON JEDNOSTAVAN,STIM STO UVOZNICI NECE DA IZLOZE SVE U PRODAJU,STO IDE U MIX BAKE.Jedan od sastojaka,koji se slabo nalazio na nasem trzistu je i ovaj stimulator od vanile,koji igra vaznu ulogu u pravljenju vanile.A drugo samo ime vam govor BAKIN KOLAC, pa setite se kako se pravi ta poslastica,pa primenite i na baku.Samo cu napisati da PRAVA BAKA, po proizvodjacu se ne kuva,da bi imala taj miris koji je osoben za tu boilu,dalje smisljajte sami sta i kako.I ja sam naucio od mog druga Pecanina,uz uslov da ne sirim dalje i ispostovao sam ga.Dalje se snalazite sami,ali sam ovo napisao da se ne zaludjujete kojekakvim PRAVIM receptima, jer sve vam pioshe na kutijama, sem pravljenja.Pozz svima i dosta od mene da ne tupim vishe.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jos nesto u vezi misterije BAKA? Setite se da je Mesaros pakovao u kese bakin mix po 1kg,koji je licno pravio,uz napomenu da vam je potrebno samo jaja da stavite i izrolate BAKU. Sad razmislite kako je aromu bake,koja je u tecnom stanju, stavio u praskasti mix?????? Obicno je stavljaju od 5 do 6ml na kg. Samo cu napisati prvi korak za pravljenej bake.\Sve tecnosti (stimulatori,slatki vocni sirup,arome) i aditiva u obliku pudera, se prvo pomesaju sa mixom.Treba vam jak mixer da bi se ulje Tutti frutti i ostali tecni dodacii sjedinila sa miksom,a da bi se sjedinio treba vam jak prirodni sekundarni emulgator (EMULSIFIERS), Sto je neko gore napisao,mesate dok vam jaja ne pobele.Znaci mesate dok taj vlazni miks ne predje u suv mix,dok se ne sjedini sa praskastim komponentama i miksom, ostavite 24 sata tako suv mix,posle mixanja mikserom pa ga onda pomirisite,pre stavljanja jaja.tAJ PRIRODNI EMULSIFIERS,stavlja se oko 30ml na 1kg, PRAVI GA I NUTRA,ZA SJEDINJAVANJE PROPILEN GLIKOLA I AROMA, KAD PRAVITE UMAKALJKE,moze se zameniti mlekom u prahu,koji je jedan od najacih emulganata posle jaja.Kad izmiksate mix sa ovim tecnim dodacima i kad postane suv, ostavite ga 24h,da vidite kakav cete miris dobiti.2 komponente nisam napisao,koje jos idu u mix,ali je i ovo dovoljno da biste dobili dobru lovnu baku,stavite jaja posle i izrolajte,ali je ne kuvajte.......................... NA PLITKOJ, TOPLOJ VODI, NA BILO KOM JEZERU,BAKA CE RADITI UVEK AKO JE OVAKO NAPRAVLJENA,ZNAM EKIPE KOJE JOS UVEK POBEDJUJU NA BAKU, A PRICAJU DA PECAJU NA NEKU DRUGU MESNU BOILU.POSTO BAKA IMA DOSTA ATRAKTORA U SEBI,NIKAD NE MOZETE SA NJOM PREHRANITI RIBU,AKO ZELITE DA POBEDITE,AKO VAM JE POBEDA VAZNA,ONDA NE ZALITE PARE,STO VISE BACITE,VECA SANSA ZA POBEDU.Neko ce poverovati u ovo neko nece, ali sam napisao ovo da se ne pisu za dzabe neki PROVERENI recepti.Nikakva tajna, sve vam pishe na kutiji,samo je nacin pravljenja i kako je dovrsiti do kraja bez kuvanja u pitanju,da biste dobili onaj pravi miris.POZZ SVIMA

p.S. BEZ VANILE NISTA, IPAK JE IMA, SAMO STO NECE UVOZNICI DA JE STAVE U PRODAJU,KAO I ULJNE KONCENTRATE,UMESTO PRASKASTIH.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...